Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2014., 13:54   #21
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ima li negdje link na biografiju ovog novog?
Iz članka u Globusu:

1958. rođen u Zagrebu
1977. završio srednju u Zagrebu.
1982. doplomirao na Pravnom fakultetu u Zagrebu.
1983. pripravnik na Općinskom sudu u Zagrebu.
1985. položio pravosudni ispit i zaposlio se u zagrebačkom državnom odvjetništvu.
1986. zamjenik općinskog državnog odvjetnika u Zagrebu.
1990. otvorio privatni odvjetnički ured u Daruvaru.
1991. otvara udred u Zagrebu, jer mu je bombardiran onaj u Daruvaru.
1999. direktor pravnih poslova u Sunce osiguranju
2003. zamjenik županijske državne odvjetnice u DORH-u
2004. zamjenik ravnatelja USKOK-a.
2005. v.d. ravnatelja USKOK-a.
2006. prvi mandat ravnatelja USKOK-a.
2010. drugi mandat ravnatelja USKOK-a.
2014. glavni državni odvjetnik.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 15:38   #22
Quote:
lutkasta kaže: Pogledaj post
a znate li tko mu je navodni zamjenik? mladen bajić. sjaši kurta da uzjaši murta.
Quote:
novaizzy kaže: Pogledaj post
Ha, ha to sam i ja isto posmislila. Rekoh kakva dobra humoreska. Ali, uvik nas može iznenadit, iako su iznenađenja u RH rjeđa pojava od porasta zaposlenosti i BDP-a.
Quote:
lutkasta kaže: Pogledaj post
ma molim te. to je priča o putinu i medvedevu. štoviše, mišljenja sam da je bajić sada u boljoj poziciji nego li kada je bio glavi i odgovorni na vjetrometini napada. sada u miru može djelovat iz sijene odnosno ne djelovat.
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Aha, od kad je on ono zamjenik Bajića i jel' se možebitno dogodio kakav propustić?

Osobito je dirljiva ova kružna rotacija, naime, Bajić će sad postati njegov zamjenik. Ma prekrasno.
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Cvitan glavni DO a Bajić njegov zamjenik.
Jaka promjena u p.m.
Nemojte me uzet za rijec ali mislim da je to po "sili zakona" (pravilnika, cega vec) da se nakon smjene sa pocizcije drzavnog dodjeljuje kao zamjenik, nije neka za Baica specificno vezana odluka, a i pitaje je koliko ima tih zamjenika (jel samo Baic ili ih je jos 20).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 18:09   #23
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nemojte me uzet za rijec ali mislim da je to po "sili zakona" (pravilnika, cega vec) da se nakon smjene sa pocizcije drzavnog dodjeljuje kao zamjenik, nije neka za Baica specificno vezana odluka, a i pitaje je koliko ima tih zamjenika (jel samo Baic ili ih je jos 20).
Vjerojatno misliš na čl. 104. st. 1. Zakona o državnom odvjetništvu:

Čl. 104.
(1) Razriješeni državni odvjetnik nastavlja s radom kao zamjenik državnog odvjetnika u državnom odvjetništvu u kojem je imenovan za zamjenika državnog odvjetnika.


S obzirom da je prije imenovanja na dužnost Glavnog DO bio na dužnosti ŽDO u Splitu, a još prije toga na dužnosti zamjenika ŽDO u Splitu, ja mogu zaključiti samo to da pri imenovanju na dužnost zamjenika Glavnog DO ne bi bilo automatizma, nego bi morala prethoditi odluka o imenovanju na tu dužnost.


EDIT: Beljki, bio si u pravu. Postoji jedna odredba Zakona baš za taj slučaj:

Čl. 93. st. 2.
Ako Glavni državni odvjetnik ne bude ponovo imenovan na istu dužnost ili je razriješen, nastavlja raditi kao zamjenik državnog odvjetnika u Državnom odvjetništvu Republike Hrvatske.

Zadnje uređivanje saurus : 06.03.2014. at 19:11.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 14:33   #24
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Možda,a možda je u šumi.Misliš kad izgubi na sljedećim parlamentarnim izborima čak ni onda? Ja sam ipak uvjeren da ima ljudi sa mudima koji će dirnuti u Todorića.
Nisam te baš skužio...ja sam se našalio...ona se nema kaj bojati, ima fićeka koji je stalno oštećen od "obožavatelja"
Ima ih puno zainteresiranijih za DORH i čelnika mu...

