Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2006., 09:43   #61
prvo sam si mislila kak ti se uopće da odgovarat arslanu
pa sam počela čitat

Quote:
goxic kaže:
nema ljepseg kad ti za laku noc beba zaspi u narucju a za dobro jutro te doceka zarazan osmjeh od uha do uha.
podsjetio si me na moje bebe prije 20 i 18 god
sad se tupavo smješkam vlažnih očiju
ma nema ništa ljepše na svijetu od bezubog osmjeha od uha do uha

popravio si mi dan
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 10:27   #62
Quote:
Arslan kaže:
Hoce li netko reci zasto se odlucio imati dijete?
Nece, nego ce tebe razapeti.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 10:36   #63
Ja sam se odlučio imati djecu da bih preko njih ostvario svoje bolesne i neostvarene ambicije...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 10:39   #64
Quote:
prometej kaže:
Ja sam se odlučio imati djecu da bih preko njih ostvario svoje bolesne i neostvarene ambicije...


m-da, sigurno će ti to poći za rukom..
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 10:40   #65
Naravno da hoće. U tom smislu, već sam napravio dvije kćeri. Muškarci mi ne bi bili od pomoći...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 11:22   #66
Quote:
prometej kaže:
Naravno da hoće. U tom smislu, već sam napravio dvije kćeri. Muškarci mi ne bi bili od pomoći...
A ambicija ti je bila naci kuratog muskarca i bogato se udati

Šalim se, naravno
goxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 11:24   #67
Paa blizu si. Zapravo sam htio bogatog nogometaša
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 11:25   #68
Gle Arslane, legitimno je ne imati djecu, pa zato nema ni smisla argumentirati pro ili kontra imanja djece. Ili ih želiš, ili ne. Nije to racionalna odluka da važeš pluseve i minuse. Jer da jest, mogao bi sličnim razmišljanjem doći i do zaključka da se ne isplati imati ženu, kad možeš i iznajmiti jednu po potrebi.

PS: Zaboravio si navesti da su djeca grozno skup hobi. Za tu lovu možeš održavati sportski avion ili putovati oko svijeta ili smanjiti radno vrijeme na 60% ili svaki dan šmrkati nekoliko linija kokaina ... po meni je lova apsolutni killer argument.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 11:26   #69
Quote:
Arslan kaže:
Hoce li netko reci zasto se odlucio imati dijete?

Zato sto je bio logican sljed stvari.


Hebo te, a ja sam mislila da nisam ko one who follow the crowd.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 11:35   #70
Obzirom da svi/sve stari i nestaje, nije li nešto najprirodnije ostaviti novi život iza sebe?
Životinje imaju mlade, biljke daju plodove, a ljudi rađaju djecu. Zaključiti da je to suvišno, jednako je zaključku da sunce ne treba izjutra izaći jer nam je noć draža.

Volio bih da svi koji misle da djecu ne treba imati, provedu bar tjedan dana kao Pale, pa bi vidli koja je to pustoš u svakom pogledu.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 11:46   #71
Quote:
Arslan kaže:
Hoce li netko reci zasto se odlucio imati dijete? Evo mojih razmisljanja o tome zasto to nema smisla:
- trudnoca je poput duge i lagane bolesti - debljanje, hormoni, mucnine
- porod je poput operacije - neugodan, bolan, ostavlja trajne posljedice i pocentijalno je opasan po zivot
- prodjes trudnocu i imas malu bebu koja place po noci, urlice, besvjesno bice sto samo jede, place i kenja - zbogom nocnom odmoru, dobro jutro zasrani pampers
- kad malo naraste dijete je mozda polusvijesno bice, sebicno i neposlusno, trci okolo, prlja, dira, ugrozava svoje zdravlje i zivcira te glupim ponasanjem, nema tu zanimljivih razgovora nego 1001 pitanje "zasto", puno puta ponovljeno, te razgovori na nivou debila "gu gu bu bu"
- kad naraste jos malo, krenut ce u skolu, stalo ti je do djeteta, no sad ide na ispiranje mozga od strane tamo nekih uciteljskih likova koji ce mu prodavati ideje mozda oprecne tvojima, dobro jutro brige da li ga druga djeca tuku ili je zavrsio pod kotacima tramvaja
- prodje gimnaziju, ide na faks, formira se kao licnost polako, ali dolazi klasicna teeny pobuna protiv roditeljskog svjetonazora
- zavrsi faks, odlazi ziviti svoj zivot, zeli privatnost

