Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2008., 15:00   #41
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
zeli ti rec za jedno 2og i ti ces moci graditi. dok se ne smjeni ova nova partizanska ekipa...

di je covjek nogom prosao tu ce i cestu i krov izgraditi... samo ne moze to njima u usi uc
Partizanska ekipa je uglavnom kriva za betonizaciju obale (1945-1990.).

Ako ćemo po zapadnom - nema šanse da išta staviš na zemljište ako nemaš papire.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 15:25   #42
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Partizanska ekipa je uglavnom kriva za betonizaciju obale (1945-1990.).

Ako ćemo po zapadnom - nema šanse da išta staviš na zemljište ako nemaš papire.
ima englez . kupit ce cijelo brdo i ishodovat dozvolu za sta go oce... ali opet ce mu je dat ovi nasi urbani po pozivu nekog gradonacelnika i slicno... jedna dobra vecera i poslovni dogovor ili kamo ide proracun za sljedecu ili kako ce zvucat urbanisticki nov plan

o cemu mi pricamo... ako su susjedi oko tebe iskljucivo protiv gradnje i ja bi bio za to. ali ako vec u okolici cvate turizam... pa pustite ljude da disu

vir? sta sad * onaj prije 30g sto je kupio sad uziva, a ovaj novi madar? mora mu bit sruseno?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:12   #43
zasto je u srebrenom di je titova bivsa vila zabranjen prilaz? to je sad pod HV? sto ja imam s time? ja tu zelim vidjeti lijepe velike borove. na svu srecu tudman nije izgradio svoje vile do..
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 23:14   #44
da bi ikako riješili problem a u svrhu mogućeg boravka na istom terenu, trebali bi kupiti vezano na parcelu još zemlje, a da se zadovlje minimalni uvjeti za poljoprivredu,dakle 2000 m/2
jel to moguće? teško je i 600 kvadrata prikazivati kao neku poljoprivredu,malo je to.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 10:22   #45
Fakin ne ide..okolo su kupljene parcele, ali nema nikoga - jedna kuća je do nase parcele ali je to kao neka vikendica a vlasnik živi u Rijeci povremeno tu dolazi - okolo su parcele ali nema živog pasa...Ipak je to u središtu otoka...
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 11:15   #46
ma luda kuca, ja imam s sve cetiri strane kuce...a ja ne mogu dobit dozvolu? to samo ima u rep hrvatskoj.

ne znam koja je svrha od vlasnickog i posjednovnog lista te dvora, zemlje i vinograda... i cemu ako si kupio tri cestice ima pisat da si vlasnik 3 cestice? umjesto jedne nove? i sta ce stari katastar s starim vlasnicima? i starim kartama uopce????

3 razlicita sektora, sve zbrda z dola

i zasto urbanisticki plan ne prolazi po starim djelovima di bi s emoglo stosta unaprijediti i olaksat puku? nego samo po novo-poteznim?

Zadnje uređivanje supher mali : 04.08.2008. at 13:40.
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 19:53   #47
Hm..imam pitanje pa neču temu otvarati nego ču se nadovezati pa ako mi netko može pomoći:
Objekt je poluizgrađen t.j nije dovršen ima građevinsku dozvolu, lokacijsku ali nema uporabnu dozvolu. Vidim tamo se radi nešto a stavljeno je kao takvo u prodaju...
Šta je ta uporabna dozvola, kome se obratiti za nju i da li ona puno košta ...inače radi se isto o Krku..
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 07:36   #48
uporabnu tek dobijes kad zavrsisi kucu. (i trebas im se javit) to ces sve morat ispocetka trazit.. ali to ti je legalno sve... nemoras brigat. ovo sto mi pricamo je drevni mit ove nepokretne drzave

----------------
ali je opet smijesno oko tih uporabnu tek... naboje da ljudi sruse kucu do temelja, pa sve ispocetka. a mozda po novom nit ne dobiju nikad vise gradevinsku za nju haha
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 07:57   #49
Quote:
fakin kaže: Pogledaj post
da bi ikako riješili problem a u svrhu mogućeg boravka na istom terenu, trebali bi kupiti vezano na parcelu još zemlje, a da se zadovlje minimalni uvjeti za poljoprivredu,dakle 2000 m/2
jel to moguće? teško je i 600 kvadrata prikazivati kao neku poljoprivredu,malo je to.
a tko ce ti prodat jos? baba roga s stapicem
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 22:24   #50
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ma luda kuca, ja imam s sve cetiri strane kuce...a ja ne mogu dobit dozvolu? to samo ima u rep hrvatskoj.

ne znam koja je svrha od vlasnickog i posjednovnog lista te dvora, zemlje i vinograda... i cemu ako si kupio tri cestice ima pisat da si vlasnik 3 cestice? umjesto jedne nove? i sta ce stari katastar s starim vlasnicima? i starim kartama uopce????
Pa ako si kupio tri čestice, onda su to tri čestice, a ne jedna. Mogu se i spojiti, ali to treba provesti na odgovarajući način.

