Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2009., 09:13   #61
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
... ha ha koji biser

mozda u hr, mislim da je planeta Zemlja malo siri pojam ... postoje mjesta u kojima se nikad nije ni jelo meso od pamtivijeka da ne kazem dok jos nije ni postojalo nesto sto se danas zove hrvatska pa ti ljudi ne lice na muflone neg su sasvim normalni i zdravi
Einsteine, meso se upravo na način koji sam opisao jelo na cijelom planetu, osim jedno tridesetak posto populacije Indije
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:15   #62
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Argumentum ad lupetanje
ak tebi nije bed ne znaci da su svi takvi... nek ljudi prvo odu malo u posjet klaonici pa nek onda sami zakljuce dal im je to sila. Nekima to vjerojatno ne bi bio nikakav problem, kao npr. tebi, al mislim da ima puno onih koji bi se nakon toga malo zamislili o svojim prehrambenim navikama
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:18   #63
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
naravno u slucaju da nema nista drugo za jesti onda fakat nemam nista protiv toga da se kokaju zivotinje kao npr. kod eskima itd. al kod nas pored sve raznolikosti voca, povrca, zitarica itd. stvarno nema potrebe ubijati druga ziva bica ...
Biljke nisu živa bića? Jel' to neka nova verzija biologije, zajedno s onim da čovjek nije svejed? Objasni mi, Einsteine
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:24   #64
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Biljke nisu živa bića? Jel' to neka nova verzija biologije, zajedno s onim da čovjek nije svejed? Objasni mi, Einsteine
pa tko kaze da biljke nisu ziva bica al nemres to uspoređivati... ak je tebi isto zgnjeciti glavicu kupusa i glavu od zeca onda stvarno nemamo o cem pricati... napravi eksperiment pa nam javi dal ti je bilo isto
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:32   #65
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
pa tko kaze da biljke nisu ziva bica al nemres to uspoređivati... ak je tebi isto zgnjeciti glavicu kupusa i glavu od zeca onda stvarno nemamo o cem pricati... napravi eksperiment pa nam javi dal ti je bilo isto
Pa i nije baš isto, glava od zeca ima uši.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:34   #66
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa i nije baš isto, glava od zeca ima uši.
kaj je, je! ... zajebant
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:42   #67
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Naravno da vegeterijanci "pate"... Oni se odricu... Meni to nije problem,
problem mi je samo kad mi pocnu srati o nekoj "neosnovanoj" tvrdnji,
kao sto je zastita zivotinja i ta sranja...
Cuj, 'ajmo stititi krave, koze, ovce :ne zna :
ma 'ko pati?... covjece... nemoj biti smijesan... da patim onda bi jeo meso... pa tko me tjera da na jedem... to je moj izbor od djetinjstva i meso vec odavno uopce ne dozivljavam kao hranu, a kamoli da patim... svasta !

daj nemoj imat takve bezvezne predrasude
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:59   #68
još jedna tema u nizu sličnih,ha
prepucavanje,prepucavanje....prepucavanje....hm,in teresantno bogami
osobno,baš me zaboli ona stvar tko što jede....ja sam vegetarijanac,i nikad nisam imao potrebu nametati svoje stavove nekome ili gledati u tuđi tanjur....ali gle čuda,svih ovih godina(cca 6) koliko ne jedem meso,imao sam previše iskustava sa ljudima koji jedu meso i vire u moj tanjur,zabadaju nosinu gdje mu nije mjesto,a o ''šaljivim'' upadicama da ne pričam....to mi djeluje smješno,i postao sam imun na ljude koji su prepametni i imaju neodoljivu potrebu dijeliti pamet svoju drugim ljudima,čak i tada kad ih se ništa ne pita....na vegetarijanstvo gledam kao pravo na izbor,i ništa više....i ne mislim da sam pametniji,bolji,osjećajniji ili na bilo koji način superiorniji nekome tko jede meso....i kod vegetarijanaca i kod svejeda ima svakakvih ljudi,međutim....prečesto se vegetarijance trpa sve u isti koš,izjednačava ih se sa PŽ-a,ili nekom poludjelom i ko zna kakvom skupinom ljudi....mislim ono niti smo svi isti niti ćemo ikada to biti....pa čak i ako imamo isti sadržaj u tanjuru,to ne znači da smo isti....pogotovo što su razlozi zašto je netko odlučio ne jesti meso brojni.....osobno,od kada sam vegetarijanac osjećam se bolje nego ikada,i ne kažem da se nikada neću vratiti mesu,jer ne znam što me čeka sutra....ali trenutno,meso mi ne fali,ne osjećam potrebu za njim....i po tom pitanju ne slažem se da se ičega odričem u svojoj prehrani....da mi dođe gušt pojesti komad mesine,iskreno,učinio bih to....ali još nisam osjetio tu želju,otprilike nekih 6 godina,i osjećam se super.....da namećem svoje stavove nekome drugome,ne pada mi na pamet....ali isto tako ne dozvoljavam da meni netko viri u tanjur i glumi propovjednika.....moj je izbor što ću ja jesti,isto tako je izbor nekoga drugoga što će on jesti....i kraj priče....ako netko voli pojesti govno sa vegetom u umaku od zubne paste....odlično,...jedi brate i uživaj ali pusti mene isto tako da jedem i uživam.....toliko za sada
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 10:05   #69
Ovu temu treba ključat jer je stvarno besmislena.
__________________
Istjerujem uroke, demone iz ljudi, lakom metodom-prst u oko !
Bassconnect is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 10:45   #70
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
pa cuj... pricamo o zdravlju... Tesla je dozivio duboku starost...
Da, i?
Doživjeli su je i mnogi pušači, pa nećeš zato reći da je pušenje zdravo.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 10:50   #71
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Da, i?
Doživjeli su je i mnogi pušači, pa nećeš zato reći da je pušenje zdravo.
vadis stvari iz kontesta. Bilo je rijeci o tome da nejedenje mesa ima lose posljedice za mozak pa sam ja naveo Teslu kao ociti primjer nekog tko nije budala, a ne jede meso... i to je sve
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 11:01   #72
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
daj nemoj imat takve bezvezne predrasude
Eh, a sad procitaj sve svoje postove
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 11:10   #73
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
Mesojedi:



