Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2010., 21:48   #421
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Nisam čitao sve postove no vjerojatno se radi o curi koja je bacala kučiće u rijeku.

Nemojte olako donositi dijagnoze, luda je, poremećena itd. Čak su mi se zgadili i psiholozi koji su se slikali na TV-ima i odoka govorili kako ta djevojka ima poremećaj ovaj, onaj.
Gluposti.

Ljudi sa sela imaju malo drugačiji emocionalni pristup davljenju "viška" mačića i kučića u vodi.
Većini je "to" potpuno normalno kao i klanje gica, kokica, malih jadnih zeka, janjića itd.

Nisam još čuo da su nenormalni ljudi koji idu na kolinje, lijepo se naderu rakije i kolji brale

Nisam oduševljen postupkom te cure no, reći da nije normalna , da ima nekakav psihički poremećaj, je malo blesasto.
Ona ima potpuno ispravno shvaćanje. U jednoj Kini psi služe ili za čuvanje kuće, razminiranje, policiji ili za hranu, nema treće, nema baba kojima je dosadno u životu pa si stave nekoga na uzicu i propovjedaju o ljubavi.

To je priroda i to je tako, ima onih koji drže zmije i aligatore ko kućne ljubimce, možda ih za 1.000 godina bude većina držala, al to ne znači da je to normalno. To je poremečeno.
google1 is offline  
Old 08.09.2010., 22:04   #422
Moram se složiti da je životinjama mjesto u prirodi, a nikako u stanu, krevetu itd. Ekipa se u današnje vrijeme zgražava kad vidi psa u dvorištu....jbt, zakaj nije u kući? - zima mu je! - pada mu kiša! - blablabla E, to meni baš nije normalno, ako ćemo već prozivati nečije psihičko stanje.
Ne razumijem što nedostaje psu u dvorištu, kad je nahranjen i kad ima svoje mjesto gdje spava Pa da, ali onda se nađu prilično agresivni "ljubitelji životinja" koji bi tele od psa smjestili u kuću, "jer mu je tu mjesto" Ovo sve skupa ide u neke smiješne krajnosti.

Možete li zamisliti da se nalazite u poziciji i na mjestu gdje ima previše lutalica, gdje su te lutalice opasne za sigurnost ljudi na cesti? Tada se više ne pitate čije je, i da li je to pseto imalo ikad vlasnika. Tada ste samo suočeni sa hordom gladnih i bijesnih pasa, i tada više ne možete laprdati iz sigurne udaljenosti. Lako je nama svirati po tastaturi i procjenjivati nečije psihičko stanje. Tamo ljudi više nemaju razumijevanja za pse, jer su opasni za njihovu sigurnost. Vjerojatno je to razlog zašto se pod normalno smatraju takva smaknuća. I sama sam se nekoliko puta našla okružena hordom lutalica i to su trenuci koje ne želim opisivati, jer će mi se vratiti stara trauma
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Old 08.09.2010., 22:16   #423
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Moram se složiti da je životinjama mjesto u prirodi, a nikako u stanu, krevetu itd. Ekipa se u današnje vrijeme zgražava kad vidi psa u dvorištu....jbt, zakaj nije u kući? - zima mu je! - pada mu kiša! - blablabla E, to meni baš nije normalno, ako ćemo već prozivati nečije psihičko stanje.
Ne razumijem što nedostaje psu u dvorištu, kad je nahranjen i kad ima svoje mjesto gdje spava Pa da, ali onda se nađu prilično agresivni "ljubitelji životinja" koji bi tele od psa smjestili u kuću, "jer mu je tu mjesto" Ovo sve skupa ide u neke smiješne krajnosti.

Možete li zamisliti da se nalazite u poziciji i na mjestu gdje ima previše lutalica, gdje su te lutalice opasne za sigurnost ljudi na cesti? Tada se više ne pitate čije je, i da li je to pseto imalo ikad vlasnika. Tada ste samo suočeni sa hordom gladnih i bijesnih pasa, i tada više ne možete laprdati iz sigurne udaljenosti. Lako je nama svirati po tastaturi i procjenjivati nečije psihičko stanje. Tamo ljudi više nemaju razumijevanja za pse, jer su opasni za njihovu sigurnost. Vjerojatno je to razlog zašto se pod normalno smatraju takva smaknuća. I sama sam se nekoliko puta našla okružena hordom lutalica i to su trenuci koje ne želim opisivati, jer će mi se vratiti stara trauma
Upravo tako, mačke su bile po gradu raskopale sva živa smeća dok nije bilo ovih kanti tražeći hranu, a psi bijesni su me napali ko klinca bezbroj puta. I što bi ja sad trebao platiti im izgradnju hotela, te skrbnika i hranu, daj molim te, treba ih istjerati iz gradova, ako se ne može uspavati i amen. Ako netko drži životinje doma, što meni nije normalno, onda neka recimo budu obvezno sterilizirani ili nešto slično, da ne okote 20 pasa i mačaka i pobacaju ih na ulicu kako rade i onda bi ja to trebao financirati. A oni će popovati o ljubavi prema njima. Ajde, molim te..
google1 is offline  
Old 08.09.2010., 23:34   #424
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Ona ima potpuno ispravno shvaćanje. U jednoj Kini psi služe ili za čuvanje kuće, razminiranje, policiji ili za hranu, nema treće, nema baba kojima je dosadno u životu pa si stave nekoga na uzicu i propovjedaju o ljubavi.

