Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2014., 10:15   #421
Quote:
nibleri kaže: Pogledaj post
nije ti od kineza dostava skupa, naravno da ti može poslati na tvoje ime

ja sam morala platiti izradu uzoraka
kako je najbolje, DHL ili?
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 13:03   #422
ne znam meni su bile dovoljne slike na mejl jer su bili u pitanju suveniri
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 17:44   #423
Imamo slučaj da nam je dobavljač (izvan EU) krivo izračunao račun. Prošlo je carinu i sve ostalo. Uglavnom plaćeno je manje PDV-a jer je račun trebao biti veći za 1000,00 eur. U kojem roku moramo carinarnici prijaviti navedeno za ispravak obračuna PDV-a? Kakve su kazne ako se ne prijavi u roku? Tražim na stranici carinske uprave,ali ne mogu naći ništa konkretno.
Molim vas pomoć ako netko zna.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 12:32   #424
Zanimljiv članak o uvozu iz kine:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-...nsku-hobotnicu
Feferon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 14:56   #425
Quote:
ini5 kaže: Pogledaj post
Imamo slučaj da nam je dobavljač (izvan EU) krivo izračunao račun. Prošlo je carinu i sve ostalo. Uglavnom plaćeno je manje PDV-a jer je račun trebao biti veći za 1000,00 eur. U kojem roku moramo carinarnici prijaviti navedeno za ispravak obračuna PDV-a? Kakve su kazne ako se ne prijavi u roku? Tražim na stranici carinske uprave,ali ne mogu naći ništa konkretno.
Molim vas pomoć ako netko zna.
Ako kome zatreba, saznala sam. Sve se razlike mogu prijavi u roku 3 godine bez sankcija.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 15:13   #426
kako pronalazite proizvođače u kini? alibaba ili ima nešto bolje? podrazumijeva se da ne plaćam nekog agenta...
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 16:40   #427
Quote:
drabotic kaže: Pogledaj post
kako pronalazite proizvođače u kini? alibaba ili ima nešto bolje? podrazumijeva se da ne plaćam nekog agenta...
Reci konkretno sta ti treba?
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 00:04   #428
Quote:
drabotic kaže: Pogledaj post
kako pronalazite proizvođače u kini? alibaba ili ima nešto bolje? podrazumijeva se da ne plaćam nekog agenta...
na alibabi imaš za svakog prdavca koliko je godina kod njih i to ti je prvo što moraš pogledati i ukoliko je tek prvu godinu ja bih ga zaobišla
na alibabi imaju forum pa i tako možeš da provjeriš povjerenje prodavca
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 10:01   #429
Quote:
nibleri kaže: Pogledaj post
na alibabi imaš za svakog prdavca koliko je godina kod njih i to ti je prvo što moraš pogledati i ukoliko je tek prvu godinu ja bih ga zaobišla
na alibabi imaju forum pa i tako možeš da provjeriš povjerenje prodavca
a ima i onih koji su dugo godina "gold member" pa opet čitam da za*ebu i nikome ništa... najveći problem je taj što alibaba ne pruža zašitu kao npr ebay...

preporuča se angažiranje agenta, koji bi kao provjerio robu prije slanja... no kako mogu biti siguran da on nije u dogovoru s firmom i sl. i da na kraju platim i njemu i ostanem i bez tih novaca?

puno je tu "što ako", a opet, s druge strane, svakodnevno se uvozi iz kine pa sam pod velikim upitnikom...
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 08:49   #430
Pozdrav svima,

Stupio sam u kontakt sa firmom iz Kine, dogovorio gotovo sve. Imam nedoumice oko plaćanja računa. Oni traže djelomično ili potpuno plaćanje prije početka proizvodnje naručene robe (što mi je razumljivo), ali ukoliko platim preko TT zaračunati će mi još 50US$ za svako uplatu, a ako platim preko WU nema te dodatne naplate.
Nisam nikad plaćao preko WU, nemam iskustva s time, moja banka (RBA) mislim da ni nema mogućnost plaćanja WU, ne znam niti dali je dozvoljeno takvo plaćanje računa prema vani, ne želim biti u nekom prekršaju te vas stoga molim za vaše savjete.
Hvala.
rei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 11:42   #431
kolko ja znam preko WU plaćaš osobi a ne firmi tako da ti to vjerovatno ne važi ako želiš regularno da uvezeš robu
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 11:49   #432
Pa WU ti isto zaracunava proviziju za slanje love i to cak blizu 15%.
Zasto im ne uplatis na racun preko SWIFT-a?
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 12:08   #433
Hvala na odgovorima,
Ovi moji Kinezi jednostavno naplaćuju extra charge 50$ ukoliko se plaćanje prema njima vrši preko banke jer im banka kako oni kažu toliko naplati, pa oni to naplaćuju meni. Ukoliko bi išao s WU nema extra naplate od njih, stoga sam mislio ako netko već ima iskustva s plaćanjem proforma invoice-a preko WU da ih podijeli ovdje s nama.
Nema druge nego idem preko swifta i tih 50$ ukalkulirati u trošak nabave.
rei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:40   #434
Pozz svima,

