Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2008., 18:01   #1
Pjevanje / Kako naučiti pjevati?

Išla sam na pjevanje na Rock akademiju 2g i moram priznati da me dosta razočarala.. naučila ja jesam dosta, rekli su ljudi oko mene da mi se strašno poboljšao glas, ali ja u zadnje vrijeme nisam vidjela nikakvog napretka i željela sam napraviti malu pauzu. Osim tog, povećale su se cijene full, malo su mi se zamjerile neke stvari i nemam više nikakvu želju ići na pjevanje tamo. Sad me opet počela vući želja za pjevanjem pa me zanima ide li itko od vas na satove pjevanja i možete li mi preporučiti nešto tipa Rock akademije, ali kvalitetnije ili pak dati neki broj profe pjevanja koja daje privatne satove a dobra je? Može i na PM. Hvala
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 18:13   #2
Ovaj.. nije baš da svoj glas smatram opremom.. al dobro.. ne kužim zašto je ovo bilo premješteno..
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 01:55   #3
imaš pm
__________________
less is more no more
bounce like yo' ass had the hiccups...
Maskota is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 00:04   #4
Wink

Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Išla sam na pjevanje na Rock akademiju 2g i moram priznati da me dosta razočarala.. naučila ja jesam dosta, rekli su ljudi oko mene da mi se strašno poboljšao glas, ali ja u zadnje vrijeme nisam vidjela nikakvog napretka i željela sam napraviti malu pauzu. Osim tog, povećale su se cijene full, malo su mi se zamjerile neke stvari i nemam više nikakvu želju ići na pjevanje tamo. Sad me opet počela vući želja za pjevanjem pa me zanima ide li itko od vas na satove pjevanja i možete li mi preporučiti nešto tipa Rock akademije, ali kvalitetnije ili pak dati neki broj profe pjevanja koja daje privatne satove a dobra je? Može i na PM. Hvala
Ima jedna dobra no nisam siguran dal još uvijek daje satove pjevanja.....zadnje što sam čuo o njoj je da je otišla pjevat u HNK....neznam ali evo ti broj pa možeš provjeriti...098302914 Branka Sekulić
Enjoy...Btw.si pjevala di da te se može čut?Koji stil imaš?Samo nemoj reć narodnjake molim te nemoj reć narodnjake radije laži nego da kažeš narodnjake...
Pun gluposti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 01:40   #5
Quote:
Pun gluposti kaže: Pogledaj post
Ima jedna dobra no nisam siguran dal još uvijek daje satove pjevanja.....zadnje što sam čuo o njoj je da je otišla pjevat u HNK....neznam ali evo ti broj pa možeš provjeriti...098302914 Branka Sekulić
Enjoy...Btw.si pjevala di da te se može čut?Koji stil imaš?Samo nemoj reć narodnjake molim te nemoj reć narodnjake radije laži nego da kažeš narodnjake...
O, pa naravno da sam pjevala cajke, zato i oću novu profu jer me stara nije naučila dobrom vibratu.
Imaš PM
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 02:26   #6
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
O, pa naravno da sam pjevala cajke, zato i oću novu profu jer me stara nije naučila dobrom vibratu.
Imaš PM
Hmm....jesi ti sigurna da tražiš profu za pjevanje?
Jel i ja te mogu štošta naučit he he he...
Sudeći po onom videu sa youtubea ne diraju te baš narodnjaci ahh....doctor,doctor....we got a live one!
Iskreno volim bee gees i jedva čekam da vidim taj d.i.s.c.o.!Idem i na Bundek i na trg!
__________________
Ako želiš pobijediti , nesmiješ izgubiti!
Pun gluposti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 13:26   #7
Pomoć! - pjevanje

želim naučiti pjevati lijepo...
inače jako loše pjevam i imam jako mali raspon glasa, ali mislim da bih mogla poboljšati to...
ne vjerujem da bi sad postiga sa ovim glasom koji imam neke super rezultate, ali ipak bih pokušala.

nemam novaca sad za neke tečajeve ili sl...
(a ni vremena puno)
pa me zanima postoji li neka stranica na internetu o tome.
nešto da ima neke tehnike pjevanja za početnike ili sl... ako je moguće na hrvatskom. (iako razumijem i engleski)
ja sam tražila po internetu, ali nema ništa konkretno.

možete li mi dati kakav savjet?
~Cherry~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 20:20   #8
Ajme... pa jako teško. Ovisi što bi pjevala...
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:43   #9
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ajme... pa jako teško. Ovisi što bi pjevala...
pa ne mora to biti nešto sad neznam ja šta.
već da me ne bude u društvu sram pjevati, tek toliko da imam ugodan glas (koliko toliko).
znam da nikada neću moći pjevati onako kako zaista želim, ali ipak bih pokušala bar malo popraviti to svoje pjevanje.

postoji li neki link ili priručnik?
bilo što...
~Cherry~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 23:07   #10
http://www.youtube.com/results?searc...singing+lesson
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 23:09   #11
lijepo od tebe
hvala
~Cherry~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 23:13   #12
nema na čemu
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 02:54   #13
Da li možda netko slučajni zna da li u Zagrebu postoji priprema za srednju glazbenu školu(a da to nije rock akademija)
inače ona traje dvije godine pa se možeš upisati u srednju glazbenu ili pak nastaviti opet dvije godine samo izabereš nove predmete...
Loolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:48   #14
Quote:
~Cherry~ kaže: Pogledaj post
pa me zanima postoji li neka stranica na internetu o tome.
ja sam tražila po internetu, ali nema ništa konkretno.

