Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2014., 21:02   #1
Aplikacije za promatranje neba

Pozdrav.

Zanima me zna li netko za dobru aplikaciju za promatranje zvijezda i neba na tabletu? Ako je potrebno ne bi mi bio problem izdvojiti manju svotu novca za nju. Na mobitelu imam Star Walk koja me koštala svega 15,00 kn i jako mi se sviđa. Lako se njome koristim i sadrži poprilično informacija o nebeskim tijelima. Ne bih imala ništa protiv da nju imam i na tabletu, a nije ni skupa - 2,81$.

Možete li mi vi preporučiti neku, prije nego platim ovu? Znam da imamo cijeli pdf za aplikacije, ali mislila sam da ovdje možda ima više ljudi koji bi me mogli kvalitetno savjetovati.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:20   #2
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Zanima me zna li netko za dobru aplikaciju za promatranje zvijezda i neba na tabletu? Ako je potrebno ne bi mi bio problem izdvojiti manju svotu novca za nju. Na mobitelu imam Star Walk koja me koštala svega 15,00 kn i jako mi se sviđa. Lako se njome koristim i sadrži poprilično informacija o nebeskim tijelima. Ne bih imala ništa protiv da nju imam i na tabletu, a nije ni skupa - 2,81$.

Možete li mi vi preporučiti neku, prije nego platim ovu? Znam da imamo cijeli pdf za aplikacije, ali mislila sam da ovdje možda ima više ljudi koji bi me mogli kvalitetno savjetovati.
Nekad se počinjalo s planisferom

Ako ti ne valja google sky instaliraj star walk..
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 12:48   #3
Guglala sam Google Sky i izgleda prilično dobro, ima noćni mode i mogu se isključivati ili uključivati određene grupacije, recimo zvijezde ili planeti pa prikazuje nebo bez njih. Ali nisam vidjela opciju u kojoj se dobiju detaljnije informacije o samom objektu koji promatramo kao što to ima Star Walk.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 14:21   #4
meni je Sky Guide: View Stars Night or Day prekrasan ima detaljne info o pojedinim objektima
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 15:55   #5
Ja imam Stellarium na kompicu, odlican je i besplatan. Ako je to, to sto trazis.

https://www.google.at/#q=stellarium
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 18:30   #6
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
Ja imam Stellarium na kompicu, odlican je i besplatan. Ako je to, to sto trazis.

https://www.google.at/#q=stellarium


koristila sam ga na trusty tahru.. mislim da mi iz nekog razloga nije radio na windowsu..
FiorellaTerenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 12:18   #7
Quote:
FiorellaTerenzi kaže: Pogledaj post


koristila sam ga na trusty tahru.. mislim da mi iz nekog razloga nije radio na windowsu..
Moze moze i na windows imam ga instaliranog
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 21:02   #8
..prekontala sam se, na win sam imala onaj ruski program.. ček, da SPACE ENGINE https://www.youtube.com/watch?v=mootV7Iqa34 al mi je grafička preloša pa zato valjda nije moglo..

ugl, stellarium je odličan, preporuka svakako
FiorellaTerenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:56   #9
Quote:
FiorellaTerenzi kaže: Pogledaj post
SPACE ENGINE [
postane zarazan
illyrians is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:49   #10
Ja sam koristio google ski map , super je , a za promatranje sunčevog sustava koristim solar sistem 3D , bolje nema
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:51   #11
Quote:
Lotarw kaže: Pogledaj post
Ja sam koristio google ski map , super je , a za promatranje sunčevog sustava koristim solar sistem 3D , bolje nema

Besplatno
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:35   #12
Ima i za promatranje neba
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:36   #13
Solar sistem 3d ima i za promatranje neba
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 01:06   #14
Google sky map, sky map +, night sky tools. To su besplatne aplikacije koje ja imam na mobitelu. Ova google sky map je najjednostavnija ali nema mnogo objekata... Night sky tools mi je najbolja aplikacija. Ima dosta podataka, moze se takoder ukljuciti night mode( da ti sve bude crveno)... Ima i mapu neba kao google sky map samo je jos puno detaljnija...ima svasta na njoj.

Ima jedna aplikacija zove se ISS Detector. Pokazuje kada ce na tvom podrucju biti vidljiva iss stanica i neki satelitski bljeskovi(iridium). Isto je besplatna
ft442211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 02:21   #15
ja imam "star chart" iz google app shopa i čini mi se super.. plus, besplatan je.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 19:30   #16
Quote:
illyrians kaže: Pogledaj post
postane zarazan
ne bih znala, nisam ga uspjela ni pokrenuti..

a neko već pomenu planisfere.. rado bih jednu, al da mi svijetli u mraku.. ne znam gdje uzet, ebay? dobro bi došle kakve preporuke..

il astrolab..
FiorellaTerenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 20:11   #17
Quote:
FiorellaTerenzi kaže: Pogledaj post
ne bih znala, nisam ga uspjela ni pokrenuti..

a neko već pomenu planisfere.. rado bih jednu, al da mi svijetli u mraku.. ne znam gdje uzet, ebay? dobro bi došle kakve preporuke..

il astrolab..
Da svijetli u mraku? hmm..
Nego, ako u google ukucaš "planisfera" pa pretražiš slike, možeš si skinuti i bez da plaćaš na ebay-u.
Ako baš hoćeš platiti, nađe se toga i u knjižarama.
Sad, koliko svijetle, ne znam.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 12:09   #18
znam da si mogu sama isprintat to, ali mi onda neće svijetliti u mraku..
evo, ovako http://www.scopesnskies.com/images/p...phere%20sq.jpg
FiorellaTerenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 12:21   #19
Quote:
FiorellaTerenzi kaže: Pogledaj post
znam da si mogu sama isprintat to, ali mi onda neće svijetliti u mraku..
evo, ovako http://www.scopesnskies.com/images/p...phere%20sq.jpg
Ah, fluorescentna. Nisam shvatio što želiš. Mislio sam da svijetli nekakav izvor svjetla.
Ništa, onda treba kupiti.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:19   #20
stellarium je stvarno dobra, bas sam sad instalirao. i space engine sam instalirao... space engine nemogu bas za promatranje koristiti ali stellarium je super. instalirao sam na mobu solar system 3d, takoder je super.
ft442211 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.