Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 22:03   #2441
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
To su bile dvije autokefalne crkve. Zato se zovu grčka i srpska crkva.
Ma kud bi, nema ni grka ni srba, već samo grčke i srpske vjere. I tako za svaku ostalu autokefalnu crkvu. To su sve vjere, nema tih naroda.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 24.04.2017., 22:05   #2442
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Ali ih je definirao, i gle čuda na mnogim od tih mjesta ih kasnije i nalazimo. Ne svim, naravno, ali jezično govore praktički isto
Ne nalazimo ih kasnije, već se događa naknadno posrbljavanje. O kojem ti jeziku drobiš prije Vuke Karadžića?

Gdje su izvori?
Liudewitus is offline  
Old 24.04.2017., 22:05   #2443
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Ma kud bi, nema ni grka ni srba, već samo grčke i srpske vjere. I tako za svaku ostalu autokefalnu crkvu. To su sve vjere, nema tih naroda.
O čemu ti bulazniš?

Zašto su Cincare zvali Grcima? Nauči osnovne stvari pa dođi diskutirati.
Liudewitus is offline  
Old 24.04.2017., 22:06   #2444
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
O čemu ti bulazniš?


"Među urbaniziranim Cincarima na Balkanu prevladava grčki jezik kao jezik kulture, pa ih negdje zovu i Grkovlasima."

http://www.vecernji.hr/hrvatska/naro...itarke-1019888
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 24.04.2017., 22:18   #2445
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post


"Među urbaniziranim Cincarima na Balkanu prevladava grčki jezik kao jezik kulture, pa ih negdje zovu i Grkovlasima."

http://www.vecernji.hr/hrvatska/naro...itarke-1019888
O čemu govorim? Sada istu logiku primjeni na Srbovlahe pa će ti se možda upaliti neka lampica...
Liudewitus is offline  
Old 24.04.2017., 22:22   #2446
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
O čemu govorim? Sada istu logiku primjeni na Srbovlahe pa će ti se možda upaliti neka lampica...
Pa šta? I sad tu istu logiku upotrijebi na Hrvato-vlahe, pa se i tebi upali lampadina

No, da se nadovežem, koliko je meni poznato cincari su ostali svjesni svojeg porijekla i ne idu okolo tvrdeći mi smo grci.

Za razliku od njih Srbi se ponose svojim Srpstvom, i idu okolo tvrdeći da su Srbi.

No, da ne bi bilo zabune mnogi Srbi jesu i vlaškog porijekla, odnosno asimilarani u srpstvo. No, to ništa nije čudno.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 24.04.2017., 22:41   #2447
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
No, da se nadovežem, koliko je meni poznato cincari su ostali svjesni svojeg porijekla i ne idu okolo tvrdeći mi smo grci.
Za razliku od njih Srbi se ponose svojim Srpstvom, i idu okolo tvrdeći da su Srbi.
U Srbiji sigurno ne, ali u Grčkoj budi siguran da bi ti probili uši.

Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
No, da ne bi bilo zabune mnogi Srbi jesu i vlaškog porijekla, odnosno asimilarani u srpstvo. No, to ništa nije čudno.
E to je baš čudno. Kako to da su se ti Vlasi u srcu Hrvatske asimilirali u srpstvo, a ne hrvatstvo. Ostavljam ti za domaću zadaću da razmisliš i razriješiš tu zagonetku.

Mi ovdje raspravljamo o tome je li se etnonim Grci u srednjem vijeku u našim krajevima koristio samo za etničke Grke ili za pripadnike grčke odnosno bizantske crkve. Meni je potpuno jasan odgovor, ali mislim da ti primjenjuješ nekavu logiku 20. stoljeća kada je o srednjovjekovnim narodima riječ.

Zadnje uređivanje Liudewitus : 24.04.2017. at 22:54.
Liudewitus is offline  
Old 24.04.2017., 23:19   #2448
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post

Poštedi nas takvih zaključaka.
Pitao si zašto.

Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Ahaha, zašto ne kvarner. Pa u štulijevom riječniku iz Dubrovnika, upravo to stoji pod objašnjenje kako je Hrvat, stanovnik Liburnije! A ona je ustvari kvarner.
Liburnija je šira od Kvarnera, ona ide od Raše u Istri do Krke u dalmaciji i Une u Bosni.
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Aha, znači nisu Rašani, već su samo Nemanjići Srbi? Dakle, Nemanjići osvajaju Rašku pa se šire na Kosovo, ali udarajući vjersko-srpski pečat domicilnom bugaro-slavenskom stanovništvu ohridskog jata, zaboravljaju to isto učiniti u Raškoj?
Nemanjići su izmislili svetosavlje i s time i Srbe da.
Iz Podanika su napravili naciju...
Isti ti Nemanjići koji su tvrdili da su pobočna grana Tprimirovića
Raško ime dolazi od grada koji je originalno bugarski...
Bugari su iz njega istjerani tek krajem 9. st-a.
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Ako su na Kosovu živeli Bugaro-Sloveni koji su pod Nemanjićima "posrbljeni" kako je onda paša Anđelović mogao biti Hrvat??
Posrbljavanje nije bilo završeno, a čovjekovi preci su mogli doći od nekud drugud.
Uostalom, odakle su Nemanjići?
@Serbon, zašto onda Grk tvrdi da je Hrvat ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 24.04.2017., 23:36   #2449
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Pitao si zašto.


Liburnija je šira od Kvarnera, ona ide od Raše u Istri do Krke u dalmaciji i Une u Bosni.

Nemanjići su izmislili svetosavlje i s time i Srbe da.
Iz Podanika su napravili naciju...
Isti ti Nemanjići koji su tvrdili da su pobočna grana Tprimirovića
Raško ime dolazi od grada koji je originalno bugarski...
Bugari su iz njega istjerani tek krajem 9. st-a.

Posrbljavanje nije bilo završeno, a čovjekovi preci su mogli doći od nekud drugud.
Uostalom, odakle su Nemanjići?
@Serbon, zašto onda Grk tvrdi da je Hrvat ?
Nisi svestan kakvu glupost si odvalio!!!

Raška ne može nikako biti orginalno bugarska, zato što su Bugari Azijat,i odnosno tursko-mongolski narod poreklom iz srednje Azije.

Evo odakle su Bugari došli https://upload.wikimedia.org/wikiped...Bulgarians.png hiljadama kilometara od Raške i Balkana.
Oni su došljaci i okupatori i u Trakiji, a kamoli u Raškoj!!!

Kad su Bugari došli na Balkan i par vekova kasnije njihovi vladari su nosili tursko-mongolsku titulu KAN ili HAN. www.spitfirehorsebows.com/images/khans.jpg

Ovako su izgledali tursko-mongolski Bugari, ovo je rekonstrukcija jednog bugarskog skeletas39.radikal.ru/i085/0904/b0/27ae963ff45a.jpg

Treba biti prilično ograničen ili vrlo zlonameran pa reći da je Raška izvorna teritorija naroda koji je azijskog tursko-mongolskog porekla, a Raška se nalazloi skoro u srcu Evrope.

Zadnje uređivanje Rukma Vimana : 24.04.2017. at 23:55.
Rukma Vimana is offline  
Old 24.04.2017., 23:57   #2450
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Nisi svestan kakvu glupost si odvalio!!!
Raška ne može nikako biti orginalno bugarska, zato što su Bugari turkijski narod iz srednje Azije.
Evo odakle su Bugari došli https://upload.wikimedia.org/wikiped...Bulgarians.png hiljadama kilometara od Raške i Balkana.
Oni su došljaci i okupatori i u Trakiji, a kamoli u Raškoj!!!
Kad su Bugari došli na Balkan i par vekova kasnije njihovi vladari su nosili tursko-mongolsku titulu KAN ili HAN. www.spitfirehorsebows.com/images/khans.jpg
Ovako su izgledali tursko-mongolski Bugari, ovo je rekonstrukcija jednog bugarskog skeletas39.radikal.ru/i085/0904/b0/27ae963ff45a.jpg
Treba biti prilično ograničen i reći da je Raška izvorna teritorija naroda koji je azijskog tursko-mongolskog porekla, a Raška se nalazloi skoro u srcu Evrope.
Ne, Bugari nisu Mongoli.
Protobugari jesu bili turkofoni, ali balkanski Bugari su kombinacija Slavena koji su nametnuli svoje običaje i slavenizirali pridošlice.
Je da su uzeli njihovo ime, ali su oni po svemu ostalom Slaveni.
Istočni južni slaveni da budemo precizniji.
Svi istočni južni Slaveni su prema tome Bugari.
A kako je pozicija starog Rasa blizu granice...
Znaš da Bugari svojataju sve nenovoštokavske srpske govore?
E pa
Raška je bila bugarska sve do 9.st-a...
To je područje istočnog Sandžaka danas...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 25.04.2017., 00:10   #2451
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ne, Bugari nisu Mongoli.
Protobugari jesu bili turkofoni, ali balkanski Bugari su kombinacija Slavena koji su nametnuli svoje običaje i slavenizirali pridošlice.
Je da su uzeli njihovo ime, ali su oni po svemu ostalom Slaveni.
Istočni južni slaveni da budemo precizniji.
Svi istočni južni Slaveni su prema tome Bugari.
A kako je pozicija starog Rasa blizu granice...
Znaš da Bugari svojataju sve nenovoštokavske srpske govore?
E pa
Raška je bila bugarska sve do 9.st-a...
To je područje istočnog Sandžaka danas...
Alo, jel moram 100 puta da ponavljam da Bugari nemaju nikakve veze sa Raškom i sa Kosovom, zato što su Bugari tursko-mongolski Azijati poreklom iz centralne Azije.

