Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2010., 07:24   #161
Quote:
valerija@ kaže: Pogledaj post
Evo da se u ove kasne ipak bolje reči rane jutarnje sate malo javim.
Prvo da vam kažem da sam obavila neke informativne razgovre u nadležnim ustanovama i sada čekam kraj školske godine, da prvo završim to a onda počinje prava borba za slobodu.

Evo ja neću ni ne želim da rješavam njegovu bolest, i ja sam normalno uvijek bila kriva a on je nepogrešiv, i takav će ostati ali ne više uz mene nego sam ili sa nekim što me uopće ne zanima- i zato iz iskustva zasigurno znam njihova obećanja su ćista laž i svaki ostanak ili povratak znaći da će sve opet krenuti po starom , i zato ako odemo od njih nema povratka ili razmišljanja što on prića ili misli a ponajmanje dokazivanja krivice.

Oni koji nam uzmu dobar dio života i potroše tako uludo su stvarno bolesnog uma i od njih treba otiči ćim se pojave prve batine ako oprostimo jednom znaći opraštati i trpiti jako dugo a sve je teže otići od zlostavljaća jer vremenom super dominiraju zbog toga što su svjesni naše nemoći i straha.
Ja ću se definitivno riješiti i to jako brzo uz pomoć ljudi koji su samo proćitali par poruka i ostali zatećeni a kada su ćuli malo podužu priču rekli su da su tu i da će mi pomoći da dođem do slobode i odmah su mi rekli da je to školski primjer nasilnika o kejemu se može čitati u strčnoj literaturi a da ja strah zaboravim jer lijeka ima i za takve.
Ja vas sve pozdravljam i još jednom zahvaljujem na podršci i strpljenju da ovo sve čitate i posvetite vremena nama nesretnim i izgubljenim ženama.
Draga ti se drži i nedaj stoki da pobjedi......đubre dvolično,......
Žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 08:36   #162
Quote:
valerija@ kaže: Pogledaj post
Evo da se u ove kasne ipak bolje reči rane jutarnje sate malo javim.
Prvo da vam kažem da sam obavila neke informativne razgovre u nadležnim ustanovama i sada čekam kraj školske godine, da prvo završim to a onda počinje prava borba za slobodu.

Evo ja neću ni ne želim da rješavam njegovu bolest, i ja sam normalno uvijek bila kriva a on je nepogrešiv, i takav će ostati ali ne više uz mene nego sam ili sa nekim što me uopće ne zanima- i zato iz iskustva zasigurno znam njihova obećanja su ćista laž i svaki ostanak ili povratak znaći da će sve opet krenuti po starom , i zato ako odemo od njih nema povratka ili razmišljanja što on prića ili misli a ponajmanje dokazivanja krivice.

Oni koji nam uzmu dobar dio života i potroše tako uludo su stvarno bolesnog uma i od njih treba otiči ćim se pojave prve batine ako oprostimo jednom znaći opraštati i trpiti jako dugo a sve je teže otići od zlostavljaća jer vremenom super dominiraju zbog toga što su svjesni naše nemoći i straha.
Ja ću se definitivno riješiti i to jako brzo uz pomoć ljudi koji su samo proćitali par poruka i ostali zatećeni a kada su ćuli malo podužu priču rekli su da su tu i da će mi pomoći da dođem do slobode i odmah su mi rekli da je to školski primjer nasilnika o kejemu se može čitati u strčnoj literaturi a da ja strah zaboravim jer lijeka ima i za takve.
Ja vas sve pozdravljam i još jednom zahvaljujem na podršci i strpljenju da ovo sve čitate i posvetite vremena nama nesretnim i izgubljenim ženama.


sretno, držimo ti fige

Javi se
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:44   #163
Quote:
valerija@ kaže: Pogledaj post
Evo da se u ove kasne ipak bolje reči rane jutarnje sate malo javim.
Prvo da vam kažem da sam obavila neke informativne razgovre u nadležnim ustanovama i sada čekam kraj školske godine, da prvo završim to a onda počinje prava borba za slobodu.

Evo ja neću ni ne želim da rješavam njegovu bolest, i ja sam normalno uvijek bila kriva a on je nepogrešiv, i takav će ostati ali ne više uz mene nego sam ili sa nekim što me uopće ne zanima- i zato iz iskustva zasigurno znam njihova obećanja su ćista laž i svaki ostanak ili povratak znaći da će sve opet krenuti po starom , i zato ako odemo od njih nema povratka ili razmišljanja što on prića ili misli a ponajmanje dokazivanja krivice.

