Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2005., 12:45   #61
Quote:
Nerea kaže:
ja idem kod privatnika....na meni moze samo zaradit....

tvoj ginekolog ne radi pretrage o kojima pishemo


to se radi u laboratorijima.

on nema nishta od toga shto te tamo poshalje.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 12:47   #62
Quote:
Nerea kaže:
ja idem kod privatnika....na meni moze samo zaradit....
onda jos gore po tebe, pa ako je privatnik onda treba da trazis od njega dodatne pretrage, a ako ne prihvati, nije ti bas neki.

jer ti placas te testove koji su skuplji. A zasto ti to nije predlozio, to on zna. Smatra da si i ti jedna od onih koje gledaju boga u doktoru.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 12:51   #63
Quote:
violent_femmes9 kaže:
znaci, ipak si se posavjetovala sa svojim lijecnikom prije nego sto si zatrudnila?

neki doktori savjetuju (inace prilicno skupe ) bakterioloske testove prije trudnoce i kad nema simptoma, neki ne.

s obzirom da ureaplazma, mikoplazma i klamidija mogu biti uzrocnici spontanog, bolje je napraviti test.

o tome je ovaj topic.

ma nisam....tek kad sam zatrudnila sam ishla u doktora...al prije toga sam normalno obavljala godisnje preglede
sve mi je to jasno, samo mi se uchinilo pretjerivanje....
mozda zato shto se meni nikad nishta nije dogodilo....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 12:56   #64
Quote:
Tigrica kaže:
onda jos gore po tebe, pa ako je privatnik onda treba da trazis od njega dodatne pretrage, a ako ne prihvati, nije ti bas neki.

jer ti placas te testove koji su skuplji. A zasto ti to nije predlozio, to on zna. Smatra da si i ti jedna od onih koje gledaju boga u doktoru.

nisam radila nikakve skuplje pretrage, radila sam papu i triple test i to je bilo to.....
nisam od njega nishta trazila dodatno jer sam smatrala da on zna shto radi....da nisam ne bi ni bila kod njega....
ne gledam Boga ni u Bogu.....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 12:58   #65
Quote:
magic kaže:
tvoj ginekolog ne radi pretrage o kojima pishemo


to se radi u laboratorijima.

on nema nishta od toga shto te tamo poshalje.
dopbro ......znachi prije slijedeche trudnoche obvezno napravit bakterioloshke pretrage?
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 13:03   #66
Quote:
Nerea kaže:
dopbro ......znachi prije slijedeche trudnoche obvezno napravit bakterioloshke pretrage?
to bi ti bilo jako dobro. sretno!
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 13:04   #67
Quote:
Nerea kaže:
ma nisam....tek kad sam zatrudnila sam ishla u doktora...al prije toga sam normalno obavljala godisnje preglede
sve mi je to jasno, samo mi se uchinilo pretjerivanje....
mozda zato shto se meni nikad nishta nije dogodilo....
ali kako mozes reci da je pretjerivanje to sto je tea, unatoc savjetu lijecnika, ipak trazila bakterioloske testove, kad se ispostavilo da ona IMA bakteriju koja bi mogla naskoditi njenoj buducoj trudnoci?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 13:33   #68
Quote:
Nerea kaže:
ma nisam....tek kad sam zatrudnila sam ishla u doktora...al prije toga sam normalno obavljala godisnje preglede
sve mi je to jasno, samo mi se uchinilo pretjerivanje....
mozda zato shto se meni nikad nishta nije dogodilo....

ja nisam imala pojma za te bakterioloske testove kad sam ostala trudna. nisam znala da ti bakterija za koju ni ne znas da je imas moze radit sranja. mislim, sada tek znam koliko je stvari moglo krenuti krivo u trudnoci. ako se ikad odlucim na drugo dijete, svakako cu napraviti sve pretrage - nista me ne kosta, a bolje tako nego se poslije tuc po glavi.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 14:04   #69
Quote:
Nerea kaže:
djiiiizzz
prvo...budesh li tako detaljno planirala nikad nechesh zatrudnit jer chesh uvik neshto nach....
planovi ne pale s djecom......
ja nisam ishla ni na kakav pregled
Ne znam jeli se ovaj komentar odnosio na moj post, pretpostavljam da jest.

