Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2004., 08:41   #1
Neprimjereno uplitanje u odgoj djeteta

Jučer moja srečica slavila rođežndan, bilie su bake i kumovi, a poslije su došli još neki prijatelji.....
......i sve bi lijepo prošlo da sam ja dozvolila da moja svekrva se dere na moje dijete toliko živčano i histerično da sam se samo pojavila na vratima kada me vidjela, pustila mu ruku a do onda ga navlačilai derala se, jer je malenu od kume udario, ja ga ne branim i znam da je kriv, ali da se iživljava na dijetetu to nedam
...kada sam joj rekla ne možeš mu reći lijepo, nisam se htjela s njom raspravljat, a ona meni bla,bla, ja, pitala sam nešto, ja ju pitam, jer ti tako i prema drugoj unuki, ona kaže budi uvjerena da
da, e ja, rekoh, prema mojem nećeš, a ona teatralno veli, odoh doma, već mi te je dosta, a ja i meni tebe...... i tako se gospođa svekva uvrijeđena pobrala......
.....ovo nije prvi put da mi radi ovakav sranja.

....i sad se ja pitam kakva sam ja mama jer sam trebala šutjet i pustit ju da ga navlači i histerizira nad njim, ili sam dobro postupila, ni sama ne znam
...ja ga neopravdavam i znam da je kriv ali da će ga netko maltretirat to ne dam a isto bih napravila i sa svojim roditeljima
....on je inaće osjećajan i osjetljiv, i kod njega nek druge metode pali, ona dođe na sat dva i sad bi izigravala veliku baku....

....Kako da se postavim??
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!

Zadnje uređivanje Ani O : 16.01.2014. at 08:56.
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 08:46   #2
Tocno tako!

Ona nema pravo odgajati tvoje dijete na nacin na koji ona misli da je ispravan. U tvojoj kuci sa tvojim djetetom ti odredjujes kako ce mu (joj) neke stvari objasniti!!!

Potpuno sam na tvojoj strani, vjerujem da si u pravu!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 08:54   #3
Re: "veselje"

Quote:
mimi2003 kaže:

....on je inaće osjećajan i osjetljiv, i kod njega nek druge metode pali, ona dođe na sat dva i sad bi izigravala veliku baku....

....Kako da se postavim??
Postavila si se upravo kako treba.

Ja sam to dozhivljavala sa svojom majkom...dok mi jednom Junior nije grcajuci isprichao da ga je nona PLJUSNULA jer je sluchajno prolio chashu sopka po stolu...

Meni je mrak pao na ochi...jednako je radila i meni...istog trena mashila sam se telefona i za drugi dan dogovorila obiteljski skup. Bih ja isti dan, ali bojala sam se da bi bilo

Kad sam doshla naredni dan, bio je prisutan i moj otac...ja sam rekla zashto sam doshla, a on mi je rekao na to da je to mozhda Junior malo khm izmislio, pretjerao, da je on zhivahan, da nona nikad to ne bi...

Ona je ochito vec dva dana kuhala kao i ja i u tom trenutku je siknula da ga je pljusnula i da djecu treba tuci da bi nauchila i da je mene tukla i sestru i shto nam fali...

Moj se otac sledio...valjda je prvi put bio suochen sa svim shto je propustio u nashem djetinjstvu.

Ja sam ledenim glasom rekla da ukoliko moj sin josh jednom ima primjedbu na njeno ponashanje, vishe u njihovu kucu krochiti nece.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 10:28   #4
Quote:
sad se ja pitam kakva sam ja mama jer sam trebala šutjet i pustit ju da ga navlaci i histerizira nad njim, ili sam dobro postupila, ni sama ne znam
ma ZNAS da si pravilno postupila!!!

mimi draga ti ne matletiras svoje dijete pa neces dozvoliti ni da to netko drugi cini.

Ma ja sam na takve stvari zmaj i zbog sebe sam svasta izgurala ali kad je dijete u pitanju ni jedne sekunde ne bi dvoumila, ti si jos predobra, ja bih joj rekla nek si drugi put dobro razmisli prije nego kroci u moj dom - jer jos jedno takvo ponasanje i ja cu postati sigurna da dijete takvu baku ne treba.

Mislim moja svekrva shebala zivot svome muzu pa svome sinu pa svojoj majci pa tako redom po familiji ali nije vrijedna ni da uporpasti jednu minutu zivota mog sina.