Oni koji nam uzmu dobar dio života i potroše tako uludo su stvarno bolesnog uma i od njih treba otiči ćim se pojave prve batine ako oprostimo jednom znaći opraštati i trpiti jako dugo a sve je teže otići od zlostavljaća jer vremenom super dominiraju zbog toga što su svjesni naše nemoći i straha.
Ja ću se definitivno riješiti i to jako brzo uz pomoć ljudi koji su samo proćitali par poruka i ostali zatećeni a kada su ćuli malo podužu priču rekli su da su tu i da će mi pomoći da dođem do slobode i odmah su mi rekli da je to školski primjer nasilnika o kejemu se može čitati u strčnoj literaturi a da ja strah zaboravim jer lijeka ima i za takve.
Ja vas sve pozdravljam i još jednom zahvaljujem na podršci i strpljenju da ovo sve čitate i posvetite vremena nama nesretnim i izgubljenim ženama.
Bravo, super!

Samo naprijed i ne daj se!

Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Drage moje,
evo da vam javim predivnu vijest..

Jučer sam saznala da je mm sa ovom sa posla, radi koje smo vodili ratove od božića, za koju je on rekao da mu je samo kolegica, a meni nešto jednostavno mira nije dalo...neki osjećaj me nije puštao.....znala sam da tu ima još nešto....

Sinoć me udavio pozivima, i da vidite kako sad oće srediti stvari i lijepo razgovarati......

Rekla sam mu, ne, nisam ljuta na tebe.....samo te žalim....da te vidim niti pljunila na tebe ne bih, jer bi ti i to bilo preveliko posvećivanje pažnje.....

Naravno on odbija priznati da išta ima između njih, čak je i rekao da ćemo ići sa njom na kavu da mi dokaže da je sve to laž...a ja govorim, da mogli bi, pa da joj za vrat skočim, zabodem vilicu u oko i počupam svu kosu sa glave.....

E sada ga muči tko je to meni rekao i hvata me na osjećaje, ako ti mene voliš i želiš to srediti sa menom jer i ja tebe volim reći ćeš mi tko ti je to rekao, je rajt

Eh da i van grada su trebali ići skupa...i btw danas mi je rođendan...nikad bolji zahvaljujući njemu....
Bez uvrede, ali ja tebe ne razumijem. Prvo te zlostavlja, želiš otići, a onda šiziš što ima drugu... Meni to djeluje kao dar s neba, još neko vrijeme će možda tebe gnjaviti, a kad skuži da mu ne ide, prebacit će se na novu žrtvu. Ali umjesto da si sretna, tebi je još i krivo. Sve mi se čini da ti nisi ništa raščistila sa samom sobom i da mu se zapravo želiš vratiti. Nadam se da griješim, ali ako je tako... Samo mi je u tom slučaju žao djeteta...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:56   #164
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Drage moje,
evo da vam javim predivnu vijest..

Jučer sam saznala da je mm sa ovom sa posla, radi koje smo vodili ratove od božića, za koju je on rekao da mu je samo kolegica, a meni nešto jednostavno mira nije dalo...neki osjećaj me nije puštao.....znala sam da tu ima još nešto.... ................
Ja tebe stvarno ne kužim . Riješila si se nasilnika i sad si ljuta jer on ima drugu

Sve mi se čini da lažeš da si ga ostavila. Daj Bože da griješim.


Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
.a ja govorim, da mogli bi, pa da joj za vrat skočim, zabodem vilicu u oko i počupam svu kosu sa glave.....
A ni agresija ti nije strana
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:17   #165
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Ja tebe stvarno ne kužim . Riješila si se nasilnika i sad si ljuta jer on ima drugu

Sve mi se čini da lažeš da si ga ostavila. Daj Bože da griješim.




