Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2013., 14:05   #101
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Ma, koji crni ugled u Libanonu "od strane svih" ?
Sav ugled i kredit koji su imali medju suntiskim libanonskim muslimanima su izgubili uplitanjem u Siriji (a prije toga, 2009., mlaćenjem prosvjednika u Teheranu).

Pogledaj malo libanonske novine, pogledaj izjave njihovih političara. Porazgovaraj s libanonskim kršćanima, sunite da ne spominjem.

Usrallah uvlači Libanon u rat, a sve za račun IRI teokracije.
ne bi on bio di je da nema podršku, da nije faktor. naravno ovo šta si napisala o ugledu i kreditu je čista glupost, pokazuje tvoje nepoznavanje iranskog, arapskog i libanonskog mentaliteta, što dovodi pod pitanje cijeli tvoj angažman na ovom dijelu foruma.

a ja...
poznajem dovoljno libanonaca, a i arapski jezik. čak imam i šiju prijatelja iz sjevernog libanona. mislim da je ovo dovoljno da progutaš podebljane imperative.

a ovo zadnje nije vrijedno spomena, ovoliko uvreda u jednoj riječi sam vidio sam u price tag židovskim napadima na Isusa.

Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Za kraj... Pjesma libanonske, kršćanske pjevačice, Julie Boutros u slavu i čast velikog Nasralaha:

http://www.youtube.com/watch?v=1_2QF2Ep8B0
ma čim ga i haifa voli, sve je jasno.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 00:49   #102
Lebanese Army deploys after one killed in Sidon clashes
http://www.dailystar.com.lb/News/Loc...ons-sidon.ashx

Jedna je osoba poginula a više ranjeno nakon što su na jugu Libanona, Sidon, izbili sukobi izmedju oponenata i pristalica hezbollaha.

400 vojnika pokušava zavesti red.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 12:01   #103
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Lebanese Army deploys after one killed in Sidon clashes
http://www.dailystar.com.lb/News/Loc...ons-sidon.ashx

Jedna je osoba poginula a više ranjeno nakon što su na jugu Libanona, Sidon, izbili sukobi izmedju oponenata i pristalica hezbollaha.

400 vojnika pokušava zavesti red.
nije li Sidon sunitski grad, što Hezbollah uopće pokušava tamo?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:43   #104
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
nije li Sidon sunitski grad, što Hezbollah uopće pokušava tamo?
Jest većinski sunitski. Al imaš i shijitske džepove (tj. predgradja)

Po cijelom Libanonu kuha izmedju sunita i shijita.
Kršćani i Druzi su za sada po strani, samo upozoravaju. Kao prije neki dan maronitski patrijarh Beshara Rai te Walid Jumblatt, vodja Druza.

Kako će se situacija dalje razvijat' nitko ne zna. Vlada je paralizirana a libanonska vojska je za qurac.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 23:23   #105
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Problem ima IDF i 2006. i 2013. Hezbollah se pokazao kao mudar protivnik i sigurno nije sjedio na mjestu. I 2006. je Rusija bila slabija, a danas može, i igra daleko važniju ulogu na BI.
Da IDF smije i može, odavno bi rješio problem zvan Hezbollah. Uostalom, što je više takvog podcjenjivanja Hezbollaha, njima je to draže. Naplata će biti u Merkavama i brodovima, a mislim da je Hezbollah došao i do PZO sredstava.

Samo pljucajte, a oni sve jači i jači....

Hezbollah se bori kao legalno pozvana pomoć, za razliku od IDF-a koja pomaže kanibalima i bagri najgore vrste.
to što izrael nije u potpunosti ostvario zacrtane ciljeve 2006.god. ne znači da je hezbolah dobio rat...pa dovoljno je pogledati na što je ličio libanon poslije tog sukoba, dok je na izrael ispaljeno par raketa...

neuspjeh izraela, ne znači pobjedu hezbolaha..
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 23:51   #106
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
to što izrael nije u potpunosti ostvario zacrtane ciljeve 2006.god. ne znači da je hezbolah dobio rat...pa dovoljno je pogledati na što je ličio libanon poslije tog sukoba, dok je na izrael ispaljeno par raketa...

neuspjeh izraela, ne znači pobjedu hezbolaha..

Potpuno nepoznavanje stvari na terenu.
Koji cilj je to IDF ostvario:
1. Je li oslobodio otete vojnike?
2. Je li "očistio" južni Libanon od hezbollaha?
3. Je li spriječio raketne napade na svoju teritoriju?

