Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2013., 11:19   #101
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Nismo se krivo razumili, nego nisi znao! Ti imaš pretince u koje smještaš ljude!
Nema to nikakve veze s mojim domoljubljem, koje bi ti najrađe smjestio u navodnike.
Sudio ga je sudac, koji je sam nekoliko puta tražio otpust iz zatvora. Sudac je imao bolji uvid u slučaj od mene, pa je zaključio da tu nešto ne štima.

"Pri izricanju osude sudac je izjavio u zapisnik kako gospodin Bušić "nije terorist i kriminalac"[3] i da su njegove akcije, iako pogrešno vođene, bile motivirane plemenitim idealima tj. hrvatskom neovisnošću. Sudac je tom prigodom izjavio da je povreda drugih osoba bila potpuno nenamjerna, te zatražio da se gospodin Bušić pusti na uvjetnu slobodu nakon izdržane kazne u trajanju od deset godina.

Supruga poginulog policajca pokrenula je sudski postupak protiv nadležnih policijskih tijela zbog velikog nemara koji su pokazali te osudila njihovu spremnost da svu krivnju prebace na Bušića, a njezinog supruga prikazuju kao žrtvu "terorista".
Ne želim kvarit topic s bespotrebnim off, ali moram odgovoriti. Nikakvo opravdanje nema za teroristički akt. Uostalom, danas se volite pozivati na to navodno opravdanje suca, a da vjerojatno nitko izvornu presudu na engleskom nije pročitao. Štoviše Prizivni sud uopće ne spominje nikakve olakotne okolnosti:
http://law.justia.com/cases/federal/...592/13/258617/

Quote:
Throughout the flight to Europe, Zvonko Busic reminded Captain Carey that the aircraft could be blown up at any time if the demands were not met. He warned the thirty passengers released at Newfoundland that if they failed to distribute leaflets as ordered the remaining passengers' fate would be on their consciences. He spent most of the time sitting in the cockpit with the electric toggle switch in hand. ...
After the aircraft landed in Paris, Zvonko Busic told Captain Carey that they need only await reception of the prearranged code word. There followed twelve nerve-racking hours for Carey and his passengers as time passed and no code word was received. The passengers were twice herded together in the center of the cabin while Zvonko Busic and Vlasic threatened to kill them.
Naravno, navodi izneseni u ovoj drugostupanjskoj presudi, kao recimo pokušaj izvlaćenja na neuračunljivost, ili opis kako se uputila prijetnja svim putnicima i pilotu da će se detonirati eksploziv u slučaju nesuradnje itd. kvare sliku o "hrvatskom mučeniku i dobrom otmičaru", kojemu su oteti putnici bili zapravo zahvalni što ih je odveo na putovanje u Pariz, i što im je otkrio tisućljetne težnje hrvata za vlastitom državom.

Barem bi neutralni čitatelj mogao stjeći takav dojam kada čita novinske isječke i komentare (tako i Raspudićev) ili gleda dnevnik NoveTV.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 15.10.2013., 11:48   #102
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Ne prijatelju, zalaze se za stvaranje bosanskih katolika, a posto se oni vec zovu Hrvati, njima je to problematicno.

Ako je mjerilo za pokretanje dijaloga da se netko odrekne svoje nacionalnosti, ja taj dijalog ne zelim. Ako se nekoga prisiljava da to napravi, spreman sam i ratovati za to ako se radi o Hrvatima.

To je pozadina cijelog sukoba u BiH i poneki franjevci svesrdno rade na tome da naprave bosanske katolike, sto mrziteljima hrvatstva itekeko odgovara, a ciji su luconose Tomic & Co.

Prijatelju dragi, nekima nikako ne može u glavu. Uzalud sve knjige, uključujući i svete, da neka ljudska stvorenja određuje nešto drugo a ne grupa.

Meni je za čovjeka (bilo gdje na svijetu) važnije da je pošten, radin, druželjubiv, kulturan, osjetljiv, nesebičan....

Drugima je open njihov HRvat njima bliži pa bio on tajkun izrabljivač svojih radnika-robova, ratnik koji je organizirao logore i silovao žene, svećenik koji grade dvore i vozi skupocjene aute a narod mu nema djeci kupiti torbu za školu, psovač dragog Boga i Gospe.....