Ovakvo razmišljanje mi nalikuje na zabijanje gave u pijesak.

Ne znam koliko si ti dugo htjela bebu i nakon koliko vremena si uspjela zatrudnit, ali ja baš i nemam nešto previše vremena na bacanje i ne planiram se igrati sa zdravljem i bakterijama u organizmu.

Naravno da je preporuku za sve briseve napravio moj liječnik i da me na operaciju također uputio liječnik, što znači da se ne radi o nekakvom mom hiru, te da i liječnici razmišljaju isto kao i ja, a to je da se otklone sve eventualne prepreke i smetnje koje možda postoje na putu začeću.

To što si ti uspjela zanijeti i roditi bez problema je super, ali imaj malo suosječanja i empatije za ljude kojima to baš i ne ide tako lako i na tom putu žele izbjeći sve potencijalne prepreke kad napokon dođe do začeća.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 15:10   #70
ne tinkili nije bilo na tvoj post
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2005., 15:12   #71
ja stvarno ne razumijem komentare tipa Nereinog

shto Tinkili reche - to je brate zabijanje glave u pijesak

ajd kad ti se dogodi da neplanirano ostanesh trudna, ili kad su nashe mame ostajale trudne oprije 20 i kusur godina - pa dosta se nije ni znalo tad o chemu se sve treba voditi rachuna - ali danas

danas svaka od nas se mozhe obrazovati o tome ako planira trudnochu

jebote pa planirate gdje chete na more ili kakve cipele kupiti a trudnocha - kako bude jel?

to mi je krajnje neodgovrono

posebno ako si u mojim godinama (31)

naravno da chu napraviti sve preglede koje mogu prije da ne bih imala problema u trudnochi - i da vdim da li uopche mozhemo samo pokushavati a da nam ne treba neki pre-tretman

tako su se meni ovdje na forumu neke smijale shto ja pochinjem piti folichnu godinu dana prije nego smo uopche pocheli pokushavati da zatrudnim - a da uopche ne znaju shto je folichna i da se preporucha svim zhenama u reproduktivnoj dobi bez obzira da li pokushavaju ostati trudne ili ne

da mi se dogodilo da sam neplanirano ostala trudna - bozhe moj - radila bih onda shto bih najbolje znala kad bih saznala da sam trudna - ali ovako kad vech planiramo to - ovako si zhelim i sebi i buduchoj bebi dati najbolje moguche shanse

tako mi ovdje jedna mama od dvije djevojchice veli - a zar si ti vec sasvim prestala konzumirati alkohol - pa nisi josh trudna

ona je planski rodila dvije djece i dok su pokushavali zatrudnjeti pila je ko smuk svaki vikend - a za trudnochu je u oba puta saznala u 10. tjednu

da se malo zanimala i obrzaovala prije nego je pocehela pravit tu djecu (opet velim kod nje je bilo planski) znala bi da su negativne posljedice alkohola najjache u prva tri mjeseca trudnoche - dakle u vechem dijelu dok josh ni ne zna da je trudna
i sad veli meni: eto vidish ja sam sa obje pila i nishta im nije (ko da su joj ta djeca neki privatni frik experiment) - opet ne zna da se posljedice uzimanja alkohola u trudnochi na djeci mogu odraziti i nakon 10 godina - a da doktori josh nisu nachisto da li posljedice mogu nastati od jedne cashe ili se morash napiti

i hajd ti sad pri zdravoj i odgovornoj pameti riskiraj

ma uglavnom
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 02:28   #72
Tea, žao mi je Ali fakat pametno da si išla radit sve te testove. I ja sam prije trudnoće sve to napravila, ali moj mi je ginić bez problema ispisao miljon uputnica, preporučio da neke stvari napravim privatno zbog čekanja. Ne bih htjela bit kod ginića koji se ne brine za mene. I moje buduće dijete.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2005., 19:17   #73
Ja moram napraviti sve te testove, a ne da mi se čekati po našim bolnicama. Napravila bih to privatno, ali mi please objasni kako to ide. Odem kod privatnog ginekologa pa to tražim ili se to radi u nekom privatnom labosu

