Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2015., 17:53   #81
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nema to veze s religijom.

Irska, Grčka,Bugarska, Portugal, Poljska, Italija, sve ih predvodi nacionalizam, ideja nacionalne države, a ne religija.

Svi ostali obici - višenacionalne federacije, komunizam, vjerske države, fašizam i ostali oblici su neslavno propali, ali ideja kapitalističke nacionalne (i sekularne) države, zamišljene na idejama 19. stoljeća, nisu, NITI JEDNA TAKVA U EUROPI NIJE NESTALA U ZADNJIH 200 GODINA
Naravno da nije i da neće jer su manipulativno proračunate da vladaju sa ovcama.

Sustav nastao na robovlasništvu jedini uspjeva kroz sva ova stoljeća samo su se metode sužanjstva promijenile.

Nekada su se koristili lanci, danas se koristi novac.

Stvori ovisnost,kontroliraj resurse (struja košta,hrana košta) i sa djunkijem možeš raditi što hoćeš.

Još ako mu malo ispereš mozak i uvjeriš ga kako je droga na koju si ga prisilio (valuta) baš super za njega gdje ćeš bolje. Jesti će ti iz ruke što god mu radio.

Evo ti primjera ovog zadnjeg gdje nam pod štednju prodaju namete na gorivo i duhan.

Samo ovca može to prihvatiti mirno i kimati glavom i govoriti "pa da to je štednja".
Samo ovca.

Slobodan čovjek bi uzeo prvu letvu u ruke, stero ih u kurac što ga rade budalom, ubio boga u njima i otjerao ih sa svojeg da se više nikada ne vrate.

Samo je problem u tome što ništa nije tvoje. I ono što misliš da je tvoje, sutra(ako ne i danas) ti država može nacionalizirati u ime "višeg dobra".

Ništa nije tvoje, a ti si njihovo vlasništvo i mogu sa tobom raditi što hoće.

Misliš da nisi? Samo se zapitaj možeš li na primjer odbiti poziv za mobilizaciju kada im zatreba topovsko meso.

Možeš li uvjetovati vrijednost tvoga rada i reći "ako mi ne date plaću od xyz kuna kao vojniku odbijam taj poziv jer mi se ne sviđaju uvjeti ugovora".

Rob si. Što god ti mislio i koliko god ti mislio da nisi -jesi.

Junky o novcu kojim te se kontrolira, imaš možda svoju potleušicu (a i to ti vlasnik naplaćuje pa ni to nije tvoje) koju ti sutra tvoj robovlasnik može oduzeti ako mu se sprdne, nisi čak ni vlasnik svoga tijela jer se sutra tvom vlasniku može sprdnuti da mu treba tvoj život za neke njegove interese...

Jednostavno -ti si roblje.

Kao i ja da se razumijemo, kao i svaki čovjek koji je prisiljen živjeti u tom sustavu kojeg ti štuješ i obožavaš i smatraš "naprednim".

A u biti realno , robovlasnički sustav je danas doveden do savršenstva.
Toliko da današnji robovi uopće nisu ni svjesni da su robovi nego su uvjereni da su slobodni ljudi....

Matrix u punom sjaju.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 00:23   #82
Iskreno ako me pitate, bolje da se nešto tu radi, pa makar bila samo turistička atrakcija, nego da sve bude zapušteno i u raspadnom stanju.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:57   #83
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Naravno da nije i da neće jer su manipulativno proračunate da vladaju sa ovcama.

Sustav nastao na robovlasništvu jedini uspjeva kroz sva ova stoljeća samo su se metode sužanjstva promijenile.

Nekada su se koristili lanci, danas se koristi novac.

Stvori ovisnost,kontroliraj resurse (struja košta,hrana košta) i sa djunkijem možeš raditi što hoćeš.
Zašto se onda velike multinacionalne kompanije bore protiv nacionalizma?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:31   #84
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zašto se onda velike multinacionalne kompanije bore protiv nacionalizma?
Kako se to bore?
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:56   #85
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Naravno da nije i da neće jer su manipulativno proračunate da vladaju sa ovcama.

Sustav nastao na robovlasništvu jedini uspjeva kroz sva ova stoljeća samo su se metode sužanjstva promijenile.

Nekada su se koristili lanci, danas se koristi novac.

Stvori ovisnost,kontroliraj resurse (struja košta,hrana košta) i sa djunkijem možeš raditi što hoćeš.

Još ako mu malo ispereš mozak i uvjeriš ga kako je droga na koju si ga prisilio (valuta) baš super za njega gdje ćeš bolje. Jesti će ti iz ruke što god mu radio.

Evo ti primjera ovog zadnjeg gdje nam pod štednju prodaju namete na gorivo i duhan.

Samo ovca može to prihvatiti mirno i kimati glavom i govoriti "pa da to je štednja".
Samo ovca.

Slobodan čovjek bi uzeo prvu letvu u ruke, stero ih u kurac što ga rade budalom, ubio boga u njima i otjerao ih sa svojeg da se više nikada ne vrate.

