Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2007., 19:11   #41
Jedna sigurna stvar: znam kad sam dobio mlađeg brata. Imao sam tada dvije godine, osam mjeseci i nešto sitno.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 19:35   #42
godina i pol.
mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 22:38   #43
imo 3 godine , ljeto vrucina , ja se igro na podu , netko pozvonio na vrata a moja stara(onda bila 25 god.) pozurila pa me prekoracila , i ja vidio da mama ima neku dlakavu zivotinju medju nogama. Na vratima bio postar i meni donio one rum cokoladice, a ja se tresem, kaze staje bilo pisonja , kazem mama ima vau vau , kaze on gdje ja pokazem , kaze postar ma sacu ja batinom tog vau vau i izvuce neki kvrgavi stap iz hlaca i trk za mamom, ja vicem tuci ga tuci i on stvarno tu zivinu istuko. Poslije kad sam malo porasto bio sam nesiguran sa curama , jer me bilo strah da mi kitu ne ugrize ta zemska spodoba u gacama, no sve se promjenilo kad su nase cure otkrile da postoji zilet
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:09   #44
Smile

Quote:
normall kaže: Pogledaj post
njemačka riječ Schwalbe--lasta, lastavica, lastan

kao kod nas ševac, od ptice ševe
Hvala Normall!
Tek sam sada shvatio istinu o Lastanu iz "Modre laste".Pa da, on je bio aevac i lako nas je neiskusne mogao savjetovati.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:26   #45
Dobro veče !

Ovo mi je prva poruka, pa mi je malo neugodno ,ma nema veze što će tko reći.

Ja se sjećam svoje četiri inkarnacije i imam razne vančulne sposobnosti.
__________________
Čistoća postaje važnija kada je pobožnost daleko !
Ševa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:30   #46
wahahaha evo ga normall, još jedan
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:43   #47
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Hvala Normall!
Tek sam sada shvatio istinu o Lastanu iz "Modre laste".Pa da, on je bio aevac i lako nas je neiskusne mogao savjetovati.
znaći da se časopis mogao zvati i "modri ševac"
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 00:45   #48
Sjećam se od negdje 3 godine, a moje najdalje sjećanje je nešto što mi nitko nije potvrdio pa pretpostavljam da je bio san, ali ja sam 100% uvjeren da se nešto takvo dogodilo.

Uglavnom, na bakinoj terasi, sjedim (znao sam večerati tamo ) i vidim nešto veliko obasjano svjetlima... Ja sam si protumačio to kao balon, ali je bilo oblika zeppelina... Tko zna kaj je to bilo...
Fadolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 00:19   #49
ja se sjecam staraca kako mi mjenjaju pelene, i sjecam se oba dida, a umrli su kad sam imala 2 i 2 ipo godine.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 11:53   #50
sjecam se nekih detalja koje mogu jako detaljno opisat...sa oko 4 godine se sjecam kako sam bio na vikendici na solti i šmrkom za vodu sam ubijao mrave.opet, nesjecam se nekih jako vaznih stvari nego ovako cudnih detalja
nedafeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 13:08   #51
Mnoga rana sjećanja za koje ljudi kažu da su jasna "k'o dan", dokazano je da su lažna. Višestrukim prepričavanjem nekog događaja, stvorimo si slike, koje s vremenom prihvatimo kao svoje.
Problem je kada mi nismo sudjelovali u njima, a uzimamo ih kao svoje.

Posebno je opasno kada se psihoterapijom želi utvrditi da li je netko u mladosti bio seksualno zlostavljan. Lako je moguće da će, labilnoj osobi, psihoterapeut utisnuti lažna sjećanja.

Quote:
Universiteit van Amsterdam, afd. Psychologie, Amsterdam.
The Health Council of the Netherlands recently has published an advisory report to the Minister of Health, Welfare and Sport on 'Disputed Memories'. The committee, which was established to formulate the report, has answered questions about the accessibility of memories of traumatic events, about the circumstances that might make memories accessible again, and about the possibility of recalling memories of events that were never experienced. The role of psychotherapy in retrieving traumatic memories is discussed extensively, leading to specific recommendations. In contacts with patients and law enforcement agency therapists are expected to refrain from judgments about the historical truth of recovered memories.
PMID: 15455507 [PubMed - indexed for MEDLINE]
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 14:15   #52
E, sad si mi ubio volju za prisjećanjem... Rekao si mi da sam lažljivac i sad mi je dosta... Šalim se...