...pa kad citam jos jednom, predobra si ti mimi, to ti je najveca mana
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 10:36   #5
Quote:
Winona kaže:

Mislim moja svekrva shebala zivot svome muzu pa svome sinu pa svojoj majci pa tako redom po familiji ali nije vrijedna ni da uporpasti jednu minutu zivota mog sina.

Ipak, ne bi bilo loshe da joj pruzhish shansu da bude baka...naravno, ukoliko ona pokazhe zhelju za time...

Znam o iskustvima forumashica koje su imale izuzetno losh odnos s majkama a koje su sad predivne bake...nekim se ipak dogodi pozitvan 'klik'.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 10:42   #6
Quote:
magic kaže:
Ipak, ne bi bilo loshe da joj pruzhish shansu da bude baka...naravno, ukoliko ona pokazhe zhelju za time...

Znam o iskustvima forumashica koje su imale izuzetno losh odnos s majkama a koje su sad predivne bake...nekim se ipak dogodi pozitvan 'klik'.

Oh, Bože !
Jel' ti primaš forumašku plaću za ove gluparije?!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 10:42   #7
Quote:
magic kaže:
Ipak, ne bi bilo loshe da joj pruzhish shansu da bude baka...naravno, ukoliko ona pokazhe zhelju za time...

Znam o iskustvima forumashica koje su imale izuzetno losh odnos s majkama a koje su sad predivne bake...nekim se ipak dogodi pozitvan 'klik'.
ah, na ovu temu smo muz i ja vodili satima razgovore za vrijeme trudnoce. Ja sam bila za to da joj se pruzi sansa ali on je rekao da ne zeli to svom djetetu uciniti ( vec sam pisala o tome, moj muz zbog svog djetinjstva jos uvijek ide kod terapeuta i polako i mukotrpno se oslobadja tih gadnih okova...) kao da on jos nije spreman...ja sam rekla da kad i ako bude sa malenim to ili u muzevoj ili mojoj prisutnosti.

Ne zivimo bas blizu a uskoro cemo zivjeti jos dalje ( ne zbog nje, igrom slucaja )...ali lako si mogu zamisliti da bi joj morala predati iskljucivo savrsenu cistu i mirisljavu bebu, s kojom bi se poigrala na pristojoj udaljenosti, da ne zmaze recimo svoj savrseni bez kostimic koji je bio uzasno skup...ona je recimo vise paznje posvecivala svojoj kolekciji preskupih porculanskih lutki nego vlastitom djetetu...

....s druge strane si u pravu, nikad ne reci nikad ( u sto sam se vise put au zivotu uvjerila)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 10:45   #8
Quote:
maristella69 kaže:
Oh, Bože !
Jel' ti primaš forumašku plaću za ove gluparije?!
Pa ti si onda bogatas, sudeci po tome.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 10:45   #9
Quote:
maristella69 kaže:
Oh, Bože !
Jel' ti primaš forumašku plaću za ove gluparije?!
A zashto bi to bila gluparija?

Ako treba, zamolit cu za dopushtenje forumashicu koja ima taj sluchaj da objavim njen nik i uostalom da nam to sama prepricha.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 12:04   #10
maristella ja sam ta forumasica.
hoces i meni reci da sam glupa? daj, molim te.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 12:17   #11
Re: "veselje"

Quote:
mimi2003 kaže:
Jučer moja srečica slavila rođežndan, bilie su bake i kumovi, a poslije su došli još neki prijatelji.....
......i sve bi lijepo prošlo da sam ja dozvolila da moja svekrva se dere na moje dijete toliko živčano i histerično da sam se samo pojavila na vratima kada me vidjela, pustila mu ruku a do onda ga navlačilai derala se, jer je malenu od kume udario, ja ga ne branim i znam da je kriv, ali da se iživljava na dijetetu to nedam
...kada sam joj rekla ne možeš mu reći lijepo, nisam se htjela s njom raspravljat, a ona meni bla,bla, ja, pitala sam nešto, ja ju pitam, jer ti tako i prema drugoj unuki, ona kaže budi uvjerena da
da, e ja, rekoh, prema mojem nećeš, a ona teatralno veli, odoh doma, već mi te je dosta, a ja i meni tebe...... i tako se gospođa svekva uvrijeđena pobrala......
.....ovo nije prvi put da mi radi ovakav sranja.

