Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: o kome se tu radi:
o najnormalnijim mogućim ljudima... normalni su ko i svi ostali 3 17.65%
to nisu ljudi, jer im fali ono osnovno: humanost 14 82.35%
Glasovatelji: 17. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2007., 20:12   #61
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post


Takve svinje imaju u zamjetno većoj količini različite parazite (trihinela...) koji mogu lako naštetiti čovjeku. Što vam znači to "kljukanje antibioticima"? Da, ako je svinja bolesna liječi se, i ako je to potrebno daju im se i antibiotici.
U kojem savršenom svijetu je to??
Znaš li za što se daju antibiotici? Znaš možda kako izgleda meso bez toga 24 sata nakon klanja? Kakve boje i mirisa? Takvo meso ljudi i ne bi baš rado jeli i zato se prvo živinama, a kasnije i mesu dodaje svašta.
A antibiotici se daju po principu ''bolje spriječiti..'' ali bez onog dijela ''nego liječiti'' (jer da obole, normalno da ih ne liječe, nego onda nema zarade).
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 20:23   #62
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
U kojem savršenom svijetu je to??
Znaš li za što se daju antibiotici? Znaš možda kako izgleda meso bez toga 24 sata nakon klanja? Kakve boje i mirisa? Takvo meso ljudi i ne bi baš rado jeli i zato se prvo živinama, a kasnije i mesu dodaje svašta.
A antibiotici se daju po principu ''bolje spriječiti..'' ali bez onog dijela ''nego liječiti'' (jer da obole, normalno da ih ne liječe, nego onda nema zarade).
si ti neki veterinar? kakve boje i mirisa, ajd reci nam? ja ni na jednom selu nisam jos vidio da netko kljuka svinje ikakvom kemijom? a to ako kljukaju u nekom industrijskom pogonu gdje uzgajaju svinje, onda vjerojatno znas na kojem i gdje pa da podijelis tu info s nama?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 07:24   #63
http://www.youtube.com/watch?v=gal2KGlmhAc

Vrijednost ljudskog zivota. neprocjenjiv video. Jedan od najgenijalnijih koje sam pogledao.
Hazarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 08:32   #64
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
U kojem savršenom svijetu je to??
Znaš li za što se daju antibiotici? Znaš možda kako izgleda meso bez toga 24 sata nakon klanja? Kakve boje i mirisa? Takvo meso ljudi i ne bi baš rado jeli i zato se prvo živinama, a kasnije i mesu dodaje svašta.
A antibiotici se daju po principu ''bolje spriječiti..'' ali bez onog dijela ''nego liječiti'' (jer da obole, normalno da ih ne liječe, nego onda nema zarade).
Aha. Dakle, meso postalo upotrebljivo tek nakon izuma antibiotika prije nešto više od pola stoljeća. Prije nitko nije jeo meso, jer je meso bez antibiotika nejestivo. Kakve sve idiotarije se ovdje mogu pročitati
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 08:35   #65
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
a recimo sad ovo - sto kazes na lovce? to su ljudi ciji je posao ili velika zanimacija lovit? jesu oni onda amoralni ljudi? ali one ne samo ubijaju, oni se i brinu. ako bi ti jeo samo povrce, sto bi bilo kad bi neke zivotinje napali usijev tog povrca i unistili ga (da nema lovaca npr. divlje svinje napadnu pšenicu) - sto bi onda jeo? nema kruha sinko
lovci su smrdljivi sadisti. O čemu se to oni brinu? Aj molim te. Baš je cool popet se na čeku u kojoj (vidjela sam) imaju kauče, televizor, i pun kurac sranja, uzet snajper i čekati u zasjedi pa pucat nekom jadnom vepru u guzicu.
Bijedne kukavice, to se naziva sport? Da nemaju tu legalnu opciju pucanja na sve što mrda po šumi, vjerojatno bi pucali po susjedima. Usput, pucaju i po domaćim psima. A da ne spominjem kako dozvolu za oružje može dobiti maltene svaki dementni pijani papak ako napomene da je lovac bez da se temeljito provjeri njegovo psihičko stanje, koje je već upitno obzirom na to kojim "sportom" se bavi.

