Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2012., 14:00   #1
Angry Radio emisija Andromeda se UKIDA?!

Danas sam dobio ovu poruku, nakon što sam postavio pitanje za sljedeću emisiju Andromede - emisije o svemiru:
(drugi program utorkom u 20 30)

Poštovani sluštelju , emisija Andromeda je ukinuta i ide još slijedeći utorak , oproštajna . Izgleda da je predobra i preozbiljna za Drugi program kako to promišlja nova v.d. urednica . Umjesto Andromede ići će emisija lakšeg sadržaja s povremenim vijestima iz astronomije , a možda i astrologije . Ne znam , jer još nije definiran sadržaj ni gosti , ako ih bude .
svoj komentar o tome možete staviti na fb pod nazivom U boj za Andromedu .
ili [email protected]

Tanja Devcic Brmbota [[email protected]]


Zračak znanstvene nade na našim radio prostorima, kultna emisija o astronomiji i znanosti općenito, bit će zamijenjena lakim notama, sportom i astrologijom? Možda i pseudoznanstvenog propgatora Mišaka ubace u termin?!

Ne smijemo im to dozvoliti!

U boj za Andromedu
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 15:58   #2
Možda stave sulejmana veličanstvenog u radijskom izdanju, kriza je pa bi dobili koju kunu više od oglašivača.

Zadnje uređivanje lettow : 31.08.2012. at 17:25.
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 16:36   #3
Ne vjerujem.

To mi je godinama bio omiljeni izvor informacija o astronomiji bez obzira što bi je povremeno zamjenjivali glupostima poput prijenosa eurovizije ili nekakovg pretkola nekakve lige.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 16:41   #4
Steta. Dobra emisija. Ova zemlja stvarno ide i osla je u kurac.
GodzillaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:05   #5
Nece je valjda ukinuti
martin polo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:38   #6
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Zračak znanstvene nade na našim radio prostorima, kultna emisija o astronomiji i znanosti općenito, bit će zamijenjena lakim notama, sportom i astrologijom? Možda i pseudoznanstvenog propgatora Mišaka ubace u termin?!
To je velika tragedija, ali je u skladu s politikom HRT i HR. Oni promiču pseudoznanost.

Što im je god Vinković bio rekao, bilo je malo i očito beskorisno.

Uzalud je prijetio i tužbama.

Nema se novaca i nema tko, ali netko treba potegnuti sudske sporove. Ne znam ima li CFI Croatia ili tko sličan ikakve donacije da bi to mogao pokrenuti, ali drukčije neće ići.

Zakoni su prekršeni. Novac koji je predviđen za obrazovanje se troši na druge stvari. Nema fiskalne odgovornosti.

I onda se nije za čuditi otkud HRT na listi najvećih dužnika Porezne uprave.
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 18:47   #7
Daj uvedite smajlić koji pokazuje srednji prst specijalno radi HRTovnice
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 20:59   #8
Hoće li ta emisija također biti znanstveno-obrazovnog karaktera jer mi astrologija tu nikako ne može sjesti?!

Zaista, državna televizija i radio su postali banana potpuna...
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 21:04   #9
Nekako mi se čini da su ove adrese najpodesnije za "žaljenje":

[email protected]

[email protected]

(izvor: http://public.mzos.hr/Default.aspx?sec=1938 )

HRT je javna ustanova i kao takva treba služiti javnosti. Obzirom da je u "vlasništvu" države, onda i pokoje ministarstvo može (i mora) utjecati na programsku shemu. Ili ne mora? Očito da ne. I očito je da svakog BK za sve...

EDIT: Ipak, emisiju je vjerojatno pratio dvoznamenkasti broj slušatelja sa tendencijom smanjenja. Što je - tu je. Zvuči malodušno, ali bolje nismo ni zaslužili. Obrazovanje se sustavno, planski i iznad svega namjerno srozava zadnje 22 godine (tko god ima nekoga u prosvjeti zna o čemu pričam), a rezultat toga je ovo, pa vidoviti Milan (prije njega Ante Pavlović), pa Mišak, Plečko, Vera Čudina, Braco, i last but not least - SVAKODNEVNO iskakanje iz paštete pijanih adolescenata sa Zrća, kao i uzora nacije - Luke Modrića... I za kraj - pridodajmo svemu turske, meksičke i štajaznamčije sapunice, gole starlete, zvijezde nad-reality šuova, guzicu (i rastuće sise) Nine Badrić i bikini dive Severine.

