Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2008., 01:24   #1
Ubijanje životinja radi krzna

Ovo je zajednički topic o ubijanju životinja zbog ovog ili onog razloga ili pak bezrazloga!
Na njemu možete raspravljati o ovome problemu, a svi ostali (novi) takvi topici će biti obrisani!
Dakle ubijanje tuljana, medvjeda, kitova, mačaka, sobova, ili pak krznaša radi uzgoja, okrutnosti prema kućnim ljubimcima - psima, mačkama!
ovo je topic o tome!

Budući da smo u međuvremenu otvorili poseban topik o okrutnosti prema životinjama, molim da se na ovom topiku koncentrirate na uzgoj i/ili ubijanje životinja radi krzna.

Herp

Zadnje uređivanje Herp : 03.02.2009. at 20:47.
L_i_m_e_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 09:23   #2
evo jedna pjesma o tome, i o izvođenju pokusa na životinjama. uz prigodne slike:

http://uk.youtube.com/watch?v=8syKiJ9AOUg
bamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 19:44   #3
... ili radi mesa , na isto izađe.
hostel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 10:59   #4
Quote:
hostel kaže: Pogledaj post
... ili radi mesa , na isto izađe.


Cek, u cemu je stvar? To sto se zivotinji mora oduzeti zivot?

Mislim, tak ti se tema zove.... pa ne znam jel govorimo o usmrcivanju ili sto?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 09:48   #5
Sutra, 15.3.2008. u 11h na Trgu kralja Tomislava je prosvjedno okupljanje protiv ubijanja tuljana za krzno. Prosvjedovat će se u sklopu velikog međunarodnog prosvjeda kojim se apelira na ostale zemlje EU da zabrane uvoz tuljanovog krzna iz Kanade. Očekuje se više stotina prosvjednika. Odazovite se i vi!
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 12:13   #6
zeludac mi nije bio dovoljno jako za podnjet cijeli klip..
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 19:29   #7
to mi je bila prijateljica pokazala, užas živi, dok to vidim poludim, najrađe bi te ljude koji su to radili isto tak očerupala!!!!!!!!!!!!!!!
_Anchy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 17:45   #8
i ja sam jela snickers i tviks i sve ona fine stvari od marsa dok nisam vidjela kako mars testira na životinjama
svinje!
"živi i pusti druge da žive"
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 17:45   #9
i ja sam jela snickers i tviks i sve ona fine stvari od marsa dok nisam vidjela kako mars testira na životinjama
svinje!
"živi i pusti druge da žive"
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:33   #10
Ne kontam. Mislite da bi bilo bolje da im se uzima krzno, a bez da se ubiju? Ono, na živo?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 11:18   #11
Ja sam protiv toga da se životinje uzgajaju i ubijaju samo zbog krzna (npr. Tuljani, činčile, rakuni isl). S druge strane, uzgoj radi mesa i zatim iskorištavanje krzna (kao npr. kod zečeva) smatram sasvim normalnim...

Isto tako ako je potrebno usmrtiti životinju tada je to potrebno obaviti na odgovarajući način, da životinja što manje pati. (Ili metkom u glavu, ili prerezati žile i pustiti da iskrvari). A ne ju čerečiti dok je još živa (ko na ovim klipovima).
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 21:53   #12
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Isto tako ako je potrebno usmrtiti životinju tada je to potrebno obaviti na odgovarajući način, da životinja što manje pati. . A ne ju čerečiti dok je još živa (ko na ovim klipovima).
upravo tako..ovo je uzas zivi
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 06:30   #13
Quote:
L_i_m_e_ kaže: Pogledaj post
Vjerovatno vec ima slicnih tema ali nisam naso ni jednu sa ovim videom i upozoravam vas da je video stvarno za one sa jakim zelucem...


http://www.youtube.com/watch?v=4CYMa...ukavice.2.html
u 2:10 skoro pustih suzu

inace, nebi imo skoro nis protiv da rade to na odgovarajuci nacin ko sto je toco1980 reko, al ne rezat zile pa to isto pati, najbolje da ima neki pistolj da mu pukne u glavu i gotovo. ili neku palicu, odalami ga po glavi i to je to.


inace, opce poznato je da se u kini jedu psi, i oni vjeruju da je meso finije ako pas pati vise.. evo videja http://youtube.com/watch?v=ff_gBUM3GQU http://youtube.com/watch?v=KvYZ-Jjyy-U
taaaako bi se rado izivljavao na tim ljudima sta kolju zivotinje, zavezo jednog pokazivo sta je radio nekoj zivotinji i radio njemu to isto.
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 02:51   #14
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
inace, nebi imo skoro nis protiv da rade to na odgovarajuci nacin ko sto je toco1980 reko, al ne rezat zile pa to isto pati, najbolje da ima neki pistolj da mu pukne u glavu i gotovo. ili neku palicu, odalami ga po glavi i to je to.
Rezanjem vena zasigurno manje pati nego guljenjem kože na živo. Osim toga na takav način izađe sva krv pa je poslije manje posla, ali znaš da je živtinja pouzdano mrtva. Osim toga neke religije dozvoljavaju isključivo samo takav način ubijanja životinja za hranu...