Samo je problem u tome što ništa nije tvoje. I ono što misliš da je tvoje, sutra(ako ne i danas) ti država može nacionalizirati u ime "višeg dobra".

Ništa nije tvoje, a ti si njihovo vlasništvo i mogu sa tobom raditi što hoće.

Misliš da nisi? Samo se zapitaj možeš li na primjer odbiti poziv za mobilizaciju kada im zatreba topovsko meso.

Možeš li uvjetovati vrijednost tvoga rada i reći "ako mi ne date plaću od xyz kuna kao vojniku odbijam taj poziv jer mi se ne sviđaju uvjeti ugovora".

Rob si. Što god ti mislio i koliko god ti mislio da nisi -jesi.

Junky o novcu kojim te se kontrolira, imaš možda svoju potleušicu (a i to ti vlasnik naplaćuje pa ni to nije tvoje) koju ti sutra tvoj robovlasnik može oduzeti ako mu se sprdne, nisi čak ni vlasnik svoga tijela jer se sutra tvom vlasniku može sprdnuti da mu treba tvoj život za neke njegove interese...

Jednostavno -ti si roblje.

Kao i ja da se razumijemo, kao i svaki čovjek koji je prisiljen živjeti u tom sustavu kojeg ti štuješ i obožavaš i smatraš "naprednim".

A u biti realno , robovlasnički sustav je danas doveden do savršenstva.
Toliko da današnji robovi uopće nisu ni svjesni da su robovi nego su uvjereni da su slobodni ljudi....

Matrix u punom sjaju.
Posljedica kulta žrtve? Ono; ne biti dželat makar prema samom sebi i bio dželat...
Nije zakonito ni biti rob tj. nezakonito je. A rob sam sebe osuđuje na ropstvo ukoliko smatra da biti rob nije nezakonito tj. kažnjivo.
Sam sebi saučesnik u zločinu protiv samog sebe...
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:30   #86
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Posljedica kulta žrtve? Ono; ne biti dželat makar prema samom sebi i bio dželat...
Nije zakonito ni biti rob tj. nezakonito je. A rob sam sebe osuđuje na ropstvo ukoliko smatra da biti rob nije nezakonito tj. kažnjivo.
Sam sebi saučesnik u zločinu protiv samog sebe...
Tako nekako. Živi galimatijas.
Pa ti kao mali commoner shvati što ti rade i što se sa tobom dešava.

Rapsodija manipulacije dovedene do savršenstva.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:49   #87
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Kako se to bore?
Komercijalne televizije, mediji, političari pod njihovom paskom.

Nemoj mi se praviti naivan
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 18:09   #88
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Komercijalne televizije, mediji, političari pod njihovom paskom.

Nemoj mi se praviti naivan
Ne pravim se naivan, nego me zanimalo tvoje obrazloženje.
Sudjelujemo u raspravi ,a cilj svake rasprave je elaborirati i argumetirati svoja razmišljanja .

I malo sam razočaran. očekivao sam barem prosto proširenu rečenicu ako ništa drugo.

No whatever, komercijalni mediji su ono što im i samo ime govori -komercijalni.

Međutim , ne znam jesi li upoznat sa pričom o Fox-u. Vjerujem da jesi barem površno pa ti neću objašnjavati.
Eklatantan primjer manipulacija.
Jedina razlika između Fox-a i ostalih je u tome što su FOX-a uhvatili,ili je možda ispravnije reći denuncirali ili možda žrtvovali.
Vjerojatno su stali na žulj nekoj većoj ribi.

Međutim zadnjih godinu dana imaš jednu jedinstvenu priliku promatrati ponašanje tih "komercijalnih" medija i kako oni programiraju commoners-e.
A to je priča o Ukrajini i metodologiji "objektivnog" i "nepristranog" medijskog izvještavanja u odnosu prema Rusiji gdje je Putin kriv i kad divlja svinja prdne u šumi kraj Kijeva.

Da ni ne pomislim pitati -koji avion?!

Dovoljno je da čovjek objektivno i nenavijački promatra cijeli taj scenarij i što se oko njega događa da svati određene razine manipulacije i za koga rade i sa kojim i kakvim ciljem ,agendom i namjerom.

Jer nikako nemojmo zaboraviti da je rat biznis sa najvećom profitnom maržom od svih biznisa na ovom planetu. Nema boljeg biznisa od rata, za kolovđe naravno.
I da između ostaloga služi savršeno za resete sustava kada isti dođe do prenapregnuća i kranjeg pucanja pred urušavanje (korelacija i apstrakcija sa agentom Smithom iz Matrixa je naravno potpuno slučajna)

Tako da, ako želiš objektivno prosuđivati o stvarima, imaš jedinstvenu priliku to proučavati "in vivo", jer nam je bog nažalost i meni i tebi dao da živimo u zanimljivim vremenima.