To što su se izmješali sa Slovenima u Trakiji (ne sa Slovenima u Makedoniji, na Kosovu i u Raškoj) nema nikakve veze Kosovom i Raškom.

Bugari su na Kosovu i u Raškoj bili samo kratkotrajni okupatori, Rašku su okupirali na samo nekoliko godina.

Sloveni na Kosovu i u Raškoj su uzapravo Srbi, ali ne od vremena Nemanjića, nego puno pre nego što su Bugari uopšte došli na Balkan.

Dok su Bugari jahali konje po stepama u Kazahstanu ili Mongoliji, Srbi su živeli ne samo na Kosovu i u Raškoj, nego i u Trakiji (današnja Bugarska).

Na Kosovu i u Raškoj ne postoji ništa bugarsko, ni u jeziku, ni od istorijskih, verskih i kulturnih objekata i arheoloških nalazišta, niti bilo kakvi drugi dokazi.

Većinu srpskih manastira na Kosovu su napravili Nemanjići, a ni jedan jedini nisu napravili Bugari, Albanci, Grci ili neko četvrti.

Među Srbima sa Kosova i sa juga Srbije, ali i među Makedoncima ne postoje izvorne tursko-bugarske haplogrupe R1a-Z93 i Q , tako da priču da su Srbi sa Kosova i sa juga Srbije Bugari pričaj nekom drugom.
Rukma Vimana is offline  
Old 25.04.2017., 07:25   #2452
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Alo, jel moram 100 puta da ponavljam da Bugari nemaju nikakve veze sa Raškom i sa Kosovom, zato što su Bugari tursko-mongolski Azijati poreklom iz centralne Azije.

To što su se izmješali sa Slovenima u Trakiji (ne sa Slovenima u Makedoniji, na Kosovu i u Raškoj) nema nikakve veze Kosovom i Raškom.

Bugari su na Kosovu i u Raškoj bili samo kratkotrajni okupatori, Rašku su okupirali na samo nekoliko godina.

Sloveni na Kosovu i u Raškoj su uzapravo Srbi, ali ne od vremena Nemanjića, nego puno pre nego što su Bugari uopšte došli na Balkan.

Dok su Bugari jahali konje po stepama u Kazahstanu ili Mongoliji, Srbi su živeli ne samo na Kosovu i u Raškoj, nego i u Trakiji (današnja Bugarska).

Na Kosovu i u Raškoj ne postoji ništa bugarsko, ni u jeziku, ni od istorijskih, verskih i kulturnih objekata i arheoloških nalazišta, niti bilo kakvi drugi dokazi.

Većinu srpskih manastira na Kosovu su napravili Nemanjići, a ni jedan jedini nisu napravili Bugari, Albanci, Grci ili neko četvrti.

Među Srbima sa Kosova i sa juga Srbije, ali i među Makedoncima ne postoje izvorne tursko-bugarske haplogrupe R1a-Z93 i Q , tako da priču da su Srbi sa Kosova i sa juga Srbije Bugari pričaj nekom drugom.
Upravo tako.

On valjda misli na slavene koje su dovukli Bugari. Ili pak misli, ako je Bugaraska bila okupator, da je automatski uništila domicilno stanovništvo i instalirala Bugare. No, ono što se zna je da i u Bugarskoj su originalni Bugari bili manjinski VLADAJUĆI sloj, koji su vrlo brzo jezično asimilirani u slavensko stanovništvo. I da, Dilbert je u pravu tzv. zapadni Bugari i naši Makedonci su dobrim dijelom naseljeni od istih onih slavena iz avarskog kaganata.

Makedonci će najprije biti jedan prijelaz između starih Srba i Bugarskih slavena.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 25.04.2017., 12:39   #2453
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Nikakvi Srbi nisu pokršteni u 7. stoljeću od biskupa iz Rima u Humu, Travuniji i Duklji jer ih tada tamo nije bilo. Stanovništvo Raške je pokršteno dolaskom misionara u 9. stoljeću
Granica istoka i zapada prolazila je kroz srpski etnički prostor.