Tu je kraj priče. Mnogi hercegovački fratri još uvijek propovijedaju Stari zavjet, prpadnost židovskom (hrvatskom) narodu je sve što ih određuje.

Nimalo se ne razlikuju od nacionalistikih pravoslavnih crkvama.

Davno je Katolička crkva imala otvaranje prema svijetu. Poslušajte malo papu Franju!
rimac is offline  
Old 15.10.2013., 11:52   #103
Quote:
Argentinac kaže: Pogledaj post
Da se najedem tjestenine sa slovima, bolje tekstove bih izasrao nego što ih piše Tomić i Yutarnji.
prevedena američka fora. pročitao sam ju na funnyjunk-u prije par godina.

pisanje "yutarnji" je ofucanije od "samog u kući" na božić. da ne spominjem da "jutarnji" ima veze s jugoslavijom i jugonostalgijom koliko i s tadžikistanom. "jutarnji" je list koji primarno promiče liberalno tržište, favorizira donekle i tzv. krupni kapital, a lijevoliberalna ideološka načela tu dolaze kao logičan izbor. i da, u dobrim su odnosima s onima koji će im oprostiti recimo 40% duga, bio to hdz ili sdp.
to je već toliko puta objašnjeno i pisano da se pitam ima li to smisla uopće više objašnjavati kad je ekipa duboko uvjerena da "yutarnji" radi na uspostavi 4. jugoslavije.

Quote:
frch kaže: Pogledaj post
Dakle, upravo si ih nazvao sve odreda Fukarama. Nino ih je nazvao Fekalokripterima.
"Fukarstvo" je osobina koju cijeniš? Ili je dovoljno da netko za sebe ustvrdi da je "lijev" pa je samim time.. prihvatljiv?
upravo si fukarom prozvao svakog radnika koji ne želi negativno govoriti o svom poslodavcu jer bi time riskirao otkaz, odnosno egzistenciju svoju, a vjerojatno i svoje obitelji. razmisli malo o tome.

nego, ne čitam pa da tebe pitam, sigurno si upućeniji. da li raspudić, ivkošić ili onaj drugi pavičić (novinar specijaliziran za "neobično važna" crkvena pitanja i koji, kada govori o crkvi, govori tonom i ozbiljnošću kao da najavljuje udar meteora u zemlju) ikad pišu ili govore protiv svog gazde? to je ako se ne varam neki ostarjeli austrijanac? ili su i oni fukara?

Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Antu Tomića niti ne čitam jer mi je užasno primitivan. Ono što većina kod njega smatra duhovitim, meni izaziva povračanje i gađenje. Jedamput sam u društvu čula jedan vic, vjerojatno mi ga je ispričala osoba Tomićevog mentalnog sklopa.
Vic je otprilike ovakav.
U neko mjesto, za vrijeme Austrougarske, stiže jedna dama i upita prolaznika, može li negdje unajmiti kočiju, a on podigne rep magarcu kojeg je vodio, i kaže izvolite unutra!
Uvijek me njegov humor podsjeti na taj vic.
mnogi spominju tobožnji primitivizam tomićeva humora no ja ne znam na što točno misle ili imam drugačiju definiciju primitivnog. humor mu je jedan od boljih, bolji od recimo humora darka pavičića koji nam ozbiljnošću sveučilišnog profesora priča o nekoj papinoj enciklici.

a vic ti ne kužim.