Sori, ali to se danas "kupuje". A 97.3% nacije ionako ne zna da astronomija i astrologija ipak nisu sinonimi...

Žalosto? Svakako. Čudno? Nikako...

Ispričavam se na OT (a možda i nije baš OT).
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything

Zadnje uređivanje sonata-LPG : 31.08.2012. at 21:22.
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 21:51   #10
Stvarno šteta, jako mi je žao. Još i dan danas znam povremeno poslušati ako imam vremena ili ako se sjetim. Tanja Devčić i Ante Radonić su s vremenom postali toliko uigran tandem da mi je uvijek bila uživancija slušati emisiju bez obzira na to što su u vrijeme Interneta sve informacije dostupne u roku od par sekundi.


Međutim, nisam uopće iznenađen s obzirom koliko nam je glupava nacija. Ovakve "sitne" stvari i potezi točno pokazuju puls nacije, a primjera ima mali milijun. I neka nam je ovako stanje u državi, bolje nismo ni zaslužili. Tko išta u ovoj kvazi-tvorevini od države vrijedi kao osoba, kao karakter, kao čovjek s planom, i u krizi će nekako isplivati ili barem pokušati isplivati. A ovi ostali mogu slobodno krepati što se mene tiče.

Ma mrš

edit: Evo još malo detalja. Doduše, ako je Devčić napravila ono što piše da jest, to joj bome ne ide na čast... tportal: Gasi li HRT kultnu emisiju o svemiru ili rađa novu?
__________________
"A bank is a place that will lend you money if you can prove that you don't need it." - Bob Hope
"Ubij čovjeka i ubojica si. Ubij milijune i osvajač si. Ubij sve i bog si." - Jean Rostand
"Real men don't dance. They sit, sweat and curse." - Bill Hicks

Zadnje uređivanje chameleon : 31.08.2012. at 22:17.
chameleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 12:12   #11
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Danas sam dobio ovu poruku, nakon što sam postavio pitanje za sljedeću emisiju Andromede - emisije o svemiru:
(drugi program utorkom u 20 30)

Poštovani sluštelju , emisija Andromeda je ukinuta i ide još slijedeći utorak , oproštajna . Izgleda da je predobra i preozbiljna za Drugi program kako to promišlja nova v.d. urednica . Umjesto Andromede ići će emisija lakšeg sadržaja s povremenim vijestima iz astronomije , a možda i astrologije . Ne znam , jer još nije definiran sadržaj ni gosti , ako ih bude .
svoj komentar o tome možete staviti na fb pod nazivom U boj za Andromedu .
ili [email protected]

Tanja Devcic Brmbota [[email protected]


Zračak znanstvene nade na našim radio prostorima, kultna emisija o astronomiji i znanosti općenito, bit će zamijenjena lakim notama, sportom i astrologijom? Možda i pseudoznanstvenog propgatora Mišaka ubace u termin?!

Ne smijemo im to dozvoliti!

U boj za Andromedu

Naravno da ne smijemo!!! Jebo im pas uši alternativne i fašistiičke! Neki dan sam, nakon što nije zbog Dinamove utakmice emitirana emisija u utorak, imao baš taj neugodan predosjećaj.

Ali zato će uskoro, već u rujnu, na Hrvatskoj televiziji krenuti alternativna serija "Moć sunca" onog lažlivca i protuhe Mišaka, puna budalaština o korisnosti gledanja u Sunce i ostalim pseudoznanstvenim pizdarijama.

Ne smijemo im ni to sranje dozvoliti!!!

Namjeravaju uvesti neku novu emisiju, valjda da nam mogu podvaljivati ovakve likove:



Kuda ideš, Hrvatska?

"Ne znam."

Zadnje uređivanje Gleda Mjesec : 01.09.2012. at 12:31.
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 22:10   #12
likvidacija emisije Andromeda

Kao prvi znak likvidacije emisije Andromeda, na stranici Radio na zahtjev, nisu stavili emisiju od prošlog tjedna.

http://rnz.hrt.hr/index.php
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 22:49   #13
Čemu histerija i panika,halo ljudi!?

Emisija se nastavlja u gotovo identičnom obliku:

Quote:
U Hrvatskom radiju poručuju da nema razloga za paniku. V. d. urednica drugog programa Ana Lacković Varga kaže da se emisija neće gasiti već možda jedino preimenovati i svakako modernizirati. 'Nema govora o gašenju emisije. Planiramo je samo osvježiti i osuvremeniti, dovesti novog, mladog urednika Krešu Katića koji je do nedavno u noćnom programu Drugog vodio Svemirsku noć s popularno znanstvenim temama. Emisija će nastaviti ići u istom terminu', izjavila je za t-portal nova urednica koja je nedavno došla s Radio Sljemena.

