Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2007., 22:26   #1
zivot,slucajnost ili paranormalno ili normalno ?

ajmo ovak..ja ko klinac pa sve do sad sam cjeli zivot proucavo paranormalno i trazio nesto u zivotu sto nije objasnjeno i sto bi bilo magicno i mozda dalo zivotu neki visi smisao..Nazalost kad bi god nesto nasao umjesto negog super rijesenja bilo bi savrseno logicno rijesenje..i tak nis od toga ..
e sad imam jednu teoriu pa vas pitam kaj mislite o tome..
dakle u toj teoriji zivot kakav znamo i kakav vidimo gledam ko sistem..moze bit i neka igra tipa gta 2 ili neki film..i sad zamislimo da svi gledamo beskonacni broj istog filma i radnje koja je zacrtana i koja ide ..nek to bude nas zivot..i sad od milijun ljudi koji ce gledat taj film neko ce nesto predpostavit i to ce se zbilja desit .pa ce neko rec da imam jakoo dobu intuiciju ili moc da nesto predvidi ili gleda u buducnost..neko ce se molit da glavni glumac ozdravi ili npr da osvojji u igri 1000 dolara i kad to se ostvari zzahvaljivat ce bogu na tome dok neko sa druge strane ce proklinjat srecu.. itd itd..
dali smatrate zivot ko zacrtani put kaoticnih dogadjaja na koje se nemoze utjecat nikaako a sve neke pravilnosti koje se desavaju i koji neki tumace cudom itd.obicnom slucajnosti ili mislite da se na zivot ipak moze utjecat svojom svjescu itd. ??npr od 100 ljudi koje je imalo rak jnih se 50 molilo za ozdravljenje a od njih 25 koje se molilo je ozdravilo dali je to slucajnost ili ipak nesto vise ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:37   #2
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
ajmo ovak..ja ko klinac pa sve do sad sam cjeli zivot proucavo paranormalno i trazio nesto u zivotu sto nije objasnjeno i sto bi bilo magicno i mozda dalo zivotu neki visi smisao..Nazalost kad bi god nesto nasao umjesto negog super rijesenja bilo bi savrseno logicno rijesenje..i tak nis od toga ..
e sad imam jednu teoriu pa vas pitam kaj mislite o tome..
dakle u toj teoriji zivot kakav znamo i kakav vidimo gledam ko sistem..moze bit i neka igra tipa gta 2 ili neki film..i sad zamislimo da svi gledamo beskonacni broj istog filma i radnje koja je zacrtana i koja ide ..nek to bude nas zivot..i sad od milijun ljudi koji ce gledat taj film neko ce nesto predpostavit i to ce se zbilja desit .pa ce neko rec da imam jakoo dobu intuiciju ili moc da nesto predvidi ili gleda u buducnost..neko ce se molit da glavni glumac ozdravi ili npr da osvojji u igri 1000 dolara i kad to se ostvari zzahvaljivat ce bogu na tome dok neko sa druge strane ce proklinjat srecu.. itd itd..
dali smatrate zivot ko zacrtani put kaoticnih dogadjaja na koje se nemoze utjecat nikaako a sve neke pravilnosti koje se desavaju i koji neki tumace cudom itd.obicnom slucajnosti ili mislite da se na zivot ipak moze utjecat svojom svjescu itd. ??npr od 100 ljudi koje je imalo rak jnih se 50 molilo za ozdravljenje a od njih 25 koje se molilo je ozdravilo dali je to slucajnost ili ipak nesto vise ..
na tvoje pitanje nitko, zapravo, nema odgovor. što je život? u tom smislu u kojem ti postavljaš to pitanje, to je čista filozofija
što se tiče molitve i vjere, one su sastavne komponente izreke "nada umire posljednja". u tom smislu očajni ljudi svemu pribjegavaju kako bi produžili svoju egzistenciju. rekla bih da su to sve mehanizmi koji nas tjeraju da održavamo svoj život na životu.
svijest? također filozofsko pitanje, ali i pitanje vjere jer vjera u ozdravljenje ne može donijeti ništa loše, nego može biti samo poticaj razvoju optimizma u bolesnika.
__________________
You're the one who's nearly breaking my heart.
Had your chance, you just threw it all away.
Living in a world that you could never be a part of and never time to walk away.
Leta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:39   #3
Život.... je jedna velika točka
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:42   #4
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Život.... je jedna velika točka
ne, ne znamo je li život točka. nije ni jednostavan ni savršen kao točka, a nije ni točka na i. da je točka na kraju rečenice, značilo bi da nema ništa izvan života, a to ne znamo.
__________________
You're the one who's nearly breaking my heart.
Had your chance, you just threw it all away.
Living in a world that you could never be a part of and never time to walk away.
Leta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:45   #5
Quote:
Leta kaže: Pogledaj post
ne, ne znamo je li život točka. nije ni jednostavan ni savršen kao točka, a nije ni točka na i. da je točka na kraju rečenice, značilo bi da nema ništa izvan života, a to ne znamo.
Dobro, ja sam malo fulao temu... nisam mislio na život kao 80-godišnje razdoblje "bivanja živim", nego općenito na svijest, stvarnost i bla bla...

