Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li Trump Nobelovu nagradu za mir?
Da 55 35.03%
Ne 102 64.97%
Glasovatelji: 157. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 23:02   #1221
Godinu dana je prošlo od američkih izbora, a imam osjećaj kao da je bilo to jučer. Pogotovo je bilo zabavno na ovom forumu pratiti izbornu noć.
DJTcro is offline  
Old 02.11.2017., 23:55   #1222
Nego nakon pucnjave po Las Vegasu Trump je izjavio da nije vrijeme da se raspravlja o ogranicavanju prava na oruzje. Sada, nekoliko mjeseci poslje, to vrijeme jos nije doslo. Istodobno manje od 24 sata nakon teroristickog napada u New Yorku izlazi s prijedlozima o ukidanju diversity programa.
Odvratni licemjer.
Shrike12 is offline  
Old 03.11.2017., 00:05   #1223
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Godinu dana je prošlo od američkih izbora, a imam osjećaj kao da je bilo to jučer. Pogotovo je bilo zabavno na ovom forumu pratiti izbornu noć.
Doista, jos malo pa ce godina dana...

Lijepo mi je prisjetiti se tog dana, odnosno te noci bolje receno...s jedne strane nas koji smo podrzavali Trumpa i nadali se, onako potiho i sramezljivo, da ima nekakve sanse barem, te s druge strane onih koji su bili uvjereni u pobjedu Hilarije te se sprdali sa nama ovdje...

Ali...onda su poceli stizati prvi rezultati...

Mnogi su zanijemili nakon sto je Trump uzeo Floridu...a da ne govorim sto je bilo nakon sto je uzeo i Ohio... u tom trenutku čudo kojem smo se nadali vise nije izgledalo tako nedostiznim.

I onda se u jednom trenutku, negdje oko pola 3 ujutro, pojavi nas DzonziBG, i onako mrtav-hladan, kao da konstatira da je vani noc, napise da ukoliko sve nastavi ici dosadasnjim tijekom, Trump je novi predsjednik. Tek tada sam shvatio da je to zapravo ne samo moguce, nego i vrlo izvjesno. Ono sto se do pred samo koji sat ranije cinilo nemogucim, "one in a million shot", u tom je trenutku postalo realnost.

Evo da se opet malo nasmijemo...

https://www.youtube.com/watch?v=_mBmTv6MygA
https://www.youtube.com/watch?v=ahkMA6JPOHU

I naravno, video svih videa, kojeg ce nemoguce biti ikada vise nadmasiti:
https://www.youtube.com/watch?v=gaaEYC4RDUQ

Vjerujem, ako nista drugo, da je ovaj covjek nakon ovog dobio negdje posao stand-up komicara i da ga jako dobro placaju za to sto radi.

John_Wayne is offline  
Old 03.11.2017., 00:19   #1224
Kad smo vec kod prisecanja i komedije.

Who wants to be second ?

Sta mislite, koliko % je America postala Greater, za ovih godinu dana ?
Dragan is offline  
Old 03.11.2017., 00:58   #1225
Quote:
Shrike12 kaže: Pogledaj post
Nego nakon pucnjave po Las Vegasu Trump je izjavio da nije vrijeme da se raspravlja o ogranicavanju prava na oruzje. Sada, nekoliko mjeseci poslje, to vrijeme jos nije doslo. Istodobno manje od 24 sata nakon teroristickog napada u New Yorku izlazi s prijedlozima o ukidanju diversity programa.
Odvratni licemjer.
Nije problem u oružju ili kamionima već u ljudima koji ih koriste. Amerikance ne može zabraniti ili deportirati ali migrante može. Većina tih viza je odlazila na migrante iz islamskih zemalja.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 03.11.2017., 01:12   #1226
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Nije problem u oružju ili kamionima već u ljudima koji ih koriste. Amerikance ne može zabraniti ili deportirati ali migrante može. Većina tih viza je odlazila na migrante iz islamskih zemalja.
Odakle podatak da je vecina otisla na islamske zemlje? Program ima kvote koje limitiraju koliko viza moze doci iz razlicitih dijelova kugle zemaljske, inace bi sve isle na Indiju jer ih se otamo obicno najvise prijavi.

I moze regulirati oruzje, bas kao i vize. Jednako tako bi mogao reci da nije problem u vizama nego u ljudima koji iste zlorabe.
Atticus Finch is offline  
Old 03.11.2017., 01:17   #1227
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Odakle podatak da je vecina otisla na islamske zemlje? Program ima kvote koje limitiraju koliko viza moze doci iz razlicitih dijelova kugle zemaljske, inace bi sve isle na Indiju jer ih se otamo obicno najvise prijavi.

I moze regulirati oruzje, bas kao i vize.
Vidio sam na Twitteru link sa Fox-a, 10/14 su bile islamske. Čekaj, budem potražio.
Eto; https://twitter.com/gatewaypundit/st...62806276263936

Ako može regulirati oružje onda može regulirati i vozila koja su puno dostupnija a nije predložio regulaciju niti jednog niti drugog. Nemoj praviti razliku. Paralela su oružje i vozila s jedne strane te amerikalci i migranti s druge.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 03.11.2017., 01:31   #1228
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Vidio sam na Twitteru link sa Fox-a, 10/14 su bile islamske. Čekaj, budem potražio.

