Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 21:59   #6381
Ajme Pucko. Vulkanizer ti je debil, prevarant ili oboje.

UG9 je čista zimska guma i vožnjom ljeti ćeš je uništiti toliko da više neće biti ni za kakve uvjete.

60.000km normalnog korištenja neće potrajati nijedna zimska guma.
Warthog is offline  
Old 23.01.2018., 22:01   #6382
Nije cjelogodišnja nikako. Čista zimska guma koju ćeš uništiti ljeti.
Guater is offline  
Old 23.01.2018., 22:03   #6383
Koji je to vulkanizer u pitanju? Čist da se izbjegava po mogućnosti...
Orlov77 is offline  
Old 23.01.2018., 22:11   #6384
Apsolutna i čista (i to vrhunska) zimska guma. I šteta ju je uništiti kuhanjem na ljetnim vručinama.
Ukratko vulkanizer ti je kreten koji ti je prodao jednu od 3 najbolje (i najskuplje) čistokrvnu zimsku gumu koja ne trpi ljeto.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 23.01.2018., 22:23   #6385
Paaaaaa, neznam bas da je kreten. Lopov, djubre, smece ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 23.01.2018., 22:43   #6386
Quote:
Warthog kaže: Pogledaj post
Ajme Pucko. Vulkanizer ti je debil, prevarant ili oboje.

UG9 je čista zimska guma i vožnjom ljeti ćeš je uništiti toliko da više neće biti ni za kakve uvjete.

60.000km normalnog korištenja neće potrajati nijedna zimska guma.
Ono što sam naveo je ono što piše na računu, a na gumi pored već napisanog goodyear 185/60 R14 UG9 82T piše još M+S. (Razred otpora kotrljanja: E; Razred prianjanja na mokrom: B; Razina buke: 68 dB. Sve isto i piše M+S. Gume sam kupio i postavljene su mi u Stupniku (Zagreb) - Penić trgovina d.o.o., Vulkanizerski servis Vulco. Što znači to M+S. Ima znak pahulje sa planinom. Što bi vi napravili na mom mjestu?

Zadnje uređivanje Pucko300 : 23.01.2018. at 23:16.
Pucko300 is offline  
Old 23.01.2018., 23:01   #6387
Quote:
dosed87 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

zanima me vaše mišljenje/preporuka za zimsku gumu koja bi išla na mazdu 3 205/60/r16, a da nije u cjenovnom rangu preko 700 kn.

Imam ljetne na ovoj mazdi, a vozim je preko granice i u kontinentalnu hrvatsku 10-15 puta godišnje tokom zime, pa sam nekako mislio možda da postoji guma koja bi bila zadovoljavajuća, a da nije u najvišem cjenovnom rangu?

Također, da li mijenjati na postojećim alu felgama ili kupiti nove aluminijske ili čelične felge?

Do sada sam npr najviše gledao dunlop wintersport, imam ih ovdje za 730 kn sa ugradnjom, međutim odustao sam za sada od te opcije...
Goodyear UltraGrip 9 sam ja metnuo na Mazdu 3. Pošto mi je ovo prva zima s njima (a i sa Mazdom) mogu reći da sam zadovoljan.
Napravio sam sa njima preko 2500km, I nisam imao nikakvih problema.
Alternativa mi je bila Dunlop SW5 ili Pirelli WS3.

Za situacije koje sam doživio, guma je odradila sve što sam i očekivao.
Ali ja sam oprezan (neiskusan) vozač pa se ne dovodim u nesigurne/opasne situacije u vožnji.
__________________
dr. kelso @ scrubs: "nothing worth having comes easy" www.last.fm/user/jolly_bravo
Spritmonitor.de
jolly_bravo is offline  
Old 23.01.2018., 23:12   #6388
Quote:
Pucko300 kaže: Pogledaj post
Pobrisao sam ovaj post iz razloga što ne želim optužiti nekoga dok sve ne provjerim. Ono što sam naveo je ono što piše na računu, a na gumi pored već napisanog piše još M+S. Sve isto i piše M+S.
M+S ne znači da je guma cjelogodišnja!
https://www.goodyear.eu/corporate_em...ecognition.jsp

UG9 je čista zimska guma, Goodyear proizvodi i cjelogodišnje koje se zovu Vector 4seasons.