Uredništvo bi, tvrdi, voljelo da emisija ima svoju web i Facebook stranicu, da otvori vrata većem broju znanstvenika te da postane dinamičnija i više 'radiofonična' kako njome više ne bi dominirali previše dugi razgovori kakve su znali voditi Tanja Devčić i Ante Radonić. Emisija se, kaže, vjerojatno neće zvati Andromeda već možda Sirius ili kao neko drugo nebesko tijelo.

'Dosadašnja urednica emisije Tanja Devčić, kojoj smo iz više razloga planirali otkazati suradnju, zaštitila je ime Andromeda iako mi smatramo da je to brend Hrvatskog radija, a tvrdi da već ima ponude da je nastavi raditi na drugim postajama', objasnila je glasine o gašenju nova urednica.

Jedan od razloga razlaza, ističe Lacković Varga, jest činjenica da je Tanja Devčić, unatoč tome što je otišla u mirovinu prije više godina i bila vanjski honorarni suradnik, nastavila koristiti resurse na koje obično pravo imaju samo stalni zaposlenici, poput službenog automobila i putnih troškova.
prvo se istraži neka priča prije nego počne pjenjenje...
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 23:48   #14
nadam se da je neće ukinuti ni modificirati. andromeda me blago zainteresirala za ovu tematiku (dotad mi je astronomija bila nezanimljiva). pravi ih je užitak slušati.
FlaFi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 09:01   #15
Quote:
ExAuPair kaže: Pogledaj post
Čemu histerija i panika,halo ljudi!?

Emisija se nastavlja u gotovo identičnom obliku:



prvo se istraži neka priča prije nego počne pjenjenje...
Ma nemoj, a što ti misliš da mi nismo već taj tekst našli na internetu?

Baš me zanima kako oni to misle emisiju "osvježiti i osuvremeniti" i učiniti "više radiofoničnom i dinamičnom". I kakvi crni predugi razgovori?! Pa često su se slušatelji žalili da ima previše pjesama u emisiji! A s druge strane, zvučna kulisa samih razgovora itekako je u "svemirskom" tonu.

Zanimljivo je da se Tanji Devčić prigovara da je potrošila previše novca, dok se istovremeno Domagoja Burića puštalo da rasipa ogromne novce na megalomanske kvazi- znanstvene projekte tipa "Ludi rimski carevi", čija je znanstveno- obrazovna vrijednost jednaka nuli.

Također se tvrdi da je ona prisvojila ime emisije. Pa kada je Aris Angelis išao u mirovinu prije nekoliko godina, on je sa sobom ponio i ime emisije "Blues na drugom" čiji je autor i voditelj bio. Sada u istom terminu ide nešto slično, ali tek približno kvalitetno.

A pogledajmo što o svemu kaže i Ante Radonić:

http://www.index.hr/black/clanak/hrv...em/634330.aspx

Portal index.hr doista sranje jest, ali ne vjerujem da su toliko fulali. Pa da su totalno krivo prenijeli šjor Antinu izjavu.

Naročito ovaj dio:

Quote:
Predloženo je ukidanje emisije Andromeda jer je kao previše ozbiljna i znanstvena, a netko želi protočniju i zabavniju emisiju. Zato se emisija ukida, a doći će, izgleda, neka otkačenija i manje znanstvena emisija.
No, kaj pa zdaj?

Neka otkačenija i manje znanstvena emisija!

Usput, za Svemirsku noć koju je najavljeni voditelj buduće Andromedine zamjene vodio ranije, nikada nisan čuo, iako znam za barem desetak znanstvenih i popularno- znanstvenih emisija na sva tri programa HR -a i HR - mreži.

Zadnje uređivanje Gleda Mjesec : 02.09.2012. at 09:55.
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 09:34   #16
Quote:
A pogledajmo što o svemu kaže i Ante Radonić:

http://www.index.hr/black/clanak/hrv...em/634330.aspx
POZNATA emisija Andromeda, koja se već 15 godina emitira na drugom programu Hrvatskog radija, je pred ukidanjem. Voditelj i realizator emisije, Ante Radonić, na svom je Facebooku objavio status u kojem sve obožavatelje emisije poziva na prosvjed.

