Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2008., 14:27   #1
Kako bi svijet izgledao da svi postanemo vegani?

Baš me to zanima.

Kaj bi bilo sa divljim životinjama u šumama?

Kakve vi ideje imate? Kak bi to zgledalo?
sita is offline  
Old 23.06.2008., 17:03   #2
Quote:
sita kaže: Pogledaj post
Baš me to zanima.

Kaj bi bilo sa divljim životinjama u šumama?

Kakve vi ideje imate? Kak bi to zgledalo?
Prilično slično ovome. Divlje životinje slabo i lovimo, osim riba kojima bi to dobro došlo. Vjerujem da bi neka afrička i američka plemena izumrla jer im je lov glavni izvor prehrane.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Old 23.06.2008., 20:15   #3
more bi postalo sterilno
18Delta is offline  
Old 23.06.2008., 20:42   #4
kokoške i svinje bi izumrle ili bi se nakotile previše..a di bi one živile da ih ne jedemo? možda bi paris hilton počel nosit malo pile ili svinju u torbici..al inače??
seronjaa is offline  
Old 23.06.2008., 20:43   #5
paaaaa mislim da bi se postojeće ozonske rupe prošilile znatno

grogo bolger is offline  
Old 23.06.2008., 20:54   #6
Svijet bi izgledao malo bolje, iako ne treba previše idealizirati. Ali mislim da bi to bio ok smjernica.

Jedna zgodna knjiga o sličnoj temi... (ne ovo nije promidžbena poruka)
__________________
RAWR!
Leaflord is offline  
Old 23.06.2008., 22:51   #7
Ukoliko bi se goveda namnožila (hipotetski slučaj, ako im se to upoće i može dogoditi bez da se brinemo o njima) zbog toga što ih ne jedemo i ne lovimo, došlo bi do dodatnog problema s efektom staklenika. Goveda ispuštaju užasno puno metana, a on je jaki staklenički plin. No... "ako", "kad bi"... itd.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 24.06.2008., 01:10   #8
Preduvjet za to bi bila čista totalitarna distopija. Vjerojatno nešto kao u ovom ili ovom filmu.


A zatim bi se počele pojavljivati bolesti koje su u razvijenom svijetu već odavno iskorijenjene: http://www.jutarnji.hr/j2/zdravlje/c...,18,,123592.jl
JPK is offline  
Old 24.06.2008., 09:43   #9
Quote:
sita kaže: Pogledaj post
Baš me to zanima.
Kaj bi bilo sa divljim životinjama u šumama?
"Ništa neće u tolikoj mjeri doprinijeti ljudskom zdravlju i povećati šanse za preživljavanje života na Zemlji koliko će to učiniti evoluiranje u vegetarijanstvo".

- Albert Einstein

Obzirom da jako mali postotak divljih životinja biva ubijen radi prehrane, ne bi se ništa bitno promijenilo u njihovoj populaciji. Dakako, zacijelo bi živjele sretnije ako lovci ne bi vrebali na njih sačmaricama i snajperima.

Domaće životinje razmnožavaju se pod kontrolom čovjeka, tako da bi u dogledno vrijeme preostao mali broj jedinki, ili bi sasvim nestale, što je dobro, jer se život domaćih životinja u pravilu svodi na agoniju u industriji mesa i mlijeka.

Samo životinje u SAD-u pojedu onoliko pšenice i soje koliko bi moglo nahraniti 2 milijarde ljudi, što iznosi 1/3 svih ljudi na svijetu ili pak čitavu populaciju Kine i Indije (kad se zbroje). Ali ima toliko krava da čak ni ova količina nije dovoljna pa da bi ove mašine za preživanje mogle i dalje 'raditi', potrebno je uvesti još više stočne hrane izvana. SAD čak kupuje govedinu od siromašnih zemalja Centralne i Južne Afrike, a sva ta stoka treba biti hranjena na sličan način.

Za jedan kilogram mesa potrebno je 60 kilograma pšenice, na površini veličine 5 nogometnih igrališta, odnosno 10 hektara može se uzgojiti mesa za samo dva čovjeka, kukuruza za 10 ljudi, ili soje za 61 čovjeka.

Prema tome, prelaskom čovječanstva na veganstvo riješio bi se problem gladi u svijetu.
louis friend is offline  
Old 24.06.2008., 09:55   #10
I jedna mala digresija, frontmen Red Hot Chilli Pepersa Anthony Kiedis pobijedio je u izboru koji svake godine organizira PETA. Anthony Kiedis je vegetarijanac od osamdesetih, a nedavno je prešao na veganstvo.