Dakle, najbolje godine zivota, neki middle age, kad imas energiju i novac, potrosis na podizanje ljudskog bica koje ce ti uzeti vrijeme, sredstva i ljubav, te ce te na kraju napustiti. Ako si nezadovoljan svijetom u kom zivis, zasto u njega donjeti jos jedan zivot? Nije li to namjerna okrutnost najgore vrste?
kako odlican post, neznam uopce sto bih dodala
pun mi je kufer novopecenih mama i zenica koje su nekad bile moje prijateljice i koje su mi se sad nasle spocitavat da sam sebicna i cudna kad kazem da, koliko god sam prije zeljela dijete sad ga ne zelim i zahvalna sam na prilici sto sam dosla do ovog stupnja razmisljanja prije nego mi se "zalomilo".
Ne kazem da nikad necu imati svoju djecu, zapravo vrlo je vjerojatno da cu se i ja naposlijetku uklopiti u "okivre ocekivanja" jer cini se da nam je evolucijski zapisano u genima da tako treba biti, ali ovaj post mi je osvjezio dan!
mozda usvojiti dijete....neku curicu od 8 godina, ili sestru i brata u pocetnom stadiju puberteta, kad im treba najvise paznje, usmjeravanja, odgoja, razumijevanja, spasit ih iz institucija i potrudit se da im dam ono sto tamo nebi imali, netko tko bi bio zahvalniji na pruzenom od vlastita djeteta (govorim iz svog primjera ) to mi se sve vise cini kao opcija, naravno ako financije budu dozvoljavale......
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 11:49   #72
Quote:
MicaMaca kaže:
kako odlican post, neznam uopce sto bih dodala
pun mi je kufer novopecenih mama i zenica koje su nekad bile moje prijateljice i koje su mi se sad nasle spocitavat da sam sebicna i cudna kad kazem da, koliko god sam prije zeljela dijete sad ga ne zelim i zahvalna sam na prilici sto sam dosla do ovog stupnja razmisljanja prije nego mi se "zalomilo".
Ne kazem da nikad necu imati svoju djecu, zapravo vrlo je vjerojatno da cu se i ja naposlijetku uklopiti u "okivre ocekivanja" jer cini se da nam je evolucijski zapisano u genima da tako treba biti, ali ovaj post mi je osvjezio dan!
mozda usvojiti dijete....neku curicu od 8 godina, ili sestru i brata u pocetnom stadiju puberteta, kad im treba najvise paznje, usmjeravanja, odgoja, razumijevanja, spasit ih iz institucija i potrudit se da im dam ono sto tamo nebi imali, netko tko bi bio zahvalniji na pruzenom od vlastita djeteta (govorim iz svog primjera ) to mi se sve vise cini kao opcija, naravno ako financije budu dozvoljavale......

pa i tu curicu od 8 god i sestru i brata je neka majka rodila- i prošla sve ono gore navedeno..

sad suvišno je ulaziti u razloge ove ili one i svatko ima pravo na svoj stav po tom pitanju ali trivijalizirati nastanak samoga života...
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 11:53   #73
Quote:
kemik kaže:
zaista je steta sto su se tvoji roditelji odlucili na takvo traumaticno iskustvo, u pravu si

apropos ovoga (iako niej upuceno meni) da steta sto su se moji odlucili na takvo iskustvo, radije bih da nisu, ali nisam mogla birati. nemogucnost odabira mi je jos jedan od odlucujucih faktora. velika je stvar nekome dati zivot, to bi ipak trebalo biti konsiderabilno.
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 12:02   #74
Quote:
impoSIBILA kaže:
pa i tu curicu od 8 god i sestru i brata je neka majka rodila- i prošla sve ono gore navedeno..