Zanimljivo, ali ovo čega se ja sjećam mi nitko ne može potvrditi jer nitko ne zna za takav događaj... Hmmm... Možda su to bili izvanzemaljci... Tko zna...
Fadolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 14:49   #53
Quote:
Fadolf kaže: Pogledaj post
E, sad si mi ubio volju za prisjećanjem... Rekao si mi da sam lažljivac i sad mi je dosta... Šalim se...

Zanimljivo, ali ovo čega se ja sjećam mi nitko ne može potvrditi jer nitko ne zna za takav događaj... Hmmm... Možda su to bili izvanzemaljci... Tko zna...
Da li ti ime Kripton možda odzvanja u glavi?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.

Zadnje uređivanje salvador2 : 27.03.2007. at 16:13.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 22:40   #54
Nemoguće je prisjetiti se događaja prije 2 god. života na svjesnoj razini("infantilna amnezija"). Pomoću hipnoze, možda.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 09:47   #55
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Tj...koje je vase najranije sjecanje?????
S time da nemojte racunati "sjecanj" kojih se mozete sjetiti sa slika iz djetinjstva ili slicno!!!!
Ja se mogu sjetiti nekih situacija iz full ranog djetinjstva.....ono...3-4 god sam negdje imala tada......ali ta sjecanja su vise nesto tipa flasheva......a znam da su istinita...jer su mi ih stariji od mene potvrdili!!!!
Ja se sjecam jos dok sam bio na sisi...Ajme samo da se prisjetim malo .......
.................................................. .................................................. .................................................. ........................da, ...to su bili dani!
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 19:53   #56
sjecam se predratnog dogadjaja kod bake.... tri godine sam imala i igrala se sa susjedom Katarinom.... Prije nekoliko godina susrela sam tu istu Katarinu, upozlala se s njom i skuzila da je to ta klinka s kojom sam se igrala. Nije mi vjerovala da se sjecam toga ali sam joj dokazala buduci da je imala plavu kovrcavu kosu, a sada smedu i blago valovitu, znam kakvu je jaknu imala, ja ljubicasti kaputic...
gauloises_blondes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 20:05   #57
Quote:
gauloises_blondes kaže: Pogledaj post
sjecam se predratnog dogadjaja kod bake.... tri godine sam imala i igrala se sa susjedom Katarinom.... Prije nekoliko godina susrela sam tu istu Katarinu, upozlala se s njom i skuzila da je to ta klinka s kojom sam se igrala. Nije mi vjerovala da se sjecam toga ali sam joj dokazala buduci da je imala plavu kovrcavu kosu, a sada smedu i blago valovitu, znam kakvu je jaknu imala, ja ljubicasti kaputic...

Drago mi je da na ovom forumu mogu susresti i nekoga tko se sjeća predratnog vremena! Ako se sječaš detalja otprije rata, onda se bolje sječaš kraja rata i poraća...Možeš li podijeliti tvoja sječanja s nama?
Za početak me zanima u kojoj je mjeri po tvojim sječanjima uistinu hrvatski narod bio za pavelićev režim, a poslije oslobođenja, protiv novog režima... zanima me rezolucija Informbiroa...
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 20:30   #58
sjećam se događaja,slika,zvukova,ljudi... od svoje 2. godine(par stvari i nešto ranije)
imam jako vizualno pamćenje,stvarno.već se puno ljudi čudilo
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 10:48   #59
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Drago mi je da na ovom forumu mogu susresti i nekoga tko se sjeća predratnog vremena! Ako se sječaš detalja otprije rata, onda se bolje sječaš kraja rata i poraća...Možeš li podijeliti tvoja sječanja s nama?
Za početak me zanima u kojoj je mjeri po tvojim sječanjima uistinu hrvatski narod bio za pavelićev režim, a poslije oslobođenja, protiv novog režima... zanima me rezolucija Informbiroa...
IZVINI....
gauloises_blondes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 22:33   #60
Sjećam se dok sam puzala, ali samo flashbackovi...
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.