I da, nedavno sam se dobro nasmijala dogodovštini tako neki "sportaš" prikenjalo mu se pa zašao u grm. A kolega "sportaš" ga fino upucao.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 09:38   #66
Quote:
Bijelo zeko kaže: Pogledaj post
..puno svakakvih gluposti s kojima se ne slazem..
uopce se ne slazem i ne namjeravam nista narocito komentirat jer si hipersenzitivna osoba i ocito te se ne moze urazumit.

jos jedno pitanje za ljude s foruma? sto je sa zmijama? i one su zivotinje a svi ih hrle ubiti kad ih vide?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 10:47   #67
jesam ja bijelo zeko?

zmije? meni se sviđaju zmije, na neki način, kao i sva druga živa bića. Ne znam čemu histerija oko zmija. Live and let live. Ja se bojim pauka recimo. Ali ih ne gnjetem čim ugledam kojeg, a viđam ih puno. Debelih i svakakvih.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 19:18   #68
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
jesam ja bijelo zeko?


live and let live? a npr. kill or get killed?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 09:38   #69
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post


live and let live? a npr. kill or get killed?
to je sasvim druga tema, ak mene pitaš. Pitanje opstanka, samoodržanja, valjda, u nekim extremnim uvjetima.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 14:15   #70
Quote:
Ab_Origin kaže: Pogledaj post
Pa da. Ako hocete jesti meso, da se i pomucite da dodete do njega. Da napadnete grizlija sa lovackim nozem, junacino. Lako je ubiti pajceka koji je imao tu nesrecu da mu je pretka covjek udomacio. To je uzivanje u klanju, toga nema u divljini jer vecina ima neku sansu. Pajcek nema. I posjeci stablo je u neku ruku unistit zivo bice a kamoli neko mlado tele, pile i sl. Covjek je zesca zvijer ali i njega sve vise sje*avaju razne novotrivene bolesti, virusi i bacili. Oni su jedina kocnica covjeku da ne unisti cijeli zivi svijet oko sebe.
Aborigine, podjela rada je svojstvo modernog društva. Ne radi svako sve, nego se svako za nešto specijalizirao, pa tako i mesari na klanje (mada rade puno više od toga). Ili ti ideš kopati naftu, i to lopatom, kad se hoćeš voziti autom/autobusom/avionom?
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 15:12   #71
Kazem samo kako se medo lijepo osjeca kad popapa covjeka, i kolika je kuraza potrebna da se jedan chova suoci sa njim kao nekad: u divljini. Sam, bez puske, bez icega. Onda vidis da je civilizacija jedna velika, najveca laz. Indijanci su vjerovali da u svakom medvjedu postoji dusa nekog umrlog ratnika, i tko bi pobijedio tog medvjeda, bio bi smatran junakom. Hocu reci da je danasnji svijet u odnosu na nekad, jedno obicno koljacko smetiste bez ikakvih vrijednosti, a ubijanje zivotinja nije vise napor i borba nego sistematizirano klanje. Cemu onda plakanje i nad ubijanjem ljudi kad naprimjer jedna krava vrijedi u funkcionalnom smislu daleko vise nego jedan covjek, a ubijaju se milijuni istih. Covjek je "civilizirajuci se", poceo perverzno uzivati u ubijanju drugih vrsta, po tome pokazuje najvece slicnosti s mikroorganizmima: ako virusi i bakterije imaju ikakve tragove "emocija" u naznakama tj. zacecima, siguran sam da uzivaju kad od covjeka naprave pihtije, pa makar pri tome i sami propali. Vidjeli smo epidemije kuge, variole, influenze. Nepodnosljivo podsjecaju na covjeka.
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 15:53   #72
Quote:
Ab_Origin kaže: Pogledaj post
Hocu reci da je danasnji svijet u odnosu na nekad, jedno obicno koljacko smetiste bez ikakvih vrijednosti, a ubijanje zivotinja nije vise napor i borba nego sistematizirano klanje. Cemu onda plakanje i nad ubijanjem ljudi kad naprimjer jedna krava vrijedi u funkcionalnom smislu daleko vise nego jedan covjek, a ubijaju se milijuni istih. Covjek je "civilizirajuci se", poceo perverzno uzivati u ubijanju drugih vrsta, po tome pokazuje najvece slicnosti s mikroorganizmima: ako virusi i bakterije imaju ikakve tragove "emocija" u naznakama tj. zacecima, siguran sam da uzivaju kad od covjeka naprave pihtije, pa makar pri tome i sami propali. Vidjeli smo epidemije kuge, variole, influenze. Nepodnosljivo podsjecaju na covjeka.
Radikalne izjave nema što!

Po tebi su i dinosaurusi bili koljači jer su bili top predatori.

I tko to "pervezno uživa" u ubijanju životinja. Životinje se uzgajaju za ljudsku prehranu. Moja kćer od 2 i pol godine je gledala ribice u akvariju u nekom trg. centru, i na glas mi rekla "tata ja bi papala ribice!". Za nju nema perveznog uživanja, samo kauzalitet "gladna sam - inače papamo ribice - ribice su akvariju!"

Ubio ti svinju uz zvuke simfonijskog orkestra "milosrdno" plačući za njom ili metkom u čelo, za tu svinju je konačni produkt isti, a to je njena smrt!

