Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2009., 19:50   #41
ja sam vegetarijanka već godinama i jedem jaja, mlijeko i ribu. ne znam kome to od vas smeta ali to je stvar osobnog izbora. i s obzirom da ja nikog ne nagovaram da ne jede meso, ne znam zašto bi mene netko trebao nagovarati da ga jedem. svi oko mene, od roditelja, dečka i prijatelja jedu meso i ama baš nikad im nije zasmetala moja prehrana, dapače. hvala bogu danas kamo god ideš jest van ima toliki izbor hrane da ne moraš paziti u koji ćeš restoran ući jer imaju samo meso. a što se tiče vitamina B12 to uzimam u B kompleksu. a i većina ljudi koji su svejedi uzimaju dodatne vitamine pa ne vidim razlog za brigu. ja se osjećam odlično...
i ne kužim kakve zubi imaju veze sa vegetarijanstvom?????
ja godinama idem samo na preglede kod zubara i svaki put me pošalje doma, vidimo se za 6 mjeseci. i još mi govori kako imam super zdrave zube, skupa sa svim umnjacima i još jednim koji mi izbija dodatno
ldom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 20:49   #42
Quote:
ldom kaže: Pogledaj post
ja sam vegetarijanka već godinama i jedem jaja, mlijeko i ribu. ne znam kome to od vas smeta ali to je stvar osobnog izbora. i s obzirom da ja nikog ne nagovaram da ne jede meso, ne znam zašto bi mene netko trebao nagovarati da ga jedem.
također već 9 godina ..i nikada nisam bila bolesna, niti imala ikakvih zdravstvenih problema. neznam dali to ima kakve veze jedno s drugim, ali znam da se osjećam super zdravo
također mi nisu jasni ljudi kojima to ne mogu prihvatit
-xxx- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:05   #43
Quote:
Ispijač Mozga kaže: Pogledaj post
Opcenito mi ide na zivce kad netko nekome namece sto ce jesti. Obicno to budu vrlo kriticni vegetarijacni koji se jednostavno zgrazaju i ne zele priznati da je covjek po biologiji svejed i da nije nista strasno ako covjek jede druge vrste, dapace prirodno je.
Ok prirodno je kazes, je i po tebi prirodno to sto u Africi ljudi jedu cimpanze i pridonose njihovom istrebljenju? Ili je ok jesti cimpanze jer oni su "skroz drugaciji" od ljudi?
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
znanost je dokazala da je volumen čovječjeg mozga počeo naglo rasti kad je počeo jesti meso u većim količinama, pogotovo kad ga je počeo pripremati na vatri... pogodite što bi se dogodilo kad bi se vratili natrag i jeli samo bilje...
Koja znanost molim te? Korelacija nije uzrocno-posljedicna veza.
Znas li uopce zasto su hominidi poceli jesti meso? Svi su oni australopitecusi jeli voce, lisce, opcenito biljke i eventualno insekte i male zivotinje ali su usljed migracije iz sume/prasume u savanu presli na mesnatiju prehranu zbog nedostatka biljaka. Isto tako je u ledenom dobu bila nestasica biljaka i jedini kvalitetan izvor hrane su bile zivotinje.
Za potrebe danasnjeg covjeka koji je daleko manje aktivan od praljudi, mesne bjelancevine i pogotovo masti u velikim kolicinama puno vise stete nego koriste.
Quote:
tornero kaže: Pogledaj post
ma ne, ja sam protiv vegetarijanstva!