Ili prodaj ove i uzmi cjelogodišnje ili smisli set ljetnih guma i po mogućnosti i felgi.
Lyman is offline  
Old 23.01.2018., 23:39   #6389
Majko Bozja...
Markkonen is offline  
Old 24.01.2018., 06:09   #6390
U danasnje doba, sve informacije na svijetu su ti dostupne doslovno u dzepu (preko mobitela jel). Trgovcima vec jako dugi niz godina ne vjerujem apsolutno niti rijeci. U ducan treba doci i reci trebam to i to. Ako imaju kupujem, ako nemaju, hvala i dovidenja.. One gluposti "ali imamo vam ovo-ono, sto je jos i bolje" apsolutno ne pusim.
Jebiga sad, ispao si jelen, ali to ti je skola za ubuduce..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Old 24.01.2018., 06:58   #6391
Quote:
Pucko300 kaže: Pogledaj post
Ono što sam naveo je ono što piše na računu, a na gumi pored već napisanog goodyear 185/60 R14 UG9 82T piše još M+S. (Razred otpora kotrljanja: E; Razred prianjanja na mokrom: B; Razina buke: 68 dB. Sve isto i piše M+S. Gume sam kupio i postavljene su mi u Stupniku (Zagreb) - Penić trgovina d.o.o., Vulkanizerski servis Vulco. Što znači to M+S. Ima znak pahulje sa planinom. Što bi vi napravili na mom mjestu?
Pa u krajnjem nisi u problemu - sad imaš vrhunsku zimsku gumu (koju NEMOJ upropastit vožnjom po ljeti - to je nešto najgluplje što možeš napravit) i samo trebaš dodat još set ljetnih i nema problema za tebe.

A Penis, pardon Penić ili nezna što prodaje ili je đubre lažljivo. Treće ne vidim
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 24.01.2018., 08:21   #6392
Hvala svima na info, da, radi se o novoj Mazdi 3, a nekako sam baš naginjao na Pirellijeve, samo mi se čine dosta bučne?

Još jedno pitanje, da li da uzimam standardnu veličinu kao i ljetne, ili mogu uzeti npr 205/55 ili neke 17tice?
__________________
Eto sad si dobio svoje.
dosed87 is offline  
Old 24.01.2018., 08:29   #6393
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
U danasnje doba, sve informacije na svijetu su ti dostupne doslovno u dzepu (preko mobitela jel). Trgovcima vec jako dugi niz godina ne vjerujem apsolutno niti rijeci. U ducan treba doci i reci trebam to i to. Ako imaju kupujem, ako nemaju, hvala i dovidenja.. One gluposti "ali imamo vam ovo-ono, sto je jos i bolje" apsolutno ne pusim.
Jebiga sad, ispao si jelen, ali to ti je skola za ubuduce..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Najbolje su one njihove dok vele kak je nešt dobro jer i oni to imaju, da da baš. Tako i ja kad uzimam nešto, onda želim to i to a ne tamo neko sranje koje je dobro je eto i oni kupili.
Orlov77 is offline  
Old 24.01.2018., 09:13   #6394
Quote:
dosed87 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

zanima me vaše mišljenje/preporuka za zimsku gumu koja bi išla na mazdu 3 205/60/r16, a da nije u cjenovnom rangu preko 700 kn.

Imam ljetne na ovoj mazdi, a vozim je preko granice i u kontinentalnu hrvatsku 10-15 puta godišnje tokom zime, pa sam nekako mislio možda da postoji guma koja bi bila zadovoljavajuća, a da nije u najvišem cjenovnom rangu?

Također, da li mijenjati na postojećim alu felgama ili kupiti nove aluminijske ili čelične felge?