Ako može regulirati oružje onda može regulirati i vozila koja su puno dostupnija a nije predložio niti jedno niti drugo. Nemoj praviti razliku. Paralela su oružje i vozila vs amerikalci i migranti.
Naravno da ne predlaze regulirati vozila kad su vozila vec izregulirana i kad reguliranje vozila nije hit s bazom.

Poanta je da uopce ne postoji razlog da se slegne ramenima na neregulirano posjedovanje oruzja, cak i nakon sto incidenata, dok za dodatnu regulaciju ionako izreguliranih viza uvijek ima prostora cim se desi jedan incident.

Edit: ne vidim kako ovaj tvit dokazuje da je vecina viza iz islamskih zemalja?
Atticus Finch is offline  
Old 03.11.2017., 01:37   #1229
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
.
Što ti nije jasno? 11 od 14 zemalja iz kojih dolazi većina migranata su islamske.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 03.11.2017., 01:47   #1230
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Što ti nije jasno? 11 od 14 zemalja iz kojih dolazi većina migranata su islamske.
Dan je bio dug, i ja stvarno mozebitno nesto tu propustam (a i nesanica me muci), ali ocekivala sam link na neku stranicu koja bi izlistala koliko viza dode iz koje pojedinacne zemlje. Pa se onda mogu posebno zbrojiti brojke za islamske zemlje i vidjeti na koji broj to izade.

"11 od 14 zemalja su islamske" nije ni tu ni tamo. Ako tih 11 zemalja sve skupa izade na recimo 15,000 a 12ta izade na 20,000 sama za sebe, onda imamo situaciju gdje je 11 od 14 glavnih zemalja zaista islamsko ali njihov ukupni broj ne tvori vecinu viza.

Gdje grijesim?

Bas cu sad proguglati.

EDIT: Evo na ovoj stranici su stavili brojke iz svake zemlje za 2015:

https://travel.state.gov/content/vis...-entrants.html

Zadnje uređivanje Atticus Finch : 03.11.2017. at 02:18.
Atticus Finch is offline  
Old 03.11.2017., 01:52   #1231
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
.
3 preostale zemlje su Trinidad i Tobago, Venecuela i Nigerija koja je opet pola-pola. Nigdje ne spominju Indiju a da su u pitanju brojke po prijavama onda bi Indija i Kina vjerojatno bile na spisku prije Trinidada i Tobaga ili Libanona.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 03.11.2017., 01:59   #1232
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
3 preostale zemlje su Trinidad i Tobago, Venecuela i Nigerija koja je opet pola-pola. Nigdje ne spominju Indiju a da su u pitanju brojke po prijavama onda bi Indija i Kina vjerojatno bile na spisku prije Trinidada i Tobaga ili Libanona.
Ma to nisam dovodila u pitanje je li tocno da je 11 od 14 prvih islamsko (to sam uzela da je tocno), nego me zanimalo jesu li tih 11, kad se zbroje, vecina izdanih viza (dakle cca 26,000 obzirom da se oko 51,000 izda godisnje). Tweet nije listao brojku za svaku pojedinacnu zemlju.

Department of State kaze na ovoj stranici koju sam postala da Indija nije bila kvalificirana za lutriju 2015. To mora da je zato jer vec otamo imaju previse imigracije (posto je namjera potaknuti imigraciju iz zemalja iz kojih ljudi slabije dolaze).
Atticus Finch is offline  
Old 03.11.2017., 06:06   #1233
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ma to nisam dovodila u pitanje je li tocno da je 11 od 14 prvih islamsko (to sam uzela da je tocno), nego me zanimalo jesu li tih 11, kad se zbroje, vecina izdanih viza (dakle cca 26,000 obzirom da se oko 51,000 izda godisnje). Tweet nije listao brojku za svaku pojedinacnu zemlju.
Brzinski sam skenirao spisak na linku koji si stavila.
Dakle, od oko desetak milijuna, 0dabrano je oko 125000 koji mog podnijeti zahtjev, a prvih 50-tak tisuća koji apliciraju valjanim dokumentima dobivaju vizu.

Sad , od ovih 125000 koji su izlistani po državama, otprilike između 70000 i 75000 bi bili muslimani. Ali ne znamo koliko aplikanata iz kojih država je stvarno i predalo zahtjev te dobilo vizu.
thortwins is offline  
Old 03.11.2017., 06:15   #1234
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Kad smo vec kod prisecanja i komedije.

