Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 17:54   #1
Kupnja parkirnog mjesta ?

Poz,

živim u zgradi sa 10 stanova dakle ja i još 9 stanara, zgrada je stara preko 50 godina, dakle nije novogradnja.

Ispred zgrade nalazi se veliko dvorište koje pripada Gradu te se vodi kao javna površina. U tom dvorištu se nalazi otprilike 10 parkirnih mjesta, neocrtanih naravno pošto je to dvorište dosta uvučeno od glavne ceste.

Moje pitanje je da li je moguće da ja kao jedan od 9 stanara odredim jedno parkirno mjesto te ga otkupim od Grada, odnosno da li je moguće kupiti tih desetak kvadrata od Grada potrebno za 1 parkirno mjesto te tu staviti stupić i da bude privatno samo za mene?

Da napomenem lokacija je gradski neatraktivna dakle po planovima urbanističkim se tu ništa ne planira...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:15   #2
Kao stanar privatna osoba - ne
Kao zgrada bi možda i mogli
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:15   #3
Može neko zakonsko objašnjenje zbog čeka privatne osobe ne mogu kupiti ako je u interesu Grada da se to proda pošto nema nikakvih planova sa tim zemljištem...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:48   #4
čl 60 ovoga a postoji i
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:05   #5
To nije građevinsko zemljište, već javna prometna površina. Smatram da bi bilo najbolje da cijela zgrada pokuša navedenu površinu dobiti za svoje korištenje ili čak u vlasništvo ako bi se pokazalo da je taj površina nužna za funkcioniranje zgrade, pa se onda stanari mogu sa istom koristiti po svom dogovoru. Ne vidim (odnosno, ne znam) kako bi privatna osoba mogla dobiti ekskluzivno pravo korištenja, odnosno stjecanja dijela javne prometne površine.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 17:08   #6
Nije bitno kakvo je zemljište nego tko donosi odluku o prodaji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.