Quote:
Jergovića sam pročitala, zbilja pročitala. Ne puno, ali pročitala. Kako posebno volim kvalitetno pisanje, ali i kvalitetno utkane kvalitetne misli. On u svojim knjigama ima sam opise, ali ne i misli. No i na te njegove dobro sročene rečenice imam primjedbe. Nekako imam dojam da njegov jezik nije hrvatski.
ne bih sad u neku književnu ekspertizu, ni to koliko koji književnik ima misli, a koliko opisa, ali književnost nije ispisivanje "dubokih", self-help aforizama koje raja lijepi po fejsu. meni je on jako dobar pisac i pripovjedač. uostalom, kritika je već rekla svoje.
njegov jezik je jezik bosanskih hrvata, kako se meni čini, dakle 99% razumiljiv svima nama. jedino što moram guglat su neka imena umjetnika ili književnika koje spominje ili o kojima piše, sve ostalo mi je kristalno jasno. tako da ne vidim u čemu je problem.
Quote:
Ovdje se ograđujem od nekakvih čudnih primisli. U njegovim rečenicama, koje su jasne, riječi su tako složene(sve su hrvatske) da mi paraju uši. To nisam primjetila kod hrvatskih književnika, ni starijih, ni mlađih.
nisam mu pročitao cijeli opus, ali ne znam o čemu pričaš.

Quote:
Krleža je žestok, ali uživaš u rečenicama i mislima. Aralica ima krasne rečenice i talent svaku osobu dovesti pred tebe, vidiš je. Jedan od najdražih mi likova u književnosti je Mustafa, sin Sulejmana Veličanstvenog(Psi u trgovištu). Vršnjak(?) Jergovićev, manje razvikan i poznat, a talentiraniji i kvalitetniji, zapravo virtuoz, je Baretić sa svojim Osmim povjerenikom.. Čitanje Jergovića mi jednostavno ne ide.
Jedino, kojiput Pavičić.
pa ok, ne vidim problem u tome da ti se ne sviđa jergovićevo pisanje. i meni je aralica dobar ("psi u trgovištu" mi je jako dobar roman), ali naravno bez onih pamfleta koje je napisao nakon što je obolio (izljev nacionalizma u mozak, tzv. ćosić-bećkovićev sindrom, vrlo raširen na ovim prostorima 90ih pa i kasnije).
leone.sb is offline  
Old 15.10.2013., 12:38   #104
Quote:
leone.sb kaže: Pogledaj post
pa ok, ne vidim problem u tome da ti se ne sviđa jergovićevo pisanje. i meni je aralica dobar ("psi u trgovištu" mi je jako dobar roman), ali naravno bez onih pamfleta koje je napisao nakon što je obolio (izljev nacionalizma u mozak, tzv. ćosić-bećkovićev sindrom, vrlo raširen na ovim prostorima 90ih pa i kasnije).
Kad smo već kod pisanja, na ovim prostorima Bosna je dala sve najbolje. Ranije Andrića i Selimovića, danas Miljenka Jergovića. To i je nekako logično. Ipak su po Bosancima uvijek svi srali i stalno ih tlačili, a u takvim uvjetima pisanje je nekako i jedino što preostaje.
La Linea Blu is offline  
Old 15.10.2013., 12:38   #105
Ante Tomić je jugoslavenčina i bivši pripadnik KOS-a
justicelaw is offline  
Old 15.10.2013., 12:45   #106
Quote:
La Linea Blu kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod pisanja, na ovim prostorima Bosna je dala sve najbolje. Ranije Andrića i Selimovića, danas Miljenka Jergovića. To i je nekako logično. Ipak su po Bosancima uvijek svi srali i stalno ih tlačili, a u takvim uvjetima pisanje je nekako i jedino što preostaje.
Tko je tlačio Jergovića?

Od 1993. je u Zagrebu, zaštićen kao medvjed
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.10.2013., 12:50   #107
Quote:
justicelaw kaže: Pogledaj post
Ante Tomić je jugoslavenčina i bivši pripadnik KOS-a
I Tuđman je bio pripadnik KOSA šef i načelnik Kadrovske Službe u JNA pa što s tim ??? Danas su mu unuci u Srbiji- Treba li mu to stalno nabadati na nos ????
Oko sebe je imao Udbaške doušnike u stvaranju Hrvatske..
Ej, ne jednoga nego od njih pet-šest..svi su bili doušnici po svojim linijama, ali jedni za druge nisu znali..-. .A koliko je bio i pametan i sposoban, toliko i naivan...bio je iskren preobraćenik ! Svaka mu čast !!! ..treba li ga zato posmrtno optuživati ?
Kakvi ste vi ljudi da se hranite leševima ?????
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Old 15.10.2013., 12:54   #108
danas je marinko jurasić pogodio u bit kad je ustvrdio kako đubre o kojem pišemo hrvatima u bosni ili vukovaru predlaže 'drugačije, diskretnije izražavanje nacionalne pripadnosti, na način bosanskih franjevaca', i da u tome nije dosljedan jer đubre recimo, kod izražavanja seksualnih sklonosti zagovara prilično indiskretan paradni pristup.

