Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2014., 15:00   #21
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post

Od Izraela Hrvatska može preuzeti dio tehnologije u navodnjavanju .
kada su morali se prilagoditi bilo je 60 tih cak planova sa stane sirija da se preuzmjeri rijeku jordan. Itd.

Puno se je eksperimentiralo kako koristiti stare podzemne vode kao i morsku vodu itd. i naslo se biljke itd. koje su koristne ali podnosu vode koje se do tada nije koristilo nigdje u svijetu jer su preoptereceni pojednim sastojcima.
A i njihovi kibuci kao seljacke udruge i perfektno organizirani pravi nacin socializma su nesto posebno. Tu svak ima svoj posao i svi rade za sve itd. Tako je moguc i dobar socializam ali se i kod njih dokazalo da je kibuc bolje ograniciti na maksimalni broj od 3.000! Ali evo kod njih u kibutze dolazu doborovoljno raditi na radne akcije djeca zidovski bogatasa iz cilog svijeta i to je velikom broju njih i prvi i zadnji put da rade tezak fizicki posao, ali vidu to kao socialnu obavezu.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 15:07   #22
Ovo je konkretni primjer kako opcina Cestica u Zagorju razvija turizam.
Projekt Turističke zone Haloze Zagorje financiran je iz predpristupnog programa INTERREG IIIa a sufinancira ga Europska unija. Europska unija projektu daje potporu od 500 tisuća Eura od čega je općini Cestica, kao nositelju projekta s Hrvatske strane odobren iznos od 127.000 Eura, a ostalo pripada poduzeću "Halo" koje je nositelj projekta na slovenskoj strani.
Cijela turistička zona prostire se na 600 kilometara kvadratnih, a tu danas u nešto manje od 200 naselja živi oko 55 tisuća stanovnika. Sa Hrvatske strane u projekt su uključene slijedeće općine Jesenje i Đurmanec, iz Krapinsko zagorske županije i općine Bednja, Klenovnik, Donja Voća, Vinica i Cestica te pogranični dio grada Lepoglave s područja Varaždinske županije, a iz Slovenije uključeno je šest općina i to Zavrč, Videm pri Ptuju, Podlehnik, Žetale, Majšperk i Gorišnica koja se od nove godine, 1. siječnja 2007. godine dijeli na dvije općine. Lijeva strana rijeke Drave ostaje i dalje općina Gorišnica, a manje razvijeni sadašnji dio, s desne strane rijeke Drave postaje samostalna općina Cirkulane u koju je uključeni haloški dio stare općine.
http://www.cestica.hr/hr/353/turisti...loze--zagorje/
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 15:14   #23
Općina Cestica i Župa Uzvišenja Sv. Križa prijavili su ukupno 9 projekata na Program zaštite na napokretnim kulturnim dobrima u 2014. godini Upravi za zaštitu kulturnih dobara Ministarstva kulture. Ministarstvo kulture je objavilo odobrene programe sa 27.03.2014. godine. Općina Cestica uspješno je aplicirala 4 programa ukupne vrijednosti 230.000,00 kuna, a Župi Uzvišenja Sv. Križa odobrena su 2 projekta ukupne vrijednosti od 130.000,00 kuna.

U nastavku se nalazi popis nositelja projekta, naziv i odobrena sredstva, te link na službene stranice Ministarstva kulture:
1. Općina Cestica / Pil tužnog Krista, Kolarovec / 30.000,00 kuna
2. Općina Cestica / Crkva Uznesenja Blažene Djevice Marije, Križanče / 50.000,00 kuna
3. Općina Cestica / Crkva Sv. Lovre, Mali Lovrečan / 80.000,00 kuna
4. Općina Cestica / Crkva Uzvišenja Sv. Križa i kurija Župnog dvora - izrada dokumentacije / 70.000,00 kuna
5. Župa Uzvišenja Sv. Križa / Crvka Uzvišenja Sv. Križa i kurija Župnog dvora - sanacija tornja / 80.000,00 kuna
6. Župa Uzvišenja Sv. Križa / Crkva Uzvišenja Sv. Križa i kurija Župnog dvora - građevinska sanacija poda i stuba / 50.000,00 kuna.

