Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2017., 11:52   #4281
Question DVD snimljeni video - slika zrnata na TV-u?

Prijatelj me pitao a nisam znao odgovor pa prenosim...
Ima par kratkih videa 1920*1080 koje želi snimiti na dvd, postaviti menu kako bi se pojedini mogao izabrati i kad je to sve složio i spržio na dvd ako te iste filmove gleda preko usb stika kojeg uključim u tv - slika je super, naprotiv ako gledam na tom istom tv-u sa priključenog dvd-a slika je puuno lošija, zrnata i sl...gdje se pogriješilo?

U programu Corel Studio X10 u kojem se uradio taj mali Meni i sl. nema nekih opcija za namjestiti kvalitetu dvd videa?

Imali nešto drugo na što mora obratiti pozornost?
markecb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 12:15   #4282
DVD ne podržava rezoluciju 1920x1080 i u tome je cijela priča... DVD je 720x576, dakle cca 4x manje a i pitanje je koji birate je koristio...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 23:27   #4283
TV izgleda ima softverski nedostatak - nema opcije za isključivanje automatskoga ažuriranja kanala (provjerio sam sa korisničkom službom - nisu niti oni našli opciju). Bez te opcije TV svaki dan po par puta kompletno poremeti programe (redni broj, neke kanale makne i sl.). Nema nove verzije saftvera i neće je niti biti (taj model uopče nije na LG.com, samo je na LG.hr).
TV je star 10 dana - imam li pravo tražiti novi TV ako mi u servisu ne uspiju popraviti?

Ili što napraviti ako mi u servisu kažu da je TV potpuno ispravan - bez obzira na nedostatak?

TV je LG 32lj500V.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 08:58   #4284
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
TV izgleda ima softverski nedostatak - nema opcije za isključivanje automatskoga ažuriranja kanala (provjerio sam sa korisničkom službom - nisu niti oni našli opciju). Bez te opcije TV svaki dan po par puta kompletno poremeti programe (redni broj, neke kanale makne i sl.). Nema nove verzije saftvera i neće je niti biti (taj model uopče nije na LG.com, samo je na LG.hr).
TV je star 10 dana - imam li pravo tražiti novi TV ako mi u servisu ne uspiju popraviti?

Ili što napraviti ako mi u servisu kažu da je TV potpuno ispravan - bez obzira na nedostatak?

TV je LG 32lj500V.
Ne mogu ti reči da je to normalno jer svaka funkcija automatska mora imati i funkciju isključivanja pogotovo u ovom slučaju.
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 10:22   #4285
Mogao si ga vratiti u trgovinu ispravnog sa ambalažom u roku od 14 dana od dana kupnje. Ako je sad na servisu onda to otpada.

U manualu na stranici 12 imaš o tome kako ažurirati favourite listu. Ideja je da staviš sve što želiš na favourite listu pa browsaš nju, a ne master listu koja se stalno mijenja.

Quote:
Editing programmes

SETTINGS -> SETUP -> Programme Edit
Edits the saved programmes.
Set as favourite programme, block/unblock programme, skip programme etc. of the selected programme.
I moj FM tuner radi na istu foru, rezultati auto tuninga i redni brojevi ovise o tome što se u tom trenutku broadcasta, a favorite držiš na zasebnoj listi. Jednom kad složiš favorite, samo pičiš po favorite listi i auto-tuning lista te više ne zanima.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 11:22   #4286
@discoHR meni bi to bilo ok, ali problem je što on zna jednostavno pobrisati i 5 programa. A jučer npr. Jabuku sa broja 12 on mi prebacio na 806 - bila u favoritima iako ju nikada ne gledam ali ...
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:40   #4287
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
@discoHR meni bi to bilo ok, ali problem je što on zna jednostavno pobrisati i 5 programa. A jučer npr. Jabuku sa broja 12 on mi prebacio na 806 - bila u favoritima iako ju nikada ne gledam ali ...
Vrati ti to njima u dučan pa nek se oni zajebavaju a tebi daju tv koji radi dobro.
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 15:15   #4288
Quote:
zekee kaže: Pogledaj post
Vrati ti to njima u dučan pa nek se oni zajebavaju a tebi daju tv koji radi dobro.
To (više) nije opcija, taj vlak je prošao, sad može samo u servis...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:18   #4289
A ni servis ne može tu previše pomoći jer ne piše servis softver, osim ako postoji neka opcija za uključiti u service manualu ili ako znaju neku caku...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 21:26   #4290
Quote:
zekee kaže: Pogledaj post
Vrati ti to njima u dučan pa nek se oni zajebavaju a tebi daju tv koji radi dobro.
Ja bi u ducan, objasnio problem pa nek se snalaze.
To spada pod garanciju jer sam siguran da u uputsvima ne stoji da je na TVu igrica "pogoi na kojem sam kanalu"

Dakle u ducan di si kupio, objasni problem i nek ti jave kada poprave ili novi TV ili pare.