nutricionost sam po struci i vegetarijanstvo nije zdravo!
Jesi kupio diplomu?
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
soja nije dobra, pogotovo za muškarce, jer potiče proizvodnju ženskog hormona estrogena... a u zadnje vrijeme ima vijesti i o dodatnoj sojinoj štetnosti...
Soja je sasvim dobra, ali ne u prekomjernim kolicinama svakodnevno.
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Ma ne mogu slusati ove vegeterijanske gluposti
Ak se oni pate nek se pate, nek ne palamude drugima...
Pa nek pogledaju samo u svoje zube!? zubi ce im sve reci
Ja sluzim svojoj guzici, ona je moj gospodar
Zubi? Kakve veze imaju zubi? Pa nisu nam zubi kao vukovima, lavovima i slicnima optimizirani za trganje sirovog mesa sa lesine. Zubi su nam slicniji biljojedima. Sirovo meso ne mozes jesti s lakocom sa zubima koje imas.
I jos nesto, ja ne razumijem kako vi mozete biti uvjereni da vegetarijanci pate? Ako ste vi uvjereni da vam je meso finije od bezmesne kuhinje, to ne mora vrijediti za svakoga.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:13   #44
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
Zubi? Kakve veze imaju zubi? Pa nisu nam zubi kao vukovima, lavovima i slicnima optimizirani za trganje sirovog mesa sa lesine. Zubi su nam slicniji biljojedima. Sirovo meso ne mozes jesti s lakocom sa zubima koje imas.
Ajd' ne baljezgaj, zubi su nam najsličniji svejedima. I sirovo meso možeš jesti s lakoćom, evo, baš jučer sam probao. Nije baš zdravstveno najsigurnije, ali je jako fino ako je propisno marinirano za roštilj

I nisu nam zubi optimizirani za trganje mesa s lešine, nego ruke i mozak. Dobro, ovo potonje u vegana možda i nije
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:19   #45
Mene samo zanima kako "vegetarijanci" koji jedu ribu kažu da ne jedu meso. Pa nisu ribe od celuloze.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:22   #46
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima kako "vegetarijanci" koji jedu ribu kažu da ne jedu meso. Pa nisu ribe od celuloze.
Ima više definicija mesa. Ovo je katolička
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:27   #47
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ajd' ne baljezgaj, zubi su nam najsličniji svejedima. I sirovo meso možeš jesti s lakoćom, evo, baš jučer sam probao. Nije baš zdravstveno najsigurnije, ali je jako fino ako je propisno marinirano za roštilj

I nisu nam zubi optimizirani za trganje mesa s lešine, nego ruke i mozak. Dobro, ovo potonje u vegana možda i nije
I vilica i nož
Ma nemam ja ništa protiv vegića, jedite brate šta oćete, ali nemojte mi s transparentima i kavezima i performansima tu pod prozorom zavijat i pravdat veganstvo licemjernom ljubavlju prema životinjama (što u prijevodu znači u dosta slučajeva mržnja prema ljudima). Ako ste vegani zbog toga što vam meso ne valja i ne želite ga jest, ok. Ni ja ne jedem zečetinu (imam neki blok i ne mogu ju strpat u usta). Ali ne zato što mi je žao zečeva.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:54   #48
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ajd' ne baljezgaj, zubi su nam najsličniji svejedima. I sirovo meso možeš jesti s lakoćom, evo, baš jučer sam probao. Nije baš zdravstveno najsigurnije, ali je jako fino ako je propisno marinirano za roštilj

I nisu nam zubi optimizirani za trganje mesa s lešine, nego ruke i mozak. Dobro, ovo potonje u vegana možda i nije
Mesojedi:



Biljojedi:




Ljudski zubi:




"In summary, meat is not a suitable item of diet for humans for the following physiological reasons:

1. Flesh eating animals have a short intestine and bowel enabling them to rapidly expel the putrefactive flesh, while humans have a long, complicated alimentary canal which enables plant nutrients to be slowly absorbed and assimilated;

2. Flesh eaters have a different type of intestinal bacterial flora than non-meat eaters (including humans);

3. Flesh eaters have long sharp teeth, whereas humans have the teeth of frugivores;

4. Humans can grind their jaw, but flesh-eaters cannot: their jaws move vertically only;


5. Humans sweat through their skin (as do other non meat-eaters such as horses, cows, monkeys, antelopes etc.) whereas flesh-eaters sweat through their tongues;

6. Humans suck their liquids, whereas carnivores lap their liquids;

7. Human saliva contains ptyalin (to commence starch digestion), whereas flesh-eaters have no ptyalin;

8. Flesh-eaters secrete 10 times the quantity of hydrochloric acid in to the stomach than does a human (at a concentration much greater as well). This enables carnivores to cope with ingested bone, flesh, feathers, sinews, etc. True meat-eaters take nourishment from practically the whole prey not just muscle and selected organ meat as do humans;

9. Carnivores have large livers to aid in detoxifying the blood, and to generate massive bile secretion, but humans have a comparatively smaller liver.