Evolucija, koja je prirodni zakon, od nas je učinila svejedima, uz to još i inteligentnima, pa smo oblikovali prirodu i podredili je sebi.
Ti si protiv ljudske prirode!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 16:08   #73
Quote:
Ab_Origin kaže: Pogledaj post
Hocu reci da je danasnji svijet u odnosu na nekad, jedno obicno koljacko smetiste bez ikakvih vrijednosti, a ubijanje zivotinja nije vise napor i borba nego sistematizirano klanje.
Ah, ti bi borbu? Pa u svakom trenutku imaš izbor između nekoliko ratova ... zašto se boriti protiv medvjeda kad možeš i protiv čovjeka, daleko opasnije zvjeri
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 17:32   #74
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Evolucija, koja je prirodni zakon, od nas je učinila svejedima, uz to još i inteligentnima, pa smo oblikovali prirodu i podredili je sebi.
Ti si protiv ljudske prirode!
100% točno. Motivacija svih tih ekstremnih "zaštitnika" prirode, životinja i njihovih prava je najobičnija mizantropija, začinjena s malo samodopadnosti i uživanja u ulozi pravednika i sveca.

IMO, oni nisu ni po čemu različiti od raznih rasista, neonacista i sličnih fanatika. Jedni mrze druge rase, Židove, nacije ili štoveć, a ovi preziru cijeli ljudski rod - u čemu je razlika? Osim u tome što su rasisti/neonacisti manje licemjerni jer otvoreno priznaju kakva su gamad, a ovi drugi svoje ekstremističke ideologije provode pod krinkom brige za okoliš, životinje i majku Zemlju.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 18:27   #75
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Radikalne izjave nema što!

Po tebi su i dinosaurusi bili koljači jer su bili top predatori.

I tko to "pervezno uživa" u ubijanju životinja. Životinje se uzgajaju za ljudsku prehranu. Moja kćer od 2 i pol godine je gledala ribice u akvariju u nekom trg. centru, i na glas mi rekla "tata ja bi papala ribice!". Za nju nema perveznog uživanja, samo kauzalitet "gladna sam - inače papamo ribice - ribice su akvariju!"

Ubio ti svinju uz zvuke simfonijskog orkestra "milosrdno" plačući za njom ili metkom u čelo, za tu svinju je konačni produkt isti, a to je njena smrt!

Evolucija, koja je prirodni zakon, od nas je učinila svejedima, uz to još i inteligentnima, pa smo oblikovali prirodu i podredili je sebi.
Ti si protiv ljudske prirode!

Ja govorim o instinktu lovca i ratnika a ne koljaca u klaonici. Ja ne govorim o evoluciji i o tome tko je savrsenija forma zivota. Bojim se da ti to ne kapiras.
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 18:47   #76
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
100% točno. Motivacija svih tih ekstremnih "zaštitnika" prirode, životinja i njihovih prava je najobičnija mizantropija, začinjena s malo samodopadnosti i uživanja u ulozi pravednika i sveca.

IMO, oni nisu ni po čemu različiti od raznih rasista, neonacista i sličnih fanatika. Jedni mrze druge rase, Židove, nacije ili štoveć, a ovi preziru cijeli ljudski rod - u čemu je razlika? Osim u tome što su rasisti/neonacisti manje licemjerni jer otvoreno priznaju kakva su gamad, a ovi drugi svoje ekstremističke ideologije provode pod krinkom brige za okoliš, životinje i majku Zemlju.