A ni agresija ti nije strana
Ajme šta si se nakačila na nju,jeli ti palo napamet da možda ovo sve piše u bisu,koliko puta u bisu i šoku kažemo stvari koje uopće ne mislimo.
__________________
ponekad poželim.....
čupko_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:54   #166
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post


Bez uvrede, ali ja tebe ne razumijem. Prvo te zlostavlja, želiš otići, a onda šiziš što ima drugu... Meni to djeluje kao dar s neba, još neko vrijeme će možda tebe gnjaviti, a kad skuži da mu ne ide, prebacit će se na novu žrtvu. Ali umjesto da si sretna, tebi je još i krivo. Sve mi se čini da ti nisi ništa raščistila sa samom sobom i da mu se zapravo želiš vratiti. Nadam se da griješim, ali ako je tako... Samo mi je u tom slučaju žao djeteta...
Da krivo mi je jer ga volim...šta misliš pošto sam otišla da sam ga odmah i voljet prestala???
Ne!Ne želim mu se vratiti....jer on je za mene mrtav čovjek....Kako da budem sretna.....sretna jesam, jer mi je ovo dokaz koje je on đubre, ali sam i povrijeđena i to jako, iako sam ovo i očekivala....jer sam sve dala i ovo nisam zaslužila.....
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Ja tebe stvarno ne kužim . Riješila si se nasilnika i sad si ljuta jer on ima drugu

Sve mi se čini da lažeš da si ga ostavila. Daj Bože da griješim.




A ni agresija ti nije strana
Ostavila sam ja njega prije tjedan dana.....i naravno da sam ljuta i povrijeđena....

Ko bi to bez agresije i mirno reagirao u ovakvoj situaciji???? Nađi mi tu osobu...
Žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 11:13   #167
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Da krivo mi je jer ga volim...šta misliš pošto sam otišla da sam ga odmah i voljet prestala???
Ne!Ne želim mu se vratiti....jer on je za mene mrtav čovjek....Kako da budem sretna.....sretna jesam, jer mi je ovo dokaz koje je on đubre, ali sam i povrijeđena i to jako, iako sam ovo i očekivala....jer sam sve dala i ovo nisam zaslužila.....


Ostavila sam ja njega prije tjedan dana.....i naravno da sam ljuta i povrijeđena....

Ko bi to bez agresije i mirno reagirao u ovakvoj situaciji???? Nađi mi tu osobu...
Nesmije ti biti ni krivo jer trebaš biti sretna,a dokle god sa sobom ne riješiš stvar u vezi njega uzalud je sve.To sam i ja radila prije ljudi su mi pomagali a ja bi u tren pala i našla se snjim.A to je velika greška.Jer danas sutra kada ti opet napravi isto onda će ti ljudi okrenuti leđa pa ćeš ostati bez svega.A tada ćeš shvatiti ko je on.Ja sam rješila stvar sa sobom i hvala Bogu imam sebe a i podršku i razumijevanje od nekoliko ljudi i to mi je dovoljno.Ostavi se njega i budi sretna što je našao tu a ti dokle god budeš razglabala o njemu i snjim nema sreče.
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 11:19   #168
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Da krivo mi je jer ga volim...šta misliš pošto sam otišla da sam ga odmah i voljet prestala???
Ne!Ne želim mu se vratiti....jer on je za mene mrtav čovjek....Kako da budem sretna.....sretna jesam, jer mi je ovo dokaz koje je on đubre, ali sam i povrijeđena i to jako, iako sam ovo i očekivala....jer sam sve dala i ovo nisam zaslužila.....
Ako ga voliš, zašto si otišla?

Mislim, ako možeš voljeti nekoga tko te sustavno ponižavao i zlostavljao, onda ne vjerujem da si sazrela za stvarni odlazak. Jer stvarno otići znači ne osvrtati se za sobom.

Ako je mrtav za tebe, što te onda briga što radi? Čak i da razumijem povrijeđenost, ali bijes i agresivnost prema toj ženi? Ona ti bar ništa nije napravila, tebe je prevario muž, a ne ona.

A zasluge - pa nisi ti zaslužila ni batine i poniženja, ali te to ipak manje smeta od njegove nevjere...

Sorry, ali ne kužim te i gotovo.


Quote:
Ostavila sam ja njega prije tjedan dana.....i naravno da sam ljuta i povrijeđena....
Zato što te vara sa drugom ženom. Nekako bi mi djelovalo prirodnije da je tvoj bijes i povrijeđenost usmjeren na nešto drugo.