To je priroda i to je tako, ima onih koji drže zmije i aligatore ko kućne ljubimce, možda ih za 1.000 godina bude većina držala, al to ne znači da je to normalno. To je poremečeno.
To šta pričaš nije istina u kini je uzgojen pekinezer kako bi služio "babama" na carskom dvoru.

The Pekingese, Pekinese or “Peke” (also commonly referred to as a "Lion Dog", or "Pelchie Dog" due to their resemblance to Chinese guardian lions) is an ancient breed of toy dog, originating in China. They were the favored pet of the Chinese Imperial court, and the name relates to the city of Beijing where the Forbidden
http://en.wikipedia.org/wiki/Pekingese


Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Moram se složiti da je životinjama mjesto u prirodi, a nikako u stanu, krevetu itd. Ekipa se u današnje vrijeme zgražava kad vidi psa u dvorištu....jbt, zakaj nije u kući? - zima mu je! - pada mu kiša! - blablabla E, to meni baš nije normalno, ako ćemo već prozivati nečije psihičko stanje.
Ne razumijem što nedostaje psu u dvorištu, kad je nahranjen i kad ima svoje mjesto gdje spava Pa da, ali onda se nađu prilično agresivni "ljubitelji životinja" koji bi tele od psa smjestili u kuću, "jer mu je tu mjesto" Ovo sve skupa ide u neke smiješne krajnosti.

Ja mislim da je ipak puno bolesnije seljačko držanje psa na metar lanca i hranjenje otpadcima iz kuhinje.
Da jako mu je dobro cijeli život na metar lanca na kiši,snjegu,ljetnom suncu.

Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Možete li zamisliti da se nalazite u poziciji i na mjestu gdje ima previše lutalica, gdje su te lutalice opasne za sigurnost ljudi na cesti? Tada se više ne pitate čije je, i da li je to pseto imalo ikad vlasnika. Tada ste samo suočeni sa hordom gladnih i bijesnih pasa, i tada više ne možete laprdati iz sigurne udaljenosti. Lako je nama svirati po tastaturi i procjenjivati nečije psihičko stanje. Tamo ljudi više nemaju razumijevanja za pse, jer su opasni za njihovu sigurnost. Vjerojatno je to razlog zašto se pod normalno smatraju takva smaknuća. I sama sam se nekoliko puta našla okružena hordom lutalica i to su trenuci koje ne želim opisivati, jer će mi se vratiti stara trauma
Ajde ne **** ti ljudi su sami sebi svojim zaostalim principima stvorili takav problem jer ne žele platiti sterilizaciju pa višak pasa ili utope ili puste da postanu lutalice.

Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Upravo tako, mačke su bile po gradu raskopale sva živa smeća dok nije bilo ovih kanti tražeći hranu, a psi bijesni su me napali ko klinca bezbroj puta. I što bi ja sad trebao platiti im izgradnju hotela, te skrbnika i hranu, daj molim te, treba ih istjerati iz gradova, ako se ne može uspavati i amen. Ako netko drži životinje doma, što meni nije normalno, onda neka recimo budu obvezno sterilizirani ili nešto slično, da ne okote 20 pasa i mačaka i pobacaju ih na ulicu kako rade i onda bi ja to trebao financirati. A oni će popovati o ljubavi prema njima. Ajde, molim te..
Ti si taji koji popuje jer oni koji vole životinje ne puštaju da se mačke i psi kote nego ih steriliziraju a suprotno rade seljačine kojima je "neprirodna" sterilizacija ili puštaju svoje "ljubimce" na ulicu kad trebaju na godišnji odmor.

Zadnje uređivanje mau123 : 08.09.2010. at 23:45.
mau123 is offline  
Old 09.09.2010., 08:05   #425
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post