Ti navedi što je IDF 2006. ostvario u Libanonu (Isključi uništeni infrastrukturu Libanonskih civila, kao i prženje istih fosfornim oružjima) da možeš uporabiti izraz "nije potpuno ostvario".
Znaš dečko, rat se vodi zbog ostvarenja ciljeva, a ne da bi 121 svoga vojnika mjenjao za par stotina tuđih.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 13:32   #107
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Potpuno nepoznavanje stvari na terenu.
Koji cilj je to IDF ostvario:
1. Je li oslobodio otete vojnike?
2. Je li "očistio" južni Libanon od hezbollaha?
3. Je li spriječio raketne napade na svoju teritoriju?

Ti navedi što je IDF 2006. ostvario u Libanonu (Isključi uništeni infrastrukturu Libanonskih civila, kao i prženje istih fosfornim oružjima) da možeš uporabiti izraz "nije potpuno ostvario".
Znaš dečko, rat se vodi zbog ostvarenja ciljeva, a ne da bi 121 svoga vojnika mjenjao za par stotina tuđih.
ne nego ti nisi sposoban pročitati što je napisano...izrael je ušao u libanonski teritorij kao šerif i razorio zemlju...

jaka je to pobjeda hezbolaha sa razorenom zemljom iza sebe...stvarno su sila...

dakle ponavljam, to što izrael nije ostvario svoje ciljeve ne znači da je hezbolah pobjedio, jern ije uspio očuvati zemlju od razaranja...tako da nema riječi o pobijedi
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 14:18   #108
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
ne nego ti nisi sposoban pročitati što je napisano...izrael je ušao u libanonski teritorij kao šerif i razorio zemlju...

jaka je to pobjeda hezbolaha sa razorenom zemljom iza sebe...stvarno su sila...

dakle ponavljam, to što izrael nije ostvario svoje ciljeve ne znači da je hezbolah pobjedio, jern ije uspio očuvati zemlju od razaranja...tako da nema riječi o pobijedi
Ooooo, citam ja itekako, ali za razliku od tebe razumijem ono sto pise.

Evo ti meni odgovori koji je cilj IDF ostvario u tom ratu?

Ja cu tebi potom obrazlozit sto je pak Hezbollah zacrtao I sto od toga I ostvario.
Ako budes citao I odvagao ostvareno s jedne I ostvareno s druge stranr, sve ce biti jasno.

Naravno uzmi u obzir I proracun SAD-a kojeg IDF marljivo crpi kao I Iransku pomoc Hezbollahu.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 15:55   #109
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Ooooo, citam ja itekako, ali za razliku od tebe razumijem ono sto pise.

Evo ti meni odgovori koji je cilj IDF ostvario u tom ratu?

Ja cu tebi potom obrazlozit sto je pak Hezbollah zacrtao I sto od toga I ostvario.
Ako budes citao I odvagao ostvareno s jedne I ostvareno s druge stranr, sve ce biti jasno.

Naravno uzmi u obzir I proracun SAD-a kojeg IDF marljivo crpi kao I Iransku pomoc Hezbollahu.
vidim da nisi razumio što sam ja želio reći...

ja neću odgovoriti izravno na to pitanje budući da ne pristupam temi navijački..dakle po treći put, izrael nije ostvario nikakav cilj i nije dobio rat, hezbolah je uspio neutralizirati izraelske težnje za ostvarenjem cilja, ali nije uspio zaštitit zemlju od skoro potpunog razorenja i uništenja ekonomije....

dakle, nogometnim rječnikom, rat u kojem su dosad uglavnom pobjeđivali izraelci završio je taj put nogometnim rječnikom neriješeno
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 17:25   #110
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
vidim da nisi razumio što sam ja želio reći...

ja neću odgovoriti izravno na to pitanje budući da ne pristupam temi navijački..dakle po treći put, izrael nije ostvario nikakav cilj i nije dobio rat, hezbolah je uspio neutralizirati izraelske težnje za ostvarenjem cilja, ali nije uspio zaštitit zemlju od skoro potpunog razorenja i uništenja ekonomije....

