Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2010., 18:43   #3001
Quote:
locutos kaže: Pogledaj post
Jedna stvar mi nije jasna. Htjeli biste jesti zaklane zivotinje, ali vam smeta gledanje zaklanih zivotinja? Ali vi koji jedete meso ste zaklali te zivotinje!
Tocnije, platili ste drugome da ih zakolje za vas! Iz postovanja prema tim neduznim zivotinjama, dugujete im barem to da ih GLEDATE onako zaklane posto ste VI NAREDILI NJIHOVO KLANJE!
Ja ih čak i sam koljem, i još uvijek ne vidim nikakve moralne dvojbe.
Istina, prva svinja je najgora jer ti je još ruka nesigurna i nezgodno je kad je ubodeš pa se počne trzati, a to preko noža osjetiš i ti, ali kad uđeš u rutinu, posao odradiš "po špagi" i začas je u komadima.
S peradi je još i lakše: panj, sjekira i cap. Jedino odraslim puranima/guskama treba zavezati krila i noge, umotati ih u vreću ili imati pomagača jer su poprilično snažni, mlataraju okolo i mogli bi si nanijeti masnice koje ružno izgledaju na koži.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 18:43   #3002
A kakvu budem jeo zivotinju ak ne zaklanu, jel koliko ja znam svi carnivoroi poput geoparda, tasmanijskih vragova, i ostalih mesojeda jedu zaklanu odnosno ubijenu zivotinju, jel jesti sirovo meso fuj. No ako sam ja platio nekom mesaru da je zakolje, neka sam i reci cu ti jednu stvar, ponosan sam time, jer upravo ta zaklana zivotinja njemu znaci placu, i on od te place zivi i prehranjuje obitelj.
__________________
Nije bas neka fora, al je barem realno k'o u profesionalnom hrvanju.
2-D is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 18:47   #3003
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ja ih čak i sam koljem, i još uvijek ne vidim nikakve moralne dvojbe.
Istina, prva svinja je najgora jer ti je još ruka nesigurna i nezgodno je kad je ubodeš pa se počne trzati, a to preko noža osjetiš i ti, ali kad uđeš u rutinu, posao odradiš "po špagi" i začas je u komadima.
S peradi je još i lakše: panj, sjekira i cap. Jedino odraslim puranima/guskama treba zavezati krila i noge, umotati ih u vreću ili imati pomagača jer su poprilično snažni, mlataraju okolo i mogli bi si nanijeti masnice koje ružno izgledaju na koži.
Jasno mi je da ne vidis nikakve moralne dvojbe. Nisu ih imali ni Hitler ni Staljin.
Takodjer se nadam da neces imati moralne dvojbe ako te "posjeti" neki novi Korade i na slican nacin tretira clanove tvoje obitelji.


I povrh svega, radis protuzakonito!

Prema zakonu, zivotinja prije ubijanja mora biti omamljena!

Dakle, krsis zakon i ponosis se time! Krasno!

Zadnje uređivanje locutos : 15.08.2010. at 18:57.
locutos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 18:48   #3004
Quote:
2-D kaže: Pogledaj post
A kakvu budem jeo zivotinju ak ne zaklanu, jel koliko ja znam svi carnivoroi poput geoparda, tasmanijskih vragova, i ostalih mesojeda jedu zaklanu odnosno ubijenu zivotinju, jel jesti sirovo meso fuj. No ako sam ja platio nekom mesaru da je zakolje, neka sam i reci cu ti jednu stvar, ponosan sam time, jer upravo ta zaklana zivotinja njemu znaci placu, i on od te place zivi i prehranjuje obitelj.
Takodjer su u Aushwitzu njemacki kapetani sustavno ubijali Zidove i na taj nacin zaradjivali placu od koje su zivjeli i prehranjivali svoje obitelji.

Mozda su se i oni ponosili poslom koji rade.
locutos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 18:54   #3005
Quote:
locutos kaže: Pogledaj post
Jedna stvar mi nije jasna. Htjeli biste jesti zaklane zivotinje, ali vam smeta gledanje zaklanih zivotinja? Ali vi koji jedete meso ste zaklali te zivotinje!
Ma nije da smetaju, nego ogladnimo od njih, pa poželimo kakvu kobasicu, salamu ili šunku… ili sočan, srednje pečen odrezak…
Quote:
Tocnije, platili ste drugome da ih zakolje za vas! Iz postovanja prema tim neduznim zivotinjama, dugujete im barem to da ih GLEDATE onako zaklane posto ste VI NAREDILI NJIHOVO KLANJE!
Moj je pokojni djed bio mesar.
Majstor.
Precizan poput kirurga. (A poznajući neke mesare među kirurzima, možda i bolji.)
Nema ničeg krvoločnog u tom zanimanju.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 18:59   #3006
Kak mozes usporediti koncentracijski logor, i farmu kokosi????? Ovo prvo je nesto cega se cijeli svijet treba sramiti, a ovo drugo je ono sto mene i ne samo mene prehranjuje.
__________________
Nije bas neka fora, al je barem realno k'o u profesionalnom hrvanju.
2-D is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.