Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2014., 20:39   #1
Oslobođen Berislav Rončević

Nije kriv,izgovorio je sudac Horvatić.
USKOK se žali i kaže da je to poruka svima;radite i trošite novac građana kada i kako želite.
Juhu..
Hijerastamn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 20:43   #2
Drugi put slobodno staviš link

Dakle:
Rončević slobodan

"Berislav Rončević oslobađa se optužbi da je zlorabio položaj i ovlasti te na taj način oštetio MORH za oko 10 milijuna kuna. Budući da je riječ o ponovljenom suđenju, i to nakon što je Vrhovni sud ukinuo prijašnju osuđujuću presudu, kojom je Rončević bio osuđen na četiri godine zatvora, može se reći da je riječ o obratu."
andrea88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 20:47   #3
Stvar je u tome da suci čitaju zakone i pravilnike. Tu nema nikakve veze sa pravdom. Ako piše da on do određenog iznosa može izabrati ponuđaća direktnom pogodbom onda je radio po pravilima.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 20:51   #4
S tim kako je ovo nepravomoćno.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 21:12   #5
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da suci čitaju zakone i pravilnike. Tu nema nikakve veze sa pravdom. Ako piše da on do određenog iznosa može izabrati ponuđaća direktnom pogodbom onda je radio po pravilima.
Tako je.Shodno tome očekujem i oslobađajuće presude za farbače tunela jer nigdje ne piše da se nesmije nanijet 3 ili više slojeva Pače je poželjno zbog bolje zaštite.Kod nas jednostavno vuk pojede magare
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 22:42   #6
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da suci čitaju zakone i pravilnike. Tu nema nikakve veze sa pravdom. Ako piše da on do određenog iznosa može izabrati ponuđaća direktnom pogodbom onda je radio po pravilima.
Upravo tako ali je i B.R. odgovoran za svoje postupke bez obzira na prava.
Prema tome mogu se preformulirati neke stvari.

Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
S tim kako je ovo nepravomoćno.
Volio bih da moderiraš i na Županijskom sudu
__________________
I would call it
saugaro is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 22:49   #7
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Tako je.Shodno tome očekujem i oslobađajuće presude za farbače tunela jer nigdje ne piše da se nesmije nanijet 3 ili više slojeva Pače je poželjno zbog bolje zaštite.Kod nas jednostavno vuk pojede magare
stvar je u tome što rasipništvo državnog novca i nije kazneno djelo.

ako država neracionalno troši, možemo se samo lupati po glavi što smo ih izabrali.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 22:53   #8
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Upravo tako ali je i B.R. odgovoran za svoje postupke bez obzira na prava.
Je li i on "nije znao finski", ili?
TheCNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 23:06   #9
Bas mi je drago, toliko je bilo zuci oko toga,sad je covjek dokazao da nije kriv.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 03:03   #10
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Tako je.Shodno tome očekujem i oslobađajuće presude za farbače tunela jer nigdje ne piše da se nesmije nanijet 3 ili više slojeva Pače je poželjno zbog bolje zaštite.Kod nas jednostavno vuk pojede magare
Ajde reci mi ti čemu se čudiš?
Jel si vidio ti kako raspisuju državne služe javne natječaje? Napišu 150 specifikacija poslova koje trebaju, pa onda "svojima" najave što te godine neće raditi. Pa onda dobiješ ponudu sa 1 kn/m2 asfaltiranje, 1 kn/m provođenje električnih instalacija, 1000 kn/m2 bojanje tunela. I onda kad netko da specifikaciju 500-500-500 je puno skuplji nego ovi za 1002 kn. I onda lijepo potpišu ugovor da će s tom firmom raditi te godine. Pa onda i onaj najniži u firmi mora naručivati radove preko te firme jer je s njom sklopljen ugovor.