"Jako važno! Biti ili ne biti! Za sve ljubitelje astronomije. Danas sam neslužbeno saznao sljedeće pojedinosti. Dolaskom nove v.d. urednice Drugog programa Hrvatskog radija dolazi do bitnih programskih promjena. Ukidaju se neke emisije. Predloženo je ukidanje emisije Andromeda jer je kao previše ozbiljna i znanstvena, a netko želi protočniju i zabavniju emisiju. Zato se emisija ukida, a doći će, izgleda, neka otkačenija i manje znanstvena emisija. Čekamo službeno odluku vrha Hrvatskog radija. Možda ćemo nešto saznati u sljedećoj emisiji u utorak. Andromeda traje već više od 15 godina. Hoćemo li ići protestirati protiv Hrvatskog radija? Što kažete?", napisao je Ante.

Odmah je organizirana grupa podrške emisiji na Facebooku te su mnogi ljubitelji iste krenuli raspravljati o ukidanju.
O načinu rada nove urednice i njezinoj "novoj emisiji", dovoljno govori kako se odnosi prema dugogodišnjim voditeljima i popularizatorima znanosti emisije Andromeda.
Dakle urednica je poput kakve ćudljive carice, odlučila mimo svih i nikoga službeno nije obavijestila niti pitala za savjet, ili popričala s njima. Vrlo bezobrazno s njezine strane.

Poslušajmo dakle emisiju u utorak u 20 30 na drugom - posljednju Andromedu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 09:53   #17
Komentari ljudi sa Astroforuma:

http://zvjezdarnica.com/astronomija/...andromeda/1569

Nije ekipa glupa. Svima ovo smrdi na još jedno HRT- ovo uvaljivanje muda pod bubrege.
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 11:57   #18
Šta nedostaje dugim razgovorima? Kako bi drugačije objasnile neke pojmove i događaje nego malo dužim razgovorom.

Ali izgleda da živimo u vremenima kada je bitnija kratka informacija i kada većina ljudi nije nesposobna održati potreban nivo koncentracije duže od jedne minute. Ali to nikada nisu ni bili slušatelji Andromede.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 12:26   #19
Quote:
ExAuPair kaže: Pogledaj post
Čemu histerija i panika,halo ljudi!?

Emisija se nastavlja u gotovo identičnom obliku:



prvo se istraži neka priča prije nego počne pjenjenje...
Onda si ti vrlo djelomičan i loš istraživač, jerbo se nisi potrudio/potrudila naći i izjave druge strane:

Quote:
Izjava gospođe Tanje Devčić

Na vašem portalu u petak je osvanuo više nego li korektan članak o ukidanju emisije na HR2 /HRT/ Andromeda s temama astronomije, astrofizike i astronautike. Do ukidanja dolazi nakon 15 godina emitiranja gotovo svakog utorka u večernjim satima. Zahvaljujem svim slušateljima ove kultne emisije koji su aktivno sudjelovali u njenoj realizaciji, a posebno popularizatorima astronomije Anti Radoniću i Koradu Korleviću.
U razgovoru s novom privremenom urednicom Drugog programa HR Lacković - Varga, izrečene su s njene strane neke grube neistine u vezi moje osobe. Zbog istinitog informiranja javnosti na kome sam uvijek inzistirala i kao Predsjednica Zbora novinara za okoliš HND, moram kazati da sam u mirovinu otišla 17.06. 2011. godine. Svatko tko pozna sustav HRT i HR zna da nakon gašenja radnog mjesta nije moguće koristiti putne naloge ni službene automobile, pa tako to nisam mogla niti ja. Naime sve se to obavlja putem E - komerca u kojem ne postoji radno mjesto: vanjski suradnik, autor.
Svoj posao obavljala sam s veseljem i entuzijazmom, a prije kreiranja emisije još 1997. godine pročitala sam stotinjak popularno znanstvenih knjiga, ali i znanstvenih publikacija iz astronomije i astrofizike. Tek tada upustila sam se u avanturu Andromede i kroz inicijalni razgovor s Antom Radonićem u Tehničkom muzeju u Zagrebu i s njegovim sugestijama krenula u realizaciju projekta. Svih ovih 15 godina nije nažalost bilo interesa kod mladih kolega da sudjeluju u stvaranju ove emisije.
Vanjski suradnik koji će raditi novu emisiju zvala se Sirirus ili nekako drugačije, na Drugom programu HR vodio je jednu od noćnih glazbenih emisija "Noć na Drugom", a njegova se zvala "Svemirska glazba", od tema iz astronomije imao je samo glazbene teme. Ove moje rečenice ne odnose se na kolegu koji će vjerojatno korektno raditi novu emisiju, već na v.d. urednicu Lacković - Varga i njeno poznavanje ljudi i emisija. Trivijalnost o kojoj govori kao nečemu što neće trpjeti u programu HR2 krenula je rješavati ukidanjem Andromede i Konvoja, još jedne slušane emisije utorkom.
U emisiji Andromeda, zahvaljujući suradnji s Antom Radonićem gostovali su u živo Charles Duke, američki astronaut koji je bio na Mjesecu u misiji Apollo, Mark Vucelić suradnik NASE u ovoj misiji i mnogi naši znanstvenici koji rade na prestižnim američkim i europskim Sveučilištima i laboratorijima. Nemoguće je u kraćem tekstu navesti poimence sve naše, ali i strane znanstvenike koji su sudjelovali u ovoj emisiji.
Svima zahvaljujem i vjerujem da ćemo se još čuti, ako ne na Hrvatskom, onda na nekom drugom radiju, jer Andromeda je dobar proizvod koji ima svoje poklonike u Hrvatskoj, ali i Sloveniji, Srbiji, BiH i drugim zemljama gdje žive naši ljudi.
Mišljenje v. d. urednice Drugog programa je da emisija poput Andromede, ili takvih tema ima dovoljno na Trećem programu HR i u Obrazovnom programu, a u Drugom program treba više kulturno-zabavnih sadržaja.
Od zabave nam se već svima u Hrvatskoj vrti u glavi / do mučnine/ a pameti nikada dosta! S ovim prestaje s moje strane bilo kakva daljnja polemika s privremenom urednicom HR2.