Biljojedi:




Ljudski zubi:




"In summary, meat is not a suitable item of diet for humans for the following physiological reasons:

1. Flesh eating animals have a short intestine and bowel enabling them to rapidly expel the putrefactive flesh, while humans have a long, complicated alimentary canal which enables plant nutrients to be slowly absorbed and assimilated;

2. Flesh eaters have a different type of intestinal bacterial flora than non-meat eaters (including humans);

3. Flesh eaters have long sharp teeth, whereas humans have the teeth of frugivores;

4. Humans can grind their jaw, but flesh-eaters cannot: their jaws move vertically only;


5. Humans sweat through their skin (as do other non meat-eaters such as horses, cows, monkeys, antelopes etc.) whereas flesh-eaters sweat through their tongues;

6. Humans suck their liquids, whereas carnivores lap their liquids;

7. Human saliva contains ptyalin (to commence starch digestion), whereas flesh-eaters have no ptyalin;

8. Flesh-eaters secrete 10 times the quantity of hydrochloric acid in to the stomach than does a human (at a concentration much greater as well). This enables carnivores to cope with ingested bone, flesh, feathers, sinews, etc. True meat-eaters take nourishment from practically the whole prey not just muscle and selected organ meat as do humans;

9. Carnivores have large livers to aid in detoxifying the blood, and to generate massive bile secretion, but humans have a comparatively smaller liver.

10. Carnivores generate the enzyme uricase to metabolize uric acid, a naturally occurring waste product in meat. Humans do not generate nor metabolize uricase. As a result, uric acid is absorbed, which leads to age-related disease. When humans started eating meat they did not over a period of thousands of years, develop fangs, claws, the ability to secrete uricase, or the concentrated hydrochloric acid solution which characterizes true carnivores. You need but examine the Eskimos who, perhaps, have eaten meat the longest to confirm this. Species adapt very slowly to changed environmental conditions". (http://www.iol.ie/~creature/BiologicalAdaptations.htm)
uvrstio si majmune među biljojede iako je poznato da neke vrste majmuna jedu meso s vremena na vrijeme...

pogledaj sliku ljudskih zubiju još jednom... ako bolje pogledaš, tu su "canine" zubi, a ti su zubi sigurno nazvani po ovcama i kozama...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 11:12   #74
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Eh, a sad procitaj sve svoje postove
objasni?

pa to sto ti mislis da ja patim za mesom je totalna nebuloza tj. predrasuda ... koje su moje predarasude? uopce nema problema, sam reci gdje grijesim...



to sto je netko vegetarijanac ne znaci da se zdravo hrani. Ja osobno znam brdo v. koji zive na keksima, sendvicima i cipsu... ista stvar je i sa mesojedima... kao sto u obje skupone ima zdravih i bolesnih, ili sa druge strane pametnih ili bedastih... to ne mora (mada moze) imati nikakve veza sa prehranom ... samo kazem da je reci kako je vegetarijanstvo doslovno - nezdravo i stetno totalna glupost i propaganda ... eto ....
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 11:20   #75
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
Mesojedi:



Biljojedi:




Ljudski zubi:




"In summary, meat is not a suitable item of diet for humans for the following physiological reasons:

1. Flesh eating animals have a short intestine and bowel enabling them to rapidly expel the putrefactive flesh, while humans have a long, complicated alimentary canal which enables plant nutrients to be slowly absorbed and assimilated;

2. Flesh eaters have a different type of intestinal bacterial flora than non-meat eaters (including humans);

3. Flesh eaters have long sharp teeth, whereas humans have the teeth of frugivores;

4. Humans can grind their jaw, but flesh-eaters cannot: their jaws move vertically only;


5. Humans sweat through their skin (as do other non meat-eaters such as horses, cows, monkeys, antelopes etc.) whereas flesh-eaters sweat through their tongues;

6. Humans suck their liquids, whereas carnivores lap their liquids;

7. Human saliva contains ptyalin (to commence starch digestion), whereas flesh-eaters have no ptyalin;

8. Flesh-eaters secrete 10 times the quantity of hydrochloric acid in to the stomach than does a human (at a concentration much greater as well). This enables carnivores to cope with ingested bone, flesh, feathers, sinews, etc. True meat-eaters take nourishment from practically the whole prey not just muscle and selected organ meat as do humans;

9. Carnivores have large livers to aid in detoxifying the blood, and to generate massive bile secretion, but humans have a comparatively smaller liver.