Najbolje bi bilo nabaviti ugovore sa državnim firmama da vidiš koliko stoji sat informatičara koji radi za neku državnu firmu, a koliko bi ga ti platio kao građanin, pa onda labaratoriji, umjeravanja i sl. Uzmi zatim firme koje imaju monopol, tipa Pleter usluge, ZTC, Đuro Đaković za neke poslove s MORH-om. I sve je to legalno. Ali"legalno". Ja sam uvjeren da bilo tko od nas da se imalo kuži od bilo kojih poslova i usluga koje nude bi bez puno oznoja mogao otvoriti tvrtku i nudit im popust od 25-30% na te cijene i obogatiti se bolesno.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 08:54   #11
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ajde reci mi ti čemu se čudiš?
Jel si vidio ti kako raspisuju državne služe javne natječaje? Napišu 150 specifikacija poslova koje trebaju, pa onda "svojima" najave što te godine neće raditi. Pa onda dobiješ ponudu sa 1 kn/m2 asfaltiranje, 1 kn/m provođenje električnih instalacija, 1000 kn/m2 bojanje tunela. I onda kad netko da specifikaciju 500-500-500 je puno skuplji nego ovi za 1002 kn. I onda lijepo potpišu ugovor da će s tom firmom raditi te godine. Pa onda i onaj najniži u firmi mora naručivati radove preko te firme jer je s njom sklopljen ugovor.

Najbolje bi bilo nabaviti ugovore sa državnim firmama da vidiš koliko stoji sat informatičara koji radi za neku državnu firmu, a koliko bi ga ti platio kao građanin, pa onda labaratoriji, umjeravanja i sl. Uzmi zatim firme koje imaju monopol, tipa Pleter usluge, ZTC, Đuro Đaković za neke poslove s MORH-om. I sve je to legalno. Ali"legalno". Ja sam uvjeren da bilo tko od nas da se imalo kuži od bilo kojih poslova i usluga koje nude bi bez puno oznoja mogao otvoriti tvrtku i nudit im popust od 25-30% na te cijene i obogatiti se bolesno.
Konačno netko tko kuži legalni sistem pljačke u ovoj državi. Samo me čudi kako se nisi već obogatio? Mislim da je tvoj kako i moj problem što nismo stranački podobni!
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 10:44   #12
Pa bilo bi zanimljivo kako je plaćanje započelo i za što. I ovdje piše da se se trebala kupiti neborbena vozila, jer bi bilo apsurdno da se borbena vozila koriste za vrijeme mira ...zar ne? Ima i "prikolica"

http://www.jutarnji.hr/afera-kamioni...mesicu/560023/
U potrazi za novcem koji je MORH uplatio tvrtki Eurokamioni Porezna je uprava sastavila 2500 stranica spisa. Pregledani su svi računi koji su mogli biti u vezi s naplatom i nisu pronađene nepravilnosti. Primjerice, prodavač IVECO vozila, nakon što je primio avansnu uplatu od MORH-a, prebacio je 27 milijuna kuna na račun u RBA. Banka je taj novac transferirala u svoj cash found te su za tri dana, uz obrtanje tih sredstava, zaradili više od 400.000 kuna. Nije, dakle, utvrđeno što se dogodilo s viškom od 14 milijuna kuna.

a onda malo prije

http://www.jutarnji.hr/tko-je-roncev...amione/681783/


Imali su nalaz i svjedočenje prijašnjeg obnašatelja dužnosti glavnog inspektora obrane, generala Joze Miličevića, čiji je inspekcijski tim još 2005. utvrdio nesrazmjer u cijenama ponuđenih i kupljenih kamiona. No, Miličević, nekadašnji zapovjednik Prve gardijske brigade Tigrovi, proglašen je lašcem i slučaj je zaključen.

pa mix

http://www.jutarnji.hr/afera-kamioni...rtnera/642848/

Damira Udovičića i akutalnog voditelja Ivecova predstavništva u Hrvatskoj, tvrtke Eurokamion Sebastijana Mojsovića, povezuje zagrebačka tvrtka HIVIA d. o. o. u kojoj su obojica prokuristi. HIVIA d. o. o. ovlaštena je za ispitivanje i atestiranje vozila s tehničkom dogradnjom.

