Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2016., 23:45   #161
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
nogostup je za biciklite ako nema biciklističke staze, najsigurnije.

ako je zakon glup, ne znači da da treba poštivati!
Tko određuje da li je zakon glup?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 00:32   #162
svatko s imalo mozga bi trebo promišljati o tome
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 02:17   #163
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Čemu toliko neprijateljstvo prema biciklistima? Jalni ste jer imaju bolje noge?
Nebih to nazvao neprijateljstvom, prije animozitetom, a on se javlja iz razloga jer se dio vas ponaša poput divljaka koji su sami na svijetu.

Nekidan sam skoro skupio kretenčinu jer je doletio na zebru s bic stazom sa doslovno 50 km/h, to je kao ono kad se voziš motorom 200 km/h pa podletiš pod kamion koji se uključuje na glavnu i onda ti je kamion kriv.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 02:18   #164
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Tko određuje da li je zakon glup?
Zdrav razum.
Zakone donose ljudi, a oni su počesto glupi i/ili imaju skrivene interese.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 12:40   #165
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Zdrav razum.
Zakone donose ljudi, a oni su počesto glupi i/ili imaju skrivene interese.
True, zašto vozači ne bi smjeli gazit bicikliste na biciklističkoj stazi ako im se npr. žuri i odluče preć kolonu preko nogostupa i biciklističke. Čim se netko odluči to napraviti očito vjeruje da je to ok iako je protivno zakonu, ali kako zakon pišu glupi ljudi s skrivnim namjerama, zdrav razum mu kaže da ga ne treba poštovati.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 13:29   #166
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
True, zašto vozači ne bi smjeli gazit bicikliste na biciklističkoj stazi ako im se npr. žuri i odluče preć kolonu preko nogostupa i biciklističke. Čim se netko odluči to napraviti očito vjeruje da je to ok iako je protivno zakonu, ali kako zakon pišu glupi ljudi s skrivnim namjerama, zdrav razum mu kaže da ga ne treba poštovati.
Ne znam zašto je ovo društvo otišlo toliko u kuratz da svi samo guraju u extreme.

Anyhow, meni zdrav razum oblikovan iskustvom s nekih 500t km na cesti u svojstvu vozača motornog vozila nalaže da mi se sigurnije voziti po nogostupu nego po cesti, imao on nacrtanu stazu ili ne.

Između ostaloga vožnja biciklom mi je i opuštanje, sorry al ja se ne mogu opustiti kada su mi motorna vozila odmah iza leđa i prolaze 17 cm od mene.

Sad me podsjećaš na one likove što iskaču na zebru bez da pogledaju lijevo desno jer eto zakon je takav i oni su u pravu.

"ima je prednost bija je u pravu sada na lovrincu odozdo gleda travu."
https://www.youtube.com/watch?v=0NLeFnfUpFA
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 14:04   #167
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Nekidan sam skoro skupio kretenčinu jer je doletio na zebru s bic stazom sa doslovno 50 km/h
"Malo" si ga pretjerao - onaj mali postotak biciklista koji mogu postići tu brzinu (a niti na jednoj tzv. bic stazi u ZG to nije fizički moguće), ni ne vozi po pločnicima i tzv. biciklističkim srazama.

PS to kretenčinu ne opravdava.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 20:54   #168
tako je, brza vožnja je 20km/h, a natjecateljska 30km/h.

inače postotno ima više automoliblaša kretena nego biciklista.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 00:48   #169
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
među bicilistima ima kretena kao i kod automolilaša, možda nešto manje u postotku..

nogostup je za biciklite ako nema biciklističke staze, najsigurnije.

ako je zakon glup, ne znači da da treba poštivati!
Je, za bisiklista ja najsigurnije, ali nije za pjesake kojima je nogostup namijenjen... I jasno je da uglavnom svi radi komocije prekrsimo pokoji zakon, ali se bar ne bi trebali cuditi kad zbog toga dobijemo po prstima

Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
tako je, brza vožnja je 20km/h, a natjecateljska 30km/h.

inače postotno ima više automoliblaša kretena nego biciklista.
Po onome sto vidim svakodnevno (a i procitam u crnoj kronici), biciklisti znacajno vode u kretenizmu... Od voznje po plocniku, prelaska zebre na biciklu, nocne voznje izvan naselja bez svjetla u maskirnim jaknama....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 01:24   #170
@leechan: sigurnije je biciklistima, ali nije pjesacima, ponajprije djeci.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 02:21   #171
zato su novine pune zgažene djece od biciklista ...
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 07:18   #172
Bicikl nije bas naprava za ubijanje, zbog relativno male mase i brzine, pa incidenti obicno i ne zavrse u novinama... Svejedno, nema sto raditi na nogostupu, nije njemu namijenjen i definitivno ugrozava i uznemirava pjesake...... A da zakace ponekoga, zakace...

Dakle, kad sam pjesak na nogostupu to je moj prostor i ne zelim na njemu vidjeti procjenitelje gluposti pojedninog zakona...

Mene osobno je s ledja na nogostupu upravljacem zakacio djed od 75-80 godina... Nije mi bilo nista, ali matorom smo zvali hitnu jer se prosuo po asfaltu pa nakon toga zapomagao i drzao se za glavu... Da me zveknuo po sredini vjerojatno bih najebo i ja...

Evo ti friski primjer s ovog PDF-a gdje se biciklist cudi za sto je kaznjen i misli da je to zato sto je klincev otac odvjetnik:

Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Nekome prođe, nekome ne. Meni je dijete istrčalo i palo pod bicikl. Na sudu je sutkinja rekla; Sve što tvrdite stoji, ali krivi ste automatski zato što se incident dogodio u pješačkoj zoni. Naravno, zaboravila je naglasiti drugi dio; Otac djeteta je ugledni odvjetnik, pa se možeš slikat. Na koncu su mi kaznu od 2500 kn povećali za sudske trioškove
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 30.10.2016. at 07:28.
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 22:47   #173
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Je, za bisiklista ja najsigurnije, ali nije za pjesake kojima je nogostup namijenjen... I jasno je da uglavnom svi radi komocije prekrsimo pokoji zakon, ali se bar ne bi trebali cuditi kad zbog toga dobijemo po prstima
treba gledati što je globalno najsigurnije za sve sudionike u prometu.

kada nema biciklističke staze a to je pločnik za bicikliste i pješake (osim za trkače bicikle). Druge nema, a problem je jedino kutura.

Najbolji dokaz za to je Jarun.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 06:51   #174
Ako se ne osjecas sigurno na cesti, nemoj na nju ici. Tvoja nesigurnost ne daje ti pravo da mene ugrozavas na prostoru koji je zakon rezervirao za pjesake.

Ili lijepo osnujte biciklisticku stranku, udjite u sabor pa promijenite zakon ...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:42   #175
normalni biciklisti ne ugrožavaju ni pješake ni malu djecu ni kućne ljubimce.

dokaz tome je dvosmjerna 3m široka staza na Jarunu.

ako je zakon glup, ne znači da da treba poštivati, uz dodatak, niti se truditi oko promjena zakona uzrokovanih nesposobnošću uhljeba.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:41   #176
Pa s tim bi se mogao i složiti jer normalni biciklisti guraju biciklu kad su u pješačkoj zoni. Ovi drugi nisu normalni i ugrožavaju pješake, još i kmeče da ljudi ne vole bicikliste kad netko koga ugrožavaju popizdi pa im doleti šaka/lakat/torba u glavu. Jer može bit opasno kad te pogodi torba pa s 20-30kmh sletiš s bicikle i glavom pogodiš stup rasvjete. Jbga, da si pješačio, to ti se ne bi dogodilo, čak i da te netko slučajno odgurne, neće te odbacit u stup, stablo, prometnicu.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:34   #177
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Normalno vozeći nećeš ni pasti s bicikla(imao tri solidna pada i dosta iskustava s provlačenjem, pa stojim iza toga).
Nije ti neko iskustvo kad to možeš reći. Padne npr. snijeg, deset dana kasnije 2 stupnja po danu otopi, a navečer -2 na par mjesta sledi ono što se tokom dana otopilo pa da vidiš letenja s bicikla tamo gdje se stvori led, neovisno o brzini i potpuno nevidljivo!