Please, help!
Carry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 09:43   #74
Quote:
Carry kaže:
Ja moram napraviti sve te testove, a ne da mi se čekati po našim bolnicama. Napravila bih to privatno, ali mi please objasni kako to ide. Odem kod privatnog ginekologa pa to tražim ili se to radi u nekom privatnom labosu

Please, help!
odeš u privatnog ginekologa jer samo ginekolog ti uzima briseve ...reći ćeš mu da želiš sve briseve papu i već što želiš i ne daj se odgovorit od toga jer oni reću ma šta će ti to nije baš potrebno i sl.....moj ginekolog sam nosi briseve u lab a kod nekih izvadiš briseve pa oh sam ti nosiš u lab....uglavnom meni nalazi od pape i brisevi budu gotovi u roku od 2-3 dana papa najdulje 7 dana zavisno kad mi ju je izvadio......cijena briseva i pape je ovde di idem 450 kn + pregled i uzv =650-700 kn
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 10:21   #75
Quote:
rachelst kaže:
odeš u privatnog ginekologa jer samo ginekolog ti uzima briseve ...r
nije bas jasno; koji uzima, a koji ne uzima? privatni uzima, a socijalni ne uzima, ili kako?

zasto ne bi mogla kod socijalnog obaviti besplatno pregled i papu, a sve ostalo kod privatnog, jel?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 10:27   #76
Quote:
Tigrica kaže:
nije bas jasno; koji uzima, a koji ne uzima? privatni uzima, a socijalni ne uzima, ili kako?