3) Više katastarskih čestica koje u istoj katastarskoj općini pripadaju istomu vlasniku spojit će se u jedno zemljišnoknjižno tijelo kad to vlasnik zatraži, ako one nisu različito opterećene i ako glede ograničenja vlasništva nema nikakve razlike ili ako se istodobno sa spajanjem uklone sve prepreke koje smetaju spajanju.

Barem zemljišne knjige nisu naš izum, propisi su tu još od Austro-ugarske. A to što je decenijama vladao nered je druga priča.

Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
i zasto urbanisticki plan ne prolazi po starim djelovima di bi s emoglo stosta unaprijediti i olaksat puku? nego samo po novo-poteznim?
To pitaj svog (grado)načelnika.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 19:06   #51
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je to da se godinama svi deru kako hoćemo pravnu državu i poštivanje propisa, pa onda kada se pravna država počinje provodit, onda je onaj tko se bori za boljitak ove zemlje "budala".

Nitko mu ne brani da ima to zemljište i boravi na njemu. Ali ako je zemljište poljoprivredno, onda tu nema što biti kućica. Za kućicu postoji građevinsko zemljište. I papiri. Za kamper postoji nešto što se zove kamp.
Mah lako je provoditi politiku pravne drzave na malima dok veliki kradu na hrpe, sramota, ja da imam novca ja bi to napravio, bas me zanima po kojem clanku zakona mi netko moze uci na moje zemljiste koje je ograđeno visom ogradom od1,20m, a da to nije provala i da mi ukloni nesta sto je pokretno, uredno registrirano i parkirano na mom placu... e bas bi volio da vidim tog becara..
Moj savjet kao branitelja i to pravog (ne laznog) bjezite mladi odavdje jer to je strasno sta su napravili od drzave koju smo im darovali
britva63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 22:57   #52
Quote:
britva63 kaže: Pogledaj post
Mah lako je provoditi politiku pravne drzave na malima dok veliki kradu na hrpe, sramota, ja da imam novca ja bi to napravio, bas me zanima po kojem clanku zakona mi netko moze uci na moje zemljiste koje je ograđeno visom ogradom od1,20m, a da to nije provala i da mi ukloni nesta sto je pokretno, uredno registrirano i parkirano na mom placu... e bas bi volio da vidim tog becara..
Moj savjet kao branitelja i to pravog (ne laznog) bjezite mladi odavdje jer to je strasno sta su napravili od drzave koju smo im darovali
e ja bi ti nabrojao sve po spisku i kaznio po svim mogucim zakonima da se tak inatis samo zato jer si branitelj. i ja sam branitelj pa mi na kurac idu ovakvi kaj to stalno isticu poput tebe i kaj misle da mozes pravdu krojit. sad bi ti tjerao '91 i gledao becare ha? sa kalasom a? e moj branitelju...
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 00:02   #53
@Hoya: kao što su već naveli Vojki i drugi forumaši - zemljište na kojem imaš masline je vjerojatno poljoprivredno. Namjena tog zemljišta kao i svakog drugog određena je urbanističkim planom a ne biljnom kulturom (u ovom slučaju maslinama) koje su na njemu. Da bi mogla graditi na poljoprivrednom zemljištu ono mora biti površine veće od 2000 m2. Za gradnju i to isključivo gospodarske građevine u funkciji poljoprivredne djelatnosti koju obavljaš na zemljištu morala bi zatražiti dozvolu za gradnju iste. A kako zemljište nije dovoljno velike površine - gradnja otpada. Kamp kućica se smatra "građevinom" prema tome ona će biti uklonjena. Kamp kućici je mjesto na zemljištu urbanističkim planom predviđenom za turističku namjenu - namjenu kamp. Da bi nešto dobilo oznaku kampa mora zadovoljiti i druge uvjete (sanitarni i ostali pomoćni/prateći sadržaji) itd itd.
Dakle, na tvojem zemljištu ne postoje sanitarni niti drugi uvjeti da biste priključili legalno kamp kućicu i ona tamo ne smije biti.
Ovo pitanje koje imaš za kuću nisam shvatila
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 19:58   #54
Zakon je onda glup , jer naime ja imam svoj parking 20m od kuce i tamo parkiramo aute... i po zakonu ja tamo ne smijem stavit kamp kucicu? smijesno...

pa parkirao ja kamp kucicu 20m ili 20km od kuce , ako je na mome sto ikog boli briga sto ja radim s njom i u njoj?

pa da je kupim i da imam namjeru ic svaku godinu negdje s njom , gdje cu je drzat kad nije u funkciji? u auto kampu? mda...
Cro-Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 18:59   #55
Zemljište nije na moru, u okolici Zagreba. U zoni je gradnje( selo, okolo kućice, voćnjaci, obradive njive). Na tom zemljištu je već voćnjak pa me zanima da li je dozvoljena gradnja montažnog, drvenog objekta bez nekih posebnih dozvola( koliko se sjećam, bio je limit na 20m2 radi potrebe voćnjaka, alati, strojevi i sl.).
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 08:36   #56
Kako otvoriti maleni kamp?