Mybite...kako mislis "prosao"?
Ako je TV u garanciji tu uopce nemamo sta debatirati, a ako je van garancije... XXX
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 22:19   #4291
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post

Mybite...kako mislis "prosao"?
Ako je TV u garanciji tu uopce nemamo sta debatirati, a ako je van garancije... XXX
Prošao je vlak za zamjenu TV-a drugom markom, a pošto se ne može taj problem servisirati, bit će mu rečeno da je to takva funkcionalnost...tada će morati dići stvar na višu razinu od trgovca...

mislim da nam je svima pametno da pogledamo TV u trgovini ali kupimo preko web-a jer tada imamo ZAKONSKIH 14 dana da vratimo prozvod, no questons asked
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 00:39   #4292
Krivo.
Odneses u ducan i reklamiras funkcionalnost.
Nema vise razine od toga.
Das da poprave, ako ne poprave u 45 dana dobijes novi ili novac.
Zato ne nosis u servis nego u ducan.
Onih 14 dana je u Sancta Domenici 7 dana itd
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 01:21   #4293
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Krivo.
Odneses u ducan i reklamiras funkcionalnost.
Nema vise razine od toga.
Das da poprave, ako ne poprave u 45 dana dobijes novi ili novac.
Zato ne nosis u servis nego u ducan.
Onih 14 dana je u Sancta Domenici 7 dana itd
Kaj nismo rekli da 45 dana više nije rok? Meni se čini da je to što govoriš u rangu "što se babi htilo, to se babi snilo"... servis mora potvrditi da je riječ o kvaru koji se ne da popraviti da bi trgovac izvršio zamjenu...ako ne potvrde, i ako inzistiraš, servis će eventualno tražiti mišljenje i stav principala i ako on ne prizna, trgovac će te otkantati... e, onda moraš pokrenuti daljnje korake...kužiš, ako je tako na svm LG televizorima, nema šanse da ti priznaju pod kvar...

Ovo 14, 7 dana za reklamaciju za kupljeno u trgovini - to je sve dobra volja trgovca...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 12:53   #4294
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Kaj nismo rekli da 45 dana više nije rok? Meni se čini da je to što govoriš u rangu "što se babi htilo, to se babi snilo"... servis mora potvrditi da je riječ o kvaru koji se ne da popraviti da bi trgovac izvršio zamjenu...ako ne potvrde, i ako inzistiraš, servis će eventualno tražiti mišljenje i stav principala i ako on ne prizna, trgovac će te otkantati... e, onda moraš pokrenuti daljnje korake...kužiš, ako je tako na svm LG televizorima, nema šanse da ti priznaju pod kvar...

Ovo 14, 7 dana za reklamaciju za kupljeno u trgovini - to je sve dobra volja trgovca...
Neka otiđe u dučan gdje je kupio tv isproba neki drugi lg tv uđe u menu iako taj ima da tu funkciju automatskog update kanala može isključit traži da mu zamjene za taj a oni sa ovim nek rade što im je volja.
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 13:50   #4295
Quote:
zekee kaže: Pogledaj post
Neka otiđe u dučan gdje je kupio tv isproba neki drugi lg tv uđe u menu iako taj ima da tu funkciju automatskog update kanala može isključit traži da mu zamjene za taj a oni sa ovim nek rade što im je volja.
Definitivno, ako je tako, onda ima "case" i morali bi to napraviti, jedino ako je model više klase, plašim se da je opet na početku tj morat će nadoplatiti razliku...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 15:10   #4296
Ma ima neka caka al je se nemrem sjetit tj. nisam više ziher za cijeli postupak...

Znam da je mene to nerviralo na mojem LG-u starom par godina, ono doslovce mi je ispilo živce kad sam sve kanale po satelitu posložil i onda se sve sa prvim updateom ispremješalo navrat nanos,
a imam 4 satelita na tom TV-u i nema druge nego preslagivat listu sa daljincem

čini mi se da je model LM615 ili tak nekak, no uglavnom fora je bila u nečemu relativno jednostavnom tipa trebalo je zaključat barem jedan kanal ili kanale, moguće da je u pitanju i kompletan taj dio oko programiranja...
nisam više ziher kaj točno no znam da je bio "lock" u pitanju negdi u meniu...
uglavnom treba postavit password za ulaz u taj meni i iza toga se to više nije dešavalo...

