Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2008., 11:11   #41
Ja smatram da je 16 godina prerano i za sex a kamoli za rađanje. A to šta se danas dobne granice pomiču to je problem društva i odgoja. Jer danas je došlo vrijeme da u društvu više nisi "cool" ako si djevac ili djevica. Kad izađem vani navečer viđam djevojčice koja iskreno govoreći nemaju više od 13-14 godina a odjevene su kao da u najmanju ruku imaju 25 -tona šminke, potpetice na kojima malo tko može i hodat,dekoltei do pupka i minići kojih bi se i Paris Hilton zasramila. A dečkići s bocama pive u ruci (ili čak i vina,onog od litru) i cigaretama u ustima. Dobro,ja razumijem da i djeca te dobi imaju želju izać vani i da ih roditelji ne mogu kontrolirat i nadzirat na svakom koraku ali ne razumijem roditelje te djece,jer šta dijete od npr.15 ili 16 god(a ima ih i mlađih, vjerujte) ima raditi vani u 3-4 sata ujutro? Jel se oni zapitaju gdje je to dijete? Da moj mali ima 15 godina i da je u te sate vani,ma našla bi ga kako bilo i doslovno odvukla doma,ali opet to sam samo ja. Ja ne izlazim često vani i kad uhvatim priliku za izać vani s mm,često znamo ostat vani do kasno i kad čak i mi idemo doma opet viđamo tu djecu da ih se doslovno mora tjerat iz klubova da idu kući. A o ponašanju da im i ne govorim, ili padaju pijani ili se žvale na svakom koraku. A te curice doslovno zajaše po tim svojim "momcima". Mislim,katastrofa. Dobro,ne govorim sad o svima,ima ih stvarno pristojnih i ok,ali ima i dosta ovako ekstremnih slučajeva.
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 14:20   #42
Quote:
Nefertiti111 kaže: Pogledaj post
A to šta se danas dobne granice pomiču to je problem društva i odgoja.
Da, pomicu se mozda na vise, s obzirom da su nekad ljudi udavali svoje kceri s 14, 15, 16, 17 godina i one s toliko i radjale. Primjer su nam nase prabake.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 14:54   #43
Quote:
Nefertiti111 kaže: Pogledaj post
Ja smatram da je 16 godina prerano i za sex a kamoli za rađanje. A to šta se danas dobne granice pomiču to je problem društva i odgoja.
Zakon je na 14 godina odavna, a granice se pomiču, yeah right.

A izvan zakona...

Moja baka se udala s 19 i već su je proglasili starom curom, druga s 18.
Ako misliš da se prije sto godina čekalo do braka, a ne iskorištavalo trenutke dosade pri čuvanju ovaca ili u kukuruzištu.
Pogledaj samo narodne pjesme ("Oj divojko, cikle-mikle, jesu li ti dlake nikle...počele su mrčiti da se mogu prčiti" ili "Oj, divojko dikla, je li pika nikla ..počela je grašit, mogla bi se jašit, počela je mrčit mogla bi se prčit"). Eto ti i dobne granice i društva i odgoja.
U staroj Grčkoj su se učitelji filozofije ševili s trinaestogodišnjim dječacima, ako ti domaći erotski folklorni izričaj nije dovoljan.

A sad na sadašnjost, u četvrtom srednje (dakle, 18 i 19 god) je u razredu bilo više od pola djevica.

Ali svima je najlakše optužiti 21. stoljeće, lošu školu, neodgoj, televiziju i Internet.


Ti vidiš samo divljake i promiskuitetnu djecu, a ne vidiš one koji sjede doma i uče/sviraju violončelo/programiraju robota.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 19:12   #44
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Bi li jednako blagonaklono gledala na stvar da jedna takva cura(16) spava s dečkom od 32 godine, koji je eto prvi koji joj je rekao da je ovakva ili onakva i da ju voli, čisto da bi se malo zabavio.
ne. al općenito ne gledam blagonaklono na to da se žena seksa (ili djevojka) jer joj je tip rekao da je voli (pa mu sad valjda treba udovoljit il što li), a ne zato što ona to želi.

