Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 13:45   #281
Bok svima,

Evo kako to izgleda na nekim LCD-ovima...


Sony 46W4500:




Sony 40W4500:




Sharp (Model nepoznat):

HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 17:06   #282
Jesus! Gdje si našao ove ekstremiste?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 00:17   #283
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Jesus! Gdje si našao ove ekstremiste?
AVSForum mislim...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 09:38   #284
99% sam uvjeren da su televizori na slikama neispravni. Sad, da li je neispravno pozadisnko osvjetljenje, elektronika koja upravlja njime ili nešto treće ne znam. Ali to su definitivno ekstremni primjeri. I te fotke sudeći prema zrnatosti i nedostatku oštrine nisu rađene sa profi fotićem - tko zna kako je prilikom noćno smimanja elektronika "idiot" fotića interpretirala boje sa ogromne osvijetljene jednobojne površine u mraku. možda se uživo ne vidi ni 30% kao na fotki. Na momo sonyu 40w4000 nisam primijetio nikakvo probijanje. možda bih, da idem sad u mrklom mraku gledat na plavoj podlozi detaljno, nešto i uočio. ali njegov menu je plav pa nisam po noći primijetio da probija svjetlo.

nešto slično, samo puno slabije izraženo imam na samsung monitoru. Na modelu 2230BW koji se pokvario nisam imao izraženo probijanje pozadinskog osvjetljenja niti po rubovima, a na B2230 koji sam dobio u zamjenu to se u mraku vidi. ali nije ni samsung panel na B2230. Ne znam da li proizvođač panela isporučuje i backlight ili proizvođač monitora nabavlja i ugrađuje taj dio posebno. Ali sudeći po mom primjeru uz lošiji panel dobio sam i lošije riješeno osvjetljenje ekrana. trebalo bi vidjet za isti model sa samungovim panelom da li je problem prisutan i ako je koliko je izražen.
blueled is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:47   #285
molim pomoc

imam telku lcd samsung staru godinu dana i jucer su nam se pojavile neke crte na ekranu ....izgleda kao da je neko plavim flomasterom sve ocrtao.....sve likove i sva slova......dali neko možda zna u cemu je problem i dal se to uopce isplati popravljati......hvala
bijosipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 15:33   #286
Bok svima,

Quote:
blueled kaže: Pogledaj post
99% sam uvjeren da su televizori na slikama neispravni. Sad, da li je neispravno pozadisnko osvjetljenje, elektronika koja upravlja njime ili nešto treće ne znam. Ali to su definitivno ekstremni primjeri. I te fotke sudeći prema zrnatosti i nedostatku oštrine nisu rađene sa profi fotićem - tko zna kako je prilikom noćno smimanja elektronika "idiot" fotića interpretirala boje sa ogromne osvijetljene jednobojne površine u mraku. možda se uživo ne vidi ni 30% kao na fotki. Na momo sonyu 40w4000 nisam primijetio nikakvo probijanje. možda bih, da idem sad u mrklom mraku gledat na plavoj podlozi detaljno, nešto i uočio. ali njegov menu je plav pa nisam po noći primijetio da probija svjetlo.

nešto slično, samo puno slabije izraženo imam na samsung monitoru. Na modelu 2230BW koji se pokvario nisam imao izraženo probijanje pozadinskog osvjetljenja niti po rubovima, a na B2230 koji sam dobio u zamjenu to se u mraku vidi. ali nije ni samsung panel na B2230. Ne znam da li proizvođač panela isporučuje i backlight ili proizvođač monitora nabavlja i ugrađuje taj dio posebno. Ali sudeći po mom primjeru uz lošiji panel dobio sam i lošije riješeno osvjetljenje ekrana. trebalo bi vidjet za isti model sa samungovim panelom da li je problem prisutan i ako je koliko je izražen.
Da... siguran sam da su slike koje sam naveo prenaglasene - no to je najekstremniji primjer (da bi se pokazala neuniformnost ekrana kod LCD-oa)...

Inace vidio sam dosta Sony W2000, W4000 i W4500 i svi su imalo "Clouding" problem... ja sam to vidio odmah ("iz aviona" kako se kaze) no neki ponosni vlasnici bas i nisu... pa ih onda niti nisam upucivao u nedostatke (oni koji su znali za to su znali i kada su kupovali Sony Wx)...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 05:33   #287
Quote:
bijosipa kaže: Pogledaj post
imam telku lcd samsung staru godinu dana i jucer su nam se pojavile neke crte na ekranu ....izgleda kao da je neko plavim flomasterom sve ocrtao.....sve likove i sva slova......dali neko možda zna u cemu je problem i dal se to uopce isplati popravljati......hvala
Mrtvi pikseli?