Zanimljivo je da je Rončević kao odgovornu osobu za postupak izravnih pregovora odredio državnog tajnika Matu Rabotega, koji tvrdi da tu odluku nikada nije primio niti je tada znao da ima veze s tim postupkom. Ministar je odredio i Povjerenstvo na čelu s pomoćnikom Ivom Bačićem te članovima Josipom Budimirom, Slavenom Zdilarom i Ojdanom Žužul. Kako su izjavili svi članovi Povjerenstva, ono se nikada nije sastalo. Zapisnik o sastanku Povjerenstva održanom 27. prosinca 2004. od 10 do 13 sati potpisali su, kažu redom, naknadno, 2005. Znakovito je da su i Budimir, i Zdilar, i Žužul izjavili kako misle da su zadnji stavili svoj potpis na taj dokument. O tome u čemu se sastojao njihov rad u Povjerenstvu najbolje govori izjava Ojdane Žužul:

- Pomoćnik ministra Bačić na kolegiju nas je izvijestio da su kamioni kupljeni, da je dogovorena kupnja s Eurokamionom. ( Ž. Petrušić)


tjah kako li samo izgleda optužnica ...
a ovo su činjenice

- Moglo je i jeftinije - 39 jednako kvalitetnih kamiona marke Man, prema provedenim vještačenjima, stajalo bi MORH 24,2 milijuna kuna, odnosno barem 10,2 milijuna kuna manje.

- Izbor je postojao - Prema vještacima, isti broj za klasu boljih kamiona Mercedes Unimog MORH bi platio oko 32,4 milijuna kuna, dakle 2 milijuna kuna manje nego što su plaćeni Ivecovi kamioni.
__________________
I would call it
saugaro is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 11:04   #13
Obzirom da je presuda nepravomoćna još ćemo pričekati epilog te priče.

Međutim meni je jučer u cijeloj toj priči oko presude za oko zapelo samo jedno, a to je Rončevićeva isprika Mesiću.

Od kud sad ta silna potreba za isprikama i opraštanjima i to onima koji su mu dasku nasapunali.
Tu mi sada nešto jako smrdi..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 11:13   #14
Quote:
mikoli kaže: Pogledaj post
Konačno netko tko kuži legalni sistem pljačke u ovoj državi. Samo me čudi kako se nisi već obogatio? Mislim da je tvoj kako i moj problem što nismo stranački podobni!
Sustav ima toliko "osigurača" protiv pljačke, da je zapravo vrlo jednostavno ukrasti. Na jednoj temi piše da bolnice nemaju za toalet papir. Gdje je? Ukrale su ga čistaćice (znam da zvuči generaliziranje, ali sam čuo par priča).

Sustav: Za narudžbu od neke firme treba zahtjev-potpis voditelja pododjela, odjela, financija i ravnatelja bolnice (karikiram). Znači 3 doktora medicine i diplomiranog ekonomista, a zahtjev je popunila čistaćica.

Neki matematičar u Ministarstvu je došao i rekao...hej, ova bolnica ima u prosjeku 10 000 ljudi dnevno, 1000 zaposlenih. Uzmimo da pola ide u WC, treba 1 rola/10 ljudi, treba mi 10 paketa za bolnicu, 10% rezerve 11 paketa/dan. Onda tako napravi s Cifom, za prozore, osvježivaće, pomnoži s cijenom za ponuditelje i skuži da je prošla vlast davala 10 milja kuna, a da potrebe vele 8 milja godišnje. I misli si LOPOVI! I odreže 2 milje. Lova dođe, ravnatelj rasporedi te potrebe po mjesecima, čistaćica da isti zahtjev, prvi mjesec dobije, spremi si 1 cif, 1 paket toaleta, i 1 za prozore. I na kraju fali. Kad na kraju godine fali novaca, onda čistaćice pizde da nemaju s čim raditi, osoblje i korisnici ljuti jel je wc zmazan i nema toaletnog papira, a lopovluk, od onog kokošarskog prožet od samog vrha do dna.