10. Carnivores generate the enzyme uricase to metabolize uric acid, a naturally occurring waste product in meat. Humans do not generate nor metabolize uricase. As a result, uric acid is absorbed, which leads to age-related disease. When humans started eating meat they did not over a period of thousands of years, develop fangs, claws, the ability to secrete uricase, or the concentrated hydrochloric acid solution which characterizes true carnivores. You need but examine the Eskimos who, perhaps, have eaten meat the longest to confirm this. Species adapt very slowly to changed environmental conditions". (http://www.iol.ie/~creature/BiologicalAdaptations.htm)
Jednako ti ja mogu napisati kako čovjek nema sposobnost razgradnje celuloze što je jedna od karakteristika biljojeda i time dokazivati kako čovjek nije biljojed.....naravno da nije. Nije niti mesojed. ON JE SVEJED. Kaj je tu tak teško za shvatiti....stvarno ne kužim...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 11:44   #76
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
objasni?

pa to sto ti mislis da ja patim za mesom je totalna nebuloza tj. predrasuda ... koje su moje predarasude? uopce nema problema, sam reci gdje grijesim...



to sto je netko vegetarijanac ne znaci da se zdravo hrani. Ja osobno znam brdo v. koji zive na keksima, sendvicima i cipsu... ista stvar je i sa mesojedima... kao sto u obje skupone ima zdravih i bolesnih, ili sa druge strane pametnih ili bedastih... to ne mora (mada moze) imati nikakve veza sa prehranom ... samo kazem da je reci kako je vegetarijanstvo doslovno - nezdravo i stetno totalna glupost i propaganda ... eto ....
Ma palim vas, kaj nisi skuzio, pa stavio sam pod navodnike

Nego ti si zajebo da ljudi ne jedu crve, insekte, zmije...
Onda si usporedjivao sa ljudskim mesom, pa si komplikovao
sa klaonicama i da ne nabrajam

Ljudi su prirodni SVEJEDI i na to nam ukazuju i nasi zubi,
zar je to tesko shvatiti

Ti se odrices, tvoj izbor ali da nemamo moc razumijevanja
da zivimo instiktivno, nagonski, niko se nebi odrekao mesa
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:09   #77
Quote:
Ljudi su prirodni SVEJEDI i na to nam ukazuju i nasi zubi,
zar je to tesko shvatiti
a sta ak si krezub? a sta sa penzionerima koji nemaju zube?

Quote:
Ti se odrices, tvoj izbor ali da nemamo moc razumijevanja
da zivimo instiktivno, nagonski, niko se nebi odrekao mesa
e vidis upravo se o tome i radi... imamo moc razumijevanja i to nas cini ljudima.

hm, al bolje da sutim jer su ljudi svejedi a ja sam vegi tj. po tome nisam covjek... Ebate' past su u egzistencijalnu krizu



ko' sto netko rece... 'Ovu temu treba ključat jer je stvarno besmislena.'


aj zivio

Zadnje uređivanje Mano : 06.05.2009. at 12:20.
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:22   #78
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
a sta ak si krezub? a sta sa penzionerima koji nemaju zube?



ko' sto netko rece... 'Ovu temu treba ključat jer je stvarno besmislena.'


aj zivio
E to je vec druga prica Nas zivotni vijek nije prirodan

I ja se slazem da se zatvori tema, zivio
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:53   #79
Da skratim priču, besmisleno mi je nešto ne jesti iz nekakvih uvjerenja. Treba slušati potrebe organizma, kada čovjek to nauči, odlično prepoznaje što mu treba, čega mu fali. Ako dođe do faze kada ti se ne jede meso ili imaš puno manje potrebe, ok, treba poslušati tu potrebu, no to kod normalnih ljudi nikada nije trajna faza. Kada slušam svoj unutarnji glas, odlično se osjećam, ponekad izostavljam meso, ponekad ga baš intenzivno jedem i to mi je ok. Da moram ubiti životinju, ne bih jela meso, ali u onom smislu da moram uzgajati za ubijanje. A da sam negdje u pećini, sasvim sigurno bi proradio lovački nagon i borila bih se za opstanak. Vjerujte, da je u pitanju preživljavanje mnogi bi postali i kanibali.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 13:07   #80
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
e vidis upravo se o tome i radi... imamo moc razumijevanja i to nas cini ljudima.
I to ne znaci da se moramo neprirodno ponasati
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.