Do sada sam npr najviše gledao dunlop wintersport, imam ih ovdje za 730 kn sa ugradnjom, međutim odustao sam za sada od te opcije...
Ja sam kupio istu dimenziju DWS5 po 720kn sa montažom i što reč o gumi.
Iznenadila me kako drži po mokrom i sad kad su minusi u pitanju.
Isto tako mišelinke prodajem planiram na ljeto nešto treče stavit.
Guma je jeduni dio na autu gdje se NE špara
Brljator is offline  
Old 24.01.2018., 09:41   #6395
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio istu dimenziju DWS5 po 720kn sa montažom i što reč o gumi.
Iznenadila me kako drži po mokrom i sad kad su minusi u pitanju.
Isto tako mišelinke prodajem planiram na ljeto nešto treče stavit.
Guma je jeduni dio na autu gdje se NE špara
Slažem se, ali mislim da realno ne trebam davati maksimum za zimsku gumu koju ne koristim, pa nije vrag da su ostali proizvođači koji su 100 kn jeftiniji tolika banana

Imao sam Dunlop na drugom automobilu prije i stvarno nemam nikakve zamjerke, osim eto cijene (koja nije nerealna). Ovo što pričaš za michelinke, to si dobio sa autom ljetne? Jesu ti se dobre pokazale?
__________________
Eto sad si dobio svoje.
dosed87 is offline  
Old 24.01.2018., 10:04   #6396
Quote:
dosed87 kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali mislim da realno ne trebam davati maksimum za zimsku gumu koju ne koristim, pa nije vrag da su ostali proizvođači koji su 100 kn jeftiniji tolika banana

Imao sam Dunlop na drugom automobilu prije i stvarno nemam nikakve zamjerke, osim eto cijene (koja nije nerealna). Ovo što pričaš za michelinke, to si dobio sa autom ljetne? Jesu ti se dobre pokazale?
Za sad jesu, jebiga nove su. Po mokrom mi isto dobro drže ali čim neka guma ima dužu trajnost mora imat i nedostatke.Stvrdne se,plastificira i onda se vataj po cesti i zavojima.Dobro znam što je plastična guma.Imao sam na kamionu gume stare sa dobrom ripnom a do 70 km mi se palio ASR.Gazda kuko kak imaju dobru ripnu dok nije on probo vozit po kiši.Drugi dan zove bio u Vulkalu kaže imaš novi nokian na pogonu.
Brljator is offline  
Old 26.01.2018., 08:17   #6397
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Za sad jesu, jebiga nove su. Po mokrom mi isto dobro drže ali čim neka guma ima dužu trajnost mora imat i nedostatke.Stvrdne se,plastificira i onda se vataj po cesti i zavojima.Dobro znam što je plastična guma.Imao sam na kamionu gume stare sa dobrom ripnom a do 70 km mi se palio ASR.Gazda kuko kak imaju dobru ripnu dok nije on probo vozit po kiši.Drugi dan zove bio u Vulkalu kaže imaš novi nokian na pogonu.
Oćeš uzimati iste dimenzije, tj. mogu li ići 205/55/r16 ILI 205/50/r17?

Gledam neke usporedbe na netu, po ovome na mazdu 3 sedan 1.5d može samo ista ili 215/45/r18

https://www.wheel-size.com/size/mazda/mazda3/2018/
__________________
Eto sad si dobio svoje.
dosed87 is offline  
Old 26.01.2018., 08:31   #6398
Može ići ono što ti je upisano u prometnoj.

Ono što ti nije upisano u prometnoj ne može.

Osim ako je homologirano.

Onda možeš ići na atest (kojeg ćeš platiti x stotina kuna) da ti se unese u prometnu.

Jer ako nije u prometnoj, onda ne smije na auto.
_MK_ is offline  
Old 26.01.2018., 08:56   #6399
Ne mora biti upisano u prometnu. Meni u prometnoj pise 175/70r13, a sigurno moze ici jos 175/65r14 bez atesta, mozda cak i 195/50r15. I da, navodno je auto dolazio i sa 155/80r13 i ona se moze upisati.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk Pro
Guater is offline  
Old 26.01.2018., 09:07   #6400
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Ne mora biti upisano u prometnu. Meni u prometnoj pise 175/70r13, a sigurno moze ici jos 175/65r14 bez atesta, mozda cak i 195/50r15. I da, navodno je auto dolazio i sa 155/80r13 i ona se moze upisati.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk Pro
Svaka dimenzija koju zelis koristiti MORA biti upisana. Sad je samo pitanje dali ju mozes samo upisat u stanici za tehnicki ili se mora raditi atest.
Lucky-ZG is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.