Kako spriječti? Decentralizacija. Čistaćica potpisuje da je primila XY sredstava z ačišćenje, doktor lijekova, domar šarafa, i pravda utrošak svakoga. Ima utrošak po kvadratu.

Radio sam kao student u McDonaldsu. Tamo je svatko bio odgovoran za svoju kasu, šef za blagajnu, voditelj za stanje u skladištu i dostavu. Voditelj kuhinje za otpis (ako je nešto "staro" ili je palo na pod). I ovo što je bilo staro nitko nije smio jesti, zašto? Zato ako bi bio veliki otpis, šef smjene bi doslovno otvorio kantu za smeće koja je bila isključivo za hranu i prebroji što je unutra. A za smeće je odgovoran bio šef kuhinje.
Bilo je lopovluka kod pojedinaca i ti su trajali do mjesec dana. Kad se igraš brojkama, a one su vrlo egzaktne, onda nema manjkova i krađa.
I zašto je McD jedna od najuspješnijih korporacija na svijetu jer imaju točno određenu hijerarhiju. Vojni ustroj, svatko zna svoj posao, a svi su počeli od dna, tako da nema farbanja, a ovaj na vrhu dođe i čudi se nečemu.

Što mislite kako ministar neki može znati posao, ako je politički postavljen i nikada nije imao doticaja sa takvim poslovima?
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 12:38   #15
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Obzirom da je presuda nepravomoćna još ćemo pričekati epilog te priče.

Međutim meni je jučer u cijeloj toj priči oko presude za oko zapelo samo jedno, a to je Rončevićeva isprika Mesiću.

Od kud sad ta silna potreba za isprikama i opraštanjima i to onima koji su mu dasku nasapunali.
Tu mi sada nešto jako smrdi..
Objektivno ne znamo kompletne itinerere nabave i kupnje, te namjene. To ti je kao da kupiš tenkove umjesto buldožera i staviš ralice da ih koristiš kao strojeve ... Što veća svota, to veća "pinka".

1. Činjenica je kako je Rončević uputio cinično pismo Mesiću kako je kupio kamione.

2. Činjenica je kako je Mesić bio protiv te kupnje koja je koštala 30% više!

3. Ponovo cinična poruka Mesiću. Double helix

Kako ti se čini taj scenarij?

pogledaj jedan strašno dobar film, najmanje su bitni sjajni efekti, gledaj zvrk

http://www.imdb.com/title/tt1375666/
__________________
I would call it
saugaro is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 12:46   #16
Ovaj sudac Horvatić je navodno odbio nove svjedoke,starije operativce VSOA-e koji su imali nove dokaze u ovom slučaju..On je otklonio tu mogućnost.Sudac Horvatić valjda zna što radi..
Hijerastamn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 12:48   #17
Sve u svemu, kako sam i predvidio. Kada tuziteljstvo pokusa slucaj temeljiti na prici da se "moglo nabaviti i za jeftinije", podastiruci niz "priznanja" od svjedoka-pokajnika, i manje-vise nicega drugoga, bez ulazenja u trag novcu i dokaza da se optuzeni "namirio" eventualnim viskovima. Naime, da se presude mogu donositi na temelju toga da "tuziteljstvo zna gdje ima jeftinije", 99% direktora javnih poduzeca i njihovih nadredjenih bilo bi potencijalna meta procesa i poduzeca bi stala u mjestu, jer nitko ne bi potpisivao - nista.
__________________
Stop making unboxing videos
Default_user is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 13:42   #18
Quote:
Default_user kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, kako sam i predvidio. Kada tuziteljstvo pokusa slucaj temeljiti na prici da se "moglo nabaviti i za jeftinije", podastiruci niz "priznanja" od svjedoka-pokajnika, i manje-vise nicega drugoga, bez ulazenja u trag novcu i dokaza da se optuzeni "namirio" eventualnim viskovima. Naime, da se presude mogu donositi na temelju toga da "tuziteljstvo zna gdje ima jeftinije", 99% direktora javnih poduzeca i njihovih nadredjenih bilo bi potencijalna meta procesa i poduzeca bi stala u mjestu, jer nitko ne bi potpisivao - nista.
a da postaneš custom user?

