Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2012., 19:27   #61
Quote:
vlad66 kaže: Pogledaj post
Nađi posao kažes,je to bi bilo idealno kada bi se moglo,na žalost uz dvije srednje škole,vatrogasne ispite i fakultet posla nemam već 4 godine,nemislite li možda da bi ljudi poput mene i još pametniji i školovaniji mogli napraviti nešto bolje od ovih sada koji nemaju ni godinu radnog iskustva koji su na neki ćudan naćin ja ću reć na naćin poznanstva došli do određenih pozicija,
Sorry prijatelju, to je loše što si bez posla, ali to te ne kvalificira za vođenje države. U zapadnim državama, da bi dobio povjerenje građana, moraš se negdje iskazati - u privredi, znanosti, športu, sebi kupiti stan, auto i ostalo što ti treba za recimo tako primjeren život - kako bi o bilo kome bio neovisan. Jer, ako nisi u mogućnosti sebi riješiti vlastitu egzistenciju, kako se misliš baviti općim dobrom i riješiti je drugima?
Vojky is offline  
Old 25.12.2012., 11:33   #62
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Sorry prijatelju, to je loše što si bez posla, ali to te ne kvalificira za vođenje države. U zapadnim državama, da bi dobio povjerenje građana, moraš se negdje iskazati - u privredi, znanosti, športu, sebi kupiti stan, auto i ostalo što ti treba za recimo tako primjeren život - kako bi o bilo kome bio neovisan. Jer, ako nisi u mogućnosti sebi riješiti vlastitu egzistenciju, kako se misliš baviti općim dobrom i riješiti je drugima?
Samo što u zapadnim zemljama nema da je netko s fakultetom 4 godine bez posla.
milanović is offline  
Old 25.12.2012., 12:30   #63
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Samo što u zapadnim zemljama nema da je netko s fakultetom 4 godine bez posla.
Kako nema? Koliko iz završi na građevini, kao taksisti i na sličnim radnim mjestima...

Tko želi voditi - treba se iskazati. Najbolje u privatnom biznisu. Nema što kukati kako je bez posla, već pokazati kako se može i u najtežim uvjetima. Kada uspije, onda je to dobar znak da može biti i lider.
Vojky is offline  
Old 25.12.2012., 13:47   #64
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Kako nema? Koliko iz završi na građevini, kao taksisti i na sličnim radnim mjestima...

Tko želi voditi - treba se iskazati. Najbolje u privatnom biznisu. Nema što kukati kako je bez posla, već pokazati kako se može i u najtežim uvjetima. Kada uspije, onda je to dobar znak da može biti i lider.
Izmišljaš takvih primjera nema.
Da je netko vani 4 godine bez posla s faksom.
Uostalom gospodin se ne može zaposliti ni kao taksist ni na građevini.
To je sam napisao.
Vidiš da lažeš.
milanović is offline  
Old 25.12.2012., 14:12   #65
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Izmišljaš takvih primjera nema.
Da je netko vani 4 godine bez posla s faksom.
Kako nema? Vani svi uspješni, sretni, zadovoljni... Netko ti pričao? Imaš i među američkim beskućnicima ekipe s faksom, imaš i masu onih koji su za krize ostali bez ičega, uključujući i bez mirovina (Enron). Faks nije jamac posla. To je samo papir za na zid, koji nekome daje mogućnost za određene poslove. Tko ne vjeruje, neka uzme svoju diplomu i pokuša vani.

Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Uostalom gospodin se ne može zaposliti ni kao taksist ni na građevini.
To je sam napisao.
Vidiš da lažeš.
Pričaš besmislice.

A to ako se netko ne može zaposliti četiri godine - ne čini ga kvalificiranim za upravljanje državnim milijardama, baš naprotiv. Za baviti se općim dobrom čovjek treba pokazati da se i u teškim okolnostima može skrbiti za sebe i svoju obitelj, a ne živjeti na račun drugih. Potpuno je pogrešno "e da je meni vlast da bih imao plaću". Lijepo, zaradi ti plaću sam, pokaži da možeš i znaš (kao obrtnik, poduzetni, znanstvenik, bilo što) - pa onda se kandidiraš, ali kada već imaš posao, stan i auto, iskustvo i radu i rukovođenju.