Nista ti razumijes...*ebe mi se za naciste i zidove. Govorim o tome da se covjek osjeca covjekom u neposrednoj borbi sa prirodom, gubeci od nje i pobjedujuci ju. Govorim ti da je jedno zivjeti u prirodi a drugo naklapati o altruizmu i "covjekoljublju" iz tople sobe. Svijetom vlada vjecna borba za opstanak, priroda postavlja pravedne kriterije a covjek ih ponistava i obrce na svoj neprirodan, bolestan nacin. U prirodi nema ideologije, nema hrpe bespotrebnih budalastina koje covjeku namecu sile koje su van njega a u zaludnoj borbi jedne skupine ljudi da urede stvari po svojoj volji. Kad propadne sistem, ostajete prepusteni sami sebi i svom instinktu. Onda vam vise prazni pojmovi ne pomazu, onda cete se poceti osjecati covjekom a ne polumrtvacem. Covjek je u povijesti uvijek bio lovac i ratnik a proces truljenja ga je zahvatio kad je brvnaru u sumi zamijenio gradom. Tad je i za zivotinje zapocela nesreca-sistematsko istrebljenje domacih zivotinja, masakri o kojima citamo svakodnevno. Covjek se otudio od prirode, od zivota a na kraju i od samog sebe. Posljedica je da domace zivotinje gleda kao na stvari koje mu pripadaju u vlasnistvo i moze ih ubijati kad god hoce. Vidis li na primjeru divljih zivotinja da ih je od ropstva i teske smrti u ljudskim rukama spasio samo divlji instinkt i nepovjerenje, kakvo je nekad resilo i drevnog covjeka pa je svoju slobodu trampio za sarene staklene kuglice?
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 19:01   #77
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Ah, ti bi borbu? Pa u svakom trenutku imaš izbor između nekoliko ratova ... zašto se boriti protiv medvjeda kad možeš i protiv čovjeka, daleko opasnije zvjeri
Hmmm. Danasnjem covjeku u generalnom smislu tesko je pridavati neke plemenite atribute dok na neki nacin o medvjedu se ipak moze na taj nacin pricati, pa makar i idealizirali stvari. Medvjed bi bio protivnik dostojan postovanja, a covjek bas i ne. Zbog drukcijeg nacina razmisljanja ljudi nekad su ratovi vodeni radi dokazivanja, rat je bio nacin zivota, medu plemenima, rodovima, ranim nacijama. Ali vecina "institucionalnih" ratova, ratova izmedu drzava bila je ne samo bespotrebna nego i neprirodna. Besmislena, sa sireg stajalista. Vodena radi punjenja necijih riznica i stjecanja moci nad pobijedenima. Razlika je u tome, sto je danasnji covjek izgubio onu nekadasnju ratnicku komponentu a zadrzao iskonsku glad za krvlju i usput stekao glad za materijalnim dobrima. Zato je medo - medo, a covjek - covjek.
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 04:24   #78
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
Moja kćer od 2 i pol godine je gledala ribice u akvariju u nekom trg. centru, i na glas mi rekla "tata ja bi papala ribice!".
Joj kak slatko, nemreš bolivit! Sjajan primjer ljudske brige i suosjećajnosti prema drugim bićima. Ja sam neki dan vidio susjedinog sina kak jede šmrklje, i to je ljudska priroda zaključio bi ti. Tvoja kćer zadovoljava sve potrebne kriterije da postane moderator na SON-u.
Dobro je El Tomo rekao da bi trebalo izdavati dozvole za biti roditelj.

Zadnje uređivanje BigBen : 21.08.2007. at 05:06.
BigBen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 04:38   #79
Quote:
Ab_Origin kaže: Pogledaj post
Medvjed bi bio protivnik dostojan postovanja, a covjek bas i ne. Zbog drukcijeg nacina razmisljanja ljudi nekad su ratovi vodeni radi dokazivanja, rat je bio nacin zivota, medu plemenima, rodovima, ranim nacijama. Ali vecina "institucionalnih" ratova, ratova izmedu drzava bila je ne samo bespotrebna nego i neprirodna. Besmislena, sa sireg stajalista. Vodena radi punjenja necijih riznica i stjecanja moci nad pobijedenima. Razlika je u tome, sto je danasnji covjek izgubio onu nekadasnju ratnicku komponentu a zadrzao iskonsku glad za krvlju i usput stekao glad za materijalnim dobrima. Zato je medo - medo, a covjek - covjek.
Kaj si se ti tu zapleo u vlastite rieči pa ne znaš ni sam kaj si htio reći.. Ljudi su bezobzirna govna, to zna svak ko je bio u ratu. Daj čovjeku vlast i budeš odmah vidio kakav je ko. Čast izuzecima. Ljudi vole moć i kontrolu i boli ih neka stvar za onoga tko pati zbog toga, bez obzira radi li se o drugom čovjeku ili životinji. Misliš da kćerkicu Rebeka Geya zaboli kitica kaj negdje u Africi djeca nemaju kaj za jesti? I to ti je ljudska priroda stari moj, to je istina, samo bi se ti toga sramio a Rebeka se ponosi time. Pa i danas imaš masu ljudi koji se ponose sranjima koja su se događala u ratu na svim stranama, pa nikom ništa.
BigBen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 06:25   #80
Quote:
BigBen kaže: Pogledaj post
Joj kak slatko, nemreš bolivit! Sjajan primjer ljudske brige i suosjećajnosti prema drugim bićima. Ja sam neki dan vidio susjedinog sina kak jede šmrklje, i to je ljudska priroda zaključio bi ti. Tvoja kćer zadovoljava sve potrebne kriterije da postane moderator na SON-u.
Dobro je El Tomo rekao da bi trebalo izdavati dozvole za biti roditelj.
ne mozes to tako - njegova kcer ocito nema ni upola godina da moze razmisljat svojom glavom!

ne slazem se sa El Tomom, ipak svatko ima pravo na svoje misljenje.

nisu svi ljudi govna - ja nisam, ja sam slatko
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.