Quote:
Ko bi to bez agresije i mirno reagirao u ovakvoj situaciji???? Nađi mi tu osobu...
Svatko tko je raščistio sam sa sobom i učinio ono što želi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:35   #169
Quote:
čupko_25 kaže: Pogledaj post
Ajme šta si se nakačila na nju,jeli ti palo napamet da možda ovo sve piše u bisu,koliko puta u bisu i šoku kažemo stvari koje uopće ne mislimo.
A ti si točno tko? Njen odvjetnik? Ako jesi, javi se mojoj odvjetnici za konzultacije, ako nisi - prošetaj mi s grbače


Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Da krivo mi je jer ga volim...šta misliš pošto sam otišla da sam ga odmah i voljet prestala??? ...
Kako možeš voljeti nekoga tko te tuče, omalovažava i ponižava na sve moguće načine?! Kako?! Molim te objasni mi, jer ja to NE MOGU shvatiti.

Šta točno voliš na toj osobi?!

Sorry, ali ne, ne mogu to razumjeti!


Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Ne!Ne želim mu se vratiti....jer on je za mene mrtav čovjek....Kako da budem sretna.....sretna jesam, jer mi je ovo dokaz koje je on đubre, ali sam i povrijeđena i to jako, iako sam ovo i očekivala....jer sam sve dala i ovo nisam zaslužila..... ...
Sama pobijaš svoje tvrdnje, prvo ga voliš, pa je mrtav za tebe....očito nisi raščistila sama sa sobom što želiš, a to mi - opet - nije jasno. Jer što netko tko živi u paklu nasilja, može željeti osim izaći iz tog pakla?!

I opet se provlači tvoja slavna rečenica "sve sam dala"

Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Ostavila sam ja njega prije tjedan dana.....i naravno da sam ljuta i povrijeđena....

Ko bi to bez agresije i mirno reagirao u ovakvoj situaciji???? Nađi mi tu osobu...
Vidi, ti nisi bijesna na njega što bi bilo normalno, nego bi ženi koja je samo jedan od pijuna (ako uopće je) u toj cijeloj priči "iskopala oči vilicom"

Dakle, ne, to nije normalna reakcija


Osim toga, Shtefy ti je već rekla ono što bih i sama rekla.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:43   #170
Ajme majko,jadnoj ženi bi pirun zatirala u oko.Ovo me zgrozilo.Vas dvoje baš zaslužujete jedno drugo,ža mi je tog vašeg diteta!
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 15:08   #171
[QUOTE=shtefy;27031078]Ako ga voliš, zašto si otišla?

Mislim, ako možeš voljeti nekoga tko te sustavno ponižavao i zlostavljao, onda ne vjerujem da si sazrela za stvarni odlazak.




dugo čitam i pratim ovu temu,i nisam imala namjere se javljat niti išta komentiratm,ali ovo me natjeralo da ipak nešto kažem.

zar ti @shtefy misliš da je to samo tako,izvaditi taj gumb u glavi i to je ,ja ga više ne volim??nije to baš tako.ona je otišla od njega,ali tu je sad velika mržnja prema njemu,i da,ona ga još voli,ja joj vjerujem,ali s vremenom ta će se ljubav u veliku mržnju pretvoriti,samo treba vremena.nikad nisam misla da ću o ovome pisat na forumu jer ne želim se toga sječati,ali kad sam bila 17g imala sam dečka s kojim sam bila 3 i pol godine,njemu je bilo 21g,u početku sve fajn,da nakon 2 i pol godine dobila takve batine,da sam u bolnici ležala 4 dana na infuziji.bilo je u novinama o tome pisalo,sustavno me pratio,bio ljubomoran isuse kad se sjetim.izašla sam iz bolnice,nismo se dugo vidjeli,da bi nakon mj-dva opet se pomirili.(neke su mi prijateljice okrenile leđa zbog toga,što me ne čudi)
sječam se mama je plačala mise u crkvi da dođem pameti,a zašto smo se pomirili, jer sam ga voljela (ovo nekome zvuči idiotski),ali tko nije prošao NE ZNA.jednom me istukao,ali zato psihička maltretiranja oduvijek.

nakon vrlo kratko vremena valjda mi je došlo iz guzice u glavu i ostavila sam.

