Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2014., 15:15   #81
Quote:
kuku kaže: Pogledaj post
Naš klinac ima 2,5 godine i već godinu dana idemo kod zubara. Počele su mu propadati jedinice gorne zbog sisanja (tako nam je rečeno). Mi smo u Rijeci i idemo kod zubara baš za tako malenu djecu.
Koji je to?

Moj mali se inace u toj dobio nije uopce bojao nicega, strahovi su krenuli puno kasnije - negdje iza 3 godine. Zubaru je jedva pristao otvorit na brzinu usta, a kad smo bili prvi put bez problema je sve znatizeljno razgledavao (negdje sa 2 godine smo krenuli). No nas zubar se ne trudi pretjerano animirati djecu i jako sam tuzna zbog toga. Pokusava ga animirati na (po meni) krivi nacin, tipa "ok, ako ti neces onda cu zvat drugog pacijenta", "ajde, ajde, nemam vremena ljudi cekaju", "kako si ti tako veliki a neces mi pokazati" i sl. Imam osjecaj da sve to zapravo napravi kontraefekt.

Sto je najbolje i pedijatrica se ponasa na isti nacin. Pa koji je njima vrag? Pa neces dobiti da dijete suradjuje s tobom na nacin da ga pozurujes i omalovazavas da je mali, beba i sl.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:21   #82
ja smo moram napisati da se karijesi ne dobivaju radi dojenja, da je to zbilja ali zbilja jako zastarjelo misljenje koje je visestruko opovrgnuto studijama raznim
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:31   #83
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja smo moram napisati da se karijesi ne dobivaju radi dojenja, da je to zbilja ali zbilja jako zastarjelo misljenje koje je visestruko opovrgnuto studijama raznim
Točno, dobivaju se radi hrane.

Odnosno, dobivaju se jer vrlo malo ljudi misli da treba/smije/može prati zube bebama. A bebe doje. Onda se veli da je radi dojenja.

Po meni, što kasnije dijete dobije prve zube, to bolje za dijete i te zube.

Malog vodim kod zubara od navršenih 11 mjeseci, dvaput godišnje. Čisto da ne zaboravi. Sad su imali baš prije dva tjedna kontrolu u vrtiću i jedan je od jako rijetkih koji nema niti jedan karijes, ima odličan zagriz (iako to još nije toliko važno) i radi toga sam baš ponosna na sebe.

Glupo, ali jesam.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 17:02   #84
ermmmm ne, od mlijeka se ne dobije karijes. guglaj
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 18:57   #85
MOja nema problema s karijesima (ima jedan popravljeni zub, ostali su svi zdravi, hvala Bogu ima zube na tatu),ali mislim da će imati (ili već ima) problem sa zagrizom. Prošli put kad smo bili kod zubarice (u 9. mj) pitala sam je što misli o njenom zagrizu, rekla je da ne vidi za sad problema (ima gore jedinice trajne, gotovo izašle valjda do kraja, dvojki nema, dolje su i jedinice i dvojke trajne, ostalo mliječno).Ima razmak između gornjih jedinica ali kaže zubarica da će se to popravit kad niknu dvojke i poguraju ih.

No mene muči to što mala nepravilno govori pojedine glasove (bilabijale, "p","b" i "m"), pa mislim da je i do zagriza. Kad se potrudi zna reći ispravno (ako pazi),ali kad ne pazi onda gornje zube stavi na donju usnicu kod izgovora.Išli smo logopedu, trenutno tražimo drugog.

KOme se obratiti, ide li se do ortodonta preko zubara ili je on neovisan od zubara? Ići ćemo zubarici ponovno iza Nove Godine pa ću je ponovno pitat da pogleda.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 08:25   #86
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Koji je to?

Moj mali se inace u toj dobio nije uopce bojao nicega, strahovi su krenuli puno kasnije - negdje iza 3 godine. Zubaru je jedva pristao otvorit na brzinu usta, a kad smo bili prvi put bez problema je sve znatizeljno razgledavao (negdje sa 2 godine smo krenuli). No nas zubar se ne trudi pretjerano animirati djecu i jako sam tuzna zbog toga. Pokusava ga animirati na (po meni) krivi nacin, tipa "ok, ako ti neces onda cu zvat drugog pacijenta", "ajde, ajde, nemam vremena ljudi cekaju", "kako si ti tako veliki a neces mi pokazati" i sl. Imam osjecaj da sve to zapravo napravi kontraefekt.

Sto je najbolje i pedijatrica se ponasa na isti nacin. Pa koji je njima vrag? Pa neces dobiti da dijete suradjuje s tobom na nacin da ga pozurujes i omalovazavas da je mali, beba i sl.
Preko puta pošte 2, odmah do izlaza onih vatrogasaca. Tamo idu i studenti na praksu i ima 2 ili 3 kata zgrada, na svakom katu su po par ordinacija, saznam ti od žene kako se točno zove pa napišem.
kuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 09:45   #87
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Malog vodim kod zubara od navršenih 11 mjeseci, dvaput godišnje. Čisto da ne zaboravi. Sad su imali baš prije dva tjedna kontrolu u vrtiću i jedan je od jako rijetkih koji nema niti jedan karijes, ima odličan zagriz (iako to još nije toliko važno) i radi toga sam baš ponosna na sebe.

Glupo, ali jesam.
imaš razloga biti ponosna, ako i nije do toga što uredno vodiš brigu o njegovim zubima, onda je do gena
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 09:57   #88
Ne znam kome idete vi svi, ali ti zubari preko hzzo-a su živi horor jer nitko ne želi dati anesteziju. Kao da jedna injekcija košta ko zlatno tele. I naravno da je trauma kad buše i štemaju na živo. To nije podnošljivo ni za odraslog čovjeka a kamoli za dijete.

Tako da je najvažnije istražiti tko je voljan raditi sa anestezijom. Ipak smo u 21. stoljeću.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.