"Nedugo nakon što sam postao vegan pogledao sam dokumentarac o tome što se sve događa na farmi krava. To je samo učvrstilo moju odluku", rekao je Anthony.
http://www.net.hr/zvijezde/page/2008/06/23/0424006.html
louis friend is offline  
Old 24.06.2008., 12:00   #11
Quote:
louis friend kaže: Pogledaj post
"Ništa neće u tolikoj mjeri doprinijeti ljudskom zdravlju i povećati šanse za preživljavanje života na Zemlji koliko će to učiniti evoluiranje u vegetarijanstvo".

- Albert Einstein

Obzirom da jako mali postotak divljih životinja biva ubijen radi prehrane, ne bi se ništa bitno promijenilo u njihovoj populaciji. Dakako, zacijelo bi živjele sretnije ako lovci ne bi vrebali na njih sačmaricama i snajperima.

Domaće životinje razmnožavaju se pod kontrolom čovjeka, tako da bi u dogledno vrijeme preostao mali broj jedinki, ili bi sasvim nestale, što je dobro, jer se život domaćih životinja u pravilu svodi na agoniju u industriji mesa i mlijeka.

Samo životinje u SAD-u pojedu onoliko pšenice i soje koliko bi moglo nahraniti 2 milijarde ljudi, što iznosi 1/3 svih ljudi na svijetu ili pak čitavu populaciju Kine i Indije (kad se zbroje). Ali ima toliko krava da čak ni ova količina nije dovoljna pa da bi ove mašine za preživanje mogle i dalje 'raditi', potrebno je uvesti još više stočne hrane izvana. SAD čak kupuje govedinu od siromašnih zemalja Centralne i Južne Afrike, a sva ta stoka treba biti hranjena na sličan način.

Za jedan kilogram mesa potrebno je 60 kilograma pšenice, na površini veličine 5 nogometnih igrališta, odnosno 10 hektara može se uzgojiti mesa za samo dva čovjeka, kukuruza za 10 ljudi, ili soje za 61 čovjeka.

Prema tome, prelaskom čovječanstva na veganstvo riješio bi se problem gladi u svijetu.
Blablabla. Ajmo malo propagande

Veganska prehrana ne znači i prestanak lova iz gušta. Misliš da lovci love fazane zato da bi imali što jesti?

Domaće životinje uglavnom ne bi nestale. Osobito ne svinje i goveda. I ne kod nas, u umjerenoj klimi gdje nema velikih predatora, a hrane koliko hoćeš. Barem ne tako brzo kako ti misliš da bi. A za to vrijeme dok bi slobodno šetale i pasle sve što se da pasti bi nam stvarale i probleme. Krdo od par stotina svinja bi za par dana potpuno uništilo nekoliko hektara poljoprivrednih površina. Krave bi pasle našu salatu i mladu pšenicu... A tu je i problem bolesti...

Ne bi se riješio problem gladi u svijetu jer on (još) nije uzrokovan općom nestašicom hrane nego neravnomjernom raspodjelom iste.
Eto, moja obitelj na dan pripremi dovoljno hrane za još barem jednog čovjeka. I to se uglavnom baci...

Zaboravljaš i urođenike čija bi kultura bila potpuno izmjenjena, zapravo uništena. Osim ako ne misliš njih nekako isključiti iz nametnutog veganstva.

Spominješ Einsteina. Znaš, i Hitler je bio vegetarijanac
morbidangel is offline  
Old 24.06.2008., 12:35   #12
ja to vegetarijanstvo za cijelo čovječanstvo uopće ne smatram pozitivnim,.a pogotovo ne veganstvo. pa odakle bi nabavili bjelančevine i te stvari kojih ima u mesu?? ono..ljudi bi se svi dodato kljukali dodatnim tabletama, jer su vegetarijani..bezveze. ljudi su rođeni kao svežderi, i mislim da ćemo to uvijek i bit, i ono..ako neko hoće jesti samo meso ili samo biljke, neka to radi.ali mi ide na kurac nametanje tog vegetarijanstva itd.
seronjaa is offline  
Old 24.06.2008., 17:18   #13
Quote:
louis friend kaže: Pogledaj post
[B]
Za jedan kilogram mesa potrebno je 60 kilograma pšenice, na površini veličine 5 nogometnih igrališta, odnosno 10 hektara može se uzgojiti mesa za samo dva čovjeka, kukuruza za 10 ljudi, ili soje za 61 čovjeka.
Laž. Za 1kg proteina iz piletine treba samo 3 kg proteina iz biljnih izvora. Za ostalo meso treba više, ali to ne mijenja činjenicu da opet recitiraš neistinitu propagandu

