Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2008., 18:19   #21
Quote:
happymom4 kaže: Pogledaj post
ha,ha.-.. sad si me vratila u djetinjstvo! da ti nisi možda išla u kazalište trešnja? mene su upisali sa 3,5 godine, na balet kod pokojne silvije hercigonje. Sa 6,5 sam imala sedmodnevne nastupe u lisinskom po četiri ture na dan i nakon par nastupanisam htjel aizać na stage dok mi ne zovu -tatu. starci su dolaztili svaki dan da me odvedu na hlađenje na zrak. uf, al sam stvarala probleme. Bila sam zagi(87`) pa jednom na bazenima nisam htjela ući u odjelce jer su me stavili pored vode. Baletom sam se bavila do 8.og razreda, išla i u osnovnu za balet u zagorskoj. lijpo mi je ostalo u sjećanju, ali svoje curke ne forsiram ni na šta a nisu ni pokazale da ih to zanima. Najstarija je izjavila da bi ona plesala trbušnjake( mislila je na trbušne plesove) a mlađa da će ona pjevat aspirin ... u vrtiću imaju organizirano dva sata tjedno ritmike za cijenu od 200 kn na mjesec i nisam ih upisala jer to provode tete koje su u vrtiću kao odgajateljice, a i ne mogu si priuštiti tu cifru.
leonee... da nije to išlo trbuh nutra, guzu van, ramena dolje , glavu gore.... pa malo šibom po nogi, pa po guzi? i ono navlačenje za kosu prema gore... kao tako se drže balerine... to je bilametoda silvije hercigonje,koja mi je svejedno ostala u lijepom sjećanju
isli smo zajedno izgleda na balet..
tresnja, mene je ucio prvo Mladen, a kasnije teta Silvija (ona je cini mi se ucila i Almiru Osmanovic, bila je jako stroga..).. a Riki na klaviru (koji bi nas naucio par taktova)..
Silva je skidala stap sa drvenih vjesalica.. onaj unutra drveni stap na kojeg se stavljeju hlace.. I sa njim.. trbuh unutra, guzica unutra (znala mi je zaroniti kandje u dupe kao da ga stisnem), ramena dole, glava gore,..
I ja sam nastupala na Univerzijadi.. ..

...a bice se znamo
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 18:53   #22
ne mogu vjerovati....!!!!i ja počela 85-te, prvo mladen a starog rikija za klavirom sam i kasnije znala vidjeti u predstavama kad sam već bila pred kraj osnovne. one haljinice u kojima smo plesale tango, ja imala žutu , bile i crvene i zelene.. pa one jaknice onak najs srebrne.. i rukavice bez prtiju... jooooooooooooj!!! a u lisinskom smo plesali sa onim antenama na rukama, kao pahuljice... stvarno bi se trebale sjećat.. ja doduše ne baš ali ti možda? zvali su me patkica i po tome me puno ljuidi kasnije prepoznalo a ja ih se ne sjećam...
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:34   #23
balet

Predlažem da se javite u baletni studio Lepeza kod gospođe Vladimire Vrhovšek. Imaju verificiran program za predškolce. Treninzi su u kazalištu Trešnja 2 puta tjedno. Imaju lijepu baletnu dvoranu. Inače, za predškolce, to je optimalno. Sa 7 godina možete razmišljati što ćete dalje. A nije kasno ni sa 10 godina. Bitno je da negdje dobije dobre temelje.
anža is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 10:42   #24
[QUOTE=happymom5;17099863]ne mogu vjerovati....!!!!i ja počela 85-te, prvo mladen a starog rikija za klavirom sam...

I ja sam iz te grupe:-)) Bila sam i na Univerzijadi - ali dečko, zbog čega sam bila jako ljuta:-)
Najdraža "uloga" mi je bila Cicko:-) I bila sam Cicko:-))) na svim pozornicama grada... Stvarno najljepši dani- Mladen, pa Silvija i Riki... ah...
B&T is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 14:46   #25
Evo i gledišta jedne profesionalne balerine

Istina, djeca prije 7god. nemaju što tražiti u baletnoj školi - pričam o pravoj baletnoj školi (jedina srednja baletna škola u Hrvatskoj, Škola za klasični balet, bivši Ilirski trg) a ne o tečajevima
Treninzi iziskuju puuuno truda, znoja i volje i ta škola je sve samo ne igra i razbibiriga (zato i nije za mlađu djecu).
Ne toleriraju se izostanci, potrebno je proći audiciju za upis, sa godinama se broj obaveznih predmeta povećava (ritmika, karakterni plesovi, klavir, narodni plesovi, solfeggio...) pa vam dijete na kraju pohađa dvije "prave" škole - jednu ujutro (obavezna osnovna/srednja) a popodne trči u drugu (baletna). Da ne pričam o silnim probama za nastupe u kasnijim razredima srednje škole...

