Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2006., 14:53   #441
Dobit

Quote:
spaljena kaže:
Mag još mi nisi odgovorila na pitanje pa ga ponavljam?
U koju funkciju staviti zaštićena luka skladišta u Rijeci da grad ima od njih dobit a ne samo trrošak?
Unaprijed zahvaljujem na pisemenom odgvoru
.
Mi na tronu nemamo vremena odgovarati na svaku budalastinu onda kada bi vi podanici malo trkeljali....no evo kad vec unaprijed zahvaljujes:
Ti zivis u Rijeci ha?
Onda bi najbolje bilo da ta skladista stavimo u funkciju tvojeg trajnog uskladistenja. Eto tako bi grad Rijeka imao dobiti.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 15:11   #442
Quote:
Vorspiel kaže:
ufff stvarno si težak slučaj
nemaš pojma o čemu niti o kome govoriš...bitno da kenjaš :klap:
ne, za sranje si ovdje zadužen ti. i to za prolijev, kako se voliš veoma pismeno izraziti, dok zahtijevaš od sugovornika logične i pismene argumente.
a umjetnik tolj inače nema baš nikakve veze s utjecajnom familijom tolj, ne. koja je postala jako utjecajna baš u istom periodu kad se on probio kao umjetnik. ali to je čista slučajnost. on u stvari uopće nije iz te obitelji, čak se ne zove kao oni. zove se ivica budalica, a uzeo je pseudonim slaven tolj, iz poštovanja prema našem veeelikom pjesniku i generalu, onom koji je frapantno nalik na goebbelsa.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 16:49   #443
Quote:
car_je_gol kaže:
ne, za sranje si ovdje zadužen ti. i to za prolijev, kako se voliš veoma pismeno izraziti, dok zahtijevaš od sugovornika logične i pismene argumente.
a umjetnik tolj inače nema baš nikakve veze s utjecajnom familijom tolj, ne. koja je postala jako utjecajna baš u istom periodu kad se on probio kao umjetnik. ali to je čista slučajnost. on u stvari uopće nije iz te obitelji, čak se ne zove kao oni. zove se ivica budalica, a uzeo je pseudonim slaven tolj, iz poštovanja prema našem veeelikom pjesniku i generalu, onom koji je frapantno nalik na goebbelsa.

logičan i pismen argument nije isto što i pogreška u razlikovanju ije/je...ispričavam se svima onima koji nisu razumjeli riječ PROLIJEV jer je krivo napisana...duboko se kajem

a što se tiče slavena tolja koji je ovdje tek usput spomenut, da bi se ti odmah našao pozvan da ga BEZ ITI JEDNOG ARGUMENTA, ITI JEDNE ČINJENICE O NJEGOVU RADU popljuvaš navodnim obiteljskim vezama sa stanovitim generalom, koje su eto razlog zašto slaven tolj ima uspješnu umjetničku karijeru.
vrlo vrlo primitivno. pitam se što čovjeka poput tebe navodi na pisanje tolike količine idiotarija? glupost? retardiranost? neukost? primitivizam? bit će da je od svega pomalo...
Vorspiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 17:20   #444
Quote:
Vorspiel kaže:
logičan i pismen argument nije isto što i pogreška u razlikovanju ije/je...ispričavam se svima onima koji nisu razumjeli riječ PROLIJEV jer je krivo napisana...duboko se kajem

