Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2018., 14:48   #41
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
To dijete je ovisno o trudnici. Nije obrnuto.
Već sam ti napisao ovo, pa nisi odgovorio:
Quote:
jeran kaže: Pogledaj post
To načelno vrijedi i za rođenu bebu. Što onda kažeš za "After-birth abortion" i "Partial birth abortion".
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 14:54   #42
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ne trebaš ti meni objašnjavati što sam ja napisao, nego što si ti napisao
Nisam ja objašnjavao što si ti napisao, nego sam napisao kako "ti to sam najbolje znaš". Pa slobodno objasni s kojim ciljem si napisao onaj post.
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ti si iznjeo nekakve konvencije i dokmumente s koji ciljem?
Ovdje sam odgovorio @kranjskom janezu vezano uz njegov post. Naveo sam kada su Irska i Hrvatska ratificirale određenu konvenciju. Sve u okviru ove teme. A sa kojim ciljem ti pišeš ovakve postove, to je pravo pitanje.
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 14:55   #43
Quote:
jeran kaže: Pogledaj post
Nema potreba crkvu uvlačiti u raspravu bez ikakvog razloga.
Crkva se uvukla sama. Da nije crkve, kmečanja sa oltara i blejanja iz publike, o ovome se uopće ne bi raspravljalo.

Za ostalo se ne mislim natezati po desetmilijuniti put. Ja sam rekla što i kako jeste, bez obzira na ičiji osobni stav o ičemu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 31.01.2018., 15:01   #44
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Crkva se uvukla sama. Da nije crkve, kmečanja sa oltara i blejanja iz publike, o ovome se uopće ne bi raspravljalo.

Za ostalo se ne mislim natezati po desetmilijuniti put. Ja sam rekla što i kako jeste, bez obzira na ičiji osobni stav o ičemu.
Mene "crkva" i "crkveno učenje" ne zanima. Rekao sam @twistdrum ono što imam reći na tu temu.
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Za ostalo se ne mislim natezati po desetmilijuniti put. Ja sam rekla što i kako jeste, bez obzira na ičiji osobni stav o ičemu.
Na to sam ti odgovorio. Ako imaš što za reći slobodna si to učiniti bez da uvlačiš "crkvu" i "crkveno učenje", jer moj odgovor koji sam ti dao nema nikakve veze sa time.
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 15:06   #45
Quote:
jeran kaže: Pogledaj post
Već sam ti napisao ovo, pa nisi odgovorio:
Odgovorio sam.

Rodjeno dijete ne ovisi o trudnici tj majci. Ni prerano rodjeno dijete ne ovisi o trudnici.
Dokaz? Doslovce milijuni rodjenih i prerano rodjenih gdje je majka mrtva, a oni zivi i odrasli.

Majka je nekad mrtva cak i prije poroda.
lukarak is offline  
Old 31.01.2018., 15:10   #46
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Irska bi napokon mogla promijeniti rigidni zakon o abortusu
http://www.telegram.hr/politika-krim...vo-na-pobacaj/
Nakon što je Michael Martin, šef Fianna Fáila, glavne republikanske oporbene stranke u Irskoj, izjavio da će podržati referendum kojim se želi ukinuti zakon o zabrani pobačaja i irski premijer Leo Varadkar, najavio je ovih dana da će vladajuća stranka i on osobno glasovati za prestanak važnosti ustavnog zakona kojim se zabranjuje abortus u gotovo svim okolnostima, uključujući slučajeve silovanja, incesta i kobne fetalne abnormalnosti.

Glasna manjina je zabranila pobačaj, ali će većina zabranu pobačaja ukinuti.
Tako to rade napredne civilizirane zemlje.

Ja sam protivnik pobačaja, ali ne bih drugima solio pamet i postavljao se kao do bolje od njih znam što je dobro za njih kao što to rade naši popovi.