također đubretu nije palo na pamet pristup bosanskih franjevaca preporučiti recimo srbima u vukovaru ili pravoslavcima u bršadinu, koji su izvjesili desetmetarsku zastavu, jer bi to zvučalo valjda 'protusrpski'.

cijeli članak - Tomiću, brate, reci da mrziš Hercegovce

ps. takvo đubre ne zaslužuje ni jedan upis, a kamoli temu. da, trebat će drastično mijenjati zakonsku regulativu o medijima kad ovaj hdz preuzme odgovornost za hrvatsku državu.
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Old 15.10.2013., 12:55   #109
Ma ljudi moji - nije lako Anti Tomiću danas! Kako Vam to nije jasno?! Pa čovjek je svu svoju ''slavu'' stekao na način da se izrugivao narodu kojem i sam pripada. Danas - kad to više i nije tako popularno, kao dok je bilo kad je kretao s ''tim poslom'' i sam vidi kako je njegova rabota: mizerna, jadna, bijedna..... I da iza njega, ustvari neće ostati ništa bitno, vrijedno pomena - jednostavno ''mora nešto novo izmisliti''.

I tako - mislio je naš Ante i mislio.... I konačno se domislio i ''iz rukava izvukao profesora Ninu Raspudića''. On mu je ''idealan'' - za nove ideje. Makar mi nije jasno ni - kako ni zašto.

No, Ante Tomić to već sigurno zna - zašto?
josipm359 is offline  
Old 15.10.2013., 12:57   #110
da bar nije pisano u večernjaku
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 15.10.2013., 12:58   #111
Quote:
josipm359 kaže: Pogledaj post
Ma ljudi moji - nije lako Anti Tomiću danas! Kako Vam to nije jasno?! Pa čovjek je svu svoju ''slavu'' stekao na način da se izrugivao narodu kojem i sam pripada. Danas - kad to više i nije tako popularno, kao dok je bilo kad je kretao s ''tim poslom'' i sam vidi kako je njegova rabota: mizerna, jadna, bijedna..... I da iza njega, ustvari neće ostati ništa bitno, vrijedno pomena - jednostavno ''mora nešto novo izmisliti''.

I tako - mislio je naš Ante i mislio.... I konačno se domislio i ''iz rukava izvukao profesora Ninu Raspudića''. On mu je ''idealan'' - za nove ideje. Makar mi nije jasno ni - kako ni zašto.

No, Ante Tomić to već sigurno zna - zašto?
Da, ovo je zanimljivo, EPH propada, i samo ih Vlada održava na životu, a oni zadnji mjesec ponovo samo deru po "hrvatskim mitovima", "mračnim 90-tima" pa se sjete WW2 i sl., valjda misle to će im vratiti čitatelje
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 15.10.2013. at 13:28.
Michael Collins is offline  
Old 15.10.2013., 12:58   #112
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post


advokat joj šapnuo,
za neke moguće novce od usa države.
briga nju za bušića.

je li bušić baratao bombom ?
ubila,
ne ubila - kriv je !
Pa svakome tko normalno razmišlja jasno je da je kriv....postavljajući je kao eksplozivnu napravu bio je svjestan da može ubiti ! on je na to pristao i gotovo. Kriv je.
Za razliku od svoga prezimenjaka Brune, koji ni mrava nije zgazio, što bi rekao narod. Brunine su "bombe" bile papir i olovka, koje nikoga nisu ubile....osim njega samoga.
__________________
bananko

Zadnje uređivanje Lorenzow : 15.10.2013. at 13:00. Reason: č
Lorenzow is offline  
Old 15.10.2013., 13:21   #113
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da, ovo je zanimljivo, EPH propada, i samo ih Vlada održava na životu, a oni zadnji mjesec ponovo samo deru po "hrvatskim mitovima", "90-tima2 pa se sjete WW2 i sl., valjda misle to će im vratiti čitatelje
.