zasto ne bi mogla kod socijalnog obaviti besplatno pregled i papu, a sve ostalo kod privatnog, jel?
ma možeš al nekako mi je normalno da će ti svaki ginekolog prije uzimanja briseva napravit pregled...a papu ti napravi di te god volja ako imaš volje čekat misec-dva na rezultat ja nemam
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 11:48   #77
Neka mi oproste svi ako ću napisati nešto što je tu već napisano,ali jednostavno ne mogu sjediti od bolova koje trenutno imam...
Naime, prije 10 dana sam počela osjećati bolove u donjem dijelu trbuha i u križima ,nije to bol koja boli, nego te presjeće do te mjere da se sfrčeš od boli... otišla sma u bolnicu i ostala ležati...
nosila sma blizance ,da bi mi te noći rekli da ima samo jedan plod i jesam li krvarila, nisam krvarila samo me je jako boljelo.
kljukali su me neormabelima i dabrostonima,ali mene je još uvijek bolilo,da bi jedan dan doktor rekao da dođem u ambulantu da mi naprave bris, j sam došla tamo i to je obavljeno... a kako sam ležala u sobi s još 5 cura bilo je razgovora o spontanima, mene kada su pitali zašto sam u bolnici objasnila sam da me boli i da sam imala blizance i da je jedan samo tako "otišao", nitko mi nije rekao zašto, da bi cure počele pričati o toj urei, nisam ni pomislila da ju imam, kada je došao nalaz pitala sam sestru jel sve ok, ona je rekla da nije i da će mi doktor reći sve na viziti, listu sam dobila par minuta prije vizite i vidim da imama ureu,doktor je došao i pitao kako sam ja sam? rekla ,a kako bi mogla biti i on je otišao, tek drugi dan kada je došao taj doktor koji je radio briseve,pozvao me je u ambulantu i objasnio sve o urei, pustio me je kući da mirujem jer bi trebala biti još tri tjedna u bolnici ,a nema smisla da tamo ležim ,slušam sve i svašta,a ništa mi ne rade...
dobila sam neke antibiotike i pročitam na onom papiriću da se ne smiju piti u trudnići....
jučer me je boljelo najjače...
užasno se ojećam i jedino se nadam da će dragi Bog dati da moja mala beba preživi...
planiram u Zagreb ,vidjeti što će tamo raći,ali trenutno ne smijem ni sjediti ,a kamo li voziti se u autu dva sata...
eto...
toliko o glupim doktorima... boli i *ebenoj NEMOĆI DA POMOGNEŠ ONOME KOGA VOLIŠ NAJVIŠE NA SVIJETU, A TAKO JE MALO I NEMOĆNO!
INGA_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 12:14   #78
Ne znam koji si to antibiotik dobila, ali ako imaš ureaplasmu (valjda?) onda svakako moraš piti antibiotik da je se riješiš.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 12:21   #79
Briseve naravno može napraviti i privatni i socijalni ginekolog, pitanje je samo hoće li socijalni ginekolog raditi briseve, to je skupa i ciljana pretraga i ja ne znam žele li ih socijalni ginekolozi raditi tako, preventivno. U Zagrebu se briseve može napraviti u Petrovoj bolnici i na Svetom Duhu, a može ih uzeti i socijalni ili privatni ginekolog pa uzorke možete odnijeti same na HZZJ u Rockfellerovoj ulici. Ako vam soc. ginekolog neće dati uputnice za briseve možete nazvati HZZJ i pitati koja je cijena briseva, otići kod privatnog ginekologa koji sam uzme briseve (to košta obično 100 kuna), pa same odnijeti uzorke u HZZJ. Može ih se naravno napraviti i privatno, ali to je dosta skuplje, kod moje ginekologice koštalo je oko 1400 kuna za sve briseve.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2005., 14:30   #80
mali savjet

Znam da je blesavo da ja muški tu dijelim neke savjete oko ženskih problema, ali i mi muški možemo imati sve te bakterijice kao i žene , a imam neka iskustva na tu temu.

Ne nasjedajte na fore s genijalnim privatnim ginekolozima koji bi vam za te preglede samo pomuzli lovu i misliti da su imalo kvalitetniji od onih koji imaju ugovore s HZZO. Druga stvar, ginekolozi ne daju uputnice za bakteriološke preglede, već doktori opće prakse. Ginići samo naprave bris, koji same fino odnesete u HZZJ u Rockfellerovoj. Muškima je još lakše, tamo naprave bris uretre, bace drkicu ili se ispišaju (natjerajte svoje mužjake da oni odu prvi, pa možda nećete niti morati ići na bris kod ginekologa Priznajem, zajebanije je ljudima koji su van Zagreb, ali mislim da i u drugim gradovima ima labaratorija opremljenih za takve analize (mada je ovaj u Rockfellerovoj navodno najbolji).

Po pitanju cijene: Kada sam prvi puta davao uzorke brisa, ejakulata i mokraće sve skupa izašlo 100 i nekaj kuna. Kasnije sam radio samo bakteriološku analizu ejakulata i platio nekih 20-30 kuna. Tek toliko, nemam dopunsko zdravstveno, već samo obično

P.S. Bolje vam je biti dobar sa svojim liječnikom opće medicine, a ne plaćati masne pare lešinarima po privatnim specijalističkim ordinacijama.
P.S.2. Prebrzo gotovi nalazi na bakterijice (2-3 dana) ne znaće super uslugu, nego preko kurca odrađen posao. Tada postoji mogućnost da se relativno male koncentracije neke bakterije ne indiciraju (nisu se stigle namnožiti u labaratorijskim uvjetima). Nek me netko demantira ako griješim.
__________________
Ime:X Prezime:Y
zbunjola(šatro) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.