samo sam to htjela napisati,a mislila sam da nikad neću više to spominjat.eto
__________________
Ni jedna osoba ne zaslužuje tvoje suze,a ona koja ih zaslužuje neće te rasplakati
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 17:32   #172
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
zar ti @shtefy misliš da je to samo tako,izvaditi taj gumb u glavi i to je ,ja ga više ne volim??nije to baš tako.ona je otišla od njega,ali tu je sad velika mržnja prema njemu,i da,ona ga još voli,ja joj vjerujem,ali s vremenom ta će se ljubav u veliku mržnju pretvoriti,samo treba vremena.nikad nisam misla da ću o ovome pisat na forumu jer ne želim se toga sječati,ali kad sam bila 17g imala sam dečka s kojim sam bila 3 i pol godine,njemu je bilo 21g,u početku sve fajn,da nakon 2 i pol godine dobila takve batine,da sam u bolnici ležala 4 dana na infuziji.bilo je u novinama o tome pisalo,sustavno me pratio,bio ljubomoran isuse kad se sjetim.izašla sam iz bolnice,nismo se dugo vidjeli,da bi nakon mj-dva opet se pomirili.(neke su mi prijateljice okrenile leđa zbog toga,što me ne čudi)
sječam se mama je plačala mise u crkvi da dođem pameti,a zašto smo se pomirili, jer sam ga voljela (ovo nekome zvuči idiotski),ali tko nije prošao NE ZNA.jednom me istukao,ali zato psihička maltretiranja oduvijek.

nakon vrlo kratko vremena valjda mi je došlo iz guzice u glavu i ostavila sam.

samo sam to htjela napisati,a mislila sam da nikad neću više to spominjat.eto
Iskreno mi je žao što si prošla to što jesi, ali da, mislim da je nemoguće voljeti nekog tko te zlostavlja. Možeš to nazvati na puno drugih načina, ovisnošću, odgojem, manjkom samopoštovanja, ali to nije i ne može biti ljubav.

Nikada nisam bila u vezi s nekim tko bi me zlostavljao, ali sam imala par vezica u kojima bi se pokazala ćud onoga s kim sam bila. I isti taj momenat kad bi dotični pokazao najmanju naznaku agresije, ljubomore ili bilo kakvog patološkog odnosa, ne bi ostalo ništa osim gađenja prema njemu. Pa ne znam kako divan i krasan bio minutu prije toga.

A voljeti nekoga tko me je tako silno volio da me je spakovao u bolnicu - sorry ali apsolutno nemoguće...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 17:35   #173
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Iskreno mi je žao što si prošla to što jesi, ali da, mislim da je nemoguće voljeti nekog tko te zlostavlja. Možeš to nazvati na puno drugih načina, ovisnošću, odgojem, manjkom samopoštovanja, ali to nije i ne može biti ljubav.

Nikada nisam bila u vezi s nekim tko bi me zlostavljao, ali sam imala par vezica u kojima bi se pokazala ćud onoga s kim sam bila. I isti taj momenat kad bi dotični pokazao najmanju naznaku agresije, ljubomore ili bilo kakvog patološkog odnosa, ne bi ostalo ništa osim gađenja prema njemu. Pa ne znam kako divan i krasan bio minutu prije toga.

A voljeti nekoga tko me je tako silno volio da me je spakovao u bolnicu - sorry ali apsolutno nemoguće...
Slažem se s tobom shtefy.Jer bilo kakva ljubav nakon agresije prelazi u mržnju,a to sam i sama okusila.
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 17:42   #174
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Ja tebe stvarno ne kužim . Riješila si se nasilnika i sad si ljuta jer on ima drugu

Sve mi se čini da lažeš da si ga ostavila. Daj Bože da griješim.




A ni agresija ti nije strana
pa naravno da je ljuta ipak joj je bio muž i volila ga je,šta je tu čudno .Ko može samo otići i sve zaboraviti i još reći baš me briga šta me varao
normalno da mu se neće vratiti ali i normalno da je ta cila situacija boli
sara100 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 18:45   #175
Svim pretučenim ,zlostavljanim ,emocionalno ili psihički ugroženim ženama sa foruma.Samo hrabro cure...želim vam da izađete iz toga pakla u kojem ste se našle sa poremećenim čovjekom.Vezao vas je strahom za svoju bolest no izlaz uvijek postoji.Korak po korak,dan po dan dalje od nasilnika .