Quote:
Naravno, roditelji se uvijek brinu za svoju djecu. Ipak je lakše kad je to neka primjerenija dob.
a koja dob je primjerena određuješ.. ti?
Quote:
ali naučiti da se odnos može izgraditi i bez seksualne veze, u današnjem svijetu je vrijedna lekcija.
u mom konkretnom slučaju, veza je trajala godinu dana prije prvog seksa, iako nije da nije imala seksualne komponente i ranije.
par mojih frendica za koje znam kad i s kim su se prvi put seksale su isto tako to napravile s dečkom s kojim su bile bar par mjeseci prije toga.
jasno mi je da to nije reprezentativan uzorak, ali
istraživanje provedeno u hrvatskoj, na hrvatskim srednjoškolcima, je pokazalo da djevojke nevinost najčešće gube sa stalnim dečkom.

da bi to tebi bilo u redu, trebale bi biti s tim dečkom 4-5 godina prije nego se poseksaju? da bi dokazale same sebi da se odnos može izgraditi i bez seksualne veze?

trudim se, ali nikako ne uspijevam shvatiti što je loše u tome da se tinejdžeri seksaju, ukoliko su s emocionalnog i zdravstvenog aspekta odgovorni prema sebi i partneru.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 20:56   #45
ja svoju mislim vodit ginekologu krajem osmog ili početkom prvog srednje, a vi moralizirajte koliko vas volja
kad god da počela, bitne su mi tri stvari - da se seksa isključivo ako to zaista i želi, da jako pazi te da se ne srami/boji/kojagodjošmogućanepotrebnaglupost obratiti mi se pitanjima.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 21:18   #46
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
ja svoju mislim vodit ginekologu krajem osmog ili početkom prvog srednje, a vi moralizirajte koliko vas volja
kad god da počela, bitne su mi tri stvari - da se seksa isključivo ako to zaista i želi, da jako pazi te da se ne srami/boji/kojagodjošmogućanepotrebnaglupost obratiti mi se pitanjima.
Potpisujem.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 21:58   #47
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
ja svoju mislim vodit ginekologu krajem osmog ili početkom prvog srednje, a vi moralizirajte koliko vas volja
kad god da počela, bitne su mi tri stvari - da se seksa isključivo ako to zaista i želi, da jako pazi te da se ne srami/boji/kojagodjošmogućanepotrebnaglupost obratiti mi se pitanjima.

a četvrto? da to ne radi s bilokim pa makar zaista i željela?
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 21:59   #48
skoro nitko se ne seksa s bilokim.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 22:00   #49
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
a četvrto? da to ne radi s bilokim pa makar zaista i željela?

to mi se nekako uklapa u stvarnu želju i ono da jako pazi.

ili je moja logika čudna
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 22:50   #50
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
trudim se, ali nikako ne uspijevam shvatiti što je loše u tome da se tinejdžeri seksaju, ukoliko su s emocionalnog i zdravstvenog aspekta odgovorni prema sebi i partneru.
Ne znam, meni je to nekako očito krivo. Čak se ne moram ni truditi da vidim zašto .
Jednostavno se sjećam i sebe i svoje okoline i koliko je zrelosti sa šesnaest u pitanju. Ti imaš drukčija sjećanja, ali ja se jednostavno ne mogu složiti. Kad nije tako .
Dovoljno je otići u bilo koju srednju školu. Nedavno sam u jednoj odrađivala praksu; svaka osoba tamo može uočiti količinu nesigurnosti i prepoznati u njima tek djecu koja se trude biti odrasli, ali još im ne ide... pa bilo i kroz svoju seksualnost.
To da nema pritiska, da oni ne traže potvrdu, da čine nešto isključivo na temelju svojih želja, meni se čini neistinitim.

