Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite o malom Luki
Mislim da je to ok što radi 202 62.73%
Mislim da nije ok to što radi 62 19.25%
Briga me 58 18.01%
Glasovatelji: 322. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2011., 09:07   #341
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Autor te usporedbe je upravo židov koji je prošao kroz tragediju drugog svjetskog rata.
Ovo me sjetilo na onu epizodu Seinfielda u kojoj se onaj zubar preobrati na judaizam, samo da bi mogao pričati viceve o židovima. Jer onda, kao, nije uvrijedljivo.

p.s. Znam ko je autor te usporedbe. I to mi uopće nije bitno

Quote:
Ne očekujem da ćeš shvatiti ako nisi do sad. Tvoj problem tu je taj što se ne možeš zamisliti u koži drugih ljudi - npr. mene kojeg to ne vrijeđa ili tog čovjeka koji je prvi postavio tu usporedbu, a još se manje možeš zamisliti kako je u koži farmske životinje. Pa te vrijeđa.
Ne mogu se ni zamisliti u koži ustašoidnog krkana koji oko sebe paranoično vidi udbaške sinove i smatra srbe zločinačkom marvom. Za njega ti stavovi vjerojatno nisu uvrijedljivi.

Rekao sam da imam svoje vrijednosti po kojima se ravnam. Po tim vrijednostima čovjekov život je nemjerljivo vrijedan i neusporediv sa ičim drugim. Ako je tebi život pacova i djeteta jedno te isto OK , ali nemoj očekivati da ću se pokušati staviti 'u kožu tebe kojeg to ne vrijeđa'
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 07.04.2011., 20:25   #342
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Autor te usporedbe je upravo židov koji je prošao kroz tragediju drugog svjetskog rata.

Ne radi se o spuštanju vrijednosti ljudskog života na razinu životinjskog. Već o promicanju ideje velike intrinzične vrijednosti svakog pojedinog života toj jedinci - čovjeku ili nekoj drugoj životinji. Radi se o ideji da je svakoj jedinki s mozgom njegov život najvredniji na svijetu. Meni moj i kravi njen jednako.

Ne očekujem da ćeš shvatiti ako nisi do sad. Tvoj problem tu je taj što se ne možeš zamisliti u koži drugih ljudi - npr. mene kojeg to ne vrijeđa ili tog čovjeka koji je prvi postavio tu usporedbu, a još se manje možeš zamisliti kako je u koži farmske životinje. Pa te vrijeđa.
Usporedba upravo služi da potakne ljude da se zapitaju kako je to u koži farmskih životinja, a ne da obezvrijedi ljudski život. Alat potreban za razumijevanje ove usporedbe na svim razinama je istinska empatija.
A zašto bi se buniliAko je to sam židov rekao,i ako to cijelom narodu ne smeta zašto ostalima koji nemaju veze s holokaustom to smeta..Bunili su se drugi narodi odjednom ih je jako briga za "židove" možeš si misliti,to je samo razlog da se napadne peta i. ostali..kako licemjerno
gold_girl is offline  
Old 08.04.2011., 09:24   #343
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
A zašto bi se buniliAko je to sam židov rekao,i ako to cijelom narodu ne smeta zašto ostalima koji nemaju veze s holokaustom to smeta
Ti misliš da holokaust dira samo židove? Misliš li i da rasizam vrijeđa samo crnce?
Kad pročitam ovakve postove, eto, i ja ću se pridružiti PŽ i reći da ljudska vrsta ide u trokurac
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 08.04.2011., 16:08   #344
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ti misliš da holokaust dira samo židove? Misliš li i da rasizam vrijeđa samo crnce?
Kad pročitam ovakve postove, eto, i ja ću se pridružiti PŽ i reći da ljudska vrsta ide u trokurac
Naravno da ne mislim,ali njih bi najviše trebalo dirati jer su oni najveće žrtve....Ako oni nemaju problem s timOni nisu izlazili u javnost da su protiv tog naziva.
Sad ameri i sl.digli frku oko toga naziva ,a nemaju veze s time.....I ti isti će po forumima pogrdno nazivati tu zajednicu a sad odjednom im je "kao"stalo,licemjerje na kvadrat,a znaš zašto?'Samo da se omalovažava rad udruga za zaštitu životinja i tako u nedogled,kao da njih zaboli hoće povrijediti židove ili bilo koga drugoga...
gold_girl is offline  
Old 08.04.2011., 18:15   #345
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
.Ako oni nemaju problem s tim
Dakle, jedan židov nema problema s tim, pa smo zaključili da Oni svi nemaju