Žena...naravno da ga još voliš i teško ti je nakon toliko truda priznati sebi da si se udala za budalu i da je čovjek kome si dala toliko osim da mu služiš inače ne zainteresiran za tebe.Svi smo skloni zavaravanju i teško priznajemo greške.On te je varao sa tom ženom što je više nego očigledno ali je smiješno kako je drag samo da mu kažeš tko ti je to rekao...haha.To mu je najbitnije.Ja bih mu rekla...tvoja mama.Pa da vidimo reakciju.
Želiš li mu biti sluškinja koja će uskoro početi dobivati i teške batine vrati se.No pogledaj prije u oči svoju malu curicu...zaslužuje li ona puno više umjesto sebičnjaka drugu šansu?Mislim da da.Šansu da odrasta kraj žene ne krpe u miru i radosti ,ne svađama i strahu.Teško je .Uvijek je na početku svaka promjena teška ali s vremenom stvari sjedaju na svoje mjesto.

Nemam pojma.....ako ne možeš pomoći,ako nisi vidjela nasilje i strah žene u tom trenutku ,ako ne razumiješ ne išćuđavaj se tome kao pura ..da prostiš.Blago tebi i super da ne razumiješ ali Žena je do jučer bila uvjerena u onu laž da se dobro dobrim vraća.Vraća se da..ali samo ako to dobro daš dobroj osobi .
Svim curama koje se bore svaki dan sa batinama,strahom,grižnjom savjesti,tugom i jadom treba pružiti pomoć i jedno veliko divljenje.
To što ste sve trpjele znak je snage karaktera i duha ..zato imajte sad snage boriti se za dostojan život.

Pjesma stvorena za vas lavice da uspijete ponovo izboriti se za mir i sreću.Napisana o ženi koja je živjela kao vi ali nije otišla na vrijeme...vi možete

http://www.youtube.com/watch?v=whCKZhPSJYQ


Zadnje uređivanje pozitivax : 03.06.2010. at 19:00.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 23:48   #176
Quote:
sara100 kaže: Pogledaj post
pa naravno da je ljuta ipak joj je bio muž i volila ga je,šta je tu čudno .Ko može samo otići i sve zaboraviti i još reći baš me briga šta me varao
normalno da mu se neće vratiti ali i normalno da je ta cila situacija boli
Voli ga mislim da se vara jer mi nije jasno kako se može voljeti netko tko ti nanosi fizičku i psihičku bol, tko te ponižava i vrijeđa kao da tvoj život je ništa a on je stvoren da njime gospodari kako on želi.JA SVOGA MUŽA NE VOLIM i niti malo me ne smeta što me prevario smeta mi što me nije ostavio a ja bih toj ženi bila zahvalna do groba. Dobro ali to sam ja i moje mišljenje koje možda i nije za ženu normalno ali......nije normalno biti zlostavljan i patiti.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Svim pretučenim ,zlostavljanim ,emocionalno ili psihički ugroženim ženama sa foruma.Samo hrabro cure...želim vam da izađete iz toga pakla u kojem ste se našle sa poremećenim čovjekom.Vezao vas je strahom za svoju bolest no izlaz uvijek postoji.Korak po korak,dan po dan dalje od nasilnika .


Žena...naravno da ga još voliš i teško ti je nakon toliko truda priznati sebi da si se udala za budalu i da je čovjek kome si dala toliko osim da mu služiš inače ne zainteresiran za tebe.Svi smo skloni zavaravanju i teško priznajemo greške.On te je varao sa tom ženom što je više nego očigledno ali je smiješno kako je drag samo da mu kažeš tko ti je to rekao...haha.To mu je najbitnije.Ja bih mu rekla...tvoja mama.Pa da vidimo reakciju.
Želiš li mu biti sluškinja koja će uskoro početi dobivati i teške batine vrati se.No pogledaj prije u oči svoju malu curicu...zaslužuje li ona puno više umjesto sebičnjaka drugu šansu?Mislim da da.Šansu da odrasta kraj žene ne krpe u miru i radosti ,ne svađama i strahu.Teško je .Uvijek je na početku svaka promjena teška ali s vremenom stvari sjedaju na svoje mjesto.

Nemam pojma.....ako ne možeš pomoći,ako nisi vidjela nasilje i strah žene u tom trenutku ,ako ne razumiješ ne išćuđavaj se tome kao pura ..da prostiš.Blago tebi i super da ne razumiješ ali Žena je do jučer bila uvjerena u onu laž da se dobro dobrim vraća.Vraća se da..ali samo ako to dobro daš dobroj osobi .
Svim curama koje se bore svaki dan sa batinama,strahom,grižnjom savjesti,tugom i jadom treba pružiti pomoć i jedno veliko divljenje.
To što ste sve trpjele znak je snage karaktera i duha ..zato imajte sad snage boriti se za dostojan život.