Quote:
louis friend kaže: Pogledaj post
Prema tome, prelaskom čovječanstva na veganstvo riješio bi se problem gladi u svijetu.
Ovo je valjda školski primjer non sequitur greške. Kao da kažeš: Kad bi bogataši gradili manje vile, bilo bi više cigala i cementa za beskućnike

Kao da cijeli svijet živi u primitivnoj anarhističnoj zajednici koja poznaje Star Trek teleportaciju i privatno vlasništvo uopće ne postoji, pa bi se višak biljne hrane s američkog Srednjeg zapada magično pojavio u ustima gladnih u Africi Čvrst argument, nema što
JPK is offline  
Old 24.06.2008., 17:22   #14
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Spominješ Einsteina. Znaš, i Hitler je bio vegetarijanac
I to ne samo običan vegetarijanac, nego i borac za prava životinja. 3. Reich je prva i dosad jedina zemlja u svijetu koja je potpuno zabranila "nehumane" pokuse na životinjama, a i Hitler je često govorio svojim podrežanima da su nehumani jer "žderu leševe". Zapanjujuće sličan modus operandi današnjim "prijateljima životinja"
JPK is offline  
Old 24.06.2008., 22:54   #15
Kako bi svijegt izgledao?
Pa blijedo i anermičnmo kao i svi vegani usto muku bi mučili sa već spomentium vjetrovima goveda.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Old 25.06.2008., 14:54   #16
Quote:
sita kaže: Pogledaj post
Kaj bi bilo sa divljim životinjama u šumama?
Kakve vi ideje imate? Kak bi to zgledalo?
Divlje će životinje i ovako i onako nestati. To se već desetljećima događa, osim što je to sada i ubrzano - uslijed svih mogućih poremećaja u prirodi, porastom temperature i djelovanja čovjeka!
Ljudska vrsta uništila je između trećine i četvrtine divljih životinja u periodu od 1970. godine, objavilo je Londonsko zoološko društvo. Broj kopnenih životinja u tom je periodu opao za 25 posto, morskih za 28 posto i slatkovodnih za 29 posto.
"Our changing climate is already affecting a wide range of migratory species," said Humphrey Crick from the British Trust for Ornithology. The fear is that the changes currently under way are simply too rapid for species to evolve new strategies for survival.
Their options are also being narrowed by the rapid conversion of ecosystems such as the draining of wetlands, felling of forests and development of coastlines - so if their existing habitats are hit by global warming, there is literally no place to go.
BBC-2005/2008.

A što se tiče domaćih životinja, ljudi će ih dalje uzgajati i jesti, dok ih budu imali čime hraniti?!
No mislim da u globalnom pogledu prijelaz na veganstvo nije moguće, ne u tako skorijoj budućnosti.
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 25.06.2008., 17:52   #17
neki su na ovu temu očigledno totalno zalutali ili pak ne razumiju dobro hrvatski jezik ili im je ovo prilika da pokažu koliko se dugo mogu ''argumentirano'' svađat....svejedi vs. vegetarijanci tema postoji već,glupavo je otvarati novu.....
kako bi svijet izgledao?....mi to nikada nećemo saznati,možemo samo lupetati u prazno
skyon is offline  
Old 25.06.2008., 17:54   #18
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Kako bi svijegt izgledao?
Pa blijedo i anermičnmo kao i svi vegani usto muku bi mučili sa već spomentium vjetrovima goveda.

hoćeš reći da sada ta ista goveda ne ispuštaju vjetrove
skyon is offline  
Old 25.06.2008., 17:58   #19
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
I to ne samo običan vegetarijanac, nego i borac za prava životinja. 3. Reich je prva i dosad jedina zemlja u svijetu koja je potpuno zabranila "nehumane" pokuse na životinjama, a i Hitler je često govorio svojim podrežanima da su nehumani jer "žderu leševe". Zapanjujuće sličan modus operandi današnjim "prijateljima životinja"
pa tko kaže da su prijatelji životinja sveci
skyon is offline  
Old 25.06.2008., 18:17   #20
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
neki su na ovu temu očigledno totalno zalutali ili pak ne razumiju dobro hrvatski jezik: ili im je ovo prilika da pokažu koliko se dugo mogu ''argumentirano'' svađat....svejedi vs. vegetarijanci tema postoji već,glupavo je otvarati novu.....
kako bi svijet izgledao?....mi to nikada nećemo saznati,možemo samo lupetati u prazno
Iz nastupa se može iščitati kome je ovo bilo upućeno! No, kako god bilo, dobro je ...fijuuu, dobro je dok imamo dežurne koji će upasti u pravi trenutak da svima objasne kako je ovo sve zapravo glupavo i kako svi možemo samo lupetati u prazno s naglaskom, naravno na ovo SVI cool!
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.