Quote:
Ne. Igrom slučaja ih je "definisao" tamo gdje ih nije bilo. A nije ih bilo u Humu, Travuniji, Paganiji i Duklji. Evo što kaže engleska wikipedija (ni oni ne vjeruju u tu glupost):
A šta misliš ko su to "Oni" koji pišu na engleskoj vikipediji? Englezi?
Ne bi me čudilo da je autor neki Hrvat kome ne odgovara da je današnja južna Dalmacija sa zapadnom Hercegovinom bila etnički srpska još u ranom srednjem veku.



Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
To su bile dvije autokefalne crkve. Zato se zovu grčka i srpska crkva.
Kakva teorija

Srpska crkva se tada zvala Pećka patrijaršija a Grci su isto pravoslavci koliko i Srbi. Ovde je više nego jasno da se radi o narodima a ne religiji.

Šta onda ovo znači?
http://www4.slikomat.com/13/0127/hfh-2013-0.png

Pravoslavni roditelji ali oni iz Pećke patrijaršije?

A pretpostavljam da je ovo kralj pravoslavne zemlje?
http://www4.slikomat.com/13/0920/dvn-Captur.png
Velmoza is offline  
Old 25.04.2017., 17:25   #2454
Quote:
Velmoza kaže: Pogledaj post
A šta misliš ko su to "Oni" koji pišu na engleskoj vikipediji? Englezi?
Ne bi me čudilo da je autor neki Hrvat kome ne odgovara da je današnja južna Dalmacija sa zapadnom Hercegovinom bila etnički srpska još u ranom srednjem veku.
Svi su se urotili protiv Srba.
Liudewitus is offline  
Old 25.04.2017., 19:39   #2455
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Pitao si zašto.


Liburnija je šira od Kvarnera, ona ide od Raše u Istri do Krke u dalmaciji i Une u Bosni.

Nemanjići su izmislili svetosavlje i s time i Srbe da.
Iz Podanika su napravili naciju...
Isti ti Nemanjići koji su tvrdili da su pobočna grana Tprimirovića
Raško ime dolazi od grada koji je originalno bugarski...
Bugari su iz njega istjerani tek krajem 9. st-a.

Nemanjić nsu izmslili Srbe, oni su postojali i prije.
Posrbljavanje nije bilo završeno, a čovjekovi preci su mogli doći od nekud drugud.
Uostalom, odakle su Nemanjići?
@Serbon, zašto onda Grk tvrdi da je Hrvat ?
Ponovo gomila laži.
Nemanjći nius izmlsili Srbe, oni se spominju i ranije.
Nemanjić nikad nisu tvrdili da su potomci Trpmirovića. To je bajka Popa Dukljanina.
Ras-Arsa je originalno grad cije naseljeno mjesto ima istoriju od gvozdenog doba, a u stvari je rimski odnosno kasnije vizantijski grad i njega su Bugari osvojili i držali sveukupno 30-40 godina i laž je da je to bugarski grad.
bubica74 is offline  
Old 25.04.2017., 19:54   #2456
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
U Srbiji sigurno ne, ali u Grčkoj budi siguran da bi ti probili uši.



E to je baš čudno. Kako to da su se ti Vlasi u srcu Hrvatske asimilirali u srpstvo, a ne hrvatstvo. Ostavljam ti za domaću zadaću da razmisliš i razriješiš tu zagonetku.

Mi ovdje raspravljamo o tome je li se etnonim Grci u srednjem vijeku u našim krajevima koristio samo za etničke Grke ili za pripadnike grčke odnosno bizantske crkve. Meni je potpuno jasan odgovor, ali mislim da ti primjenjuješ nekavu logiku 20. stoljeća kada je o srednjovjekovnim narodima riječ.
Dio Vlaha se asimilirao u Hrvate, a dio u Srbe. Zar su ti Karamarko i sl. Hrvatine "od stoljeća 7"?
Etbnonimi Grci, grčko groblje, grčka crkva se koristio u ovim krajevima u srednjem vijeku za sve ono što se odnosilo na pravoslavno li imalo veze sa pravoslavnim li vizantijskim.