Zadnje uređivanje TAKESHI : 07.03.2014. at 15:16.
TAKESHI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 20:59   #25
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Iz članka u Globusu:

1958. rođen u Zagrebu
1977. završio srednju u Zagrebu.
1982. doplomirao na Pravnom fakultetu u Zagrebu.
1983. pripravnik na Općinskom sudu u Zagrebu.
1985. položio pravosudni ispit i zaposlio se u zagrebačkom državnom odvjetništvu.
1986. zamjenik općinskog državnog odvjetnika u Zagrebu.
1990. otvorio privatni odvjetnički ured u Daruvaru.
1991. otvara udred u Zagrebu, jer mu je bombardiran onaj u Daruvaru.
1999. direktor pravnih poslova u Sunce osiguranju
2003. zamjenik županijske državne odvjetnice u DORH-u
2004. zamjenik ravnatelja USKOK-a.
2005. v.d. ravnatelja USKOK-a.
2006. prvi mandat ravnatelja USKOK-a.
2010. drugi mandat ravnatelja USKOK-a.
2014. glavni državni odvjetnik.
Blistava karijera, nema što, tipičan "kukurikavac" ! I još kada se kaže da je doašo u DORH na traženje i preporuku jednoh notornog Laze Pajića
Nego, tko mu je to bombardirao ured u Daruvaru ?
__________________
Tvrdoglavo. Hrvatski. U antihrvatskom okruzenju ! Ad arma !
Shotokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 09:25   #26
Malo baca na Sanadera.
Samo fizički (nadam se).
Mrčendajzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 10:29   #27
i po nastupu
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 09:49   #28
Hhhehheh 14 /četrnaest/ Saborskih zastupnika u Saboru na raspravi o novom Šefu DORHA !!! Saboirnica ka grobnica pa i tamo je valjda živahnije !!! presmišno i prežalosno !!! Katastrofa !!! Ali to je slika i prilika svekolikog stqanja u državi !!!!!
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 12:39   #29
Ne smiju se zamjeriti. Pizduni.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 12:53   #30
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post

EDIT: Beljki, bio si u pravu. Postoji jedna odredba Zakona baš za taj slučaj:

Čl. 93. st. 2.
Ako Glavni državni odvjetnik ne bude ponovo imenovan na istu dužnost ili je razriješen, nastavlja raditi kao zamjenik državnog odvjetnika u Državnom odvjetništvu Republike Hrvatske.
Kako sweet izmjena (sadašnji čl. 93,) pa je tako nekako izbačeno iz razriješenja ono 'na osobni zahtjev'.

bivš čl. 48. st. 2. ZDO
No ako ne bude ponovno imenovan na istu dužnost ili je razriješen na vlastiti zahtjev, nastavlja raditi kao Zamjenik DORH-a.

Što je prilično nevjerojatno, zamisli da je razriješen radi povreda u svezi funkcije, onda će i nadalje biti zamjenik.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 14:00   #31
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Kako sweet izmjena (sadašnji čl. 93,) pa je tako nekako izbačeno iz razriješenja ono 'na osobni zahtjev'.

bivš čl. 48. st. 2. ZDO
No ako ne bude ponovno imenovan na istu dužnost ili je razriješen na vlastiti zahtjev, nastavlja raditi kao Zamjenik DORH-a.

Što je prilično nevjerojatno, zamisli da je razriješen radi povreda u svezi funkcije, onda će i nadalje biti zamjenik.
Da, ali bi u tom slučaju novoimenovani Glavni DO protiv njega trebao podnijeti zahtjev za pokretanje stegovnog postupka (čl. 104. st. 2. ZDO).

Tome bi, naravno, trebala prethoditi odluka Sabora o razrješenju i još prije, obrazložen prijedlog Vlade. U slučaju M. Bajića nema odluke o razrješenju, on jednostavno protekom roka na koji je imenovan nije ponovno imenovan...
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 14:02   #32
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Da, ali bi u tom slučaju novoimenovani Glavni DO protiv njega trebao podnijeti zahtjev za pokretanje stegovnog postupka (čl. 104. st. 2. ZDO)...

Tome bi, naravno, trebala prethoditi odluka Sabora o razrješenju i još prije, obrazložen prijedlog Vlade. U slučaju M. Bajića nema odluke o razrješenju, on jednostavno protekom roka na koji je imenovan nije ponovno imenovan, što će utvrditi državnoodvjetničko vijeće.
Naravno da Bajića ne sleduje nikakva stegovna odluka (barem ne za ove Vlade), nego ipak nije trebalo izostaviti ovo 'na vlastiti zahtjev', jer je više nego očito izbačena iz odredbe.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 16:14   #33
Ključne riječi za mene su,kada je Cvitan pred saborskim odborom izjavio da očekuje od županijskog državnog odvjetništva puno više angažmana.Puno više,kaže on.

Hvala g.Cvitan.Niste zaboravili ono bitno,da lokalni budžije misle da je ova zemlja njihova prčija.Pustite svoje pse,jer lovine ima!
Šaka soja Kaina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.