a što se tiče slavena tolja koji je ovdje tek usput spomenut, da bi se ti odmah našao pozvan da ga BEZ ITI JEDNOG ARGUMENTA, ITI JEDNE ČINJENICE O NJEGOVU RADU popljuvaš navodnim obiteljskim vezama sa stanovitim generalom, koje su eto razlog zašto slaven tolj ima uspješnu umjetničku karijeru.
vrlo vrlo primitivno. pitam se što čovjeka poput tebe navodi na pisanje tolike količine idiotarija? glupost? retardiranost? neukost? primitivizam? bit će da je od svega pomalo...
seljačino ordirnarno nepismena!
ti nekoga nazivaš idiotom? neukim? primitivcem?
samo trtljaj dalje, lijepo je da svi mogu vidjeti tvoju razinu pismenosti i opće kulture, da ne govorimo o - kako ono? sofisticiranosti, intelektualizmu, elitizmu i svemu ostalom što si ranije nadrobio, gorljivo nižući panegirike vrhuncu ljudske genijalnosti, koji se sastoji od kretenskih radnji javno izvođenih od tzv. konceptualnih umjetnika.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 17:30   #445
Quote:
car_je_gol kaže:
seljačino ordirnarno nepismena!
ti nekoga nazivaš idiotom? neukim? primitivcem?
samo trtljaj dalje, lijepo je da svi mogu vidjeti tvoju razinu pismenosti i opće kulture, da ne govorimo o - kako ono? sofisticiranosti, intelektualizmu, elitizmu i svemu ostalom što si ranije nadrobio, gorljivo nižući panegirike vrhuncu ljudske genijalnosti, koji se sastoji od kretenskih radnji javno izvođenih od tzv. konceptualnih umjetnika.
nevjerojatno koliko samo fantaziraš...u nijednom postu nisam 'gorljivo nizao panegirike vrhuncu ljudkse genijalnosti, koja se sastoji od kretenskih radnji javno izvođenih od tzv. konceptualnih umjetnika' kako to ti kažeš.
nijendom nisam pohvalio rad vlaste delimar iz jednostavnog razloga što se u to posebno ne razumijem, što sam već i napisao. isto tako nisam pisao nikakve pohvale o radu ijednog drugog hrvatskog konceptualnog umjetnika. tvoj je problem što povremeno haluciniraš, a osatak vremena pljuvaš po svemu sa najjadnijim i najprozirnijim štosevima
Vorspiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 17:49   #446
Quote:
Vorspiel kaže:
nijendom nisam pohvalio rad vlaste delimar iz jednostavnog razloga što se u to posebno ne razumijem, što sam već i napisao. isto tako nisam pisao nikakve pohvale o radu ijednog drugog hrvatskog konceptualnog umjetnika.
ne, uopće nisi bio na ovom topicu.
zapravo, nisi ni sad.
nema te.
ne postojiš.
bar što se mene tiče.

i ne, nisi hvalio, samo si žučljivo napadao njihove kritičare , spočitavajući nedostatak sluha za, koliko god nevjerojatno zvuči iz tvojih usta, 'intelektualizam, sofisticiranost i elitizam'.
btw, dosadan si već sa tom kritikom tuđih kritika.
a sam objekt kritike te, navodno, nimalo ne zanima?
bez veze s mozgom.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 17:58   #447
Quote:
Vorspiel kaže:
ja nisam nigdje spomenuo 'naše konceptualne umjetnike'. ne zanima me konceptualna umjetnost niti je pratim. samo sam reagirao na izjave koje se ovdje mogu pročitati a kojima se negira i izvrće ruglu čitava suvremena umjetnost bez ikakvih inteligentnih argumenata i to, koliko sam uspio primjetiti, od ljudi koji na vrlo ograničen način shvaćaju umjetnost. što se tiče naših konceptualnih umjetnika, nemam interesa a prvenstveno niti znanja da ih komentiram.

evo...mislim da sam bio prilično jasan u ovom 'starom' postu zašto sam se upustio u diskusiju na ovu temu.
drugi put bolje prati diskusiju

i rest my case
Vorspiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 18:00   #448
Quote:
car_je_gol kaže:
ne, uopće nisi bio na ovom topicu.
zapravo, nisi ni sad.
nema te.
ne postojiš.
bar što se mene tiče.