možete li mi dati kakav savjet?
ima ti stranica na you tube-u...
http://www.youtube.com/user/SingingSuccess
mikistcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 21:37   #15
Quote:
~Cherry~ kaže: Pogledaj post
želim naučiti pjevati lijepo...
inače jako loše pjevam i imam jako mali raspon glasa, ali mislim da bih mogla poboljšati to...
ne vjerujem da bi sad postiga sa ovim glasom koji imam neke super rezultate, ali ipak bih pokušala.
Ni ja ne znam pjevat, al se ni ne trudim, nije mi to bitno. Al imam ti mali savjet. Bitno ti je da ne falšaš, ne moraš sad ti imat neki raspon glasa, moš oktavu niže pjevat, opet će zvučat ok. Znači, kad doma pjevušiš, stavi si ruke iza ušiju (onak, kao da želiš bolje čuti ak ti netko neš govori), i na taj način čuješ sebe iz druge perspektive, ko da neko drugi pjeva, pa možeš skužit dal falšaš il ne i prema tome vježbat. Probaj
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:01   #16
Talking Svi koji volimo i znamo pjevati

Ljudi otvorila sam ovu temu jer sam sigurna da nisam jedina koja voli pjevati, a ne zna kako, gdje i s kim...
pop, sentiš itd, bez cajki!!! i heavymetal mjuze

i zanima me ako netko od vas zna, postoji li negdje u zagrebu nekakvo događanje gdje se mogu prijaviti mladi amateri, 15,16,17 god... ??
želim se rješiti treme
pletra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 19:22   #17
Da, to i mene zanima
Pa u principu meni su rekli da si trebam naći bend, no nikak da ga nađem....još uvijek ga tražim, il barem nekog da zna svirat pa da se malo zabavljamo a i usto napredujemo ....stoga tko god da zna nešto svirat neka se slobodno javi

Ima festival za pjevače amatere Prvi pljesak(domaća glazba) koji se održava negdje oko 10. mjeseca, Nisam nikad bila ne njemu, no planiram se prijavit na slijedeći

Jel tko još zna za neka okupljanja ili festivale za pjevača amatere?
JelenaJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 17:04   #18
Negdje sam bila već pisala nešto slično - prvo i osnovno - morate si naći bend. To je gola osnova svega, jer se pjevanje na mikrofon uz živu glazbu jako razlikuje od pjevanja uz liniju doma u sobi, tako da ćete se vjerojatno prvi put kad stanete iza mikrofona kako zvučite. Pjevače koji nemaju iskustva pjevanja uz bend također često muči upadanje na vrijeme i ritmika općenito, tako da je to isto vrlo vrlo bitno naučiti. Tu onda ima još sto sitnica na kojima treba raditi. Ako smatrate da ste već postigle dobru impostaciju, relativno čvrstu kontrolu glasa, nemate problema s tonalitetima, pokušajte si naći bend. Ima mnogo oglasa na oglasniku Rock akademije, glazbenom oglasniku, glazbenom forumu, gitare . info i raznim sličnim stranicama. Pa pokušajte, sigurno će se naći isto tako manje iskusan bend s kojim možete radit.
__________________
If thou willst be loved then from thy present pathway part not!
Black&Purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 00:08   #19
Quote:
Black&Purple kaže: Pogledaj post
Morate si naći bend,To je gola osnova svega.
Nije istina. Ako ne znaš a pjevat i ako ne pokazuješ doma napredak, neće ti band pomoć
Prvo,vokal je instrument- glas moraš tretirat kao instrument.

A instrument se uči vježbanjem. Što više učiš i upoznaješ instrument-bolji si.
Ima masu profi tutoriala po netu kako početi,kako kontrolirati/manipulirati glas. Kako disati i kako držati pritisak pomoću dijafragme i ostale osnove. Step by step.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 10:53   #20
Quote:
Chansomps kaže: Pogledaj post
Nije istina. Ako ne znaš a pjevat i ako ne pokazuješ doma napredak, neće ti band pomoć
Prvo,vokal je instrument- glas moraš tretirat kao instrument.
Pa to sam i napisala, ako si pročitao moj post do kraja mogao si vidjet da sam napisala ako smatraju da su ostvarile dobru impostaciju, pravilno dišu, nemaju problema s intonacijom (odnosno, ako smatraju da su savladale osnovne tehničke zadatke) onda je vrijeme za korak dalje - da si nađu bend. Nebrojeno mnogo pjevača i pjevačica nam je došlo na probu i inače super pjevaju, otpjevaju šta god hoćeš na suho, bez instrumenata i mikrofona, a kad treba uz bend i na mic - totalno se zgube, pretihi su, ne znaju disat, fulavaju tonalitet, falšaju, puca im glas, ne znaju upast na vrijeme, jednostavno se totalno zbune iako to sve na suho izvode bez problema, točno i pravilno. A svi vokalisti moraju znati pjevat uz pratnju benda. Jer lijepo pjevanje samo po sebi nije dovoljno. Isto kao i za sve ostale instrumente - mora ih se naučit koristit u odnosu na druge instrumente, inače nema smisla.

A one su pitale kako bi mogle pjevati s nekim, odnosno smatraju da znaju tehniku i ostalo i žele se okušati na stejdžu. Sljedeći logičan korak, prema tome, bi bio pronaći bend, zar ne?
__________________
If thou willst be loved then from thy present pathway part not!
Black&Purple is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.