Postoje tečajevi za djecu koja nisu spremna krenuti u osnovnu školu (jer se baletna škola sastoji od 4 razreda osnovne i 4 razreda srednje škole) i oni se pohađaju dok djeca ne prođu audiciju za upis u prvi osnovne (u sklopu iste škole).

U Zagorskoj je malo opuštenija atmosfera (http://baletiritmika.hr/balet-o-odjelu/) ali tamo je moguće završiti samo prva 4 razreda osnovne baletne škole.

Ako je dijete talentirano nije kasno krenuti niti sa 9god.
Kasnije je sve teže sustići gradivo i natjerati tijelo da se izgrađuje kako treba.

Divno je biti balerina ali je stvarno put do toga puno prolivenih suza, znoja, muke i odricanja a to za dijete koje se izgrađuje i otkriva svijet oko sebe nije nimalo lako.

Tečajevi su super za početak, da se dijete upozna sa baletom i vidi da li mu se to sviđa ili ne. Ako ima talenta i pokaže zanimanje koje je duže od godinu dana - što prije ih upišite u baletnu školu jer jedino tako će na vrijeme učiti pravilan balet (bez uvrede ikome ali danas svatko vodi klasičan balet a u baletu je početak najbitniji - kako se nauče osnove baleta tako se sve dalje gradi i napreduje ili nazaduje).

Nije istina da se sve balerine izgladnjuju i imaju anoreksiju.
Ja najnormalnije jedem cijeli život, ne znam što je dijeta ali naravno da ima cura koje su jednostavno jače građe, sklone debljanju pa cijeli život muku muče sa kilama...
Naravno, ima i slučajeva anoreksije jer je tanka linija između mršavog i anoreksičnog. U baletu nema mjesta punijim curama - pa niti malo punijim. To je jednostavno takva umjetnost. Zbog vizualnog izgleda, zbog lakoće pokreta i radi svladavanja tehnike baleta.

Bavljenje baletom je odlična osnova za niz drugih sportova i plesova, tipa; klizanje, gimnastika, moderni balet, standardni plesovi.... Njime se postiže gracioznost pokreta, lakoća pokreta, koordinacija tijela, gipkost, pravilno držanje...

Vidim da spominjete Rikija, Mladena, gđu.Vladimiru... to su moji današnji i nekadašnji suradnici i kolege
Uf, mogla bih pisati satima...
__________________
Moja srećica.....

Zadnje uređivanje kika78 : 17.05.2012. at 15:07.
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 22:58   #26
zna li netko gdje mogu krenuti na balet?
imam 16 godina i oduvijek sam htjela na balet, al nikako da krenem. sad sam čvrsto odlučila
čitala sam po raznim forumima da nije jos prekasno. postoji li u Rijeci igdje gdje mogu krenuti na balet s obzirom na moje godine?
enter9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 08:54   #27
Quote:
enter9 kaže: Pogledaj post
zna li netko gdje mogu krenuti na balet?
imam 16 godina i oduvijek sam htjela na balet, al nikako da krenem. sad sam čvrsto odlučila
čitala sam po raznim forumima da nije jos prekasno. postoji li u Rijeci igdje gdje mogu krenuti na balet s obzirom na moje godine?
Na klasični balet si zakasnila.
Ali na neke grupe za suvremeni ples nikad nije kasno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 19:28   #28
Bok! Moja kći je već duže vrijeme na ritmičkoj gimnastici, a kad je bila manja plesala je balet u HNK Split 6 godina, ali su joj se poklapali treninzi pa je prestala s baletom. Zna li itko nekoga tko drži privatno satove u Splitu?
Molim sve za pomoć ako znate nekoga tko se bavi baletom ili se bavio, a ima volje i vremena za privatne satove. Moja kći je prilično dobro upućena u to sve, imamo doma baletni štap (barre) za vježbanje jer se ona i zbog gimnastike mora svaki dan razgibavati, a u HNK su joj rekli da ima dosta dobru građu, otvorene kukove,flexibilnost itd.
Hvala unaprijed!
alicia48 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.