Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Treba li zabraniti pusenje na javnim mjestima???
DA (pusac sam) 32 9.38%
DA (nepusac sam) 218 63.93%
NE (pusac sam) 62 18.18%
NE (nepusac sam) 29 8.50%
Glasovatelji: 341. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 17:12   #1
Treba li uvesti zabranu pušenja na javnim mjestima???

Koje je vase misljenje trebali uvesti zabranu pusenje na javnim mjestima???
Ako da, zasto?Ako ne, zasto?
Uz prijedloge i misljena molim vas da navedete jeste li pusac ili niste?
Lukaluka454 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 21:04   #2
Nepušač. Zato što mi dim stvarno smeta...zapravo ne razumijem tu ovisnost, pa mislim da bi bilo u redu odvojit mjesto za pušače i nepušače. Isto tako mislim da ako moj psa, koji je civiliziran, odgojen, čist, umiljat i zgodan ne smije uć samnom na kavu, tram. ili na bilokoje javno mjesto...zašto bih ja onda trpila nekog pušača.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 19:05   #3
ja mislim da nebi trebalo uvesti zabranu pusenja na javnim mjestima , nego dmislim da treba poduzeti neke druge mjere
puskupljenje cigara , obavezna dozvola za kupovinu cigara , ili tako nešto
Lukaluka454 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 21:30   #4
Pusac sam i odgovorila sam sa "DA". Medjutim ja dobrovoljno ne pusim na javnim prostorima, vjerovatno mi to i uspijeva, jer ne pusim toliko puno, a zelim i da prestanem sasvim. Zabrana je meni uvijek jako negativna rijec, i takodje mislim da se problem oko toga ne moze rijesiti zabranom. Ali ja licno za sebe mislim, ako moram vec da skodim sama sebi, ne moram nekom drugom. A posto imamo vec stotinu nekih zabrana i zakona koji pokusavaju regulisati razne stvari, neka slobodno i to zabrane. To je onda bar nesto dobro za covjecanstvo, a i citavu Zemlju.
Lucid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 21:32   #5
TREBA.
Do lani sam bila pušač, ali dim i roba nakon izlaska iz kafića uvijek su mi užasno smrdili, a sad još i gore. Otkad ne pušim nedam da mi nitko puši u stanu (znam da teroriziram, al jbg smrdi mi).
I zato zbog nas koji se ne trujemo, ili smo to prestali, svesrdno podržavam zabranu pušenja na javnim mjestima.
ivanea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 15:50   #6
Nisam pusac i slazem se da treba zabraniti, a zanimljivo je da se i moja mama koja popusi vise od dvije kutije na dan sa zabranom slaze. Jupiii
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 15:53   #7
pušač sam i ne slažem se s tim, jednako kao što se ne slažem niti sa trenutnom situacijom kad su u pitanju nepušači. treba svima osigurat ili zasebne prostorije ili zasebne lokale, ovako se ide u ekstreme. ali ajde, ovako barem više uopće neću trošit novce na kavu pa se možda obogatim
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 17:13   #8
treblo bi duhan svrstat na popis zabranjenih droga
1 gram 400 kn globe ili kazna zatvora ako nemožeš platit
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 18:20   #9
ja sam protiv zabrane, ali nisam direktno protiv zabrane.KOMPLIKOVANO???
Ja mislim da bi zabrana pušenja na javnim mjestima otavila brojne posljedice.
npr. jedan bolji restoran u Pekingu koji je uveo zabranu pušnja među prvim ili prvi ; kako bi privukao nove goste nepušaće , zadao je sam sebi udarac. Naime u godinu dana promet mu je spao za 80% , I naravno BANKROTIRAO JEE.

Mislim da nebi trebalo uvesti zabranu pušenja jer bi se desilo odvajanje PUŠAĆA i NEPUŠAĆA.
Zašto praviti dio za pušaće???
Mnogo ljudi puši i većina vas se družite s njima i vjerovatno nekad izađe na piće u kafić sa nekim pušaćem. A taj pušać je vjerovatno zapaliti cigaru...
[DOBAR KAFIĆ= PIĆE + CIGARA + MUZIKA(ovo i netreba)]
*A dio za pušaće smatram kao malio dio kafića koji je pregrađen.
... , ali pošto ne smije u vamo mora u poseban dio za pušaće (koji ja zamišljam kao zadimljena prostorija)i vi ćete zajedno s njim. Onda bi ste se nagutali dima kao nitko, mislim da većini ljudi koji zalaze u kafiće ne smeta dim.


ZAŠTO ONDA NE NAPRAVITI DIO ZA NEPUŠAĆE. gdje će ići oni kojima smeta dim. Vjerujem da će taj dio biti prazan.