ne znam kako ću preživjeti činjenicu da za tebe ne postojim...brrrrr
Vorspiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 18:05   #449
Quote:
car_je_gol kaže:
i ne, nisi hvalio, samo si žučljivo napadao njihove kritičarebez veze s
teško da bih nazvao kritičarima gomilu praznoglavih idiota koji misle da su spoznali čitavu umjetnost nakon što su prolistali 2-3 monografije o renesansi i impresionizmu...a onda se još nađu pozvani da sve nastalo u 20. i 21. stoljeću treba spaliti jer se ne uklapa u njihovo ograničeno viđenje umjetnosti
Vorspiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 18:08   #450
Quote:
car_je_gol kaže:
btw, dosadan si već sa tom kritikom tuđih kritika.
a sam objekt kritike te, navodno, nimalo ne zanima?
bez veze s mozgom.
istina...dosadio sam već i samom sebi objašnjavajući se sa kretenoidima poput tebe...ajd bok
Vorspiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 18:21   #451
Quote:
Vorspiel kaže:
teško da bih nazvao kritičarima gomilu praznoglavih idiota koji misle da su spoznali čitavu umjetnost nakon što su prolistali 2-3 monografije o renesansi i impresionizmu...a onda se još nađu pozvani da sve nastalo u 20. i 21. stoljeću treba spaliti jer se ne uklapa u njihovo ograničeno viđenje umjetnosti
tko sad halucinira?
ili možda konceptualizam, ako ne i sama VD i njoj slični bezveznjaci, predstavljaju cijelu umjetnost 20. i 21. stoljeća?
a tko ih ne priznaje za vrhunske reprezente, taj je idiot, primitivac, luđak i neprijatelj sofisticiranih elita. intelektualnih, veoma. i pismenih.
daj, zgasi se!
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 01:48   #452
Ajde oladite vas dvoje.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 02:06   #453
pa 20. i 21. stoljece bi se vrlo lako moglo nazvati konceptualnima.zar vec 1917. godine izlaganjem "fontane" iliti pisoara duchamp nije otvorio to pitanje?ili jos ranije picasso sa "gospodjicama iz avignona"? vjerujem da jos mnogi ne priznaju to kao umjetnost,i zato je ranije i bio moj komentar da su mnogi stali u renesansi-valjda im je to shvatljivo.sve one koji su ovdje ostavili neargumentirane komentare smatram kukavicama i ogranicenim osobama.nije stvar u tome da se vd prizna kao umjetnica,vec da se dopusti da se o tome razgovara.i time branim tezu o provokaciji umjetnosti.a bojati se neceg novog je normalno,ali nije mi u redu ne usuditi se prici tome,ali slobodno i naveliko srat o istom.
cijenim vorspiela za sve sto je napisao ;iz istih razloga sam se i ja ukljucila u raspravu.bilo je potrebno malo zdravog sagledanja na ovaj topic.
a cijenim i sva oprecna misljenja koja u sebi nose nesto vise od plitkih razmisljanja...volim kad se ljudi potrude.
dakle,ne znam jel treba zakljuciti ili da se prebacimo na podforum umjetnost,ali mislim da je vrijeme za sirenje vidika
(ovo je bilo pateticno,a jebi ga )
crvenooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 06:39   #454
Quote:
crvenooka kaže:
pa 20. i 21. stoljece bi se vrlo lako moglo nazvati konceptualnima.zar vec 1917. godine izlaganjem "fontane" iliti pisoara duchamp nije otvorio to pitanje?ili jos ranije picasso sa "gospodjicama iz avignona"? vjerujem da jos mnogi ne priznaju to kao umjetnost,i zato je ranije i bio moj komentar da su mnogi stali u renesansi-valjda im je to shvatljivo.sve one koji su ovdje ostavili neargumentirane komentare smatram kukavicama i ogranicenim osobama.nije stvar u tome da se vd prizna kao umjetnica,vec da se dopusti da se o tome razgovara.i time branim tezu o provokaciji umjetnosti.a bojati se neceg novog je normalno,ali nije mi u redu ne usuditi se prici tome,ali slobodno i naveliko srat o istom.
cijenim vorspiela za sve sto je napisao ;iz istih razloga sam se i ja ukljucila u raspravu.bilo je potrebno malo zdravog sagledanja na ovaj topic.
a cijenim i sva oprecna misljenja koja u sebi nose nesto vise od plitkih razmisljanja...volim kad se ljudi potrude.
dakle,ne znam jel treba zakljuciti ili da se prebacimo na podforum umjetnost,ali mislim da je vrijeme za sirenje vidika
(ovo je bilo pateticno,a jebi ga )