Podržavate li zabranu pobačaja u svim slučajevima, zabranu samo nekim slučajevima ili biste potpuno dozvolili pobačaj?
Mislim da ce referendum proci. Irsko drustvo se promijenilo od izrazito katolickog do prilicno liberalnog. Dosta je tome pridonjelo otkrivanje crkvenih skandala koji su trajali i desetljeca.
Podrzavam pravo zene na pobacaj ( odgovor na zadnju recenicu).
bubi mir is offline  
Old 31.01.2018., 15:12   #47
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Irsko drustvo se promijenilo od izrazito katolickog do prilicno liberalnog.
I zato hrvati idu u irsku, a ne irci u hrvatsku
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 31.01.2018., 15:14   #48
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
I zato hrvati idu u irsku, a ne irci u hrvatsku
Zbog tog?
Idu samo "trbuhom za kruhom", nemojmo sad mistificirati razloge za odlazak. Apropos, i Irci odlaze iz Irske, zasto?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 31.01.2018., 15:16   #49
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Odgovorio sam.

Rodjeno dijete ne ovisi o trudnici tj majci.
Ovisi o majci koja više nije trudna. Valjda bi to trebalo biti očito. Čak i nerođeno dijete može ovisiti o surogat majci, a ne o biološkoj majci.
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Odgovorio sam.
Ni prerano rodjeno dijete ne ovisi o trudnici.
Gdje sam ja spominjao "prerano rođeno dijete". "After-birth abortion" i "Partial birth abortion" se ne odnose na prerano rođeno dijete.
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Dokaz? Doslovce milijuni rodjenih i prerano rodjenih gdje je majka mrtva, a oni zivi i odrasli.

Majka je nekad mrtva cak i prije poroda.
"Dokaz" za što, kako rođeno dijete ne ovisi o biloškoj majci? Tako postoje i milijuni nerođene djece koja ovise o surogat majci.
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 15:19   #50
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zbog tog?
Idu samo "trbuhom za kruhom", nemojmo sad mistificirati razloge za odlazak. Apropos, i Irci odlaze iz Irske, zasto?
Nisu slučajeno liberalne zemlje ujedno i bogate, povezano je to
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 31.01.2018., 15:25   #51
Quote:
jeran kaže: Pogledaj post
Ovisi o majci koja više nije trudna. Valjda bi to trebalo biti očito. Čak i nerođeno dijete može ovisiti o surogat majci, a ne o biološkoj majci.

Gdje sam ja spominjao "prerano rođeno dijete". "After-birth abortion" i "Partial birth abortion" se ne odnose na prerano rođeno dijete.

"Dokaz" za što, kako rođeno dijete ne ovisi o biloškoj majci? Tako postoje i milijuni nerođene djece koja ovise o surogat majci.
Rodjeno dijete ni na koji nacin ne ovisi o zeni koja je iznijela trudnocu. I to ne samo ono koje je rodjeno na termin poroda, nego i par mjeseci prije, takodjer ne ovisi o toj zeni.

Vrlo je jednostavno, dijete u pocetku trudnoce ovisi o trudnici i sto ce s njim biti ovisi samo o njoj. Kasnije, dijete moze prezivjeti i bez nje, pa se drustvo moze umijesati i preuzeti odgovornost.
lukarak is offline  
Old 31.01.2018., 15:27   #52
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Podrzavam pravo zene na pobacaj ( odgovor na zadnju recenicu).
Temeljem “Will to Power” and “Might Makes Right" ili nečega drugoga, bitna je razlika.
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 15:38   #53
Quote:
jeran kaže: Pogledaj post
Temeljem “Will to Power” and “Might Makes Right" ili nečega drugoga, bitna je razlika.
Ne gledam na to uopce filozofski.
Iz razgovora sa zenama od kojih neke jesu abortirale, zakljucio sam da ce zena uciniti apsolutno sve da ne rodi u koliko roditi ne zeli ( ukljucujuci i ispijanje sumnjivih napitaka, bacanje niz stepenice i probadanje maternice pletecim iglama), kao i da je spremna lezati poput mumije 9 mj u koliko roditi zeli.
Zato dozvolu smatram manjim zlom jer nitko nikoga nece siliti na abortus, ali ce se onima koje bi i onako pobacile, omoguciti da to ucine legalno i u normalnim uvjetima.
Osim toga, mislim da za misljenje treba pitati zene jer je ipak rijec o njihovom tijelu.
bubi mir is offline  
Old 31.01.2018., 15:40   #54
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne gledam na to uopce filozofski.
Iz razgovora sa zenama od kojih neke jesu abortirale, zakljucio sam da ce zena uciniti apsolutno sve da ne rodi u koliko roditi ne zeli ( ukljucujuci i ispijanje sumnjivih napitaka, bacanje niz stepenice i probadanje maternice pletecim iglama), kao i da je spremna lezati poput mumije 9 mj u koliko roditi zeli.
Zato dozvolu smatram manjim zlom jer nitko nikoga nece siliti na abortus, ali ce se onima koje bi i onako pobacile, omoguciti da to ucine legalno i u normalnim uvjetima.
Osim toga, mislim da za misljenje treba pitati zene jer je ipak rijec o njihovom tijelu.
I to je uvijek bilo i uvijek ce biti.
Pitanje je hocemo li mi kao drustvo palamuditi o moralu i slicnim doskocicama ili cemo zenama omoguciti da zastite svoje zdravlje.
lukarak is offline  
Old 31.01.2018., 15:45   #55
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Rodjeno dijete ni na koji nacin ne ovisi o zeni koja je iznijela trudnocu. I to ne samo ono koje je rodjeno na termin poroda, nego i par mjeseci prije, takodjer ne ovisi o toj zeni.