Udaranje toljagama po glavi može imati za uzrok da životinju samo ošamuti i ništa više.... I na koncu misliš da je mrtva a počne se trzat kad ju počneš rezat...

Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
inace, opce poznato je da se u kini jedu psi, i oni vjeruju da je meso finije ako pas pati vise.. evo videja http://youtube.com/watch?v=ff_gBUM3GQU http://youtube.com/watch?v=KvYZ-Jjyy-U
taaaako bi se rado izivljavao na tim ljudima sta kolju zivotinje, zavezo jednog pokazivo sta je radio nekoj zivotinji i radio njemu to isto.
Od jednog takvog izuzetno primitivnog i zatucanog naroda koji se u povjesti dokazao jedino izmišljanjem različiti metoda torture ne treba očekivat ništa pametnoga...


No na koncu treba razlučiti racionalno korištenje životinja (npr. eskimi od tuljana koriste baš sve, meso, loj, krzno, kosti, ili situacije da recimo netko ima farmu zečeva pa meso koristi za hranu, a krzno za bunde isl.), i nekakv hohštapleraj gdje se neke životinje ubijaju samo radi krzna kak bi neka šmizletina mogla paradirat i pravit se važna u bundi od leoparda, činćile iliveć neke rijetke ugrožene zvjerčice.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 14:45   #15
Ja te klipove neću i ne mogu pogledati jer znam da bi mi se to toliko urezalo u pamćenje i rastužilo bi me tako da..
Ali čitala sam dosta o tome i okrutnim načinima na koji se te životinje tretiraju da bi se iskoristilo njihovo krzno ili eventualno da se isprobavaju proizvodi...
Mogu samo kazati da kad bih poznavala nekog od tih "krvnika" i mučitelja bez imalo oklijevanja napravila bih mu sve što je on radio nekoj bespomoćnoj životinji. Znam da se time možda izjednačavam s takvom osobom, ali toliko volim životinje da bih bila u stanju to napraviti.
Kada će se više prestati mučiti jadne životinje..Ako ih moraju ubiti neka to učine inekcijom ili nečim humanijim, a ne toljagama i rezanjem žila?!
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 17:53   #16
Čitam i ne mogu vjerovati - u svakom postu: "Ako ih moraju ubiti..."

Ne moramo nikoga ubiti.

Ni toljagom, ni bez toljage, ni injekcijom, ni metkom, ni plinom, ni sjekirom.... Za mene nitko ne umire - niti za moju odjeću, niti za moj ručak, niti za moj deterđent! Živ sam i zdrav, ništa mi ne fali, a mirno spavam ko beba.
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 21:34   #17
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Za mene nitko ne umire - niti za moju odjeću, niti za moj ručak, niti za moj deterđent!

To ti misliš...
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 03:45   #18
Svi oni koji su toliko protiv ubijanja životinja i protiv testiranja na životinjama zaboravljaju neke osnovne stvari....

Kao prvo danas u svakodnevnom životu nema stvari koje nisu životinjkog porijekla: kožni remeni, kožne cipele, jastuci (punjeni perjem), fotografski filmovi (koriste želatinu koja je životinjskog porijekla) i da dalje ne nabrajam....

Opet će se naći "velikih ekologa" koji će tvrditi kak se sve to može zamjeniti nečim umjetni, no pri tome zaboravljaju jednu osnovnu stvar, a to da se biološke stvari pririodno razgrade, dok umjetne ne, i da zagovarajući time da se sve životinjsko zamjeni umjetim zapravo zagovaraju da nas jednog dana zatrpa vlastito nerazgradivo smeće.

Isto tako zaboravlja se i činjenica da su neka važna cijepiva dobivena upravo zahvaljujući testiranju na živortinjama, zahvaljujući čemu danas gotovo da i ne postoje neke "srednjoviekovne bolesti" poput velikih boginja, kuge isl...

Isto se recimo krtizira lovstvo. No dok se u svakom slučaju prešućuje ili čak i negira da lovci hrane životinje zimi, da postoji kontrolirani odstrjel i da postoji lovostaj, zaboravlja se da lovci čište šumu od olupina automobila, smeća i drugih stvari kojima tamo nije mjesto. Znam i za slučaj da je šef jene udruge koja se bori za prava životinja na upit koliko puta su imali akcije čišćenja šume od olupina odgovorio sa "Pa mi to ne radimo!?". Pametnom dosta....

Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 12:20   #19
ja sam veliki ljubitelj zivotinja, imala sam kao kucne ljubimced mace, zeca, hrcka, zamorca, ptica, kornjaca..sad imam psa, i tarantulu. s tom ljubavi prema zivotinjama se covjek jednostavno rodi.
jedem meso, i ne znam dal cu se ikada toga moci odreci.
medjutim, ako nista pazim da svu kozmetiku koju kupim, kao i garderobu(cipele jakne i ostalo) da ne budu testirani, odnosno napravljeni od zivotinjske koze/krzna.
to je najmanje sto mogu uraditi.
i meni je zao i tuljana i cincila(svaki put kad citam ili vidim to, dodje mi da placem i da pobijem sve ljudi kojim je to POSAO!), al im ja sigurno necu pomoci tako sto sjedim kuci za kompjuterom i zAlim ih pisuci postove na forumu.
zato koliko mogu pomazem sos zajednici za pomoc ugrozenim i napustenim zivotinjama, te se mogu pohvalitli da sam sama udomila 2 psa(vjerujte, sto je jako tesko, niko ne zeli psa mjesanca
mislim da se trebao aktivirati i poceti djelovati u svojoj sredini. ako nista, ja svaki dan kupim konzervu hrane za pse i prospem je na jedno mjesto gdje svakodnevno prolaze psi lutalice. to su sitnice koje znace nesto.ako nista, nahranili ste zivotinju za taj dan.dajem najbanalniji primjer.
i treba malo osvjestiti ljude da se okane kozmetike i preparata testiranih na zivotinjama, prvo poceti od svojih ukucana.
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 15:10   #20
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Svi oni koji su toliko protiv ubijanja životinja i protiv testiranja na životinjama zaboravljaju neke osnovne stvari....

Kao prvo danas u svakodnevnom životu nema stvari koje nisu životinjkog porijekla: kožni remeni, kožne cipele, jastuci (punjeni perjem), fotografski filmovi (koriste želatinu koja je životinjskog porijekla) i da dalje ne nabrajam....

Opet će se naći "velikih ekologa" koji će tvrditi kak se sve to može zamjeniti nečim umjetni, no pri tome zaboravljaju jednu osnovnu stvar, a to da se biološke stvari pririodno razgrade, dok umjetne ne, i da zagovarajući time da se sve životinjsko zamjeni umjetim zapravo zagovaraju da nas jednog dana zatrpa vlastito nerazgradivo smeće.
Remen mi je platneni, cipele ovakve od ovog materijala. Jastuk itako ne koristim, ali danas možeš birati kakav hoćeš, a da nije od perja. Fotić mi je digitalni... Al da za nešto i nema zamjene - bez toga se može. Što je obična stvar nasuprot nečijem životu. Kao što vidiš, ako klikneš na link, pazi se da razgradivost materijala bude visoka, a nema nusprodukata koji onečišćuju okoliš koji su prisutni u mesnoj industriji.

Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Isto tako zaboravlja se i činjenica da su neka važna cijepiva dobivena upravo zahvaljujući testiranju na živortinjama, zahvaljujući čemu danas gotovo da i ne postoje neke "srednjoviekovne bolesti" poput velikih boginja, kuge isl...
Danas se istraživanja vrše na staničnoj i molekularnoj razini, što je testiranje na životinjama učinilo nepotrebnim i prevaziđenim. Čim se zakonski regulira zabrana testiranja na životinjama, vidjet ćeš kako se lijepo može bez toga. Ujedno će takvi lijekovi biti puno sigurniji za ljude, jer više neće biti odobravani na temelju reakcija nekomparabilnih organizama metodom pokušaja i pogreške.

Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Isto se recimo krtizira lovstvo. No dok se u svakom slučaju prešućuje ili čak i negira da lovci hrane životinje zimi, da postoji kontrolirani odstrjel i da postoji lovostaj, zaboravlja se da lovci čište šumu od olupina automobila, smeća i drugih stvari kojima tamo nije mjesto. Znam i za slučaj da je šef jene udruge koja se bori za prava životinja na upit koliko puta su imali akcije čišćenja šume od olupina odgovorio sa "Pa mi to ne radimo!?". Pametnom dosta....
Za olupine je odgovorna čistoća, komunalna inspekcija ili lovočuvari (kojima je svima to posao za koji primaju plaču), a jednako tako i sami građani koji su ih tu stavili ili koji žive u okolici pa se mogu udružiti i organizirati akciju čišćenja.
Udruge za zaštitu i prava životinja su volonterske udruge koje nitko ne plača i koje imaju prečih ciljeva, kao što su umiruće životinje kojima dolaze s regularnih poslova. Trenutno imam doma 11 napuštenih životinja (jer udruga nema novaca za azil ili plačanje smještaja životinja), uz to imam posao kao i svaki drugi građanin. Ali da se razumijemo - nisam jednom skupljao smeće po šumi. Više ne idem u šumu, a da ne nosim sa sobom i vrećicu za smeće koju usput napunim tuđim otpacima. Poslije sakupljanja smeća ne smatram da je moje pravo ubiti neku od šumskih životinja kao što smatraju lovci (a žarko me zanima koliki postotak od svih lovaca koji su ubijali po našim šumama je ikada tamo pokupio jedan jedini komad smeća). Skupljanje i odvoz smeća kao i sankcioniranje njegovog nepravilnog odlaganja, spada pod djelatnost posebnih organa i udruga za zaštitu okoliša. Udruge za prava životinja nemaju resurse ni potrebne kamione za takvu vrstu posla kao što je čišćenje šume od olupina niti im to spada u opis djelatnosti. U krajnjoj liniji, zbrinjavanje smeća podpada i pod osobnu kulturu svakog pojedinog građana.

Zadnje uređivanje Pavor Nocturnus : 05.04.2008. at 15:53.
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.