u doživljavanju umjetnosti ima puno prostora za sučeljavanje suprostavljenih mišljenja i postoji velika sloboda za vlastite interpretacije...posebno se to odnosi na suvremenu umjetnost koja često u sebi nosi mnoge kontroverze, ali također i zahtijeva puno veći angažman od klasičnih likovnih umjetnosti. 20. stoljeće je donjelo goleme promjene u svim sferama ljudske djelatnosti i života, pa tako i u umjetnosti..bla bla bla to je sve već opće poznato.

zabavno je ali u isto vrijeme i poražavajuće kolika gomila ljudi na ovom topicu, koji suvremenu umjetnost nisu niti primirisali, uzima sebi za pravo da nešto o čemu pojma nemaju gaze i pljuvaju bez ijednog suvislog komentara i time samo pokazuju svu bijedu svojeg neznanja. uz to bilo kakav pokušaj argumentirane rasprave ignoriraju ili pak časte najprizemnijim dosjetkama. ja osobno uvijek cijenim suprostavljeno mišljenje kada je potkrijepljeno smislenim argumentima, ali ovdje se ipak radi o nečem sasvim drugom....

dobro je primjetila (iako ustvari nehotično i nimalo lucidno) jedna od tih 'stručnjaka' da metropole poput beča, praga i pariza imaju publiku koja se više kuži u umjetnost nego li ovdje kod nas...ali razlog tome je što je naše društvo duhom osiromašeno, neobrazovano (navodno svega 8% hrvata ima visoku naobrazbu, što je na dnu ljestvice u europi), a upitna je i tradicija koju imamo (ipak smo mi uvijek bili jedna debela provincija)...htjeli oni to priznati ili ne, umjetnost je ipak stvar elite...intelektualne građanske elite (a to je vrsta koja se teško teško razvija u ovim krajevima)

margaritas ante porcos
Vorspiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 07:10   #455
o kakvom je problemu riječ potkrijepit ću sa nekoliko primjera:

u osijeku je raspisan natječaj za spomenik anti starčeviću. komisija sastavljena što od stručnjaka što od lokalnih političara izabire jedan rad koji je prilično konceptualan i suvremen, ali gradonačelnik samovoljno odustaje od tog rada i izabire jedan anakroni, od struke odbačeni, skulpturalni rad koji je više po njegovom estetskom ukusu i ukusu lokalne sredine.

u splitu na natječaju za uređenje rive pobjeđuje odličan projekt (studio 3LHD). lokalna zajednica se gotovo diže na bunu jer nije u stanju shvatiti estetiku suvremenog. bliži im je mediteranski kič na koji su navikli. gradonačelnik ovaj put, na svu sreću, ne odustaje.

u krapinskim toplicama u sklopu projekta POS nastaje fantastičan projekt. struka ga nagrađuje. lokalno stanovništvo? naravno, zgroženi su projektom

kakve to veze ima sa suvremenom umjetnošću? pa jednostavno, u ovakvoj sredini kakvu imamo zapravo je logično da u široj javnosti estetika suvremenog nailazi na otpor i nerazumjevanje
Vorspiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 15:02   #456
https://www.forum.hr/showthread.php?t=173424