Vrlo je jednostavno, dijete u pocetku trudnoce ovisi o trudnici i sto ce s njim biti ovisi samo o njoj. Kasnije, dijete moze prezivjeti i bez nje, pa se drustvo moze umijesati i preuzeti odgovornost.
Nije "vrlo jednostavno", a niti postoji konsenzus u društvu oko tog pitanja. Prema onome što ti pišeš, jasno je kako nerođeno dijete nema isti moralni status kao rođene osobe. A o tome ti govori ova publikacija:
Quote:
Abortion is largely accepted even for reasons that do not have anything to do with the fetus' health. By showing that (1) both fetuses and newborns do not have the same moral status as actual persons, (2) the fact that both are potential persons is morally irrelevant and (3) adoption is not always in the best interest of actual people, the authors argue that what we call ‘after-birth abortion’ (killing a newborn) should be permissible in all the cases where abortion is, including cases where the newborn is not disabled.
Kako god ti moralnu vrijednost pažljivo zakamuflirao u "ovisnost".
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
dijete u pocetku trudnoce ovisi o trudnici i sto ce s njim biti ovisi samo o njoj. Kasnije, dijete moze prezivjeti i bez nje, pa se drustvo moze umijesati i preuzeti odgovornost.
A to sam već objasnio, tj. to bi bila "individualna moralnost" i “Will to Power” and “Might Makes Right".

Jasan mi je tvoj stav i "ne mislim se natezati po desetmilijuniti put" kako bi to rekla @shtefy. Ako imaš što reći drži se napisanog i slobodan si to učiniti bez pokušaja nametanja svojih stavova na ovakav način temeljen na “Will to Power” and “Might Makes Right".
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 15:52   #56
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Iz razgovora sa zenama od kojih neke jesu abortirale, zakljucio sam da ce zena uciniti apsolutno sve da ne rodi u koliko roditi ne zeli ( ukljucujuci i ispijanje sumnjivih napitaka, bacanje niz stepenice i probadanje maternice pletecim iglama), kao i da je spremna lezati poput mumije 9 mj u koliko roditi zeli.
Zato dozvolu smatram manjim zlom jer nitko nikoga nece siliti na abortus, ali ce se onima koje bi i onako pobacile, omoguciti da to ucine legalno i u normalnim uvjetima.
Nema potrebe da se vrtimo se u krug, već sam to objasnio ovdje.
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Osim toga, mislim da za misljenje treba pitati zene jer je ipak rijec o njihovom tijelu.
Fetus ipak nije dio "tijela žene", što je već objašnjeno ovdje.