nibleri vidim da ti imaš iskustva sa kupovanjem preko alibabe. Dogovaram zadnjih dana sa nekoliko različitih prodavača od tamo, tojest tvornica jer sam kontaktirao izravno u tvornice i dogovorio kupovinu LED i prekidača i pločica, dakle od 3 tvornice kupujem. Oni su mi poslali cijene robe i cijene shippinga. Za diode sam dogovorio preko DHL-a za 50ak dolara, a sa ostalima samo express shipping za nekakvih stotinjak dolara. E sad da pitam, jeli ovdje u cijenu uključen i carina/PDV i sve ostalo? ili moram pitati prodavače dali je sve ovdje uključeno u cijenu?

EDIT: Samo da pitam još, ja nisam uzimao nekakve ogromne količine toga, dioda oko 4000, prekidača stotinjak, a ploča desetak. Sad me zabrinjava da me ne izađe na kraju to skuplje nego u nas. Diode neće, ali za ovo dvoje, uhhh.. nisam baš siguran :S
__________________
Sve je bilo dobro

Zadnje uređivanje pacmann : 27.08.2014. at 14:49.
pacmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 13:16   #435
pa to ti ide na carinjenje ali je pitanje da li imaš ti pravo uvoza i na koji način

ja sam uvezla preko firme i platila carinu i pdv
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 13:25   #436
Normalno preko firme ću platiti sve i uvesti, imam u registrirani djelatnostima kupovina i prodaja na inozemnom tržištu itd. Dakle da računam još +35% na sve ovo što kupujem? 25% pdv, 10% carina? Jer diode me sa prijevozom koštaju 148 dolara, prekidači 150 dolara bez prijevoza, a ploče 261 dolar sa svime. Sve ide preko DHL-a, valjda mi više neće zaračunati ništa osim tih 35%.. Hoću li moći odbiti ovih 25% kasnije?
__________________
Sve je bilo dobro
pacmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 22:11   #437
Quote:
pacmann kaže: Pogledaj post
Normalno preko firme ću platiti sve i uvesti, imam u registrirani djelatnostima kupovina i prodaja na inozemnom tržištu itd. Dakle da računam još +35% na sve ovo što kupujem? 25% pdv, 10% carina? Jer diode me sa prijevozom koštaju 148 dolara, prekidači 150 dolara bez prijevoza, a ploče 261 dolar sa svime. Sve ide preko DHL-a, valjda mi više neće zaračunati ništa osim tih 35%.. Hoću li moći odbiti ovih 25% kasnije?
zaračunat će ti i troškove špedicije. pdv i carina ide na proizvod + dostava. a inače ak je pdv 25 a carina 10 onda je i nesto vise od 35 posto ak se ne varam 10 posto carine pa na to sve 25 posto pdv-a ili obrnuto ili tako nesto. ako nisam nesto pobrkao, ali da se ne iznenadis.

pa ak si u sustavu pdv-a onda mozes "odbiti" ovih 25 posto , ne?
SayWhatAgain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 15:50   #438
uvoz iz Kine

Lijep pozdrav svima
Naime, želim u Kini kupiti predmet za vlastite potrebe od 150 USD, težine 50-100 kg ali poštarina cca 2000 USD, pa bih molio iskusne za sajvet tj. postoji li mogućnost da nađem nekog tko uvozi pa da ima mjesta u kontenjeru ili neke takve opcije, vremenski manje bitno. Hvala unaprijed
ivanoboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 16:14   #439
Quote:
ivanoboz kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima
Naime, želim u Kini kupiti predmet za vlastite potrebe od 150 USD, težine 50-100 kg ali poštarina cca 2000 USD, pa bih molio iskusne za sajvet tj. postoji li mogućnost da nađem nekog tko uvozi pa da ima mjesta u kontenjeru ili neke takve opcije, vremenski manje bitno. Hvala unaprijed
Koliko ja znam možes uzet shared containers, tj. zakupiš samo dio kontenjera i tu te nebi trebalo izaći previše novaca,najviše zavisi o volumenu koji zauzima ali mislim da to nebi trebalo bit vise od 100 USD ili čak i dosta manje.Ovo šta ti gledaš je vrlo vjerojatno avionski jer tamo je 1kg oko 10ak i više USD.
Ako si u ZG javi se kinezima na kineskom zidu ili Janjevcima,oni svi uvoze iz Kine pa bi ti mogli pomoć.
mozak23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:50   #440
Pitanje

Htjeo bi uvesti plasticno cvijece iz Kine.
Da li neko ima iskustva sa tim ili neki agente da mi se javi.
Pozdrav
pajo13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.