Pokušaj isključiti TV iz utičnice na jednu minutu i ponovo ga uključiti. Ako su crte nestale, problem riješen. Ako se pojave na drugim mjestima, problem sa elektronikom (tu se možda nešto i može napraviti - možda problem sa napajanjem?). Ako se pojave na potpuno istim mjestima, onda se radi o mrtvim pikselima za koje nema pomoći (zapravo ima, a to je da kupiš novi TV).
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 11:02   #288
A interesantno je da one lcd tv gore, sve imaju taj clouding problem izražen tako da imaju svijetle mrlje, a moj ima tamne mrlje po ekranu...Gore u slici koju sam stavio je vidljivo...
__________________
Jahač magle
Joke 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 16:51   #289
Exclamation Problem s DVD playerom i filmovima!Molim pomoć!

Dakle,skidam filmove preko torrenta,dvdrip te ih gledan quadro dvd playeru preko usb-a ili na dvd-u.Sve je savrseno funkcioniralo do prije par dana.
Naime,gledala sam jedan film preko usb-a i film se prekinuo 20min prije zavrsetka,ok,mislila sam da sam skinula takav film.
Neki dan gledam drugi film preko dvd-a i prekine se nakon sat vremena,pa sam stavila drugi film preko usb-a i taj se prekinuo nakon sat i pol (od 2).
Dok premotavam film,mogu ga normalno premotati od pocetka do kraja,ali cim stisnem play (nakon tocke prekidanja) film stane i vrati se na menu.
Bila sam uvjerena da mi je DVD player odapeo,ali sam isla provjerit film i na drugom DVD playeru od Smart Visiona i opet ista stvar,prekine film na istoj minuti.Dok jedan od ta tri filma je moguce pogledati na 3. DVD playeru od Sony-a.Dok na kompu sve najnormalnije funkcionira...
Da li mi netko moze pomoci?
Melliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:28   #290
mislim da je problem u filmu (divx5) tj.ti playeri ga ne podržavaju....probaj prebacit film u mpeg2 format i onda pogledat
čakija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 18:50   #291
vidi vidi, ponašanje kao na pioneer DVD-ima...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 03:20   #292
Sori što upadam ovo je staro al..

Ovaj neki tu ljudi recimo su kupili prijemnike MPEG2 tog valjda enkodiranja. Ja kvragu sad od kad je je televizija DVBT-irana nemam televiziju

Sad, nakon skena vide se programi Slovenije, ali piše da "format nije podržan".

Dali to znači da Slovenija radi u MPEG4 formatu, ili postoji neka finta da se ulovi broadcast u Mpeg2 formatu, okretanjem antene recimo?

Uglavnom, prijemnik skenira 20-ak programa, ali vidi se tek njih 5 (naša 4 standardna plus kapital netwoork)

Ljudi su u godinama, vole vrtit kanale pa pitam, osim zbog njih i za sebe
Hvala
Psih is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 03:32   #293
nemreš slovneiju gledat na mpeg-2 receivieru bez obzira kud okrenuo antenu...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 01:09   #294
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
nemreš slovneiju gledat na mpeg-2 receivieru bez obzira kud okrenuo antenu...
Dakle mora bit combo MPEG2 i MPEG 4 jel tako?

Pitam čisto da znam kaj da kupim kad će trebat.. I tenks
Psih is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 01:14   #295
Quote:
Psih kaže: Pogledaj post
Dakle mora bit combo MPEG2 i MPEG 4 jel tako?

Pitam čisto da znam kaj da kupim kad će trebat.. I tenks
DA! Nema na čemu,,,
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 13:04   #296
prijem digitalnih programa na Philips lcd-u