Dakle, neka se naš vlad66 iskaže, od dobrog pravopisa do dobrog posla (ne onoga što se dobiva na račun politike), pa će onda moći biti upravo političar kakav želi biti. Može, ako nema mogućnosti ovdje, kao i tisuće drugih otići vani, pa se kao uspješan vratiti i onda prenijeti znanje. Stotine su mogućnosti, ali stajati kući bez posla i sanjati o vođenju države je - bajkica.
Vojky is offline  
Old 25.12.2012., 14:28   #66
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Kako nema? Vani svi uspješni, sretni, zadovoljni... Netko ti pričao? Imaš i među američkim beskućnicima ekipe s faksom, imaš i masu onih koji su za krize ostali bez ičega, uključujući i bez mirovina (Enron). Faks nije jamac posla. To je samo papir za na zid, koji nekome daje mogućnost za određene poslove. Tko ne vjeruje, neka uzme svoju diplomu i pokuša vani.



Pričaš besmislice.

A to ako se netko ne može zaposliti četiri godine - ne čini ga kvalificiranim za upravljanje državnim milijardama, baš naprotiv. Za baviti se općim dobrom čovjek treba pokazati da se i u teškim okolnostima može skrbiti za sebe i svoju obitelj, a ne živjeti na račun drugih. Potpuno je pogrešno "e da je meni vlast da bih imao plaću". Lijepo, zaradi ti plaću sam, pokaži da možeš i znaš (kao obrtnik, poduzetni, znanstvenik, bilo što) - pa onda se kandidiraš, ali kada već imaš posao, stan i auto, iskustvo i radu i rukovođenju.

Dakle, neka se naš vlad66 iskaže, od dobrog pravopisa do dobrog posla (ne onoga što se dobiva na račun politike), pa će onda moći biti upravo političar kakav želi biti. Može, ako nema mogućnosti ovdje, kao i tisuće drugih otići vani, pa se kao uspješan vratiti i onda prenijeti znanje. Stotine su mogućnosti, ali stajati kući bez posla i sanjati o vođenju države je - bajkica.
Ti pišeš besmislice.
Navedi konkretan primjer.
Uostalom sam si rekao da ne rade u struci već druge poslove,a evo dotični gospodin ne može već četiri godine naći nikakav posao.
Prema tome ja sam u pravu ne ti.
milanović is offline  
Old 25.12.2012., 14:43   #67
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Ti pišeš besmislice.
Navedi konkretan primjer.
Uostalom sam si rekao da ne rade u struci već druge poslove,a evo dotični gospodin ne može već četiri godine naći nikakav posao.
Prema tome ja sam u pravu ne ti.
Mjesečno se u Hrvatskoj zapošljava nekoliko tisuća ljudi. Netko tko misli biti vođa, sigurno se mora naći među tih nekoliko tisuća, jednostavno. Samo u turizmu je ove godine radilo 15.000 novozaposlenih. Ne možeš misliti da ćeš postati politički relevantan živeći kod rodbine ili roditelja i pišući po Internetu kako je loše, jednostavno. Prije će postati relevantan onaj koji je i u takvoj situaciji radije izabrao konobariti li na neki drugi način zarađivati.

E, da, i treba naučiti slagati rečenice. S onakvim rečenicama i bez razlikovanja č i ć ga nitko neće razumjeti.

A to da vani nema nezaposlenih s faksom - pitaj na Dijaspori, pa će te brzo razuvjeriti. Kao, završiš faks, pa pokažeš diplomu i sve ti je do penzije osigurano? Aha! Evo, pokušaj nakon 1.7. naredne godine, samo dođi s diplomom u neku od ovih 10-15 zemalja koje nam neće uvesti ograničenja.
Vojky is offline  
Old 25.12.2012., 14:49   #68
Kao prvo,nemam se je šta kome dokazivat,ja sam se kroz život dokazao mnogo puta,i na poslu i u školi,i na fakultetu.E sad ti kažes kako ljudi mogu nać posla ako znaju i te stvari,oćito ne poznaješ stanje u državi,i ne zanima te prava istina.Zatim si rekao neka se ja prvo dokažem osnivanjem ili vođenjem svoje tvrtke firme itd, da mogao bih,to može svatko tko ima bogate roditelje pa upre prstom tata želim ovo,tata želim ono,i tatica sve ispuni i ostavi sve novce,da tada se sve može.Sad za ono da svatko sa fakultetom može nać posao,ja imam dvije srednje škole,obje strukovne,dakle nešto znam radit i u životu sam nešto i radio, plus još i fakultet pa opet nema posla,zar to dakle znaći da sam nesposoban,ili to govori kakvo je stanje u zemlji.A ovo da u drugim zemljama se živi super i da svatko ima posla, e na to neznam šta da ti odgovorim,oćito živimo u različitim svijetovima.
vlad66 is offline  
Old 25.12.2012., 14:59   #69
Quote:
vlad66 kaže: Pogledaj post
Kao prvo,nemam se je šta kome dokazivat,ja sam se kroz život dokazao mnogo puta,i na poslu i u školi,i na fakultetu.
To ti znači da stvarnog života u biti nisi ni vidio... I sada bi ti da te netko izabere na javnu dužnost? Sorry, ali do tada imaš još puno toga za naučiti.