A ak je tak na prastarom modelu lako moguće da je ista fora u pitanju i na novima...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 15:23   #4297
Poštovanje gospodo, nadam se da sam pogodio podforum.

Dakle ovako,

imam problem kojem ne mogu naći uzrok, niti sam našao ikoga s sličnim problemom. Radi se o VEOMA lošim basovima, najpreciznija riječ bi bila pulsirajući bas. Sve ispod nekih 80Hz katastrofalno pulsira, ne znam stvarno kako drukčije opisati zvuk osim da snimim nekim high-end mikrofonom kako zvuči ili možda nekim grafom.

Receiver je Yamaha RX-V381, a par zvučnika su Yamaha NS-F51 (kupljeni kao set u Ronisu lani za Božić).

Probao sam sve moguće postavke zvuka u receiveru, udaljenost kutija, faze, isključio sam sve efekte i enhancere, pa čak i factory reset, ali to ništa nije promijenilo. Probao sam jedan zvučnik isključiti fizički jer sam mislio da su jednostavno van faze i da to stvara čudan efekt, ali ispostavilo se da nije, čak se membrane miču u ritmu pulsiranja, tako da definitivno nije varka neka ili efekt, već to pulsiranje dolazi iz zvučnika. Pošto kao jedini izvor problema u zvučniku vidim skretnice, ili da su krivo spojeni unutra, bilo bi mi jasno da je jedan zvučnik u kvaru, ali da su oba, nekako mi to ne drži vodu, a baš mi ih se i ne rastavlja.

Inače su razmaknuti nekih 170cm (s obje strane niskog stalka od televizora) i pravilno su postavljeni, okomito na zid, svugdje u prostoriji se jednako čuje.

Jedino što još nisam probao je spojiti zvučnike na drugi receiver ili druge zvučnike na moj receiver, pa eleminirati problem, da li su zvučnici ili izvor zvuka. Da nije stari sistem vrisnuo, već bi isprobao

Eto, nadam se da netko može pomoći ili da se netko susreo s takvim problemom, inače nije loš sistem, recimo rock, metal i takve neke stvari gdje nije toliki naglasak na bassline zvuče fenomenalno, kick bubanj se super cuje, ali kad neki house ili hip-hop želim slušati, stvarno upropasti doživljaj.

Unaprijed hvala na odgovoirma!
__________________
Do as I say, not as I do!
g3lipt3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 16:39   #4298
Mogao si postaviti pitanje i u Topicu "Hi Fi komponente i slaganje sustava.." al OK....

Receiver i zvučnici su iz početnih serija i ne može se očekivati neki vrhunski zvuk.
Ali prvo par pitanja:

Koliko je velika soba (m2) ?
Da li su zvučnici na podu ? (najbolje)
Da li su zvučnici na šiljcima i metalnim podloškama. ?
Da li su postavke napravljene za stereo/kalibracija urađena ? (za 2 zvučnika) na receiveru i da li se sluša u stereo modu ?
Da li su zvučnici od stražnjeg zida razmaknutu bar 60 cm (poželjno je 1m ili više) ?
Da li su odmaknuti bar 1 m od bočnih zidova ?
Međusobni razmak od 1,70 m je inače minimum...
Što je izvor zvuka (CD plajer; PC, Media Player..) ?
Da li je glazba u MP3 ili u boljem flac/CD-Red Book formatu ?
Da li je bas boomy, tj. nekontroliran, "kao iz bačve",malo muljav, nema čvrstine i sl.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:29   #4299
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
TV izgleda ima softverski nedostatak - nema opcije za isključivanje automatskoga ažuriranja kanala (provjerio sam sa korisničkom službom - nisu niti oni našli opciju). Bez te opcije TV svaki dan po par puta kompletno poremeti programe (redni broj, neke kanale makne i sl.). Nema nove verzije saftvera i neće je niti biti (taj model uopče nije na LG.com, samo je na LG.hr).
TV je star 10 dana - imam li pravo tražiti novi TV ako mi u servisu ne uspiju popraviti?

Ili što napraviti ako mi u servisu kažu da je TV potpuno ispravan - bez obzira na nedostatak?

TV je LG 32lj500V.
Jel se riješio problem automatskog ažuriranja kanala?
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 00:50   #4300
Ekipa povremen problem na tvu nista strasno al me zanima ako netko zna nesto vise. Upalim tv slika roza nema zvuk, oba problema se rijese cim ugasim tv i ponovo ga upalim. Star je cca 2 god. Zna tko uzrok tome ? Pokusao sam guglat medutim nisam nista pronasao.
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.