I nisam stigao da demantujem tvoju laž. Kod spominjanja Srba u Duklji,ja nikad nisam tvrdio da su vizantijski izvori Srbe zvali Dalmatincima i sl i da su to rekli srpski istoričari.
Ja sam rekao da Ana Komnina u svojoj Aleksijadi Srbe zove Dalmatima i ja ostajem pri svojoj tvrdnji a i sva svetska istorijska nauka.A ti provjeri.
bubica74 is offline  
Old 25.04.2017., 20:14   #2457
Quote:
bubica74 kaže: Pogledaj post
Dio Vlaha se asimilirao u Hrvate, a dio u Srbe. Zar su ti Karamarko i sl. Hrvatine "od stoljeća 7"?
Etbnonimi Grci, grčko groblje, grčka crkva se koristio u ovim krajevima u srednjem vijeku za sve ono što se odnosilo na pravoslavno li imalo veze sa pravoslavnim li vizantijskim.
Hrvatski "Vlasi" su najvjerojatnije mješano hrvatsko-starosjedilačko stanovništvo. Dok arheogenetika ne da svoj sud, nećemo to točno znati.

Quote:
bubica74 kaže: Pogledaj post
I nisam stigao da demantujem tvoju laž. Kod spominjanja Srba u Duklji,ja nikad nisam tvrdio da su vizantijski izvori Srbe zvali Dalmatincima i sl i da su to rekli srpski istoričari.
Ja sam rekao da Ana Komnina u svojoj Aleksijadi Srbe zove Dalmatima i ja ostajem pri svojoj tvrdnji a i sva svetska istorijska nauka.A ti provjeri.
Dalmati su stanovnici Dalmacije, a za "svu svetsku istorijsku nauku" mi se živo fućka.

Quote:
Zatim se car neko vrijeme zadrzao u Srbiji, koja je planska oblast, posijana dubovim sumama, ima teske prilaze i lezi u sredini Ilirije, izmedju Dalmacije i Ungarske, sa ratobornim Srbima, (...)
Liudewitus is offline  
Old 25.04.2017., 20:29   #2458
Quote:
bubica74 kaže: Pogledaj post
Etbnonimi Grci, grčko groblje, grčka crkva se koristio u ovim krajevima u srednjem vijeku za sve ono što se odnosilo na pravoslavno li imalo veze sa pravoslavnim li vizantijskim.
Točno. Navodno "hrkaći" dolazi od "grkaći" što bi se odnosilo na pravoslavca općenito, no kada se htjelo napraviti razliku tada smo imali srbe i grke (npr. srpske i grčke crkve, srpski i grčki kaluđeri itd). Nije to neka tajna, već se Srbi s tim ne mogu pomiriti, jer bi onda otpali "lingvistički" argumenti iz kuhinje Vuka Karadžića i njegovih suvremenika.
Liudewitus is offline  
Old 25.04.2017., 20:38   #2459
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Točno. Navodno "hrkaći" dolazi od "grkaći" što bi se odnosilo na pravoslavca općenito, no kada se htjelo napraviti razliku tada smo imali srbe i grke (npr. srpske i grčke crkve, srpski i grčki kaluđeri itd). Nije to neka tajna, već se Srbi s tim ne mogu pomiriti, jer bi onda otpali "lingvistički" argumenti iz kuhinje Vuka Karadžića i njegovih suvremenika.
Ahaha, jesi ti duhovit, pa katolike su zvali Latini. I šta sad s tim?
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 25.04.2017., 20:53   #2460
Quote:
bubica74 kaže: Pogledaj post
Ja sam rekao da Ana Komnina u svojoj Aleksijadi Srbe zove Dalmatima i ja ostajem pri svojoj tvrdnji a i sva svetska istorijska nauka.A ti provjeri.
Provjerio sam:

Quote:
Ana Komnina svaki put označava dukljansku državu kao Dalmaciju, a stanovnike naziva Dalmatima; na primjer, kaže da "Bodin i Dalmati namjeravaju da prekrše ugovore i da krenu protivu vizantijske vojske".46 Jasno je da Ana nije imala želje da se detaljnije zagleda u ove balkanske prostore i da izučava sastav stanovništva, pa njezin carski pogled vidi samo globalnu sliku. Opisujući očev (cara Aleksija) dolazak na granicu dukljanske države, ona veli da je "stigao u klance između Dalmacije i naše zemlje". Više istraživača, pošto su identifikovali Dalmaciju koju Ana pominje sa Srbijom, ne vide zemlje koje su sačinjavale tadašnju dukljansku državu.

Dr Danilo Radojević SMISAO SPOROVA NEKIH ISTORIČARA OKO IZVORA ZA STARU CRNOGORSKU ISTORIJU
Naravno, kriva premisa teško može rezultirati ispravnim zaključkom.
Liudewitus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.