Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2015., 23:25   #21
Danas počinje devetnica svetom Leopoldu Bogdanu Mandiću:

http://kapucini.hr/duhovnost/molitve-sv-leopoldu
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:50   #22
Iako sam aktivni Katolik iz ne znam kojih razloga nisam se do sada sretao sa samom molitvom devetnice.

Nikad je nisam molio, a sada sam odlučio početi moliti devetnicu Majci Božjoj Bistričkoj i blaženom Ivanu Merzu pa me zanima kako to ide.
Ako sam ikada išto dobro dobio na ovom forumu u zadnjih 13-14 godina onda je to da je nekako do mene doprla invormacija ali još više želja moliti devetnicu za zagovor bl. ivana Merza.
Znam moliti klasičnu krunicu. No kako se moli devetnica?
Moli se samo devet dana ili se taj ciklus od 9 dana ponavlja kroz 4 tjedna, pa onda za zahvalu još 4 tjedna?
Sve uobičajeno, pa prve tri desetice, molitva i meditacija za taj dan i onda preostale dvije desetice?
I isto se dodaju zazivi i otajstva i završne molitve?

Još čudije je pitanje griješim li ako devetnicu na istu nakanu istovremeno molim dvama svecima?
Odlučio sam obavezno početi devetnicu blaženiku Ivanu Merzu, a kako uskoro planiram na hodočašće u Mariju Bistricu otpočeo bi i devetnicu MDB Bistričkoj, i tamo primio sakramente. To bi se sve nekako lijepo "zaokružilo", a bez da nešto prekidam ili radim neke rasporede.

Može i odgovor na PM.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 10:03   #23
Evo nakon dužeg vremena da malo pokrenemk ovu temu... da li se ostvarila želja/nakana kad je molio devetnicu? Naime ja molim nekoliko devetnica za istu nakanu jer sam valjda toliko već očajna.. čak molim i tridesetodnevnu molitvu svetom Josipu...
Krunicu ne znam moliti
leptir02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.