Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2008., 12:21   #21
Ovako, to zemljište je čak 3.5 km od mora a ukupna površina je 600m2, s tim da nam je čovjek prodao dvije parcele koje su jedna pored druge - znači svaka je od 300m2, a zatekli smo na njoj onu betonsku poloću dimenzija kao za kampicu ne veču, i normalno kako nemamo nigdje na moru ništa drugo ova se kampica prodavala iz kampa pa smo ju uzeli rekoh da bar prespavamo i okupamo se koji dan na moru.
Sad je izgleda ispao cirkus cijeli...
Normalno da bi sve htjeli kako treba napraviti, u ovo vrijeme kako smo kupili zemlju povućena je voda ali normalno nije još prikljućena...nego, recite za tu građevinsku ako nam to treba za kampicu ili bilo kakav manji objekt recimo tolko da čovijek može tjedan dana makar biti gore kaj treba i koliko dođe taj papirus?
Ne namjeravamo nikakav turizam raditi mislim, pa to je do mora kilometraža da boli glava....samo za nas troje ukućana...
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 12:28   #22
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
Ovako, to zemljište je čak 3.5 km od mora a ukupna površina je 600m2, s tim da nam je čovjek prodao dvije parcele koje su jedna pored druge - znači svaka je od 300m2, a zatekli smo na njoj onu betonsku poloću dimenzija kao za kampicu ne veču, i normalno kako nemamo nigdje na moru ništa drugo ova se kampica prodavala iz kampa pa smo ju uzeli rekoh da bar prespavamo i okupamo se koji dan na moru.
Sad je izgleda ispao cirkus cijeli...
Normalno da bi sve htjeli kako treba napraviti, u ovo vrijeme kako smo kupili zemlju povućena je voda ali normalno nije još prikljućena...nego, recite za tu građevinsku ako nam to treba za kampicu ili bilo kakav manji objekt recimo tolko da čovijek može tjedan dana makar biti gore kaj treba i koliko dođe taj papirus?
Ne namjeravamo nikakav turizam raditi mislim, pa to je do mora kilometraža da boli glava....samo za nas troje ukućana...
znas sto mozes? objetit hrvatsku zastavu i molit se sto se nisi rodila u njemackoj a mozes na 600m2 posadit 30 stabala maslina to ti je otprilike 300l maslinovog ulja... ne da mi se sad objasnjavt koliko ti vinova loza moze dat...

uglavnom vise ti se isplati zaradit pare negdje drugdje i kupit ulje u ducanu


a nit sam ne znam zasto se masline bas moraju saditi TIK uz more???!!?!?!?!

a nit ostala poljopriveda... mislim da je njihova ideja bila da to ostane zapustena zemlja. pa tako i ti moj vlasnice zapusti se
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 12:37   #23
Mogu ti priznati da sam užasno ljuta na sve to...čovijek hoće kupiti i dovesti u red i onda te država tjera s toga..kad smo kupovali šikara je bila ma nisi mogao ući na zemljište nama šanse. Uzeli smo ljude a i mi sami pomagali dok smo to sve raskrćili i ostavili masline , sve doveli da je sad milina i za pogledati.
I onda sad ovo...
Mi još nismo dobili nikakav papir da se mićemo ili kaj drugo ali velim okolo uz more smo čuli da dijele pa sam se isprepadala živa i tražila savijet....
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:09   #24
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
Mogu ti priznati da sam užasno ljuta na sve to...čovijek hoće kupiti i dovesti u red i onda te država tjera s toga..kad smo kupovali šikara je bila ma nisi mogao ući na zemljište nama šanse. Uzeli smo ljude a i mi sami pomagali dok smo to sve raskrćili i ostavili masline , sve doveli da je sad milina i za pogledati.
I onda sad ovo...
Mi još nismo dobili nikakav papir da se mićemo ili kaj drugo ali velim okolo uz more smo čuli da dijele pa sam se isprepadala živa i tražila savijet....
nit neces dobit nista vjeruj mi. prodaj strancu, nek se on izbori za tvoje pravo. ovo nije drzava. ovo je bos hodat na raznju....
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:23   #25
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
znas sto mozes? objetit hrvatsku zastavu i molit se sto se nisi rodila u njemackoj a mozes na 600m2 posadit 30 stabala maslina to ti je otprilike 300l maslinovog ulja...
U Njemačkoj bi dobila kaznu i da vrata vikendice oboji u pogrešnu boju, tamo je propisano i npr. koje boje ti tende na zgradi moraju biti...