Lijep pozdrav
Tanja Devčić, novinarka i urednica emisije Andromeda.
Tekst je skinut odavde:

http://zvjezdarnica.com/astronomija/...andromeda/1569

A nije na odmet i izdvojiti vrlo znakoviti dio:

Quote:
Vanjski suradnik koji će raditi novu emisiju zvala se Sirirus ili nekako drugačije, na Drugom programu HR vodio je jednu od noćnih glazbenih emisija "Noć na Drugom", a njegova se zvala "Svemirska glazba", od tema iz astronomije imao je samo glazbene teme. Ove moje rečenice ne odnose se na kolegu koji će vjerojatno korektno raditi novu emisiju, već na v.d. urednicu Lacković - Varga i njeno poznavanje ljudi i emisija. Trivijalnost o kojoj govori kao nečemu što neće trpjeti u programu HR2 krenula je rješavati ukidanjem Andromede i Konvoja, još jedne slušane emisije utorkom.
A te "trivijalnosti koje nova urednica neće trpjeti" su već spomenuti navodno predugi razgovori između Tanje Devčić i Ante Radonića.

Tako vam je to kada srednjestrujaškim jadnicima i jadnicama date moć u ruke. A da se doista radi o middle of the road mentalitetu dotične nove šefice Drugoga HR-a , možete shvatiti kada pročitate na koji način ona samu sebe opisuje i predstavlja javnosti:

http://www.hrt.hr/index.php?id=440&t...ash=f34d4f89be

Quote:
Proljetno sam dijete i to mi je odredilo osobnost – bujna sam, mlada, bezbrižna i prevrtljiva, nisam prehladna a taman topla.
Bljak i fuj za izrigati komad života iz sebe! Sačuvaj nas Bože od ovakvih likova i njihovog mentalnog sklopa, jer izgleda da nitko drugi neće!

Zadnje uređivanje Gleda Mjesec : 02.09.2012. at 12:41.
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 17:10   #20
Neizravno, ali načelno vezano uz ovu temu:

Quote:
'Nudit ćemo sadržaj koji komercijalne televizije nemaju. Naša osnovna ideja kao javnog servisa je proizvodnja sadržaja koji konkurenti nemaju. To su znanstvene emisije, vrijedni dokumentarni filmovi domaće proizvodnje, obrazovni sadržaji, dječji program… to postaje neki naš 'code of bussines', od toga nećemo odstupiti pod cijenu bilo kakvih pritisaka ili eventualne niže gledanosti od očekivane. Idemo na tu varijantu – proizvodimo što drugi nemaju i nastojimo vratiti dignitet javnim sadržajima udarnom terminu', nastavio je dalje Šoša s predstavljanjem novog programa.
- http://www.tportal.hr/showtime/tv/21...i-program.html

Znači li to da Mišak širi svoju shemu ili da će napokon i nekakav popularno-znanstveni program ući u izvanvampirske termine?
tome is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.