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
A tko bi trebao odgovarati za povrede koje su nastale tvojom krivicom?
To što ti dijeliš krivnju šakom i kapom ne znači da ona tamo pripada. Kad pješak padne na nogostupu, treba pješaku odrezati kaznu zbog nanošenja ozljeda? Kad se ugane noga u doskoku ispod koša na subotnjoj košarci s ekipom, isto je netko kriv i treba mu slati policiju?

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Nisi prilagodio vožnju situaciji, ako si uspio pasti, ili si vozio prebrzo, pa izgubio kontrolu, ili presporo, pa bio nestabilan
Genijalna logika, majstore. :klap:

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Treća stvar koja je ovdje bitna, vozio je po nogostupu!
Da, ako išta, pa to je prekršaj vrijedan angažmana policije, sudstva, 2500 kn kazne itd.

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne kažem da bi trebao platiti, ili ne bi trebao, ali krivica postoji
100x ponovljena izmišljotina..i dalje izmišljotina.

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
i iz posta se ne vidi nitko drugi tko bi mogao biti kriv.
Jer netko mora biti kriv, jel' da? Loše stvari se ne događaju osim ako ih netko ne skrivi?

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Zamjeni u priči pad s bicikla sa slijetanjem auta s ceste.
Jesam. Sad zamijeni s "zapeo i pao pješak" pa mi reci kojem su slučaju sličnije posljedice padu s bicikla. A za domaću zadaću mali "sanity check": 99+'% ljudi je barem jednom (vjerojatno više puta palo s bicikla), a s autom je izletjelo s ceste koliko? 2%? 3%? Ali tebi su svi ovi prvi kriminalci...za ne povjerovati.
tonalf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 12:11   #178
Oooo čovječe 2500 kn
Apsurdistan
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 22:46   #179
pozdrav, imam sljedeci slucaj...
dakle na putu za posao mimoilazio sam se s drugim biciklistom na nogostupu i guvernalom zakacio ogradu, pao, ustao se brze nego sto sam pao i mislio nastaviti voznju, ali osjetio sam da sam sjebao ruku te sam otisao na hitnu. dobio sam visetjedno bolovanje radi povrede te sam na poslu trazio 100% iznos za bolovanje posto je bilo na putu do radnog mjesta. izjava uredno popunjena, ali u jednom trenutku stize od hzzoa zakljucak o bolovanju gdje me traze da nadopunim izjavu i preciziram gdje sam pao tocno, nogostup, kolnik, zebra itd...zanima me da li sada ukoliko im javim da sam pao na nogostupu riskiram kaznu od policije ili u ovome slucaju to nema nista s njima te oni te detalje ne prosljedjuju dalje prema policiji? također, u hitnoj je zapisano da sam ozljedio ruku padom s bicikla, mogu li preko toga takodjer spusiti kaznu u nekome trenutku...nisam bio alkoholoziran, niti me itko testirao na to, policija nije bila na uvidu, biciklist s kojim sam se mimoliazio vjerojatno nije niti vidio da sam pao jer pad je stvarno bio zanemariv, ali ocito sam se nespretno docekao na ruku...ako ima ko kakvih savjeta molio bih za pomoc
Iscjedak! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2018., 07:40   #180
Hitna je vec javila policiji, moraju.

Poskliznuo sam se u svom dvoristu i razderao kozu, na hitnoj su me valjda deset puta pitali je li to bilo u dvoristu i jesam li se sam poskliznuo
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.