Stalno zazivaš zapadne države, u kojima uglavnom ne možeš ni ciglu staviti ako nemaš papire, a kamoli nasaditi stambeni objekt na poljoprivredno zemljište.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:26   #26
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
Mogu ti priznati da sam užasno ljuta na sve to...čovijek hoće kupiti i dovesti u red i onda te država tjera s toga..kad smo kupovali šikara je bila ma nisi mogao ući na zemljište nama šanse. Uzeli smo ljude a i mi sami pomagali dok smo to sve raskrćili i ostavili masline , sve doveli da je sad milina i za pogledati.
Pa kupila si poljoprivrdno zemljište posadila masline i u čemu je problem? Ako želiš negdje živjeti kupi građevinsko zemljište, pribavi dozvole i gradi.

Prošlo je doba urbanističkog nereda kada se svašta moglo podvesti pod pomoćni objekt, pa sada imamo "trafo stanice" po izletištima... I dobro da je prošlo, gotovo je cijela država unakažena užasnom i neprimjerenom gradnjom.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:38   #27
moj caca se u jednoj zapadnoj drzavi obogati, ja u ovoj nisam. nemoj ti meni o zapdnim drzavama. mater mi ima brata i sestru u zapadnim drzavama. njihovi su drzavaljni... sve ja znam sta je tamo a znam sto je i ode

ljepo vi poljubite dalmaciju kleknite na noge i recite: boze hvala ti na ovim turistima sto gaze i pisaju po mojoj zemlji - to je sve sto mozes rec

a moze isto tako reci i za strane ulagace.. jer svi ovi nasi elitani u pozadini imaju nekog zapadnjaka..pa tako nemamo sto pricat
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:44   #28
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
moj caca se u jednoj zapadnoj drzavi obogati, ja u ovoj nisam. nemoj ti meni o zapdnim drzavama. mater mi ima brata i sestru u zapadnim drzavama. njihovi su drzavaljni... sve ja znam sta je tamo a znam sto je i ode
Jedan od razloga zašto su bogati jer to što imaju red. Između ostalog i urbanistički. Jedino, sada kod nas neki imaju izgleda problem jer se počinje provoditi red, a ne da obala izgleda kao radilište.

Što bismo sada mi jer eto nismo bogati kao Švicarci morali uništit i ono obale što je ostalo?

Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ljepo vi poljubite dalmaciju kleknite na noge i recite: boze hvala ti na ovim turistima sto gaze i pisaju po mojoj zemlji - to je sve sto mozes rec
Ja sam iz Dalmacije. I sumnjam da turisti vole neuredan i uništen okoliš. Njima se ne dolazi gledati divlju gradnju. Jedan Dubrovnik je među ostalim iznimno uspješan zato što je još za socijalizma (skoro pa jedini) pazio što i kako se gradi.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:46   #29
Pa dobro,mislim - STAMBENI OBJEKT na poljoprivredno zemljište..
Sve u svemu u ovih par godina koliko sam sa tim državnim službama i ovima u kancelariji nisam nikako, ali nikako zadovoljna..kad treba po građanima udariti i izmusti tu su odmah a kad čovijek treba dokument razvuće se na par godina.. kao da oni ne rade ništa..to me boli jednostavno...
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:55   #30
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Jedan od razloga zašto su bogati jer to što imaju red. Između ostalog i urbanistički. Jedino, sada kod nas neki imaju izgleda problem jer se počinje provoditi red, a ne da obala izgleda kao radilište.

Što bismo sada mi jer eto nismo bogati kao Švicarci morali uništit i ono obale što je ostalo?