Pjesma stvorena za vas lavice da uspijete ponovo izboriti se za mir i sreću.Napisana o ženi koja je živjela kao vi ali nije otišla na vrijeme...vi možete

http://www.youtube.com/watch?v=whCKZhPSJYQ

Pjesma je super i ćesto je slušam a ovo sve gore napisano potpisujem.
Mi smo žrtve sve do trenutka kada moramo svu snagu ,želju i volju usmjeriti da se iz tih ralja isćupamo i uzmemo svoj život u svoje ruke a njih da ostavimo i više se ne okrečemo.....a što će i sa kim biti više uopće nije niti bitno.
Ajme samo da se riješim i duboko udahnem zrak !!!!
valerija@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 08:09   #177
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Nemam pojma.....ako ne možeš pomoći,ako nisi vidjela nasilje i strah žene u tom trenutku ,ako ne razumiješ ne išćuđavaj se tome kao pura ..da prostiš.Blago tebi i super da ne razumiješ ali Žena je do jučer bila uvjerena u onu laž da se dobro dobrim vraća.Vraća se da..ali samo ako to dobro daš dobroj osobi .
Evo, da ne moram ja odgovarati, odgovorila je Valerija koja je u istoj situaciji

Quote:
valerija@ kaže: Pogledaj post
Voli ga mislim da se vara jer mi nije jasno kako se može voljeti netko tko ti nanosi fizičku i psihičku bol, tko te ponižava i vrijeđa kao da tvoj život je ništa a on je stvoren da njime gospodari kako on želi.JA SVOGA MUŽA NE VOLIM i niti malo me ne smeta što me prevario smeta mi što me nije ostavio a ja bih toj ženi bila zahvalna do groba. Dobro ali to sam ja i moje mišljenje koje možda i nije za ženu normalno ali......nije normalno biti zlostavljan i patiti.


A razlog zašto stalno reagiram je taj što ne želim da NITI JEDNA zlostavljana žena dođe na ovu temu i pomisli "Ah, nisam jedina koja trpi i voli ga. To je očito u redu."
Jer cilj ove teme je da se pomogne žrtvama da izađu iz pakla nasilja. A ne da ih se tapše po glavi i govori da je u redu što osjećaju ljubav prema osobi koja ih sustavno zlostavlja godinama.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 11:14   #178
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
On mi kaže nemoj se praviti pametna jer to nisi i nemoj glumiti ženu sa stavom jer to nisi...zašto mi to kaže, a zato jer sam prije mu gledala u svemu ugoditi računajuć ajde tek smo se oženili bit će kasnije zahvalan, sve će mi se vratiti....ali kako mi je i moje strpljenje otkazivalo, jednostavno počela sam se boriti za sebe, i od tada on je još gori, jer ja glumim ženu sa stavom a to nisam i to mi drugi pune glavu..točnije ove kurvice sa kojima se ja družim....

Kako nekome dokazat da i u njemu ima problema i da je on problem koji oboje trebamo riješiti??????????
@boldano-mozda njemu netko puni glavu izjavama ovog tipa? to sam ja pomislila, ali sam shvatila, gledajući unazad da je to bilo njegovom mišljenje oduvijek. mozda pretjerujem, ali zaključak svega bi bio da me ozenio upravo iz razloga sto je mislio da će on biti taj koji će mi punit glavu, pa mu je svaki "ulazak" neke druge osobe u moj zivot ugrozavao tu sigurnost da je jedini koji mi "otvara oči", kako ja nisam osoba koja moze samostalno odlučiti, koja nema svoje JA, kako je on jedino svjetlo mog zivota

uglavnom, otisla sam prije 7.mj. još nisam podnijela zahtjev za razvod jer na svako spominjanje istog on poludi, pravi piz***ije i još uvijek imam strah od njega, ne više toliko koliki je bio, ali još postoji.