10. Carnivores generate the enzyme uricase to metabolize uric acid, a naturally occurring waste product in meat. Humans do not generate nor metabolize uricase. As a result, uric acid is absorbed, which leads to age-related disease. When humans started eating meat they did not over a period of thousands of years, develop fangs, claws, the ability to secrete uricase, or the concentrated hydrochloric acid solution which characterizes true carnivores. You need but examine the Eskimos who, perhaps, have eaten meat the longest to confirm this. Species adapt very slowly to changed environmental conditions". (http://www.iol.ie/~creature/BiologicalAdaptations.htm)
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:55   #49
Quote:
ldom kaže: Pogledaj post
i ne kužim kakve zubi imaju veze sa
vegetarijanstvom?????
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
Zubi? Kakve veze imaju zubi? Pa nisu nam zubi kao vukovima, lavovima i slicnima optimizirani za trganje sirovog mesa sa lesine. Zubi su nam slicniji biljojedima. Sirovo meso ne mozes jesti s lakocom sa zubima koje imas.
I jos nesto, ja ne razumijem kako vi mozete biti uvjereni da vegetarijanci pate? Ako ste vi uvjereni da vam je meso finije od bezmesne kuhinje, to ne mora vrijediti za svakoga.
Pa mi smo svejedi, imamo zube koji su zaduzeni za meso,
sjekutici, a imamo zube koji su zaduzeni za pasu trave, kutni

Naravno da vegeterijanci "pate"... Oni se odricu... Meni to nije problem,
problem mi je samo kad mi pocnu srati o nekoj "neosnovanoj" tvrdnji,
kao sto je zastita zivotinja i ta sranja...
Cuj, 'ajmo stititi krave, koze, ovce
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 23:12   #50
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
Ok prirodno je kazes, je i po tebi prirodno to sto u Africi ljudi jedu cimpanze i pridonose njihovom istrebljenju? Ili je ok jesti cimpanze jer oni su "skroz drugaciji" od ljudi?
Uzimaš za primjer (čega ) ekstrem, ti ljudi baš i nemaju jela na bacanje i jelo, makar to bila i čimpanza je - jelo. Bolje komadić čimpanze na tanjuru nego ništa

U Keniji, Etiopiji i susjednim državama rastu endemske biljke (sad se ne mogu sjetiti porodice , i kod nas postoje neke vrste iz te porodice i poluparaziti su, nije imela) čiji podzemni dio sadrži veliku količinu škroba, i ljudi to otkapaju i time se hrane. A skupini prijeti nestajanje. I što bi sad ti napravila? Zabranila im jesti?

Quote:
Pero Perić kaže: Pogledaj post
I vilica i nož
Ma nemam ja ništa protiv vegića, jedite brate šta oćete, ali nemojte mi s transparentima i kavezima i performansima tu pod prozorom zavijat i pravdat veganstvo licemjernom ljubavlju prema životinjama (što u prijevodu znači u dosta slučajeva mržnja prema ljudima). Ako ste vegani zbog toga što vam meso ne valja i ne želite ga jest, ok. Ni ja ne jedem zečetinu (imam neki blok i ne mogu ju strpat u usta). Ali ne zato što mi je žao zečeva.
Da je samo to bilo bi podnošljivo. Ali i hodaju po učeničkim domovima i tamo zlostavljaju djecu svojom ideologijom. Sestrična mi je pred par godina došla vikendom doma i počela roditeljima govoriti da su obični ubojice i zlostavljači jer imaju dvadesetak kokoši, par pataka i svinju koju su kupili da bi je hranili i poslije priklali.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 23:24   #51
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Uzimaš za primjer (čega ) ekstrem, ti ljudi baš i nemaju jela na bacanje i jelo, makar to bila i čimpanza je - jelo. Bolje komadić čimpanze na tanjuru nego ništa
Jest ekstrem, ali ja ne vidim toliku razliku izmedju jedenja covjeka i cimpanze, a u njihovoj situaciji ipak neke alternative postoje koje bi meni bile prihvatljivije od "kvazi-kanibalizma".
A Ispijac Mozga je rekao da ne vidi nista strasno u tome da ljudi jedu druge vrste i da je to prirodno. Cimpanze jesu druga vrsta i neki ljudi ih jedu.
A kada smo kod prirodnog, cimpanze jesu kanibali, dali bi onda i covjek trebao biti kanibal jer je to prirodno?
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 23:26   #52
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
"In summary, meat is not a suitable item of diet for humans for the following physiological reasons:
Kako te nije sram pejstati ovakva pseudoznanstvena sranja koja s istinom veze nemaju? Znanstveni konsenzus je da čovjek i njegovi evolucijski pretci se hrane kao svejedi već 2 mil. godina, a ti ćeš to pobiti pejstanjem gluposti s veganskih stranica.