Link:
http://www.min-kulture.hr/default.aspx?id=10281
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 15:15   #24
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post

Od Izraela Hrvatska može preuzeti dio tehnologije u navodnjavanju .
Sad ću navest jednu čula-rekla-kazala,birtijašku informaciju-Izraelci su kap-po-kap sistem navodnjavanja zapravo kopirali od nas i kasnije je usavršili.Ne mogu reć da je to istina ali možda neko zna više o tome ...
ante54321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 15:17   #25
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Podsjetilo me to što je Đuro napisao.
Izrael na onom komadiću pustinje uzgaja voće za izvoz u Švedsku...
A mi u RH na onom komadiću Slavonije ne možemo uzgojit ništa.
oni su se povezali sa svojim bogatasima u inozemstvu, a mi nismo.
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 15:21   #26
Quote:
ante54321 kaže: Pogledaj post
Sad ću navest jednu čula-rekla-kazala,birtijašku informaciju-Izraelci su kap-po-kap sistem navodnjavanja zapravo kopirali od nas i kasnije je usavršili.Ne mogu reć da je to istina ali možda neko zna više o tome ...
hrvatska poljopvrivreda je unistena, jer zagreb ne odobrava.
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 15:26   #27
lako je njima kad imaju utjecajnu i bogatu dijasporu,kao sto je netko rekao oni
drmaju amerikom,prakticki vladaju u SAD-u

i mi bi bili jos i uspjesniji i bolji od izraela da smo na njihovoj poziciji i da imamo takav utjecaj u svijetu

a i nije bas tako bajno u izraelu kao sto se pise,daleko su oni od standarda zapadnih zemalja,a o zidovima ne treba
ni pisati,u izraelu za krscane i muslimane nema ni buducnosti ni zivota,netolarantni su prema nezidovima

tako da,ne hvala,ne zelim da budemo kao izrael,hrvatska ovakva je bolja od izraela
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 16:12   #28
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
lako je njima kad imaju utjecajnu i bogatu dijasporu,kao sto je netko rekao oni
drmaju amerikom,prakticki vladaju u SAD-u
Naša dijaspora nije utjecajna ali jest dovoljno sposobna i bogata da doprinese boljitku Hrvatske.Problem je što im nesposobne Vlade čak i pravo glasa žele oduzeti,a zapravo bismo ih morali poticat da se vrate.

Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
i mi bi bili jos i uspjesniji i bolji od izraela da smo na njihovoj poziciji i da imamo takav utjecaj u svijetu
Pa utjecaj jest posljedica uspješnosti i umijeća.Nije nama zabranjeno biti utjecajniji,nego smo nesposobni.

Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
a i nije bas tako bajno u izraelu kao sto se pise,daleko su oni od standarda zapadnih zemalja,a o zidovima ne treba
ni pisati,u izraelu za krscane i muslimane nema ni buducnosti ni zivota,netolarantni su prema nezidovima

tako da,ne hvala,ne zelim da budemo kao izrael,hrvatska ovakva je bolja od izraela
Po kojim kriterijima je bolja?
ante54321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 16:21   #29
Pa u nekim bi stvarima od njih doista mogli nešto ili puno naučti ali za to treba biti pametan.
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 16:24   #30
izrael je pustinja i okruzen je neprijateljskim drzavama,sirija,libanon,jordan,egipat,plus jos i palestina,i to ne samo muslimani nego i krscani ih ne podnose

to sto su se oni izgradili i stvorili respektabilnu drzavu je za pohvalu,medjutim to nije neki uspjeh ako
znamo kakva im je dijaspora i da im se doslovno bacaju vrece para u izrael,njihov utjecaj u SAD-u i na zapaduje ogroman,tako da je logicno da su uspjeli