Who wants to be second ?
Umjesto dezinformacijskog podmetanja, evo da se malo podsjetimo ovog moćnog uradka:

https://www.youtube.com/watch?v=gWAgIVNzHKs&t=59s
"DEPLORABLES UNITE" - (Do you hear the people sing) Trump Anthem - REUPLOADED FROM 1 MILLION VIEWS

Quote:
Sta mislite, koliko % je America postala Greater, za ovih godinu dana ?
Nedovoljno.
Trump se nažalost mora obračunavati sa saboterima i izdajicama unutar vlastite stranke, sa korumpiranom lobističkom močvarom koja se bori protiv isušivanja i sa histerijom koja je zahvatila ekstremnu ljevicu i 'napredne' pokrete u SAD. Našalost će na to potrošiti veči dio svog prvog mandata. Ali da ništa drugo ne napravi, to bi bilo dovoljno. A napravit će i mnogo više. Netko je spomenuo ad će na izborima 2020. osvojiti 350 elektora. Evo, ja primam okladu za 400 elektora.
thortwins is offline  
Old 03.11.2017., 08:58   #1235
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Sta mislite, koliko % je America postala Greater, za ovih godinu dana ?
ne znam koliko je postala greater, vjerojatno nije mnogo..ali vidi čuda, nije izbio treći svjetski rat, nije se planeta u svemiru pomaknula, nije napravio sranje epskih razmjera i čuda, nije opozvan
ali sigurno, sigurno, sigurno, baš ono, najsigurnije će se to sve, ma sigurno desiti u 2018.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Netko je spomenuo ad će na izborima 2020. osvojiti 350 elektora. Evo, ja primam okladu za 400 elektora.
ma je, 500
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 03.11.2017., 09:11   #1236
kaj? niko ne piše o bespomoćnoj kmečidbi u nebo za koji dan? na godišnjicu izbora?

Quote:
On Nov. 8, it’s anticipated that thousands of Americans in at least nine cities will take to the streets to “scream helplessly at the sky.”
http://www.chicagotribune.com/news/o...030-story.html

kaj je to već počela kampanja trump2020? ili kaj?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 03.11.2017., 09:25   #1237
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ne znam koliko je postala greater, vjerojatno nije mnogo..ali vidi čuda, nije izbio treći svjetski rat, nije se planeta u svemiru pomaknula, nije napravio sranje epskih razmjera i čuda, nije opozvan
ali sigurno, sigurno, sigurno, baš ono, najsigurnije će se to sve, ma sigurno desiti u 2018.


ma je, 500
Koliko se sjecam, treci svjetski rat se prizivao u slucaju da Hillary bude izabrana.

Treci svjetski rat se nije spominjao u kontekstu Trumpovog izobra, ali do nuklearnog rata izmedju Amerike i S. Koreje je zamalo doslo prije par mjeseci, a ne moze se reci da je opasnost potpuno prosla. Je li rat izbjegnut mudrim i racionalnim Trumpovim izjavama na socijalnim mrezama, ostavljam drugima na procjenu.

Nasuprot tome, za Trumpa ste svi govorili kako ce se Amerika i Rusija sprijateljiti, kako ce zaustaviti navalu glavosjeka i kozojeba na zapad, kako ce njegov izbor pokrenuti lavinu revolta po EU, kojima ce ta ista mrska tvorevina biti razbijena, kako ce Trump priznati rusku otimacinu Krima itd.

Nije bas da se sve ostvarilo. Ali ima jos vremena.
trekker is offline  
Old 03.11.2017., 09:37   #1238
Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
ali do nuklearnog rata izmedju Amerike i S. Koreje je zamalo doslo prije par mjeseci..
tko to kaže? i tko može tvrditi do čeg bi zamalo došlo ili ne bi došlo?

kako vrijeme ide, sve više mi se čini da je to bila samo predstava za javnost..
3 dana medijskih naslovnica o 'sigurnom, evo ga, pred vratima je nuklearni rat između amerike i koreje' pa šest mjeseci mir, pa opet tri dana histerija pa opet mir i tako dalje i tako bliže..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 03.11.2017., 09:51   #1239
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
tko to kaže? i tko može tvrditi do čeg bi zamalo došlo ili ne bi došlo?

kako vrijeme ide, sve više mi se čini da je to bila samo predstava za javnost..
3 dana medijskih naslovnica o 'sigurnom, evo ga, pred vratima je nuklearni rat između amerike i koreje' pa šest mjeseci mir, pa opet tri dana histerija pa opet mir i tako dalje i tako bliže..
A dobro, ako zelis, uvjeravaj samu sebe da je to bila samo medijska predstava.

ima svakakvih ljudi na svijetu, i neki vjeruju u zbilja apsurdne stvari
trekker is offline  
Old 03.11.2017., 09:56   #1240
Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
A dobro, ako zelis, uvjeravaj samu sebe da je to bila samo medijska predstava.
ima svakakvih ljudi na svijetu, i neki vjeruju u zbilja apsurdne stvari
pa jel se bombaju? očito je meni promaklo, ti bit će znaš nešto više o tome..
s obzirom na histeriju koju su mediji podvaljivali, ne vidim da nazočimo ratu između amerike i koreje..to ne znači da nećemo, s vremenom, možda, ali za sada se čini da su se 'stvari stišale i primirile'..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.