Ma ne znaju oni jadni - da su sa svojim ''pisanjem'' upali u živi pijesak. A kad upadneš u živi pijesak - spasiti se sam nikako ne možeš. Moraš ili naći neki čvrsti oslonac koji će ti pomoći da se izvučeš iz tog ''sranja'' ili ti netko drugi, a ko je na sigurnom, mora dodati ''ruku''.

Oni nemaju više ni čvrstog oslonca, ni nekog tko će im dodati ruku. Spasa im nema. Da miruju - sigurno su propali. Da se koprcaju - propast će još brže.

Ona naslovnica (tekst Snježane Pavić) pred presudu hrvatskim generalima 16.11. 2012. skupi ih je stajala!

Od tad kad god prođem pokraj kioska sa novinama pogledam kako se prodaju. I mogu ti reći Yutarnji se ne prodaje skoro nikako. Uvjek je njihovih primjeraka u izobilju - na ponudi.

I to me veseli.

Svakome - prema zasluzi!
josipm359 is offline  
Old 15.10.2013., 13:30   #114
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da, ovo je zanimljivo, EPH propada, i samo ih Vlada održava na životu, a oni zadnji mjesec ponovo samo deru po "hrvatskim mitovima", "90-tima2 pa se sjete WW2 i sl., valjda misle to će im vratiti čitatelje
Tekst o hrvatskim mitovima izuzetno lucidan i duhovit do bola. Moramo se naučiti smijati sami sebi na način Britanaca. (Pogledajmo samo "Crnu guju"). Dosta je više nacionalne patetike i preozbiljnog shvaćanja svega. U 90-im sam još to mogla i razumjeti, ipak je država bila ugrožena, ali danas neke stvari trebamo gledati i iz drukčije perspektive.
funes is offline  
Old 15.10.2013., 13:39   #115
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Tekst o hrvatskim mitovima izuzetno lucidan i duhovit do bola. Moramo se naučiti smijati sami sebi na način Britanaca. (Pogledajmo samo "Crnu guju").
Da, i inače smo po svemu jako slični Britancima...

Ajmo se mi bolje ugledati na Francuze i Talijane, jel oni dopuštaju da im svaka šuša kenja po nacionalnim mitovima...
asparagus1973 is offline  
Old 15.10.2013., 13:44   #116
Quote:
asparagus1973 kaže: Pogledaj post
Da, i inače smo po svemu jako slični Britancima...

Ajmo se mi bolje ugledati na Francuze i Talijane, jel oni dopuštaju da im svaka šuša kenja po nacionalnim mitovima...
Jok nisu Dovoljno se sjetiti Alo Alo. Da kod nas snime takvu seriju "domoljubi" bi iskočili iz kože.
Skeewe is offline  
Old 15.10.2013., 13:47   #117
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Jok nisu Dovoljno se sjetiti Alo Alo.
A ti dečec misliš da je Alo Alo francuska serija?


S kim ja raspravljam...
asparagus1973 is offline  
Old 15.10.2013., 13:50   #118
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Tekst o hrvatskim mitovima izuzetno lucidan i duhovit do bola. Moramo se naučiti smijati sami sebi na način Britanaca. (Pogledajmo samo "Crnu guju"). Dosta je više nacionalne patetike i preozbiljnog shvaćanja svega. U 90-im sam još to mogla i razumjeti, ipak je država bila ugrožena, ali danas neke stvari trebamo gledati i iz drukčije perspektive.
Samo malo...

Kada se počne tako i neke mitove iz partizanskog rata ili Nesvrstanih, koje Jutarnji uvijek promiče, obračunavati, onda će biti dobra usproedba s Britancima.

Tamo se Britanci sprdaju sami sebi, ovdje se anacioanlni ljudi srpdaju s mitovima hrvatskih nacionalista, ali dižu kuku i motiku ako je slučajno obrnuto.

Dakle usporedbe su ti bezveze
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.10.2013., 13:53   #119
Krasna tema, izvlači najbolje od vas.
the edge is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.