Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2010., 22:23   #301
Očito je riječ o trollu. Zašto ga hranite? Čovjek ne zna apsolutno ništa o evoluciji, ne želi znat, i da vi ovdje dokažete sve što on pita neće biti bitno jer vjerojanto neće niti pročitati niti se eventualno potruditi razumjet pročitano ako ipak pogleda.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:25   #302
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Evo za znalce,jedne pčelice!!!

Ako niste znali,zbog instikta ste pali!

Ni danas nauka ne može da objasni instikt,prvo su govorili da jedinke to dobijaju s vremenom,a kasnije je genetika to svrstala u nasljednost,i to stoji!
Ali zašto se nemože dokazati odakle to dolazi,odakle pčeli ta moč gradnje saća,koja se svrstava u specifikum,pa recimo kod ptica pletačica i td.
Ako su to dobili evoluciom,onda smo mi ljudi definitivno zakržljali u tom ciklusu ili ti cirkusu!
Sam si spomenuo Mendela i njegove pokuse s nasljednim svojstvima. Neke osobine su korisne i kao takve imaju vecu sansu da se prenesu na nove generacije.
Čovjek ima instinkt da ako pada prema naprijed uvijek stavi ruke ispred tijela... To je korisna osobina
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:26   #303
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Baš lijepi zubi,jeli i to došlo evoluciom?
Lijepi, osim što su od jestivog materijala, pa ih bakterije polako izjedaju dok ne dođu do kosti, gdje se nasele, pa nastave kopati sve dublje, dok ne prokopaju put do mozga, kada čovjek umre u stravinim bolovima. Jel to došlo od tvog boga?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:38   #304
Kako onaj leptir skonta i napravi oci na krilima da izgleda kao neka ptica ????
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:38   #305
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Lijepi, osim što su od jestivog materijala, pa ih bakterije polako izjedaju dok ne dođu do kosti, gdje se nasele, pa nastave kopati sve dublje, dok ne prokopaju put do mozga, kada čovjek umre u stravinim bolovima. Jel to došlo od tvog boga?
A što je to na čovjeku vječno? Svatko mora da umre,pa sad kako i od čega!?

Ako si sklon suicidnosti,pa se baciš sa zgrade i oduzmeš sebi život hočeš li opet da svališ na Gospodara,ujedno to nije samo moj, nego i tvoj Gospodar!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:48   #306
Quote:
PitajTatu kaže: Pogledaj post
Sam si spomenuo Mendela i njegove pokuse s nasljednim svojstvima. Neke osobine su korisne i kao takve imaju vecu sansu da se prenesu na nove generacije.
Čovjek ima instinkt da ako pada prema naprijed uvijek stavi ruke ispred tijela... To je korisna osobina
Jeste ima"instikt" da u padu počne i da maše kao ptica,ali na žalost opet je pad neminovan!

A sada ozbiljno,za ove koji se bave genetikom i nasljednim osobinama,nisam baš mačiji kašalj! Dovoljno sam upoznat jer "igrom slučaja",što mi je ovo poznato,
družim se sa golubovima 30 god.i vrlo dobro znam o čemu pričam!

Kao i Darvin došao sam do mnogo saznanja,ali jedno zasigurno mogu tvrditi,a to je da i golubovi poznaju gospodara!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:49   #307
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
A što je to na čovjeku vječno? Svatko mora da umre,pa sad kako i od čega!?

Ako si sklon suicidnosti,pa se baciš sa zgrade i oduzmeš sebi život hočeš li opet da svališ na Gospodara,ujedno to nije samo moj, nego i tvoj Gospodar!
Dakle vjeruješ u boga sadista koji je amjerno napravio ljude da umiru u nezamislivim mukama?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:01   #308
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Dakle vjeruješ u boga sadista koji je amjerno napravio ljude da umiru u nezamislivim mukama?
Znam da smo mi, sami sebi, največi problem!

Za zločine kriviti stvoritelja,nije u redu!

Za bolest kriviti stvoritelja,nije u redu!
Beba se rodi i nakon toga umre,zašto?
To mi ne znamo,ali da čemo umrijeti svi, to treba da znamo!

E sada ko nije vjernik koga on treba da krivi,možda evoluciju!?

Ostaj u miru!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:09   #309
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Znam da smo mi, sami sebi, največi problem!

Za zločine kriviti stvoritelja,nije u redu!

Za bolest kriviti stvoritelja,nije u redu!
Beba se rodi i nakon toga umre,zašto?
To mi ne znamo,ali da čemo umrijeti svi, to treba da znamo!

E sada ko nije vjernik koga on treba da krivi,možda evoluciju!?