odgovor na tvoje pitanje nemam jer sam pokušavala pet godina razgovarati i objašnjavati, shvatio je dijelove, ali u cijelosti ne jer i dalje ne vidi u čemu je tako veliki problem ako je ponekad izgubio živce i u afektu me udario???? mislim, to nije nikakav problem . ja sam ionako prešla preko toga. (njegovo mišljenje)
nikada on neće shvatiti da je udarac po udarac ostavljao svaki puta dublju ranu na duši od one vidljive, da je udarac po udarac smanjivao ljubav prema njemu i da jednog dana ipak dođe kraj.......
__________________
.....srce.....duša......tijelo.......sve je njegovo - moje je....
tea_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 11:34   #179
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Ja tebe stvarno ne kužim . Riješila si se nasilnika i sad si ljuta jer on ima drugu
ne vjerujem da je ljuta sto ima drugu, već osjećaj da je cijela krivica njegove agresivnosti prebačena na nju, osjećaj krivice i sl. a pravi razlog je sto je on jebe drugu i to mora opravdati, ona mora biti loša zena da bi on imao ispriku za drugu.
uostalom, sto god joj napravio ljubav ne prestaje kao rez.....

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ako ga voliš, zašto si otišla?
kakve veze ima ljubav s odlaskom? to sto ga mozda jos voli (ili samo misli da ga voli) ne znači da moze dozvoliti da je zlostavlja, dovoljno dugo je trajalo

Quote:
Svatko tko je raščistio sam sa sobom i učinio ono što želi.
mozda nije najbolji način, ali moze ona raščistiti sama sa sobom i kad je otišla, u ovakvoj situaciji tesko da mozes mirno razlučivati kad je zlostavljač u blizini.


Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Kako možeš voljeti nekoga tko te tuče, omalovažava i ponižava na sve moguće načine?! Kako?! Molim te objasni mi, jer ja to NE MOGU shvatiti.
možes misliti da ga voliš u ime starih dana, mozda to i je navika, ali dok je u njenoj blizini teško je racionalno razmišljati i odlučiti.

Quote:
Šta točno voliš na toj osobi?!
ono što je nekad bio, ono u sto se zaljubila i zavoljela

Quote:
Sorry, ali ne, ne mogu to razumjeti!
znas.......to je dobro sto nisi u prilici da ne mozes


Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
zar ti @shtefy misliš da je to samo tako,izvaditi taj gumb u glavi i to je ,ja ga više ne volim??nije to baš tako.
tesko je razumjeti osobama koje nisu prošle takva maltretiranja da se ne moze svijet odmah okrenuti za 180 stupnjeva. da je tako nitko ne bi dozivio višestruka maltretiranja, već bi nakon samo pokušaja prvog sve riješili.

Quote:
ona je otišla od njega,ali tu je sad velika mržnja prema njemu,i da,ona ga još voli,ja joj vjerujem,ali s vremenom ta će se ljubav u veliku mržnju pretvoriti,samo treba vremena.
ovo moram demantirati u svom slučaju, ja svog agresivca ne mrzim, nisam nikada i neću (nadam se). ne zelim da me izjeda ta mržnja jer ona nosi konstantna razmišljanja, zelju za "osvetom" i sl.
ja sam samo indiferentna prema njemu, ne dozvoljavam mu da me isprovocira i pred njim sam uvijek jaka, jača nego sto ustvari jesam. i tad me se "boji", tj. shvaća da mi više nista ne moze.....
__________________
.....srce.....duša......tijelo.......sve je njegovo - moje je....
tea_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:26   #180
Tea, ja tebe razumijem, žao mi je svakoga tko je to prošao... Ali nema šanse da prihvatim da je to ljubav. Kao što sam rekla, može to biti milion drugih osjećaja, ukljućujući i zbunjenost, strah... Ali ljubav ne.

Ako nekoga volim, onda točno znam i zašto. Ne govorim tu o onoj početnoj zaljubljenosti, fascinaciji nečijim dobrim izgledom, finim manirama i sl. Nego o onome zbog čega bih odlučila da s nekim želim dijeliti život. Onda taj netko očito ima neke osobine koje mi dovoljno odgovaraju, neku viziju budućnosti koja se poklapa sa mojom i neki put ka toj budućnosti koji se poklapa sa mojim putom. Čovjek koji me jednom udari ne može imati te osobine. Drugi dio te priče je svačija volja ili mogućnost da sam sebi prizna da se je prevario i da kaže "hvala, ali ne hvala", kao i nečija snaga da se odupre svim osjećajima koji se vjerojatno javljaju kod zlostavljanih žena.

I zato kažem (a i ti si djelomično priznala) da to nije ljubav.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.