evo ovdje nekoliko pametnih ljudi lamentira o umjetnosti...užitak ih je čitati. meni je žao što nemam dovoljan kapacitet da se uključim u takvu raspravu o umjetnosti, ali sa zanimanjem ih pratim...
s ovim postom zaključujem svoj jalov trud na ovom topicu da nekolicini ljudi ovdje nešto pojasnim...svi koji iskreno traže odgovore na neka pitanja vezana uz shvaćanje umjetnosti neka proslijede na taj topic i možda nešto nauče...
Vorspiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 20:38   #457
Quote:
ali razlog tome je što je naše društvo duhom osiromašeno, neobrazovano (navodno svega 8% hrvata ima visoku naobrazbu, što je na dnu ljestvice u europi), a upitna je i tradicija koju imamo (ipak smo mi uvijek bili jedna debela provincija)...htjeli oni to priznati ili ne, umjetnost je ipak stvar elite...intelektualne građanske elite (a to je vrsta koja se teško teško razvija u ovim krajevima)

Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2006
Postova: 104

o kakvom je problemu riječ potkrijepit ću sa nekoliko primjera:
Quote:
u osijeku je raspisan natječaj za spomenik anti starčeviću. komisija sastavljena što od stručnjaka što od lokalnih političara izabire jedan rad koji je prilično konceptualan i suvremen, ali gradonačelnik samovoljno odustaje od tog rada i izabire jedan anakroni, od struke odbačeni, skulpturalni rad koji je više po njegovom estetskom ukusu i ukusu lokalne sredine.
u splitu na natječaju za uređenje rive pobjeđuje odličan projekt (studio 3LHD). lokalna zajednica se gotovo diže na bunu jer nije u stanju shvatiti estetiku suvremenog. bliži im je mediteranski kič na koji su navikli. gradonačelnik ovaj put, na svu sreću, ne odustaje.

u krapinskim toplicama u sklopu projekta POS nastaje fantastičan projekt. struka ga nagrađuje. lokalno stanovništvo? naravno, zgroženi su projektom

kakve to veze ima sa suvremenom umjetnošću? pa jednostavno, u ovakvoj sredini kakvu imamo zapravo je logično da u široj javnosti estetika suvremenog nailazi na otpor i nerazumjevanje

Molim te opiši ukratko taj koceptualni spomenik.

Objasni kako se tehnobeton može slagati s Dioklecijanovom palačom ili se uopće ne može slagat pa je u tome kvaka, pa ju raja i nuki puk ne može razumjeti.

Možda bi mi mogla prokomentirarati Riječki kolodvor,


i njegovo stapanje sa starom zgradom u pozadini.
Arhitektura Splitske rive ,Riječkog kolodvora primjeri su nesposobnosti HR da se odupre trendovima a dokaz su slijepog trčanja za drugima i kao takvi trebali bi biti pod zaštitom Unesco-a.
Pitam se zašto HR arhitekti samo slijede druge kao guske u magli umjesto da stvore nekakav HR stil arihtekture koji bi bio svojstven našoj zemlji.

Mag vidim da ti je poštovanje prema onima koji se ne slažu s tobom na jako niskoj razini.
Primjer:Umjesto normalnog odgovora dobijem vrijeđanje i onda ti sebe smatraš obrazovanom osobom.
Ma daj......
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 13:52   #458
Quote:
Vorspiel kaže:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=173424

s ovim postom zaključujem svoj jalov trud na ovom topicu da nekolicini ljudi ovdje nešto pojasnim...svi koji iskreno traže odgovore na neka pitanja vezana uz shvaćanje umjetnosti neka proslijede na taj topic i možda nešto nauče...
Ah, intelektualni kulturni elitizam

Meni su one orgulje na zAdraskoj rivi prekrasne jer su se fino uklopile u '' bastinu''. A suvremene jesu.
Ali ona Djamomjina kugla ispred rIjeckog narodnog kazalista koja '' glumi fontanu'' je zaku**c ma koliko god on bio poznat i priznat u svijetu. A tako je suvremen.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.