Evo, za početak, da ne mislite kako sam lijena, pretražih malo net u potrazi za pravilnikom koji će mi pojasniti što je kamp, kakva mi dokumentacija treba za otvoriti kamp, te kako ja tu svoju ideju mogu legalizirati.

Našla jesam, jasno mi nije ništa

http://www.poslovniforum.hr/zakoni-turizam/175-03.asp

http://www.mint.hr/default.aspx?ID=855

http://www.infolex.hr/htm/50506.htm

Svi su linkovi više- manje isti i meni nejasni, pa da vam evo kažem zašto su mi nejasni i što bih ja htjela(ako je to moguće).

Posjedujem na jednom prekrasnom otočiću parcelu od 1300 kvadrata, udaljenu oko 400- 500 metara od mora.
Uredan vlasnički list, uredan prilaz, šumica i ravan teren. Susjedi daleko, daleko.
Idealno za otvorenje majušnog kampa s otprilike 10 smještajnih jedinica(ne znam kaže li se to tako, ja pod "smještajne jedinice" ne smatram nikakvu građevinu(pa nisam tajkun), nego golu zemlju na kojoj neki nadobudan turist može pokušavati cijeli dan nespretno postavljati šator, ili parkirati svoju kamp kućicu)

Pošto bih ja izbjegla i velika ulaganja za koja nemam novca, i veliku proceduru oko birokracije, sanitarni čvor bi bio osiguran iskopavanjem nepropusne crne jame i onim plavim, montažnim wc- ima, te gusternom.

Znam da za kamp koji je ogroman, koji ima na sebi nekakve kućice, koji se spaja na vodovod i ima struju, treba i lokacijsku i građevinsku dozvolu, no mene zanima što mi treba za jedan ovakav, mali kamp?

Uporabna dozvola i... što još?

Ne znam je li zemljište u poljoprivrednoj ili turističkoj zoni.
Ako je u poljoprivrednoj, pronašla sam stavak o otvaranju "kampa unutar seoskog domaćinstva" i nemam pojma što bi to trebalo značiti.
Zasadim jednu maslinu, kažem:"Evo, to je sad seosko domaćinstvo", i mogu primiti turiste?

Eto, molim pomoć.
Ovo je tek ideja, sve je u povojima, a od vas tražim samo informaciju je li uopće takvo što moguće legalizirati i dobiti dozvolu, ili da se ni ne trudim.

U slučaju da dobijem dobar savjet i da uspijem otvoriti taj kampić, obećajem vam proslijediti zaradu od prvog šatora ili kamp kućice
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 08:52   #57
Procitala sam zakon na prvom linku, imas tamo navedene minimalne uvjete koje kamp moram zadovoljavati. Clanak 9. na dalje.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 09:11   #58
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Procitala sam zakon na prvom linku, imas tamo navedene minimalne uvjete koje kamp moram zadovoljavati. Clanak 9. na dalje.
Evo, pročitah i ja.
Samo, meni se čini da su to odredbe koje mora zadovoljavati pravi kamp, onaj s puno, puno smještajnih mjesta, kojem treba i građevinska i lokacijska dozvola.
(spominje se i recepcija, i povezivanje prometnica... pa taj otočić ima samo kozje puteve )


"Što se tiče recepcije, sve ovisi koliko m2 ti ima kamp, njeni starci su imali oko 1200 m2, nisu imali recepciju...
4) znam slučajeva gdje je sve bilo montažno, od recepcije, sanitarnog čvora iz razloga što ekipa nije mogla dobit građevinsku..."

To sam pronašla na ovoj stranici: https://www.forum.hr/showthread.php?t=472937
No, odgovora nema tamo smije li postojati takav montažni kamp, smijem li ga imati bez struje i vode iz vodovoda.
Kome se mogu obratiti za informaciju? Nekakav turistički ured?

Zadnje uređivanje Katrin : 19.03.2010. at 16:09.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:08   #59
Pise ti da minimalne uvjete mora zadovoljavati svaka vrsta kampa, tj. kampiraliste (mislim da je do 10 jedinica), kamp ili kamp naselje. Propisani su uvjeti koji se ticu higijene, zdravlja, sigurnosti, bla, bla... Treba samo citati
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 13:50   #60
Exclamation auto camp

bok ekipa eto ja i punac namijeravamo otvoriti autocamp na 1500m2 ali nije mu zemlja 1/1 nego na pokojnog oca.zanima me dali bi mogli taj camp pokreniti bez sredjivanja papira, hvala unaprid!
stiipe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.