ali predvidjam da ce u buducnosti padati

gledao sam mnoge dokumentarce i tezak je zivot u izraelu,konstatno pod opasnoscu,sprceni na maloj teritoriji,mnogi pod stresom zbog stalnih sukoba,nije lako tako zivjeti

hrvatska ima probleme,ali nije nista losije nego u izraelu
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 16:35   #31
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
izrael je pustinja i okruzen je neprijateljskim drzavama,sirija,libanon,jordan,egipat,plus jos i palestina,i to ne samo muslimani nego i krscani ih ne podnose

to sto su se oni izgradili i stvorili respektabilnu drzavu je za pohvalu,medjutim to nije neki uspjeh ako
znamo kakva im je dijaspora i da im se doslovno bacaju vrece para u izrael,njihov utjecaj u SAD-u i na zapaduje ogroman,tako da je logicno da su uspjeli

ali predvidjam da ce u buducnosti padati

gledao sam mnoge dokumentarce i tezak je zivot u izraelu,konstatno pod opasnoscu,sprceni na maloj teritoriji,mnogi pod stresom zbog stalnih sukoba,nije lako tako zivjeti

hrvatska ima probleme,ali nije nista losije nego u izraelu
Sjećam se kada su nam Židovi, za smiješno mali novac nudili izgradnju sustava za navodnjavanje Istočne Slavonije, a mi smo se pravili ludi pa su odustai.A svaka poplava ili suša donosi štete u tom iznosu.
A ovo o tome tko je napravio raj a tko pakao od svje zemlj, odavno sam i ja rekao.
A i mi imamo dijasporu koja je bila spremna davati i davala je, ali mi smo ih iznevjerili. Više nisu toliko blesavi da bi jednako davali.
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 18:02   #32
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Podsjetilo me to što je Đuro napisao.
Izrael na onom komadiću pustinje uzgaja voće za izvoz u Švedsku...
A mi u RH na onom komadiću Slavonije ne možemo uzgojit ništa.
Nije nego zbog Linića pametnjakovićko.Vidiš da mljekari propadaju i ne samo oni
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 18:11   #33
Prvo kažeš ovo (boldano)
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
lako je njima kad imaju utjecajnu i bogatu dijasporu,kao sto je netko rekao oni
drmaju amerikom,prakticki vladaju u SAD-u

i mi bi bili jos i uspjesniji i bolji od izraela da smo na njihovoj poziciji i da imamo takav utjecaj u svijetu

a i nije bas tako bajno u izraelu kao sto se pise,daleko su oni od standarda zapadnih zemalja,a o zidovima ne treba
ni pisati,u izraelu za krscane i muslimane nema ni buducnosti ni zivota,netolarantni su prema nezidovima

tako da,ne hvala,ne zelim da budemo kao izrael,hrvatska ovakva je bolja od izraela
...a nakon toga kažeš ovo

Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
izrael je pustinja i okruzen je neprijateljskim drzavama,sirija,libanon,jordan,egipat,plus jos i palestina,i to ne samo muslimani nego i krscani ih ne podnose

to sto su se oni izgradili i stvorili respektabilnu drzavu je za pohvalu,medjutim to nije neki uspjeh ako
znamo kakva im je dijaspora i da im se doslovno bacaju vrece para u izrael,njihov utjecaj u SAD-u i na zapaduje ogroman,tako da je logicno da su uspjeli

ali predvidjam da ce u buducnosti padati

gledao sam mnoge dokumentarce i tezak je zivot u izraelu,konstatno pod opasnoscu,sprceni na maloj teritoriji,mnogi pod stresom zbog stalnih sukoba,nije lako tako zivjeti

hrvatska ima probleme,ali nije nista losije nego u izraelu
Nabadaš bezveze,ni ti ni ja nećemo imat koristi od ove rasprave a kamoli da ćemo otkrit neku novu perspektivu ako se nastavimo dopisivat (ovo nije rasprava,nažalost) pa ću te pozdravit.
ante54321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 18:40   #34
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Nemamo dovoljno vode , to je isto demagogija hrvatskih političara , a i smještaj većih vodotoka , Sava , Drava i Dunav u poljoprivrednom smislu su nepovoljni . Radi se na početnoj fazi kanala Dunav - Sava .