Quote:
vlad66 kaže: Pogledaj post
Sad za ono da svatko sa fakultetom može nać posao,ja imam dvije srednje škole,obje strukovne,dakle nešto znam radit i u životu sam nešto i radio, plus još i fakultet pa opet nema posla,zar to dakle znaći da sam nesposoban,ili to govori kakvo je stanje u zemlji.A ovo da u drugim zemljama se živi super i da svatko ima posla, e na to neznam šta da ti odgovorim,oćito živimo u različitim svijetovima.
Nigdje niti jedan poslodavac od njih preko 100.000 u Hrvatskoj nije zaključio da mu možeš biti koristan, u toliko godina (još od prije krize)? I misliš da će onda građani zaključiti da si najbolji da ih predstavljaš? Prvo posao, sredi se, stvori kontakte s ljudima, nauči kako se vodi posao, projekti i slično, pa se onda takav javi za javnu funkciju, sa znanjem i iskustvom.
Vojky is offline  
Old 26.12.2012., 00:10   #70
Još jedna socijalistička stranka??? Pa kaj ih nemamo već dosta?
krcmije is offline  
Old 26.12.2012., 11:32   #71
Vlad66, pogledaj koliko Hrvatska ima stranaka

1. ABECEDA DEMOKRACIJE
2. AGENDA MLADIH DEMOKRATA
3. AKCIJA HRVATSKE REPUBLIKANSKE SELJAČKE STRANKE
4. AKCIJA HRVATSKIH UMIROVLJENIKA
5. AKCIJA MLADIH
6. AKCIJA SOCIJALDEMOKRATA HRVATSKE
7. AKCIJA ZA BOLJU HRVATSKU
8. AUTOHTONA SLAVONSKO POSAVSKA STRANKA
9. AUTOHTONA - HRVATSKA SELJAČKA STRANKA
10. AUTOHTONA - HRVATSKA STRANKA PRAVA
11. AUTONOMNA REGIONALNA STRANKA HRVATSKOG PRIMORJA, GORSKOG KOTARA, OTOKA I RIJEKE
12. BANIJSKA DEMOKRATSKA STRANKA
13. BLOK POLJOPRIVREDNIKA HRVATSKE
14. BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO
15. BOŠNJAČKA DEMOKRATSKA STRANKA HRVATSKE
16. DALMATINSKA LIBERALNA STRANKA
17. DALMATINSKI DEMOKRATI
18. DEMOKRATSKA KNEGINEČKA STRANKA
19. DEMOKRATSKA PARTIJA SRBA
20. DEMOKRATSKA PRIGORSKO-ZAGREBAČKA STRANKA
21. DEMOKRATSKA STRANKA SLAVONSKE RAVNICE
22. DEMOKRATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA
23. DEMOKRATSKA STRANKA ŽENA
25. GLAS RAZUMA
26. GOSPODARSKA STRANKA
27. GRAĐANSKA STRANKA SISAK
28. HRVATSKA 21. STOLJEĆA
29. HRVATSKA ČISTA STRANKA PRAVA
30. HRVATSKA DEMOKRATSKA REGIONALNA STRANKA
31. HRVATSKA DEMOKRATSKA SELJAČKA STRANKA
32. HRVATSKA DEMOKRATSKA STRANKA DALMACIJE
33. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA
34. HRVATSKA DEMOKRŠĆANSKA STRANKA
35. HRVATSKA EUROPSKA STRANKA
36. HRVATSKA GRAĐANSKA STRANKA
37. HRVATSKA KRŠĆANSKA DEMOKRATSKA UNIJA
38. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI
39. HRVATSKA PUČKA STRANKA
40. HRVATSKA RADNIČKA STRANKA
41. HRVATSKA REPUBLIKANSKA ZAJEDNICA
42. HRVATSKA ROMSKA DEMOKRATSKA STRANKA
43. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA
44. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA
45. HRVATSKA STRANKA MLADIH
46. HRVATSKA STRANKA NEZAPOSLENIH
47. HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ
48. HRVATSKA STRANKA PRAVA
49. HRVATSKA STRANKA PRAVA - 1861
50. HRVATSKA STRANKA PRAVNE DRŽAVE
51. HRVATSKA STRANKA RADA
52. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA
53. HRVATSKA STRANKA ZELENIH - EKO SAVEZ
54. “HRVATSKA STRAŽA” NACIONALNA STRANKA
55. HRVATSKI DEMOKRATSKI CENTAR SLAVONIJE I BARANJE
57. HRVATSKI DEMOKRATSKI SLOBODARSKI SAVEZ DALMACIJE
58. HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA
59. HRVATSKI NARODNJACI
60. HRVATSKI OSLOBODILAČKI POKRET
61. HRVATSKI RAST
62. HRVATSKI SOCIJALDEMOKRATI
63. HRVATSKI ZBOR
64. HRVATSKO PRAVAŠKO BRATSTVO
65. HRVATSKO ZVONO
66. ISTARSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - PARTITO ISTRIANO DEI PENSIONATI
67. ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR
68. ISTARSKI SOCIJALDEMOKRATSKI FORUM - FORO SOCIAL DEMOCRATICO ISTRIANO
69. JADRANSKA SOCIJALDEMOKRATSKA STRANKA HRVATSKE
70. JEDINO HRVATSKA - POKRET ZA HRVATSKU
71. LADONJA
72. LIBURNIJSKA STRANKA
73. LIGA ZA BROD - STRANKA ZA POTICANJE SVEKOLIKOG RAZVOJA GRADA SLAVONSKOG BRODA
74. LISTA ZA RIJEKU
75. LJEVICA HRVATSKE
76. MEĐIMURSKA STRANKA
77. MEĐIMURSKI DEMOKRATSKI SAVEZ
78. MOJE MALO MEĐIMURJE
79. NACIONALNI DEMOKRATI
80. NAŠA STRANKA
81. NOVA GENERACIJA
82. NOVA HRVATSKA
83. NOVA SRPSKA STRANKA
84. OBITELJSKA STRANKA
85. PARTIJA PODUNAVSKIH SRBA
86. PAŠKA STRANKA - PAG
87. PIRATSKA STRANKA
88. PLOČANSKA STRANKA
89. PODRAVSKA STRANKA
90. POKRET ZA MODERNU HRVATSKU
91. POSAVSKO SLAVONSKA STRANKA
92. PRIMORSKO GORANSKA STRANKA UMIROVLJENIKA
93. PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ
94. RAPSKI PUČKI SABOR
95. SABOR HRVATSKIH ROMA
96. SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA
97. SAVEZ HRVATSKIH UMIROVLJENIKA I SENIORA
98. SAVEZ ZA PROMJENE
99. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE
100. SOCIJALISTIČKA PARTIJA HRVATSKE
101. SOCIJALISTIČKA RADNIČKA PARTIJA HRVATSKE
102. SPLITSKA STRANKA UMIROVLJENIKA
103. SREDNJOEUROPSKA AKCIJA - POKRET ZA SREDNJU EUROPU
104. SRPSKA NARODNA STRANKA
105. STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE
106. STRANKA HRVATSKIH BRANITELJA
107. STRANKA HRVATSKOG ZAJEDNIŠTVA
108. STRANKA OBIČNIH LJUDI
109. STRANKA PENZIONERA
110. STRANKA UMIROVLJENIKA HRVATSKE - BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO
111. STRANKA UMIROVLJENIKA
112. VOLIM HRVATSKU
113. ZAGORSKA DEMOKRATSKA STRANKA
114. ZAGORSKA STRANKA
115. ZAGREBAČKA NEZAVISNA LISTA
116. ZAVJET ZA HRVATSKU
117. ZELENA ALTERNATIVA - STRANKA POTROŠAČA
118. ZELENA LISTA
119. ZELENA STRANKA
120. ZELENI HRVATSKE
121. ZELENI ISTRE
122. ZELENI SAVEZ
123. ZELENI ZAJEDNO

sigurno ćeš naći stranku koja ti paše. Zatvaram ovu temu, jer diskusija ne vodi nikamo.

Zadnje uređivanje DJTcro : 26.12.2012. at 20:33.
DJTcro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.