sad suvišno je ulaziti u razloge ove ili one i svatko ima pravo na svoj stav po tom pitanju ali trivijalizirati nastanak samoga života...
nije istina, ona je tu malenu samo rodila, sve ostalo nije uslijedilo, a moj stav je zasto stvarati novi zivot ako smatras da to novo bice nece imati zivot kakav zasluzuje? bolje je pomoci nekome tko je vec rodjen a nema nikoga i nista.
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 12:04   #75
Quote:
MicaMaca kaže:
nije istina, ona je tu malenu samo rodila, sve ostalo nije uslijedilo, a moj stav je zasto stvarati novi zivot ako smatras da to novo bice nece imati zivot kakav zasluzuje? bolje je pomoci nekome tko je vec rodjen a nema nikoga i nista.


dapače, smatram da je potrebno mnogo više požrtvovanosti usvojiti dijete, jer lako je voljeti vlastito...

ali tu je opet sama bit pitanja a da bi se odgovorilo na njega treba znati i odgovore na sva ona pitanja gore sa filozofije; ljubav, svrha postojanja etc...
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 12:06   #76
Quote:
Arslan kaže:
Hoce li netko reci zasto se odlucio imati dijete? Evo mojih razmisljanja o tome zasto to nema smisla:
- trudnoca je poput duge i lagane bolesti - debljanje, hormoni, mucnine
- porod je poput operacije - neugodan, bolan, ostavlja trajne posljedice i pocentijalno je opasan po zivot
- prodjes trudnocu i imas malu bebu koja place po noci, urlice, besvjesno bice sto samo jede, place i kenja - zbogom nocnom odmoru, dobro jutro zasrani pampers
- kad malo naraste dijete je mozda polusvijesno bice, sebicno i neposlusno, trci okolo, prlja, dira, ugrozava svoje zdravlje i zivcira te glupim ponasanjem, nema tu zanimljivih razgovora nego 1001 pitanje "zasto", puno puta ponovljeno, te razgovori na nivou debila "gu gu bu bu"
- kad naraste jos malo, krenut ce u skolu, stalo ti je do djeteta, no sad ide na ispiranje mozga od strane tamo nekih uciteljskih likova koji ce mu prodavati ideje mozda oprecne tvojima, dobro jutro brige da li ga druga djeca tuku ili je zavrsio pod kotacima tramvaja
- prodje gimnaziju, ide na faks, formira se kao licnost polako, ali dolazi klasicna teeny pobuna protiv roditeljskog svjetonazora
- zavrsi faks, odlazi ziviti svoj zivot, zeli privatnost

Dakle, najbolje godine zivota, neki middle age, kad imas energiju i novac, potrosis na podizanje ljudskog bica koje ce ti uzeti vrijeme, sredstva i ljubav, te ce te na kraju napustiti. Ako si nezadovoljan svijetom u kom zivis, zasto u njega donjeti jos jedan zivot? Nije li to namjerna okrutnost najgore vrste?
Meni je bas drago da postoje muskarci kao sto si ti, s takvim razmisljanjem. Svaka cast
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 12:21   #77
Quote:
tamica kaže:
Meni je bas drago da postoje muskarci kao sto si ti, s takvim razmisljanjem. Svaka cast


misliš, ono, blago njegovoj boljoj polovici?

ma daaaaaaj!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 12:26   #78
Quote:
impoSIBILA kaže:
misliš, ono, blago njegovoj boljoj polovici?

ma daaaaaaj!
Covjek je napisao istinu. Sve je napisao kak je. Sto ce nekome djeca? Poznato je i da se odnosi između partnera srozaju kada dođe dijete i sto je onda tu tak lijepo?
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 12:29   #79
Quote:
tamica kaže:
Covjek je napisao istinu. Sve je napisao kak je. Sto ce nekome djeca? Poznato je i da se odnosi između partnera srozaju kada dođe dijete i sto je onda tu tak lijepo?

ne znam za tebe, ja mislim da sam ja lijepa... i dobra .. kao i moj brat i moja sestra i svi moji bližnji... i moje dijete naravno... i svakako mislim da je svaka žrtva vrijedna ovog mog malog bića vrijedno je i samog mog života!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 12:29   #80
Quote:
Nerea kaže:
Ahahahaa .....draga uzmi ogledalo i pogledaj do.....ma ..nishta nishta....
ti fino usvoji kad ti se bude dalo imat dite..
pa i ocu. prvo jedno malo vece, pa onda jedno manje
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.