U brdskoj Slavoniji imamo nekoliko akumulacijskih jezera , za akumulaciju Londdžu imovinski je riješeno zemljište - sagrađen je dio brane . U brdskoj Slavoniji moraju se graditi akumulacije i višenamjenski vodovodi da distribuciju vode .

Prije toga moramo donijeti zemljišne zakone , jer je postojeće vrijeme pregazilo .

Imam Zakon o nasljeđivanju Nizozemske ! Kako je to riješeno u Izraleu nije mi poznato za sada ?
Nisam stručnjak i nisam upućen koliko ti, no mislim da ipak imamo dovoljno vode.
Naravno kako je "doprema" vode važna i to mora biti početak.
Jasno kako je kap po kap zanimljivo i efikasno rješenje, ali i klasično zalijevanje nije toliko gubitak.

Treba imati pametne ljude i ne maksimizirati proizvodnju nego učiniti da imamo dovoljno. Pa vidiš kako mnoge evropske zemlje imaju viškove. To je smisao, ne treba težiti maksimalnoj efikasnosti, jer tu uvijek postoji lateralna šteta.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 19:18   #35
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Nisam stručnjak i nisam upućen koliko ti, no mislim da ipak imamo dovoljno vode.
Naravno kako je "doprema" vode važna i to mora biti početak.
Jasno kako je kap po kap zanimljivo i efikasno rješenje, ali i klasično zalijevanje nije toliko gubitak.

Treba imati pametne ljude i ne maksimizirati proizvodnju nego učiniti da imamo dovoljno. Pa vidiš kako mnoge evropske zemlje imaju viškove. To je smisao, ne treba težiti maksimalnoj efikasnosti, jer tu uvijek postoji lateralna šteta.
Imamo mogućnost korištenja vode sa prirodnim padom u brdskoj Hrvatskoj , naprimjer jezero Petnja - Brodska županija ima 1 , 5 milijuna kubika vode - sa polaganjem cijevi može se voda višenamjenski trošiti ,
Imamo jezero Borovik , mislim preko 5 milijuna kubika , kod Našica isto jezero ,
akumulacija Londža - u izgradnji - sa prirodnim padom može se navodnjavati preko 4 600 ha , iz većih rijeka u obzir dolaze pumpe i transpor putem cijevi .

- koristio sam navodnjavanje 5 g u proizvodnji jagoda , koristim i u manjoj proizvodnji povrća .

- zapadno europske države imaju koncept OPG - obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava , a naša je poljoprivreda upropaštena 1756 sa Bečkim konceptom kmetova i ušorenih sela , te modelom plemića i veleposjeda na kojima su u Jugoslaviji napravljeni kombinati , a u RH carstvo nekoliko Todorića ,
- sada ako političari budu htjeli , možemo ići na koncept uspostave OPG i dio poduzeća na državnoj zemlji .
- za koncept OPG moraju se donijeti novi zakoni za privatnu i državnu zemlju i tu će biti otpora u glavama ! Da li će prevladati pamet ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 21:08   #36
Izrael je zadnja istinski zapadnjačka zemlja.

Sva ostale su se počele sramiti svoej kulture, svoje religije, i općenito izgubile se.

Židovima to ne pada napament, i zato su jaki, iako ih ima manje nego Hrvata i sa svim stranama su okruženi neprijateljima.