uglavnom...
bleh...
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:50   #6
aha, pardon.
mislila sam da misliš.
__________________
You're the one who's nearly breaking my heart.
Had your chance, you just threw it all away.
Living in a world that you could never be a part of and never time to walk away.
Leta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:57   #7
Quote:
Leta kaže: Pogledaj post
aha, pardon.
mislila sam da misliš.
pa, mislim...
mislim ono, kužiš... kao, mislim... e.
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:08   #8
hmm da ali dakle ..neki znanstvenici kazu da se moze utjecati mislima na neke stvari u zivotu ..i na subatomske cestice...pa tako neko i zagovara i to da pozitivnim razmisljanem mozemo ozdravit i ostvarit gotovo sve..sicret dokumentarac..ali opet sa druge strane to moze bit i slucajnost ..pojma nemam nemam dosta informacija da bi mogao zakljucit ..ali ako se moze mislima utjecat na promjene i na neke determinante koje su solidne u zivotu onda ipak mi ljudi nismo samo obicne zivotinje gledano po darwinu .. ?
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:22   #9
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
hmm da ali dakle ..neki znanstvenici kazu da se moze utjecati mislima na neke stvari u zivotu ..i na subatomske cestice...pa tako neko i zagovara i to da pozitivnim razmisljanem mozemo ozdravit i ostvarit gotovo sve..sicret dokumentarac..ali opet sa druge strane to moze bit i slucajnost ..pojma nemam nemam dosta informacija da bi mogao zakljucit ..ali ako se moze mislima utjecat na promjene i na neke determinante koje su solidne u zivotu onda ipak mi ljudi nismo samo obicne zivotinje gledano po darwinu .. ?
životinje su o.k., zašto ih stavljati na nižu razinu od čovjeka pridjevom "obične"?
ah, da...znam...svijest
__________________
You're the one who's nearly breaking my heart.
Had your chance, you just threw it all away.
Living in a world that you could never be a part of and never time to walk away.
Leta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:22   #10
Život je nešto nepojmljivo drukčije nego što mi to zamišljamo, samo za polako početi kužiti zašto i kako je tako treba godinama razmišljati o pravim temama na ispravan način i biti spreman u ogromnoj mjeri pregristi masu predrasuda i zacementiranih mišljenja koje svi marljivo gradimo od rođenja pa do sada...

"Cijeli život" si proučavao paranormalno i do sada nisi pronašao baš ništa što bi imalo onaj magični, onostrani zov koji toliko želiš? To samo znači da još uvijek imaš previše materijalan mentalni sklop za čovjeka kojega zanima paranormalno, mislim da ti je to najveća zapreka da ikada nešto bitnije počneš povezivati.

Neće se čudesa otkriti sama niti će ona doći pronaći tebe, ti si onaj koji sam mora pronaći put do čudesa... Takav je tisućljećima put tražitelja i inicijata - moraš zaslužiti istinu koju ćeš otkriti.

Evo jedan mali test: razmisli - gdje to točno u glavi vidiš sliku koja ti dolazi kroz oči. Gdje se ona "nalazi"? A malo poslije toga se zapitaj tko si zapravo *ti*.

Dalje, dok jedeš nešto, onako žvačući stavi si dlanove na uši, tako da ih prekrivaju, da se loud and clear čuje onaj simpa mokri zvuk hrskanja i mljackanja...

Onda na brzinu ponovi gornju vježbu, ali kada (i ako) dođeš u ono zbunjeno stanje... upitaj se je li tijelo koje jede "ti", ili si ti to nešto koje je to prisiljeno slušati, zatvoreno u glavi - a vilice kao da same žvaču, na automatskom pilotu?

I još ovo: pokušaj vizualizirati kako izgleda tvoja soba - ali sastavljena od atoma.

Zamisli to kako god ti se sviđa (ja sve predmete oko sebe zamislim da se sastoje od kao onog "snijega" sa praznog tv kanala, samo raznih nijansi naranđaste boje), ali da bude detaljno i kvalitetno... a onda zamisli i svoje tijelo. Gledaj po sebi, podigni ruku, okreći ju i zamišljaj da se sastoji od naranđaste maglice, da je dio tijela od naranđaste maglice u sobi od guste, naranđaste pare...

U takvom sistemu, što si to "ti"?

Ako si otvoren prema ovome, ako dotakne ono nešto u tebi što ovo instinktivno *shvaća*, onda si na konju - to ti je odličan početak da počneš kužiti koliko je sati, da popiješ crvenu pilulu...