Osim toga, hranjenje termički obrađenim mesom je utjecalo na razvoj mozga: http://www.accessmylibrary.com/coms2...6-33032987_ITM
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 23:53   #53
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
Jest ekstrem, ali ja ne vidim toliku razliku izmedju jedenja covjeka i cimpanze, a u njihovoj situaciji ipak neke alternative postoje koje bi meni bile prihvatljivije od "kvazi-kanibalizma".
A Ispijac Mozga je rekao da ne vidi nista strasno u tome da ljudi jedu druge vrste i da je to prirodno. Cimpanze jesu druga vrsta i neki ljudi ih jedu.
A kada smo kod prirodnog, cimpanze jesu kanibali, dali bi onda i covjek trebao biti kanibal jer je to prirodno?
Koji k... O čem ti pišeš? Imaš neku čudnu lođiku koja te vodi, nemam pojma kamo
Što želiš reći? Trebamo biti vegetarijanci da ne bi bili kanibali


Što se tiče zubala, stvari nisu tako jasne kao što ti i drugi vege... misle. I ne govore u vašu korist.
Ima više skupina različitih i biljojeda, mesojeda i svejeda s obzirom na tip prehrane. I mnogi od njih imaju različite zube. (Ajde da se malo pravim pametan i solim pamet, si čula kad za: brahiodontni, hipselodontni, selenodontni, lofodontni, polilofodontni, multituberkularni, trikondontni, trituberkulatni, haplodontni... zub?)
Zuba ima poprilično različitih skupina. I zanimljivo je da se baš konj uzima za usporedbu Jer ima sve sjekutiće. A dalje se ne vidi dok mu ne otvorite usta. A da se vidi vidi onda bi znali da ima veliku dijastemu, pa prave "biljojedne" selonodontne kutnjake i to još hipsodnotne. Uzmite npr, kravu koja ima iste zube kao i konj samo joj još i fale gornji sjekutići

Evo ti kravljeg kutnjaka. Koji joj je najvažniji zub, pa usporedi sa svojima. Takve ima i konj.
http://shw.clancy46.fotopages.com/99...COW-TEETH.html

Edit, radi nečega mi se čini da si ti na biologiji Jesam li u krivu ?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 02:31   #54
vegetarijanstvo nije zdravo i nitko me ne može uvjeriti da je kad to nije isitna i ni jedan NI JEDAN nutricionst neče kazati da je vegetarijasntvo zdravo. Zdrava je raznovrsna prehrana koja uključuje namirnice biljnog i životinjskog porijekla!
tornero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 08:31   #55
Quote:
tornero kaže: Pogledaj post
vegetarijanstvo nije zdravo i nitko me ne može uvjeriti da je kad to nije isitna i ni jedan NI JEDAN nutricionst neče kazati da je vegetarijasntvo zdravo. Zdrava je raznovrsna prehrana koja uključuje namirnice biljnog i životinjskog porijekla!
zasto onda ne jedes kukce, zmije i ljude da bude jos raznovrsnije kad je to po tebi mjerilo zdravlja ? ... crvi su navodno neizmjeran izvor proteina