Prezanimljivim ako mene pitaš.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:19   #89
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Jer nikako nemojmo zaboraviti da je rat biznis sa najvećom profitnom maržom od svih biznisa na ovom planetu. Nema boljeg biznisa od rata, za kolovđe naravno.
Ni približno, zapravo. Rat financijski iscrpljuje središnju državu, a vojna industrija je tek maleni fragment modernih ekonomija. U SADu, koji najviše troši na vojsku i najviše ratuje, vojna industrija čini manje od 3% BDPa, odnosno 4% kad se uračunaju plaće vojnicima. To je manji revenue od filmske industrije, zaboga... Uz to, SAD ima 48 milijuna veterana, od kojih je fin postotak nesposoban za učinkovit rad zbog ozljeda, invalidnosti ili PTSPa, što smanjuje produktivnost stanovništva i troši pojačana sredstva iz socijalnih fondova.

Ameri ne ratuju zato što od rata imaju profit nego da bi sačuvali globalnu ekonomiju temeljenu na slobodi tržišta, što je sistem u kojemu slobodna tržišna ekonomija poput SADa dobro funkcionira.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:24   #90
I to bi trebalo biti smiješno? Česi imaju čudan smisao za humor.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:26   #91
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ni približno, zapravo. Rat financijski iscrpljuje središnju državu, a vojna industrija je tek maleni fragment modernih ekonomija. U SADu, koji najviše troši na vojsku i najviše ratuje, vojna industrija čini manje od 3% BDPa, odnosno 4% kad se uračunaju plaće vojnicima. To je manji revenue od filmske industrije, zaboga... Uz to, SAD ima 48 milijuna veterana, od kojih je fin postotak nesposoban za učinkovit rad zbog ozljeda, invalidnosti ili PTSPa, što smanjuje produktivnost stanovništva i troši pojačana sredstva iz socijalnih fondova.

Ameri ne ratuju zato što od rata imaju profit nego da bi sačuvali globalnu ekonomiju temeljenu na slobodi tržišta, što je sistem u kojemu slobodna tržišna ekonomija poput SADa dobro funkcionira.
Državu (narod,građane) da.
Mora - da bi bazen onih koji su sretni sa 3 sigurna obroka na dan bio uvijek pun.
Ali warlorde ne. Njima debeli račune.

Ne miješati kruške i jabuke
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:35   #92
Ima li još negdje Ničije zemlje...?I ja bih osnovao svoju državu...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:41   #93
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ima li još negdje Ničije zemlje...?I ja bih osnovao svoju državu...
Errrrr......Mars?
Artik ,Antartik? Iako si mislim za njih zakasnio jer su se već veliki krenuli čupati za podijelu plijena kad se otope.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:42   #94
Sjajno. Nije nam dosta što imamo ovakvu vladu nego nas još mora snaći jedan ovakav lik ničim izazvan. Ako već želi raditi "sprdačine" predlažem fiktivnu državu Sudetenland koja bi podijelila fiktivna državljanstva tri milijuna njemačkih on-line članova na facebooku a nakon nekog vremena neka se održi virtualni referendum o odcjepljenju putem lajkanja. Za zastavu nek si uzme japansku s obrnutim bojama, onako bez razloga.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 20:44   #95
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ima li još negdje Ničije zemlje...?I ja bih osnovao svoju državu...
Bir Tawil između Egipta i Sudana.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 08:37   #96
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ima li još negdje Ničije zemlje...?I ja bih osnovao svoju državu...

može se naći.
ako treba,
država će izvlastiti nekoga
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 09:05   #97
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Mogao je skočiti i do Krima ili dio pustinje kod Sudana ili na zimovanje na Antartik..

Ne može na Antarktiku jer je ona već podijeljena, a tamo uostalom već imam jedna "mikrodržavanacija" - Westarctica.

Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Errrrr......Mars?

Artik ,Antartik? Iako si mislim za njih zakasnio jer su se već veliki krenuli čupati za podijelu plijena kad se otope.

Čitaj gore.

Inače, mene zanima pravni aspekt ove cijele priče, jer ako njegove tvrdnje stoje, kako se radi o ničijoj zemlji, po međunarodnom pravu, odnosno objektivno ( na stranu što vam svima to izgleda kao sprdnja ), što bi bilo koju zemlju spriječilo da isti prizna ( osim pritiska susjednih država, jer se on kao pojedinac ipak ne može boriti protiv velikih sustava )?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 16:19   #98
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Ne pravim se naivan, nego me zanimalo tvoje obrazloženje.
Sudjelujemo u raspravi ,a cilj svake rasprave je elaborirati i argumetirati svoja razmišljanja .

I malo sam razočaran. očekivao sam barem prosto proširenu rečenicu ako ništa drugo.
:
Ne planiram detaljno objašnjavati da je nebo plavo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 16:33   #99
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne može na Antarktiku jer je ona već podijeljena, a tamo uostalom već imam jedna "mikrodržavanacija" - Westarctica.
S obzirom da postoji međunarodni sporazum da niti jedna država neće prisvajati teritorij Antarktike a opet neke polažu pravo, teško je reći tko je u pravu. Uglavnom, mislio sam na Marie Byrd Land na zapadu.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 16:48   #100
Na Arktiku ne možeš jer nema čvrstog kopna.
Bir Tawil je već zauzeo neki Amer.
Knoxville is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.