Govorim o Židovima u Izraelu, Židovi u SAD-u su sposobni i napredni ali po mentalitetu, to nije više isti narod, Izraelski Žisovi su religiozni nacionalisti, dakle kakavi su Europljani bili 1900., u oba najveće snage Europe, kada je ona kao kontinent vladala svijetom, a danas je slaba, beznačajna, stara i otuđena.

Sjetim se i ovoga,dok Izrael kada ubije ili uhiti terorista, dovede se buldožerima pred negovu kuću i sruši je.

Bi li se Danci tako drznuli kazniti nekog terorista u svojoj zemlji?
Ne bi, liberalčići bi se brinuli ako lik u zatvoru ne može igrati playstation
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 21.04.2014. at 21:24.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 09:20   #37
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Izrael je zadnja istinski zapadnjačka zemlja.

Sva ostale su se počele sramiti svoej kulture, svoje religije, i općenito izgubile se.

Židovima to ne pada napament, i zato su jaki, iako ih ima manje nego Hrvata i sa svim stranama su okruženi neprijateljima.

Govorim o Židovima u Izraelu, Židovi u SAD-u su sposobni i napredni ali po mentalitetu, to nije više isti narod, Izraelski Žisovi su religiozni nacionalisti, dakle kakavi su Europljani bili 1900., u oba najveće snage Europe, kada je ona kao kontinent vladala svijetom, a danas je slaba, beznačajna, stara i otuđena.

Sjetim se i ovoga,dok Izrael kada ubije ili uhiti terorista, dovede se buldožerima pred negovu kuću i sruši je.

Bi li se Danci tako drznuli kazniti nekog terorista u svojoj zemlji?
Ne bi, liberalčići bi se brinuli ako lik u zatvoru ne može igrati playstation
Reklo bi se da ih ne da ima manje, nego skoro duplo više oh Hrvata, kaže Wikipedia.

Stanovništvo 96. po veličini
- ukupno (2008.) 7.412.200[1]
- gustoća 387/km2


Pa kaže dalje:

Površina države je 20.770 km2 (bez okupiranih područja) i ima 8.051.200 stanovnika prema procjeni za 2013. godinu.
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 10:06   #38
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
I isto ako se u hrvatskoj kao strogo katolickoj zemlji vecinski mrzi zidove, ja im se divim. Ako ste ikada vozili cestom od Tel Aviva do Jerusalema i uz cestu cilu vrime pipeline za morsku vodu da bi ca. 20-30 km dalje od jednom vidili u sri pustinje nazadeno narance dokle mozes gledati ali i i cak imaju polja gdje se zaliva sa morskoj vodon koja nije prociscena nego sadu izemdu neke druge biljke koje upijaju sol itd.
osim kaj si nepismena jos si i izrazito zlocesta, tko to u hrvatskoj mrzi zidove?!? ova ekipa koja prodaje zidovstvo kao biznis se ionako zakacaila s normalnim zidovima oko parkinga zidovske opcine pa se se otcijepili no izrael ih ne priznaje.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 10:15   #39
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
osim kaj si nepismena jos si i izrazito zlocesta, tko to u hrvatskoj mrzi zidove?!? ova ekipa koja prodaje zidovstvo kao biznis se ionako zakacaila s normalnim zidovima oko parkinga zidovske opcine pa se se otcijepili no izrael ih ne priznaje.
Ima ih poprilično, ako ćemo suditi po forumskim upisaima.
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 10:36   #40
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Ima ih poprilično, ako ćemo suditi po forumskim upisaima.
ne slazem se, to kaj se pojedini profesionalni zidovi i placenici svim silama trude prikazati hrvate kao mrzitelje ne znaci da u tome ima trunke istine - samo se trude dobiti lovu iz proracuna da bi lagodno zivjeli na racun poreznih obveznuika koje nazivaju antisemitima. vise sam netrpeljivosti prema zidovima vidio u zapadnoj europi i americi nego cijeli zivot u hrvatskoj.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.