dakle, nogometnim rječnikom, rat u kojem su dosad uglavnom pobjeđivali izraelci završio je taj put nogometnim rječnikom neriješeno
stvar je u tome da je izrael gađao bejrut pun civila, dok je sa hizbullahom na vojnom polju popušio, i morao povuć svoj idf.
dakle hizbullah ponašanje je vojnički časno; susret s neprijateljem na vojnom polju i iskoristiti vještinu i pamet protiv njega. a izrael; gađanje gradova punih civila, un baze i svega ostalog što ne može pružit otpor.
tu je razlika.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 17:48   #111
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
stvar je u tome da je izrael gađao bejrut pun civila, dok je sa hizbullahom na vojnom polju popušio, i morao povuć svoj idf.
dakle hizbullah ponašanje je vojnički časno; susret s neprijateljem na vojnom polju i iskoristiti vještinu i pamet protiv njega. a izrael; gađanje gradova punih civila, un baze i svega ostalog što ne može pružit otpor.
tu je razlika.
pa u tome i jest stvar..kako netko može dobiti rat, a nije u mogućnosti spriječiti potpuno uništenje zemlje u ekonomskom smislu...jaka je to pobjeda
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 18:27   #112
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
vidim da nisi razumio što sam ja želio reći...

ja neću odgovoriti izravno na to pitanje budući da ne pristupam temi navijački..dakle po treći put, izrael nije ostvario nikakav cilj i nije dobio rat, hezbolah je uspio neutralizirati izraelske težnje za ostvarenjem cilja, ali nije uspio zaštitit zemlju od skoro potpunog razorenja i uništenja ekonomije....

dakle, nogometnim rječnikom, rat u kojem su dosad uglavnom pobjeđivali izraelci završio je taj put nogometnim rječnikom neriješeno
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
pa u tome i jest stvar..kako netko može dobiti rat, a nije u mogućnosti spriječiti potpuno uništenje zemlje u ekonomskom smislu...jaka je to pobjeda
Marko, ćčniš mi se vrijedan truda, pa evo:
Dakle Hezbollah je legitimno napao okupatorske vojne snage, neke od okupatora na tlu Libanona on je likvidirao, druge zarobio.
IDF, prepotentan kakav jest, šalje stotine oklopnih vozila podržate topništvom, zrakoplovstvom i mornaricom. Kako su mislili da će to biti još samo jedna "šetnja" susreli su se s odlučnim, odlično ukopanim i još bolje obučenim pješacima Hezbollaha.
Kad su počele eksplodiravati Merkava za Merkavom, IDF je počeo komadati civilnu infrastrukturu po Libanonu. Na bojnom polju IDF je uradio malo ili ništa.
Međunarodno kažnjivo je: napadati civile i civilnu infrastrukturu, rabiti neproporcionalnu silu, koristiti fosforno oruzje.
Dakle ne možeš od Hezbollaha tražiti da štiti civile jer nije za očekivati da jenda moderna vojska kao sto IDF jest bude krenuo u namjerni napad na civile.
Ni SAD vojska nije zaštitila NY ili DC kad su se avioni skrkali na iste. Nije valjda da očekujes da je Hezbollah tako jak da može i na bojnom polju dobiti IDF i ujedno braniti civile od terorističkih napada IDF-a.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 00:24   #113
Michel S., libanonski predsjednik, po drugi put Hezbollahovcima:
"Izadjite iz Sirije !"

Lebanese president tells Hezbollah to end Syria campaign
http://www.dailystar.com.lb/News/Pol...#axzz2Wn4S0X8Q
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 00:30   #114
Old video comes back to haunt Hezbollah chief Nasrallah
http://english.alarabiya.net/en/News...Nasrallah.html

Kako je to Usrallah sebi zamislio, ayatollah republika sve do Libanona.
Ne ide nikako !
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 13:47   #115
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Marko, ćčniš mi se vrijedan truda, pa evo:
Dakle Hezbollah je legitimno napao okupatorske vojne snage, neke od okupatora na tlu Libanona on je likvidirao, druge zarobio.
IDF, prepotentan kakav jest, šalje stotine oklopnih vozila podržate topništvom, zrakoplovstvom i mornaricom. Kako su mislili da će to biti još samo jedna "šetnja" susreli su se s odlučnim, odlično ukopanim i još bolje obučenim pješacima Hezbollaha.
Kad su počele eksplodiravati Merkava za Merkavom, IDF je počeo komadati civilnu infrastrukturu po Libanonu. Na bojnom polju IDF je uradio malo ili ništa.
Međunarodno kažnjivo je: napadati civile i civilnu infrastrukturu, rabiti neproporcionalnu silu, koristiti fosforno oruzje.
Dakle ne možeš od Hezbollaha tražiti da štiti civile jer nije za očekivati da jenda moderna vojska kao sto IDF jest bude krenuo u namjerni napad na civile.
Ni SAD vojska nije zaštitila NY ili DC kad su se avioni skrkali na iste. Nije valjda da očekujes da je Hezbollah tako jak da može i na bojnom polju dobiti IDF i ujedno braniti civile od terorističkih napada IDF-a.
ma sve je to meni jasno...izrael je išao podcjenjivački u rat misleći riješiti to u nekoliko dana uz minimalne žrtve..kada su vidjeli da ipak treba uložiti mnogo više truda i da će biti mnogo više žrtava povukli su se..