Ima li tko rješenje?
Imam Philips 32PFL5403D/12 s ugrađenim DVB-T kupljenim 2008. Gledam programe preko B.net osnovnog paketa od 43 programa i 4 digitalna (HRT1 i 2, RTL i NOVA).
Telka mi jednostavno ne pronalazi ova 4 digitalna programa!
Napravio sam slijedeće:
- kako bih utvrdio da je problem u telki donio sam mali LG i spojio ga s mojim antenskim kablom u moju antenu, a on je našao i analogne i digitalne programe.
- onda sam pozvao B.net tehničara koji je isto to potvrdio. Čovjek je na svom uređaju našao i digitalne programe, a na mojem Philipsu samo analogne.
- onda sam odnio tv u servis u Žajinoj, ZG (ne želim ih reklamirat) koji su mi htjeli naplatit 500 kn za novi software i prebacivanje na drugu državu u izborniku, odnosno htjeli me oženit za nešto što mogu napraviti i sam. No nisu uspjeli.
- onda sam uzeo telku doma i pročitao kako je to riješila ekipa na forumu. Tako sam i ja probao prvo prebacit na neku od zapadnih zemalja, pa ponovno ga pustit da nađe sve kanale i ništa. Nađe samo analogne.
Drugo, skinuo sam zadnji firmware u apdejtao ga. Malo mi je promjenio TV meni, ali i dalje nije mogao naći digitalne programe. Unatoč tome što sam ih onda pronalazio preko neke od zapadnih zemalja.
Treće, ušao sam u servisni meni, uključio DVB-T, izašao van iz serv.menija, ugasio telku, upalio je, prebacio na Njemačku/Francusku/GB, dao mu da traži programe i opet ništa - samo analogni!
Fora je kad ponovno uđem u servisni meni, DVB-T opet stoji na Off, a ne na On na koji sam ga postavio.
Sad se bojim da mi u onom servisu nisu nešto dodatno pošemerili kako se nebih vratio!?
Ima li tko kakvu ideju što je? Hvala.
deep69diver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 13:38   #297
pametno da nisi otvorio novu temu jer bi bila brzo zatvorena jer je riječ o prastarom televizoru
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 15:48   #298
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
pametno da nisi otvorio novu temu jer bi bila brzo zatvorena jer je riječ o prastarom televizoru
Vidio sam da je ta tema zatvorena. Ali problem mi se pojavio sad kad sam ukinuo prošireni tv B.net paket i vratio onaj prijemnik s njihovom karticom.
deep69diver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 18:54   #299
Quote:
deep69diver kaže: Pogledaj post
Ima li tko rješenje?
Imam Philips 32PFL5403D/12 s ugrađenim DVB-T kupljenim 2008. Gledam programe preko B.net osnovnog paketa od 43 programa i 4 digitalna (HRT1 i 2, RTL i NOVA).
Telka mi jednostavno ne pronalazi ova 4 digitalna programa!
Napravio sam slijedeće:
- kako bih utvrdio da je problem u telki donio sam mali LG i spojio ga s mojim antenskim kablom u moju antenu, a on je našao i analogne i digitalne programe.
- onda sam pozvao B.net tehničara koji je isto to potvrdio. Čovjek je na svom uređaju našao i digitalne programe, a na mojem Philipsu samo analogne.
- onda sam odnio tv u servis u Žajinoj, ZG (ne želim ih reklamirat) koji su mi htjeli naplatit 500 kn za novi software i prebacivanje na drugu državu u izborniku, odnosno htjeli me oženit za nešto što mogu napraviti i sam. No nisu uspjeli.
- onda sam uzeo telku doma i pročitao kako je to riješila ekipa na forumu. Tako sam i ja probao prvo prebacit na neku od zapadnih zemalja, pa ponovno ga pustit da nađe sve kanale i ništa. Nađe samo analogne.
Drugo, skinuo sam zadnji firmware u apdejtao ga. Malo mi je promjenio TV meni, ali i dalje nije mogao naći digitalne programe. Unatoč tome što sam ih onda pronalazio preko neke od zapadnih zemalja.
Treće, ušao sam u servisni meni, uključio DVB-T, izašao van iz serv.menija, ugasio telku, upalio je, prebacio na Njemačku/Francusku/GB, dao mu da traži programe i opet ništa - samo analogni!
Fora je kad ponovno uđem u servisni meni, DVB-T opet stoji na Off, a ne na On na koji sam ga postavio.
Sad se bojim da mi u onom servisu nisu nešto dodatno pošemerili kako se nebih vratio!?
Ima li tko kakvu ideju što je? Hvala.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...9&postcount=17

napravi ovo i mora proradit,ak ne proradi onda valjda nekaj nevalja s TV-om
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 04:55   #300
deepdiver, ja samo znam da kod ulaska u servisni menu i mijenjanja bilo čega, moraš dodatno potražiti i opciju "Spremi" negdje u istom tom servisnom meniju, a kako bi TV stvarno i prihvatio od korisnika zadane promjene...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.