VEĆINA JE LJUDI PROVTIV ZABRANE PUŠENJA NA JAVNIM MJESTIMA IAKO OVDJE ,NA FORUMU, NE IZLEDA TAKO. NA OVAJ FORUM DOLAZE ONI KOJI SU IZROĆITO ZA ZABRANU, A NE ONI KOJI SU PROTIV OGA ILI KOJIMA JE SVE JEDNO!!!
HVALA
Lukaluka454 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 20:25   #10
nisam nikad pušio i glasam za zabranu pušenja na javnim mjestima.Tko želi da puši ima dovoljno mjesta na otvorenom i tamo nikome ne smeta.
Player is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 21:35   #11
Ne pušim, ali sam protiv zabrane. Dobra ventilacija, odvojene prostorije i sl. čuda čine -pa tko želi pušiti neka puši. Ne znam kako će mojem zdravlju pomoći to što će ekipa pušiti vani-taj dim valjda neću udisati kad hodam ulicom?! A to mi je još gora varijanta-izađem van na zrak koji je kao čist-a ono još i dim cigareta...jeee. Manja koncentracija xy stvari. Možda. Ali svejedno su tamo.
Ne volim udahnuti dim cigarete kad hodam ulicom, ne volim kad netko puši u autu. Nemam ništa protiv da netko zapali kada mi dođe u stan, ali ne u svim prostorijama. A pušenje u kafićima mi ne smeta ako je ventilacija dobra. U restoranima već da-ali i to se sve može srediti.

Ok, pušenje je štetno i bilo bi super da nitko ne puši i zbog sebe i zbog drugih-i sviđa mi se što sve više ljudi napušta cigaretu, ali ne vjerujem u učinkovitost zabrana kod ovakvih stvari. Mogu donekle motivirati, ali da su dovoljne-sumnjam.
__________________
Every time a child says I don't believe in fairies, there is a little fairy somewhere that falls down dead.
Evil-Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 21:52   #12
KAVA ne ide BEZ CIGARE.
Za mene kava bez cigare nije kava , ja se slažem da ne treba zabraniti pušenje.
Lukaluka454 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 22:09   #13
Ne ja sam nepušać ali kad sam u kafiću, zapalim. Trebali bi imat dvije prostorije jednu za nepušaće a jednu za pušaće
car is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:33   #14
Treba zabraniti!
Cosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 13:00   #15
Definitivno sam za zabranu pušenja na javnim mjestima.
__________________
Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.
TRAP-JAW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 13:24   #16
Pušačica sam i protiv sam zabrane. Ali potpuno razumijem da nepušače smeta dim i smrad tuđih cigareta, te da su oduševljeni ovom mjerom. No i ona, kao i stanje prije njenog donošenja, vode računa o samo jednom dijelu ljudi, te ustvari pridonosi neravnopravnosti i diskriminaciji.
Po meni bi jedino pravilno i pravedno rješenje bilo da se javna mjesta ( mislim na restorane, kafiće i ostale ugostiteljske objekte) klasificiraju kao oni za pušače i oni za nepušače, pa da ljudi sami biraju u koje će ići. U tom slučaju podržala bih kažnjavanje onih koji puše u lokalima za nepušače.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:05   #17
U americi su zabranili pušenje, konkretno država new york, bunile se birtije, duhanska industrija, ali nakon par mjeseci, stvar se iznormalizirala. I nikom ništa. I kod nas se javljaju razna nagađanja da će biti ovo i ono kada se zabrani pušenje. Ma neće biti ništa. Samo ljudi neće pušiti na javnim zatvorenim mjestima.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:32   #18
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Pušačica sam i protiv sam zabrane. Ali potpuno razumijem da nepušače smeta dim i smrad tuđih cigareta, te da su oduševljeni ovom mjerom. No i ona, kao i stanje prije njenog donošenja, vode računa o samo jednom dijelu ljudi, te ustvari pridonosi neravnopravnosti i diskriminaciji.
Po meni bi jedino pravilno i pravedno rješenje bilo da se javna mjesta ( mislim na restorane, kafiće i ostale ugostiteljske objekte) klasificiraju kao oni za pušače i oni za nepušače, pa da ljudi sami biraju u koje će ići. U tom slučaju podržala bih kažnjavanje onih koji puše u lokalima za nepušače.
ako bi podijelila kafiće na one za pušaće i nepušaće onda bi tek došlo do kako navodiš neravnopravnosti i diskriminacije.Ne možeš Ti određivati u koji ću ja kafić ući.Možda sam dobar sa vlasnikom,možda mi odgovara ambijent,društvo,cijene,usluga .......itd,itd,a kafić je za pušaće.I što onda?Zakon o nepušenju na javnim mjestima kad bude donešen važit će za sve a svaki vlasnik(ovdje najviše spominjemo kafiće)bit će odgovoran za kršenje zakona kao i onaj tko ga krši(pušaći).Mjesta za pušaće ima napretek i morat će te se naviknuti na njega.
Player is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 17:53   #19
protiv sam pušenja na javim mjestima.
buduci da javna mjesta posjecuju i pusaci i nepusaci, a zdravlje je prva najvaznija stvar na svijetu, smatram da je uvodjene zabrane opravdano. onaj tko pusi neka to cini u svojoj sobi gdje ne ugrozava zdravlje onih koji ne zele udisat taj otrov.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 14:48   #20
definitivno je potrebno donjeti jednu takvu odlluku zbog nepušača koji se truju
dimom zbog pasivnog pušenja,,,, a neka se za pušače naprave posebni objekti ...
pa neka se oni tamo truju i ne smetaju nepušačima,,,
undertorno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.