Probaj pročitati knjigu "Polje" Lynne McTaggart, that'll give you something to think about.
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:23   #11
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
pa, mislim...
mislim ono, kužiš... kao, mislim... e.
ke ono, kuiš, bla, kao e
__________________
You're the one who's nearly breaking my heart.
Had your chance, you just threw it all away.
Living in a world that you could never be a part of and never time to walk away.
Leta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 01:10   #12
Quote:
nikpalj kaže: Pogledaj post
Život je nešto nepojmljivo drukčije nego što mi to
"Cijeli život" si proučavao paranormalno i do sada nisi pronašao baš ništa što bi imalo onaj magični, onostrani zov koji toliko želiš? To samo znači da još uvijek imaš previše materijalan mentalni sklop za čovjeka kojega zanima paranormalno, mislim da ti je to najveća zapreka da ikada nešto bitnije počneš povezivati.
nebi se bas slozio potpuno sa tobom jer ono racionalno u meni je popilo moje zelje za necim drugim jer da nije tako ja bi i dan danas vjerovao da je pokvareni sat popravila energija iz mene kako bi uri geller rekao a ne da je sat bio na navijanje..zatim vjerovao bi u to da je tunel na kraju koji ljudi dozivljavaju sa svjetlom kad umitu da je to bog a ne odsustvo kisika i prema tome halucinacija..vjerovao bi i ja da se dusa moze odvojit od naseg tjela ali zasto onda kad se i to desi kod astralne projekcije soba jakoo jakooo razlicito izgleda nego u stvarnosti dakle mozda je i to produkt naseg uma..ima jos mnogo primera i mislim da treba sagledati sve moguce opcije koje su racionalne i tek onda prijec na magiju ali sa oprezom jer da nije tako i dan danas bi palili jos vjestice na trgovima 8)..cito sam polje super knjiga makar neki kazu da su te cinjenice preisforsane i sli..neznam kolko je to istina ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 01:15   #13
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
npr od 100 ljudi koje je imalo rak jnih se 50 molilo za ozdravljenje a od njih 25 koje se molilo je ozdravilo dali je to slucajnost ili ipak nesto vise ..
Mozda postoje neke unutrasnje energije, ne mozda, nego i postoje, i ljudi sami sebe toliko uvjere da ce ozdraviti ako se mole da i na kraju ozdrave.

Ja ne vjerujem u molitvu kao u nesto cime dajes do znanja nekoj visoj sili da ti priskoci u pomoc! No no

Puno je pitanja....
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 01:57   #14
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Mozda postoje neke unutrasnje energije, ne mozda, nego i postoje, i ljudi sami sebe toliko uvjere da ce ozdraviti ako se mole da i na kraju ozdrave.

Ja ne vjerujem u molitvu kao u nesto cime dajes do znanja nekoj visoj sili da ti priskoci u pomoc! No no

Puno je pitanja....
Molitvi nije cilj moljakanje "više sile" za ozdravljenjem, nego duhovno uzdizanje čovjeka u razgovoru sa Bogom. Bolest se učini manjom kad te Bog ispuni mirom. Onaj koji kuka sam nad sobom i stalno misli na bolest, teško će ozdraviti. Psihičko zdravlje je veliki korak ka fižičkome; i obratno.
sin čovječji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 01:59   #15
Quote:
sin čovječji kaže: Pogledaj post
Molitvi nije cilj moljakanje "više sile" za ozdravljenjem, nego duhovno uzdizanje čovjeka u razgovoru sa Bogom. Bolest se učini manjom kad te Bog ispuni mirom. Onaj koji kuka sam nad sobom i stalno misli na bolest, teško će ozdraviti. Psihičko zdravlje je veliki korak ka fižičkome; i obratno.
Ja ne vjerujem u rijec Bog niti u Boga. Moje slobodno misljenje. Prije bi rekao da su nas zasijali mali zeleni nego da nas je Bog napravio.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 02:05   #16
jedna stvar je presudna: volja tog dotičnog pojedinca kojeg "se ozdravlja"
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 02:09   #17
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post
jedna stvar je presudna: volja tog dotičnog pojedinca kojeg "se ozdravlja"
Volja, da, a ne da te Bog ispuni mirom. Sta svih ne ispuni mirom???
Jao...
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 02:13   #18
mali zeleni... Zanimljiva mi je predodžba tih vanzemaljaca da su skoro jednaki nama, samo malo izduženijih udova, većih očiju, niži rastom... Kako je baš slučajno tamo negdje daaaleko nastalo biće toliko slično nama. Ma daj, grow up
sin čovječji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 02:15   #19
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Volja, da, a ne da te Bog ispuni mirom. Sta svih ne ispuni mirom???
Jao...
A kako da te ispuni mirom nešto što prema tebi ne postoji?
sin čovječji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 02:19   #20
Quote:
sin čovječji kaže: Pogledaj post
mali zeleni... Zanimljiva mi je predodžba tih vanzemaljaca da su skoro jednaki nama, samo malo izduženijih udova, većih očiju, niži rastom... Kako je baš slučajno tamo negdje daaaleko nastalo biće toliko slično nama. Ma daj, grow up
Pa Bog ih je stavio tako negdje daleko i rekao si je: "Dobro, necu opet ovakve iste ko na zemlji napraviti. Ovi ce biti sivi i zeleni!"
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.