Vrijedi i dalje što sam napisao ovdje. Tko se želi raspravljati neka raspravlja o napisanom, umjesto pokušaja nametanja vlastitih stavova. Tvoj osobni stav mi je jasan, ako imaš što reći o napisanom slobodan si to učiniti.
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 15:56   #57
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nisu slučajeno liberalne zemlje ujedno i bogate, povezano je to
Prije nego su postale "liberalne" nisu bile bogate? Je li Hrvatska liberalna? Je li Irska liberalna?
jeran is offline  
Old 31.01.2018., 16:32   #58
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zbog tog?
Idu samo "trbuhom za kruhom", nemojmo sad mistificirati razloge za odlazak. Apropos, i Irci odlaze iz Irske, zasto?
Jer je jos uvijek nedovoljno liberalna.

Sad bez zezanja, ja bih fakat gledala klisnuti iz zemlje gdje je abortus zabranjen.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 31.01.2018., 16:37   #59
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nisu slučajeno liberalne zemlje ujedno i bogate, povezano je to
Katar, Saudijska Arabija, UAE...nisam znala da su i one liberalne.
Bogatstvo je relativno: kolo srece se okreće, tko bi gori sad bi doli...(Gundulic).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 31.01.2018., 16:42   #60
Quote:
jeran kaže: Pogledaj post

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
no, kad smo već kod toga kada počinje Život
ja osobno sam prihvatila tezu da Život počinje i prije nego se udruže spermij i jajašce jer Kreator i Duša odlučuju o tome kada , gdje i kod koga
Za ovo nema znanstvenog utemeljenja. Za takve i slične "mitove"(što se biologije tiče) korisno je pogledati članak objavljen na stranici sveučilišta Princeton.****
boldao si krivi dio mog teksta

poanta je u ovom što sam ti ja boldala sada

na koncu ovo nije znanstveni skup nego iznosimo svoja mišlljenja
a meni se ovo ne-znanstveno tumačenje - dopada .
valjda sam ga zato i prihvatila

Quote:
jeran kaže: Pogledaj post
****Kada već spominješ "posljedice". Koje su posljedice primjene “Will to Power” and “Might Makes Right"?

Quote:
The problem with Harman’s “philosophy,” as with Schrödinger’s Cat, is that there is, actually, an objective reality. A cat cannot be simultaneously both dead and alive. Human beings, at whatever stage of development on the human life cycle they may be from zygote to senescence, cannot be simultaneously both persons and non-persons. They cannot have both moral status and no moral status at the same time.

There is objective morality, and it’s what all people turn to and rely on whenever their own rights are under attack. There can be no rights for anyone if some of us can determine that others lack those rights based on the power we possess to enforce our point of view.
jesam li ja negdje spominjala moju moralnost? Ili bilo čiju?

ono o čemu ti pišem (posljedice) evo može i ovako
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Opet isto sranje ispočetka...

Žene su pobacivale otkad je svijeta i vijeka. Često i po savjetu starijih rođakinja, vlastitih matera, muževa, ljubavnika... I do danas se malo toga promijenilo. Zapravo, promijenilo se, ali na gore po žene. Odjednom su se pojavili samozvani dušebrižnici koji bi štitili embrije po svaku cijenu, iako bi istu ženu kojoj bi zabranili pobačaj kad rodi s zlobnim užitkom nazvali kurvom, a toliko branjeni embrij kopiletom.

Zabranite pobačaj. Jedino što će se promijeniti je da će one žene koje imaju love to raditi i dalje kod uglednih primarijusa pod dijagnozom "kiretaža iz med. razloga", a sirotinju će mesariti po garažama, pa tko preživi... Sve ostalo je licemjerno prekenjavanje. Osim ako mislite otvarati logore pod 24-satnim nadzorom u koji bi trpali trudnjače čim test pokaže plusić.
ne znam što je tu tako teško za shvatiti?

Dokle god se ne promijeni svijest ljudi - biti će pobačaja
Bili oni legalni ili ilegalni.
No, nekak mi se čini da će se prije ostvariti jedan od najavljivanih smakova svijet nego podići svijest
Ili će se svijest podići nakon smaka u nekoj novoj civilizaciji



i, podržati ću markićku i hod za život onog momenta kada u HR više neće biti niti jednog doma za napuštenu djecu i kada će SVA djeca u Hrvatskoj imati one minimalne uvjete za život - do škole u školi i do završetak školovanja
prva ću biti iza nje
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.