Naravno da se svojoj kćeri jednog dana neću uplitati u njen seksualni život, jer je to na kraju krajeva njena odluka. Ona svakako ima pravo na svoju intimu i svoju privatnost.
Ipak se nadam da će kroz odgoj usvojiti određene vrijednosti koje će ju štititi bolje od kondoma i na više područja njenog života.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 23:10   #51
ok, i kad postanu dovoljno odrasli da bi se mogli seksat?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 23:14   #52
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ok, i kad postanu dovoljno odrasli da bi se mogli seksat?
Što misliš? Pa onda kad se okruglica počela s.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 23:17   #53
Rodila lani moja učenica - s 14. Trudna nam izašla iz osmog razreda i sad kad su svi njeni u prvom srednje - ona šeta bebu. Nikakvog školovanja niti oca djeteta nigdje. A mala je bila teška za podučavanje... Neću ni misliti kaj će biti kad mito dijete dođe u razred, koji li će tek to nivo odgoja biti... U ovom mi se slučaju čini najboljim izborom posvajanje, ali bolje i ovako nego neki odvratni abortus. Živi se, samo kvaliteta opada...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 23:19   #54
i have a dream da će jednom u hrvatskim školama postojat stvarno, al stvarno dobar spolni odgoj.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 23:20   #55
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
i have a dream da će jednom u hrvatskim školama postojat stvarno, al stvarno dobar spolni odgoj.
and you're not the only one....
no, nekako sam skeptična oko takvih stvari.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:16   #56
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Što misliš? Pa onda kad se okruglica počela s.
Ne. Smatram da sam i ja malčice prerano. Ali barem nisam bila dijete .
A kad je to točno bilo nemam potrebu dijeliti
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:23   #57
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ok, i kad postanu dovoljno odrasli da bi se mogli seksat?
Pa vjerojatno kada osjete malo samostalnosti, skuže da postoji svijet izvan roditeljskog doma i da su sami odgovorni za svoje postupke, jer nema više mame da maše prstićem i viče:"fuj, to!", nego su prepušteni sami sebi i svojoj odgovornosti.
Tad smatram da nekako čovjek doista odraste.

Ne mora biti, je li, svi smo drukčiji, ali gledajući općenito, da baš moram odrediti granicu, bila bi ta.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 00:57   #58
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Rodila lani moja učenica - s 14. Trudna nam izašla iz osmog razreda i sad kad su svi njeni u prvom srednje - ona šeta bebu. Nikakvog školovanja niti oca djeteta nigdje. A mala je bila teška za podučavanje... Neću ni misliti kaj će biti kad mito dijete dođe u razred, koji li će tek to nivo odgoja biti... U ovom mi se slučaju čini najboljim izborom posvajanje, ali bolje i ovako nego neki odvratni abortus. Živi se, samo kvaliteta opada...
prepuno predrasuda...tužnije mi je tim više što dolazi iz pera jednog prosvjetnog radnika...

djetetu je bolje biti predmetom koji se vucara po ladicama raznih državnih institucija koje kumuju posvojenjima, nego biti s maloljetnim roditeljom? ma krasno....


(SamoMaloSebe, ovaj drugi dio nije direktan odgovor samo na tvoj post)


riga mi se na društvo samoprozvanih moralista koji bi sve potrpali u svoje ladice, etiketirali gdje god stignu i još bi pri tom bili najsretniji da se zakonom propiše od kad se moš jeb**. ma j***** **. excuse my french.
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 01:01   #59
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
i have a dream da će jednom u hrvatskim školama postojat stvarno, al stvarno dobar spolni odgoj.
Lutherovi snovi su bili daleko ostvariviji od ovog tvog...
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 01:08   #60
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Ne. Smatram da sam i ja malčice prerano.
evo, ja odgovorno tvrdim da nisam prerano. i ni jedne sekunde nisam požalila, ni tad, nit bi sad intervenirala u prošlost da mogu.

nije rano onda kad se pojedinac osjeti spremnim za seks (to nije ono isto kad se poseksaš s dečkom jer od pet prijateljica četiri jesu i vrše pritisak, ni ono kad dečko krene s "da me voliš.."), a ne onda kad netko treći proglasi da je sad u redu.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.