želim reći, da se išlo u totalni rat, mislim da hezbolah ipak nije toliko moćan i da nebi imao šanse..ne zato što navijam za izrael, nego to je realno stanje stvari...

u svakom slučaju izrael će drugi put dobro razmisliti prije napada...a otegotna okolnost za hezbolah/tj. libanon je spoznaja da se izrael u bilo kojem trenutku može prošetati libanonskim zračnim prostorom i sravniti bilo koji grad sa zemljom, dok hezbolah ipak nije toliko moćan da to učini na izraelskom teritoriju...

ovo jer prevenstveno sukob između izraela i irana kada se zagrebe ispod površine..ne znam zbog čega toliki animozitet budući da te 2 zemlje ni ne graniče
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 00:38   #116
Fighting rages in s. Lebanon, 10 soldiers killed
http://www.dailystar.com.lb/News/Pol...#axzz2Wn4S0X8Q

U zadnjim sukobima ubijeno 10 vojnika.

Situacija sve gora, iz dana u dan.
Počelo je suniti vs shijiti.
Nastavlja se sunitski radikali vs libanonska vojska.

Druzi i kršćani se drže po strani.


Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
.....
ovo jer prevenstveno sukob između izraela i irana kada se zagrebe ispod površine..ne znam zbog čega toliki animozitet budući da te 2 zemlje ni ne graniče
Jedini način da se Ayatollah republika nametne kao autoritet arapskom, sunitskom svijetu je preko Izraela.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 07:51   #117
10 mrtvih je bilo jučer?

Dovragaovo su već ozbiljne brojke,

Kakvim snagama danas raspolažu krščani, Falanga i Tigrovi su raspušteni, ali ne vjerujem da su nenaoružani
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 21:27   #118
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
10 mrtvih je bilo jučer?

Dovragaovo su već ozbiljne brojke,
Da, brojke su ozbiljne.
U medjuvremenu je poginulo još vojnika, dosta je ranjenih.

Army dead from s. Lebanon clashes rises to 15
http://www.dailystar.com.lb/News/Loc...#axzz2X80aLLyT

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kakvim snagama danas raspolažu krščani, Falanga i Tigrovi su raspušteni, ali ne vjerujem da su nenaoružani
Kršćani imaju Lebanese Forces. Politička stranka ali imaju i vojni dio, svi su naoružani.

Falanga je prošlost.

Tigrovi nisu raspušteni.
Kako mi je danas objasnio prijatelj Libanonac, njih se čuva za slučaj da se sukob proširi. Jer za sada je to, bez obzira na broj poginulih, još uvijek lokalni sukob (jug Libanona).

Kaže da se kršćani drže što dalje od unutar muslimanskih sukoba. Ne zato jer se boje, nego zato jer ostali (osim Druza) samo čekaju povod da ih za nešto optuže. A onda bi krenuo novi gradjanski rat.
Druzi, iako politički bitni jer su njihovi glasovi često presudni u okretanju političke vage, vojno nikome nisu prijetnja. Malo ih je. Za razliku od kršćana. Njih ima, i zna se da su naoružani.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 22:12   #119
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Jedini način da se Ayatollah republika nametne kao autoritet arapskom, sunitskom svijetu je preko Izraela.
ma znam, ali šiijta je tek 10-12%, a sunita skoro 90%
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
10 mrtvih je bilo jučer?
čujem večeras na dnevniku čak 17 poginulih vojnika..al to nije konačan broj mrtvih

Zadnje uređivanje rezon@tor : 27.06.2013. at 13:54. Reason: spajanje poruka
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 22:24   #120
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
ma znam, ali šiijta je tek 10-12%, a sunita skoro 90%
Da, točno.
Medjutim.
Izrael za sunitske autokratske režime, a većina ih je takvih, predstavlja ispušni ventil za frustriranu populaciju. Jer dok podanici uzvikuju: "smrt Izraelu" i pale zastavu, zaborave na vlastitu bijedu, nerazvijenost, te odsutnost bilo kakve perspektive.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.