Ostaj u miru!
Ako ti se sruši kuća usljijed loše gradnje, koga ćeš kriviti ako ne onoga tko ju je tako sagradio?!
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:20   #310
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ako ti se sruši kuća usljijed loše gradnje, koga ćeš kriviti ako ne onoga tko ju je tako sagradio?!
Zar se mora neko kriviti?
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 00:30   #311
Pa ako je nešto loše učinjeno, očito je netko za to odgovoran. Ako je nešto spontano nastalo, onda odgovornih nema.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 01:23   #312
Thumbs down

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
...

Jedino objašnjenje koje meni pada napamet je da je taj bog za kojeg vjernici tvrde da nas je stvorio bio taj dan jako lijen, pa mu se nije dalo raditi kako treba nego je tek malo izmijenio svoj prethodni rad (ne baš previše božanska osobina), ili je jednostavno sadist pa uživa gledati kako ljudi pate od bolova u leđima, umiru u teškim mukama pri porodu i slično...
ne mislis da ima Bog mnogo gore metode da tebe i ljude namuci da je stvarno htio biti sadista? imas li uopste predstave pravih muka? mozda takvim pricama potaknes Boga pa da ti stvarno pokaze, a opet samo dio, patnje PRAVIH MUKA?!
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 01:50   #313
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
ne sjecam jesil mi ikad odgovorio kako to da Kur'an uci nas da smo nastali od jednog covjeka i zene, a evolucija uci da su nastali od majmuna? jel sad Kur'an trebao cekati da dodje Iqbal pa to rastumaci?
Pisao sam o tome u ovoj temi. Prvo je pročitaj pa ćemo nastaviti diskusiju. Iskreno ja bih volio da razvijemo jednu zdravu i argumentiranu diskusiju. Počni od prve stranice - moj prvi post je post br. #8, i onda čitaj dalje. Pisao sam dosta toga, da se sada ne ponavljam. A bilo je riječi upravo o tome. Na primjer, moji postovi br: 134, zatim br. 142 (gdje se dosta govori upravo o tome o čemu pitaš), također br. 162 (gdje sam dao obilje argumenata u vidu citata iz časnog Kur'ana u prilog teorije Evolucije)... da ne tražim sve linkove, odvoj sat vremena i pročitaj temu pa ćemo nastaviti.

Quote:
musa kaže: Pogledaj post
p.s. sto nam ne nabrojis te islamske ucenjake prije darwina koji su afirmisali evoluciju?
Na primjer, Ibn Khaldun selam
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 01:52   #314
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Shady, furaš nam odgovore!
Ali dok čekamo,potrudi se i za ovaj da nađeš adekvatan!
eto, dao sam odgovor. (prethodni post). Znaš šta je ovdje interesantno. Kako Kur'an časni jasno govori, npr. da smo svi mi (ne samo ljudi već sva živa bića) nastali tu na zemlji od vode i materijala iz zemlje.. Mnogo je takvih ajeta. Pitaj Tatu je gore odlično odgovorio!! - sve živo na zemlji je dio jednog lanca. I mi muslimani smo nekada prednjačili u znanosti pa se odmetnuli i zapostavili ju. Postala nam je bliža slika nekog razgovora iz raja, jer nas naši strahovi od realnosti gone u tom smjeru. Ali to je pogrešno. Tek sa spoznajom realnosti u nama i oko nas. otkrivamo koliko je Bog uistinu uradio za nas. Kada shvatimo da smo (mi ljudi) samo dio biološkog lanca na planeti, i da smo u rođačkim vezama sa ostalm bićima (ne samo sa majmunima), tek se tada u nama budi istinski osjećaj odgovornosti za svijet, koji nam je kao razumnim bićima povjeren od Allaha.

U TE doista nema ničega sablaznog. Kao što nema u bilo kojoj znanosti. Sve ono što nam otkriva činjenično stanje ne može biti loše, dobro je! A ono što je dobro islam podržava i podstiče. selam

Zadnje uređivanje Shady : 17.03.2010. at 02:06.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:00   #315
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Ne, Bozijom voljom ona kruzi.
Naravno.. svaki atom i kvark postoji i kreće se samo zahvaljujući Bogu. Ali znanost koja posmatra kišu fokusirana je na sam mehanizam, zato sam onako replicirao. Naime, teorija evolucije ne ulazi u način stvaranja života i šta život po definiciji jeste, već se usredotočuje na način kako je došlo do grananja života na milione prekrasnih različitih oblika. Kao što si i sam lijepo naglasio:

Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Kako onaj leptir skonta i napravi oci na krilima da izgleda kao neka ptica ????
Isto tako - tko je dao ježu bodlje, svitcu svjetlo na zadnjem dijelu, psu oštar njuh, pčeli onakve oči.. to je Allahovo djelo koji je sve sa mjerom stvorio i uredio. No, kada se govori o evoluciji, onda znanstvenika zanima povjesni put, način razvoja tih raznolikih bića.. znanstveniku nije dovoljno da samo kaže "to je Bog uradio, nije bitno kako" - njega zanima baš ono "kako". I u tome nema ničega lošeg i po vjeru opasnog. Što točnije upoznajemo sebe i svijet, biti ćemo bolji vjernici,, jer ćemo sa saznavanjem sticati veći stepen spoznaje stvarnosti (onoga što stvarno jeste bilo). I tim ćemo još više biti zahvalni Milostivom. selam
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:17   #316
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Baš lijepi zubi,jeli i to došlo evoluciom?
Lijepi, osim što su od jestivog materijala, pa ih bakterije polako izjedaju dok ne dođu do kosti, gdje se nasele, pa nastave kopati sve dublje, dok ne prokopaju put do mozga, kada čovjek umre u stravinim bolovima. Jel to došlo od tvog boga?
Ego, mi jedemo druga bića, pa smo i sami od jestivog materijala.

Moramo se pomiriti sa tim!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:18   #317
E da..
pitao sam te jednom već, a ponovit ću pitanje, Ego:
Od čega bi zubi trebali biti, po tebi, pošto kritiziraš sadašnji materijal? Od čelika? Zlata? Platine?

I pošto ti imaš prigovor tomu kako je Allah stvorio svijet i nas u njemu (a ja mislim da nas je stvorio savršene, kao i sva druga bića, svako je biće savršeno u skladu sa svojom funkcijom i zadaćom.. jedino ne kužim parazite, čemu oni služe) - onda objasni (obzirom na taj prigovor): kakvo je trebalo biti ustrojstvo našeg zubala. Predtstavi to ukratko. Ozbiljno me to zanima. Jednom sam i Pećinu i Enymiona17 pitao nešto slično, Endymion mi je ddao jako klvalitetan odgovor.. a sada me zanima i tvoje mišljenje. Dakle, pruži mi sada Alternativu zubala, bolju od Allahova stvaranja? Pitanje je tim više ozbijno, jer kao znanstenik previđaš upravo to - našu evoluciju koja i sada traje (tj. mi i danas evoluiramo). Na način kako kritiziraš to kako su stvoreni naši zubi - tako si se prije 4. miliuna godina mogao buniti što smo dlakavi... nadam se da kužiš poantu mojeg pitanja. Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:34   #318
Quote:
PitajTatu kaže: Pogledaj post
Za gubitak krzna ima više objašnjenja. Recimo seksualna selekcija - nešto slično kao kod pauna. Ali mislim da je najprihvacenija teorija ta, da je gubitak krzna rezultat prilagodbe na klimatske uvjete. Preci ljudi su se počeli više kretati po danu (radi lova), što je potaklo razvoj znojinih žlijezdi kako bi se naši preci zastitili od pregrijavanja. A to je potaklo nestanak krzna.
Prilično se slažem sa ovim mišljenjem. Iz toga bi slijedilo da je gubitak krzna bio ubrzaniji u toplijim krajevima, a sporiji u hladnijim. Krzno je bila naša odjeća.

Kur'an podsjeća na vrijeme kada, kao ljudi, još nismo bili pomena vrijedni (vidjeti: K, 76:1).

Ima nekoliko Kur'anskih ajeta koji golicaju u ovom smjeru. Na primjer to je ajet 7:27 koji govori o tome kako je sa prvim znacima svijesti kod homosapiensa "skinuta naša odjeća" da bi nam se "ukazala naša stidna mjesta".

Kao i nekoliko drugih mjesta koja razgraničuju šta je to što definira ljudsko biće, kao na primjer: korišćenje šake, sposobnost da stvarima dajemo imena (K, 2:33), sposobnost našeg svjesnog i artikuliranog (a ne samo instinktivnog) sporazumjevanja, tj formiranje fenomena različitih jezika (K, 60:22)... i tako dalje.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:41   #319
p.s. PitajTatu, dodatno pitanje za tebe: pošto objašnjavaš način kako smo izgubili krzno (a budući da zastupaš evolucionizam) onda: kako tumačiš da je krzno uopće bilo tu od ranije? Po meni, tvoje objašnjenje o gubljenju krzna moguće da je uspješno.. no, imam još jednu zanimljvu ideju - moje je mišljenje da smo krzno izgubili sa početkom mošenja gardrobe. Sve nam je manje krzno trebalo. Šta misliš o ovome? Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 03:33   #320
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
ne mislis da ima Bog mnogo gore metode da tebe i ljude namuci da je stvarno htio biti sadista? imas li uopste predstave pravih muka? mozda takvim pricama potaknes Boga pa da ti stvarno pokaze, a opet samo dio, patnje PRAVIH MUKA?!
Polagano višegodišnje truljenje tkiva koje je živcima direktno spojeno u mozak... Zvuči krajnje sadistčki. A sad da može i gore, vjerojatno može...

Ali od kada je netko lišen krivice za izazivanje nepotrebne patnje drugog bića samo zato jer je mogao izazvati i još goru patnju?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.