Ovdje je sve potpuno jasno - je li proveden natječaj, a onda paf, direktna pogodba, nepovoljnija.

Pa lijepo ti piše da se radi o kamionima za civilne potrebe i imaš specifikacije.

Daj pojasni recimo zašto bi morali imati automatsko napumpavanje guma u slučaju pogotka metkom, ako su namijenjeni za "civilne" svrhe?
__________________
I would call it
saugaro is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 14:47   #19
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
a da postaneš custom user?

Ovdje je sve potpuno jasno - je li proveden natječaj, a onda paf, direktna pogodba, nepovoljnija.

Pa lijepo ti piše da se radi o kamionima za civilne potrebe i imaš specifikacije.

Daj pojasni recimo zašto bi morali imati automatsko napumpavanje guma u slučaju pogotka metkom, ako su namijenjeni za "civilne" svrhe?
Poanta je da je bivsi ministar, kako kaze presuda, postupio po definiranim zakonskim ovlastima i nije izasao iz okvira legalnog.

Prema svemu navedenom, on je procijenio svojim zakonskim pravom da je navedeno - potrebno, i pritom nije prekrsio slovo zakona.

A pricice o tome sto je potrebno a sto nije, gdje "ima za jeftinije" a gdje nema me, iako se ovo cini dobrim mjestom za piljarske trac partije i irelevantne diskusije - ne zanimaju. Ono sto je ovdje bitno je (prvo) da se postupalo po zakonu i (drugo) da se postavio presedan kako postupati i ubuduce kada tuziteljstvo pokusa procesuirati javnog sluzbenika samo na temelju procjene "da li je ponuda najjeftinija" i "treba li nam zaista sve to", a pritom nema cvrstih dokaza o kaznenom djelu.

I konacno, krivce za ovakve ili slicne situacije valja traziti u radu zakonodavnog tijela koje propusta detaljno normirati problematiku javne nabave, a ne u onima koji se drze postojecih zakona i pravilnika.
__________________
Stop making unboxing videos
Default_user is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 16:36   #20
Poanta je da su zakoni tako kreirani da ostavljaju diskrecijsku mogućnost pojedincia da imo kirteirja najniže icjene ili najviše kvalitete odabir ponuditelja.

Zašto to tek sada saznajemo?

Sjeća lis e itko kako je IVECO isporučio ona 4 ojačana vozila, ekvivalent pinzgauera, koja služa za prijevoz našh vojnika u ASFganistanu? Tada se kod nas raspisalo o tome kako imaju super protuminsku zaštitu podvozja itd

http://www.poslovni.hr/hrvatska/prvi...anistanu-33638

Sjeća li se itko kako je Bandić otprilike u isto vrijeme pokušao uvesti one "tenkiće" iz JARa za potrebe kriznog stožera Zagreba, koji spadaju u istu klasu vozila?

http://www.jutarnji.hr/bandic-kupuje...a-kuna/278766/

pa je onda Sanader skočio na njega,oduzeo mu nekih 700 milijunak kuna iz gradskog budžeta (ZG je upravo dobio spor sa državom oko toga), a svi su mediji mjesecima ismijavali Bandićev "tenkić"?

Kada su ono počeli pregovori sa finskom Patriom i sa onom švicarskom firom za "Pandura"? Pa su onda Švicarci naprasno odustali tik prije pokazne vježbe?

A tu je negddje bila i nabavka 210 vatrogasnih vozila gdje je izbačen domaći ponuditelj...

http://www.monitor.hr/clanci/uhicene...rlovcu/130928/

Sada cijela igra izlazi na vidjelo. To je eto hrvatska pravna država, kada Sander odlučuje o par milijardi eura nabavke opreme za javne servise, plus održavanje narednih 30 godina, plus propast domaće industrije. Nije tu bilo korupcije. Jok.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.