....i sad se ja pitam kakva sam ja mama jer sam trebala šutjet i pustit ju da ga navlači i histerizira nad njim, ili sam dobro postupila, ni sama ne znam
...ja ga neopravdavam i znam da je kriv ali da će ga netko maltretirat to ne dam a isto bih napravila i sa svojim roditeljima
....on je inaće osjećajan i osjetljiv, i kod njega nek druge metode pali, ona dođe na sat dva i sad bi izigravala veliku baku....

....Kako da se postavim??
Pitas pitanja na koja vec i sama imas odgovor......
ali ako ti to nije dovoljno, valjda ti je dijete i njegovo mentalno zdravlje i sreca vaznije, od toga da li ce ti svekrva krociti u kucu....
I kakvo je to pitanje, kakva sam ja to mama, ti si prije svega osoba i majka sa svojim sustavom vrijednosti, a to vrijedi i za supruga, i do kojih drzite, a ostali, ako im se ne svidja to samo govori o njima i ne moraju vise "krociti".
Nitko ne voli da im se soli pamet kako se odgajaju djeca i kako se brinuti o njima.....naravno pri tom mislim na extremne slucajeve.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 13:06   #12
Re: Re: "veselje"

Quote:
happygoose kaže:
Pitas pitanja na koja vec i sama imas odgovor......
ali ako ti to nije dovoljno, valjda ti je dijete i njegovo mentalno zdravlje i sreca vaznije, od toga da li ce ti svekrva krociti u kucu....
I kakvo je to pitanje, kakva sam ja to mama, ti si prije svega osoba i majka sa svojim sustavom vrijednosti, a to vrijedi i za supruga, i do kojih drzite, a ostali, ako im se ne svidja to samo govori o njima i ne moraju vise "krociti".
Nitko ne voli da im se soli pamet kako se odgajaju djeca i kako se brinuti o njima.....naravno pri tom mislim na extremne slucajeve.
uh ovo je bilo oštro
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 13:29   #13
Re: Re: Re: "veselje"

Quote:
mimi2003 kaže:
uh ovo je bilo oštro
Takav mi je dan, krenulo me od jutros......oprala sam sve prozore i zavjese.......
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 14:03   #14
Quote:
plavva kaže:
maristella ja sam ta forumasica.
hoces i meni reci da sam glupa? daj, molim te.

Da li je bitnije da insinuiraš tko je glup ili da već napokon ispričaš tu priču?
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 14:12   #15
Quote:
maristella69 kaže:
Da li je bitnije da insinuiraš tko je glup ili da već napokon ispričaš tu priču?
e kaj se s tobom desilo, ne pereš i ti valjda zavjese i prozore ili
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 14:15   #16
Quote:
mimi2003 kaže:
e kaj se s tobom desilo, ne pereš i ti valjda zavjese i prozore ili
Ja to uopće ne perem, ozbiljno.
Tek toliko da vidim van.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 14:29   #17
Re: Re: Re: Re: "veselje"

Quote:
happygoose kaže:
Takav mi je dan, krenulo me od jutros......oprala sam sve prozore i zavjese.......
happygoose ak te jos koji put primi navrati na kavu…

Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 14:35   #18
Trebala bi kavica.......zivci su mi u totalnom qurcu......neki angzajeti filing....... al to ne znaci da bum tvoje zavjese prala, zaboravi....
mimi nis osobno, oke... ali neki put nekenepozeljne ljude i pojave moramo odjebati iz zivota i gotovo......nema kompromisa, jer oni uvjek ostaju takvi kakvi jesu, a ti ili ja se zivciras, i sta imas od toga nego da se nazovemo mazohistima ili ih odje....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 14:59   #19
Quote:
happygoose kaže:
mimi nis osobno, oke... ali neki put nekenepozeljne ljude i pojave moramo odjebati iz zivota i gotovo......nema kompromisa, jer oni uvjek ostaju takvi kakvi jesu, a ti ili ja se zivciras, i sta imas od toga nego da se nazovemo mazohistima ili ih odje....
Ma sve u redu, ne brine me svekrva, kaj se mene tiće, za mene je zrak, nego brinem se za dijete, imam nekih drugi problema, ipak hvala na savjetu
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 15:02   #20
Pa tim vise, ako se radi o djetetu......
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.