ako nista drugo ... jesti necije leševe je degutantno ! da moraju sami priklat zivotinju vecina ljudi bi presla na na vegetarijanstvo, ovako kad je sve lijepo zapakirano ljudi nisu uopce svijesni da je to sto jedu necija guzica ili noga koja je skakala po livadi... mozda sam cudan al ja kad vidim na cesti mrtvu zivotinju nesto me stisne oko srca, tu istu scenu imate i na tanjuru al uopce niste svijesni... jel vam sila da nekom zbog vas krv sprica na sve strane... STE NORMALNI? ... mozete sasvim normalno, kvalitetno i zdravo zivjeti i bez toga...

edit. al vegetarijanstvo nije za sve... ono je za LJUDE ... krvolocni, bezobzirni tipovi koji misle samo na svoju guzicu nikad nece skuziti o cem pricam

Zadnje uređivanje Mano : 06.05.2009. at 08:56.
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 08:53   #56
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
ako nista drugo ... jesti necije leševe je degutantno ! da moraju sami priklat zivotinju vecina ljudi bi presla na na vegetarijanstvo, ovako kad je sve lijepo zapakirano ljudi nisu uopce svijesni da je to sto jedu necija guzica ili noga koja je skakala po livadi...
Einsteine, jesi li ti svjestan činjenice da je donedavno 95% ljudi živjelo na selu, uzgajalo životinje, te ih vlastoručno klalo, a vegetarijanci uopće nisu postojali?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:05   #57
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Einsteine, jesi li ti svjestan činjenice da je donedavno 95% ljudi živjelo na selu, uzgajalo životinje, te ih vlastoručno klalo, a vegetarijanci uopće nisu postojali?
... ha ha koji biser

mozda u hr, mislim da je planeta Zemlja malo siri pojam ... postoje mjesta u kojima se nikad nije ni jelo meso od pamtivijeka da ne kazem dok jos nije ni postojalo nesto sto se danas zove hrvatska pa ti ljudi ne lice na muflone neg su sasvim normalni i zdravi
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:08   #58
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
zasto onda ne jedes kukce, zmije i ljude da bude jos raznovrsnije kad je to po tebi mjerilo zdravlja ? ... crvi su navodno neizmjeran izvor proteina
Ljudi jedu jedu sve i kukce i zmije, a da jedes pripadnike svoje sorte
moras biti umno poremecen ili imati razlog kao u filmu "Alive"

Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
ako nista drugo ... jesti necije leševe je degutantno ! da moraju sami priklat zivotinju vecina ljudi bi presla na na vegetarijanstvo,
Argumentum ad lupetanje
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
ovako kad je sve lijepo zapakirano ljudi nisu uopce svijesni da je to sto jedu necija guzica ili noga koja je skakala po livadi... mozda sam cudan al ja kad vidim na cesti mrtvu zivotinju nesto me stisne oko srca, tu istu scenu imate i na tanjuru al uopce niste svijesni... jel vam sila da nekom zbog vas krv sprica na sve strane... STE NORMALNI? ... mozete sasvim normalno, kvalitetno i zdravo zivjeti i bez toga...
To je tvoj izbor
Naravno je jesti meso, a nenaravno nejesti
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:10   #59
naravno u slucaju da nema nista drugo za jesti onda fakat nemam nista protiv toga da se kokaju zivotinje kao npr. kod eskima itd. al kod nas pored sve raznolikosti voca, povrca, zitarica itd. stvarno nema potrebe ubijati druga ziva bica ...
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:10   #60
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
... ha ha koji biser

mozda u hr, mislim da je planeta Zemlja malo siri pojam ... postoje mjesta u kojima se nikad nije ni jelo meso od pamtivijeka da ne kazem dok jos nije ni postojalo nesto sto se danas zove hrvatska pa ti ljudi ne lice na muflone neg su sasvim normalni i zdravi

Hindusi pretpostavljam? Znaš li da Vede preporućuju konzumaciju mlijeka i prerađevina te ribe koja je po njihovoj ljestvici ispod biljaka?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.