Ja sam iz Dalmacije. I sumnjam da turisti vole neuredan i uništen okoliš. Njima se ne dolazi gledati divlju gradnju. Jedan Dubrovnik je među ostalim iznimno uspješan zato što je još za socijalizma (skoro pa jedini) pazio što i kako se gradi.
nemas ti pojma sto pricas. od slanog do boke kotorske su samoi gradevinski pojasevi i same kucerine... DO KUCERINE

sve sto je uz more je samo KUCE I KUCE.... i to JE NEKAD BILO poljoprivdno zemljiste?


-------------------
jedan covjek moze napravit vise od miljon ljudi isto kao i virus
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:59   #31
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
Pa dobro,mislim - STAMBENI OBJEKT na poljoprivredno zemljište..
Sve u svemu u ovih par godina koliko sam sa tim državnim službama i ovima u kancelariji nisam nikako, ali nikako zadovoljna..kad treba po građanima udariti i izmusti tu su odmah a kad čovijek treba dokument razvuće se na par godina.. kao da oni ne rade ništa..to me boli jednostavno...
Pa kupila si poljoprivredno zemljište. Nitko te tu nije prevario i rekao da je građevinsko. Stambeni objekti se grade na stambenom zemljištu, a poljoprivredne kulture se uzgajaju na poljoprivrednom... Nije teško za povezat?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 14:01   #32
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
nemas ti pojma sto pricas. od slanog do boke kotorske su samoi gradevinski pojasevi i same kucerine... DO KUCERINE

sve sto je uz more je samo KUCE I KUCE.... i to JE NEKAD BILO poljoprivdno zemljiste?
Povijesno, većina toga uz more je poljoprivredno zemljište, često pašnjaci za koze i ovce. Sela su u pravilu bila u brdu, samo gradići i ribarska naselja uz more.

Onda su socijalisti napravili urbanističku katastrofu, još je masu toga napravljeno na divlje, pomorsko dobro nisu čuvali nikako (nisu ni oni prije njih, da budemo iskreni), obalni pojas također nikako i vrijeme je da se napokon počne provoditi red.

Vrlo jednostavna stvar - ako ti se gradi kuća, kupi građevinsko zemljište i gradi kuću projektiranu prema državnim i lokalnim propisima (odgovarajuće veličine, stila, boje...). I nećeš imati nikakvih problema. Vir nam je dosta jedan.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 14:13   #33
Mislim, Vojky, da ih ne možeš uvjeriti u nešto što ne žele prihvatiti.

Zanimljivo kako svi žele prava, a odbacuju obveze...

Za mene je sve jasno i ovim postom završavam diskusiju.



Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Povijesno, većina toga uz more je poljoprivredno zemljište, često pašnjaci za koze i ovce. Sela su u pravilu bila u brdu, samo gradići i ribarska naselja uz more.

Onda su socijalisti napravili urbanističku katastrofu, još je masu toga napravljeno na divlje, pomorsko dobro nisu čuvali nikako (nisu ni oni prije njih, da budemo iskreni), obalni pojas također nikako i vrijeme je da se napokon počne provoditi red.