Quote:
Samo da se omalovažava rad udruga za zaštitu životinja i tako u nedogled,kao da njih zaboli hoće povrijediti židove ili bilo koga drugoga.
Da tako je, američka urota protiv PŽ. Prvo su im komunisti bili krivi, pa talibani, sada je i Luki Omanu odzvonilo
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 08.04.2011., 20:10   #346
Ekipa, ajmo malo bacit oko na naslov ove teme i pisati u skladu s njime.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Old 08.04.2011., 20:32   #347
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Dakle, jedan židov nema problema s tim, pa smo zaključili da Oni svi nemaju



Da tako je, američka urota protiv PŽ. Prvo su im komunisti bili krivi, pa talibani, sada je i Luki Omanu odzvonilo
Nitko od njih nema problema s tim.Uskokodakali su se drugi u vezi toga nepotrebno.Da im smeta pobunili bi se,ne treba im glasnogovornik a i njihov je to izjavio...Znam da ovo nije tema malo smo otišli off ovo je moj zadnji post u vezi ovoga povezanog s holokaustom.
gold_girl is offline  
Received Infraction
Old 08.04.2011., 21:39   #348
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Nitko od njih nema problema s tim..
Daklem, PŽ su kampanju preuzeli od svoje majke-organizacije PETA-e.

DA vidimo, kako su židovi ( a i ostali) reagirali na to:

Jewish groups are outraged, including the Anti-Defamation League and the United States Holocaust Memorial Museum. They say PETA has trivialized the deaths of millions in an effort to generate publicity for its cause.

"I was absolutely horrified," said Daniel Zur, a senior at Arizona State University, where PETA's traveling exhibit was displayed this week. Zur, 23, is Jewish and lost 17 family members in the Holocaust.


Cijeli tekst

Idemo dalje:

The comparisons prompted an angry statement from Abraham Foxman, Anti-Defamation League national director and a Holocaust survivor.

"The effort by PETA to compare the deliberate, systematic murder of millions of Jews to the issue of animal rights is abhorrent," the statement said. "PETA's effort to seek approval for their 'Holocaust on Your Plate' campaign is outrageous, offensive and takes chutzpah to new heights."


Cijeli tekst

Pa dalje:

Ken Jacobsen odgovara da je upravo u tome i poanta ovog prijepora: preživjeli nacističkog Holocausta svjesni su sličnosti njihovih patnji i patnji drugih ljudi koji su također bili žrtve nasilja i rata. Međutim, oni ne mogu prihvatiti da se njihove patnje uspoređuju s patnjama životinja.

"Često kažemo da je Holocaust bio jedinstven, no on također ima mnogo zajedničkog s kampanjama masovnog nasilja u recimo Ruandi ili dijelovima Bosne i Hercegovine. Ono što mi zamjeramo aktivistima iz PETE jest da su u potpunosti izgubili osjećaj za mjeru, za razmjere i stupanj patnje. Te se stvari ne mogu uopće uspoređivati. Za nas je to vrlo uvredljivo, a za njih će takva taktika biti kontraproduktivna" - kaže Ken Jacobson.

On želi da organizacija PETA odustane od svoje promidžbene kampanje pod naslovom Holocaust na vašem tanjuru. No, PETA to ne namjerava učiniti. Najavila je da će izložbene panoe postaviti na sveučilištima širom zemlje, kako bi na taj način pokrenula raspravu o zaštiti prava životinja
__________________
o_O
Cahit is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.