Vrlo jednostavna stvar - ako ti se gradi kuća, kupi građevinsko zemljište i gradi kuću projektiranu prema državnim i lokalnim propisima (odgovarajuće veličine, stila, boje...). I nećeš imati nikakvih problema. Vir nam je dosta jedan.
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 14:14   #34
Pa dobro nisam stambeni objekat napravila nisam ludih se gljiva najela..
A drugo svi pljuju po građanima i izvoljevaju sve a službenici državni ne rade ništa. Malo si me iznervirao - oprosti. I kako smo skroz otišli off bar da napišem post do kraja..
Ja u ovoj našoj pravnoj državi čekam papir sa gruntovnice ravno godinu i osam mjeseci, drugo - plaćam pričuvu za obiteljsku kuću u kojoj samo moja obitelj živi, kvadraturu kuće plaćam iako sam sama dala novac da izađe ovaj iz općine van i izmjeri kvadraturu i dalje po starom - znači 15 m2 više a godinu i pol sam predala novu kvadraturu ovima u poglavarstvu i - ništa se ne događa, računi i dalje na staru kvadraturu..znači oni gablaju valjda godinama, jel?
Nego udri po ljudima to je najlakše. Eto toliko o tome da ne zatrpavamo ovo ...
Treće imam nogometno igralište na divlje napravljeno gdje uredno stoji livada bez papirologije na tri metra od kuće, već 5 GODINA vodim bitku od općine, poglavarstva, medija da se to ili makne ili napravi kako spada da ne trošim svaki mjesec za nove crijepove o svom trošku, da ne popravljam auto o svom trošku od lopte , drugo ne moram ni govoriti koliku buku mi stvara - svi su gluhi!
I opet ponavljam lijepa naša pravna država!
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 14:16   #35
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Povijesno, većina toga uz more je poljoprivredno zemljište, često pašnjaci za koze i ovce. Sela su u pravilu bila u brdu, samo gradići i ribarska naselja uz more.

Onda su socijalisti napravili urbanističku katastrofu, još je masu toga napravljeno na divlje, pomorsko dobro nisu čuvali nikako (nisu ni oni prije njih, da budemo iskreni), obalni pojas također nikako i vrijeme je da se napokon počne provoditi red.

Vrlo jednostavna stvar - ako ti se gradi kuća, kupi građevinsko zemljište i gradi kuću projektiranu prema državnim i lokalnim propisima (odgovarajuće veličine, stila, boje...). I nećeš imati nikakvih problema. Vir nam je dosta jedan.
kazem ti najbolje bi bilo da turisti dolaze u šumu? haha
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 14:19   #36
Quote:
XENON2 kaže: Pogledaj post
Mislim, Vojky, da ih ne možeš uvjeriti u nešto što ne žele prihvatiti.

Zanimljivo kako svi žele prava, a odbacuju obveze...

Za mene je sve jasno i ovim postom završavam diskusiju.
ma i s mojim. englez ce kupiti... mozda je budala. ali ce kupiti. a ja znam ko je ode budala. a i vidim tvoj zivot kao na dlanu svog
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 14:20   #37
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
Pa dobro nisam stambeni objekat napravila nisam ludih se gljiva najela..
A drugo svi pljuju po građanima i izvoljevaju sve a službenici državni ne rade ništa.
Pa što ti onda smeta primjer gdje službenici rade kako treba? Svi za pravnu državu dok ih se pravna država ne dohvati...

Pogledaj u svojoj općini da li se to može prenamijeniti u građevinsko. Možda je u nekoj zoni koja se planira za gradnju.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 14:26   #38
Vojki pa to sam te i pitala u postevima ranije..šta treba koji papiri , otprilike ako znaš koliko ču i taj papir čekati, i možda znaš koja je cijena ne znam kako to ide po kvadraturi ili kako...
Uf jesam se nasikirala dok sam se izjadala u ovom postu ranije..
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 14:28   #39
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa što ti onda smeta primjer gdje službenici rade kako treba? Svi za pravnu državu dok ih se pravna država ne dohvati...

Pogledaj u svojoj općini da li se to može prenamijeniti u građevinsko. Možda je u nekoj zoni koja se planira za gradnju.
zeli ti rec za jedno 2og i ti ces moci graditi. dok se ne smjeni ova nova partizanska ekipa...

di je covjek nogom prosao tu ce i cestu i krov izgraditi... samo ne moze to njima u usi uc
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 14:59   #40
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
Vojki pa to sam te i pitala u postevima ranije..šta treba koji papiri , otprilike ako znaš koliko ču i taj papir čekati, i možda znaš koja je cijena ne znam kako to ide po kvadraturi ili kako...
Uf jesam se nasikirala dok sam se izjadala u ovom postu ranije..
Pa o prostornim planovima imaš u svojoj općini sve. Možda se planira prenamjena, možda ne.

Oko drugog, pitaj na stanovanju.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.