Ja mislim da je ipak puno bolesnije seljačko držanje psa na metar lanca i hranjenje otpadcima iz kuhinje.
Da jako mu je dobro cijeli život na metar lanca na kiši,snjegu,ljetnom suncu.
Rijetko tko na selu pušta životinje u kuću, i tamo se točno zna zadatak svake životinje. Psi čuvaju imanje, mačke su zadužene za tamanjenje štetočina - zato ih se ne hrani whiskasom u sto varijanti, jer u suprotnom neće izvršavati svoj zadatak. Ne sporim da pse drže na lancu, ali pravi vlasnik psa će i odvezati tog psa i voditi ga sa sobom u polje, ili gdje već ide raditi, a da pas neće prouzročiti neku štetu. Nadalje, mišljenja sam da tipičan seljak nema vremena baviti se psima i mačkama, niti ih doživljavati kao "kućne ljubimce". Na selu svatko ima svoj zadatak, pa tako i životinja, a tako ih se i tretira - kao radnike. I to mi je daleko prirodnije nego prizor životinje zavaljene na kauču. Zašto ne steriliziraju? Pa vjerojatno mnogi od njih i nemaju tih para Vjerovala ili ne, i oni žale za svojom životinjom kad ugine. Tvrdim dlanom obriše suzicu, i kreće dalje na posao, jer seljak nema vremena danima biti izvan funkcije i žaliti za uginulom životinjom.
Nadalje, možda ljudi nisu dovoljno informirani po pitanju sterilizacije Možda bi i veterinari trebali upozoriti vlasnike životinja na uopće postojanje takvog postupka i organizirati neku akciju sterilizacije/kastracije. A da postoje neodgovorni vlasnici životinja nije nikakva novost. Pa u mom naselju ih je na desetke. Naime, meni je neodgovoran između ostalog, svaki koji nonšalantno psu otvori dvorišna vrata i pusti ga da se sam istrči naseljem
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Old 09.09.2010., 08:44   #426
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Nadalje, možda ljudi nisu dovoljno informirani po pitanju sterilizacije Možda bi i veterinari trebali upozoriti vlasnike životinja na uopće postojanje takvog postupka i organizirati neku akciju sterilizacije/kastracije.
Eto im sada lijepe prilike da se informiraju. To je i smiso ove halabuke po medijima.
Ako nemaju novaca, neka se obrate nekoj od udruga za zaštitu životinja koje imaju programe besplatne sterilizacije. Koju god udrugu nazovu, oni će ih uputiti. Slažem se da bi veterinari trebali odraditi svoj dio posla, no u ovoj zemlji gdje žive primarno od ilegalnih radnji, teško.

Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
A da postoje neodgovorni vlasnici životinja nije nikakva novost. Pa u mom naselju ih je na desetke. Naime, meni je neodgovoran između ostalog, svaki koji nonšalantno psu otvori dvorišna vrata i pusti ga da se sam istrči naseljem
To je i protuzakonito. Svaki odgovoran skrbnik to zna. I sigurno neće tako puštati pse ljudi kojima psi žive u njihovom životnom prostoru ("razvaljeni na kauču") i koji su kastrirani - jer se boje za njihovu dobrobit. Ljudima koji puštaju slobodnog psa je svejedno hoće li ga zgaziti prvi auto ili upucati prvi lovac, jer u njega obično nisu ništa ni uložili - ni materijalno ni emocionalno, te ga smatraju savršeno zamjenjivim. Obično se radi o nekastriranim mužjacima, pa se poslje taj isti gazda čudi lutalicama na cesti i proziva udruge za zaštitu živoitnja.

To je taj seljački mentalitet kojeg ćemo još dugo istjerivati iz ljudi - kako na selu, tako i u gradu.
Ah! is offline  
Old 09.09.2010., 09:12   #427
Quote:
HAL3
kaže:
Nadalje, možda ljudi nisu dovoljno informirani po pitanju sterilizacije Možda bi i veterinari trebali upozoriti vlasnike životinja na uopće postojanje takvog postupka i organizirati neku akciju sterilizacije/kastracije.
Quote:
Ah!
kaže:
Eto im sada lijepe prilike da se informiraju. To je i smiso ove halabuke po medijima.
Ako nemaju novaca, neka se obrate nekoj od udruga za zaštitu životinja koje imaju programe besplatne sterilizacije. Koju god udrugu nazovu, oni će ih uputiti. Slažem se da bi veterinari trebali odraditi svoj dio posla, no u ovoj zemlji gdje žive primarno od ilegalnih radnji, teško.
Odakle vam da ne informiraju. Priča se, informira, objašnjava, od veterinara do raznih udruga, zadnjih godina su neki gradovi uveli sufinanciranje sterilizacija i kastracija. Samo treba malo pogledati i interesirati se, a ne čekati da te pogodi u glavu
Corduroy is offline  
Old 09.09.2010., 09:21   #428
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Ona ima potpuno ispravno shvaćanje. U jednoj Kini psi služe ili za čuvanje kuće, razminiranje, policiji ili za hranu, nema treće, nema baba kojima je dosadno u životu pa si stave nekoga na uzicu i propovjedaju o ljubavi.
Kina je najveće tržište hrane za ljubimce na svijetu Od kada su im dozvoljeni ljubimci, a zabranjeno drugo dijete, Kinezi kupuju pse ko ludi, a onda i sve što im za njih treba.
Silajn is offline  
Old 09.09.2010., 09:27   #429
Quote:
Ah! kaže: Pogledaj post
I sigurno neće tako puštati pse ljudi kojima psi žive u njihovom životnom prostoru ("razvaljeni na kauču") i koji su kastrirani - jer se boje za njihovu dobrobit.
Oh, za ovo se gadno varaš Samo u mom najbližem susjedstvu mogu nabrojati tri slučaja gdje spavaju sa svojim psom, pa ga puste da se sam šeće Frigam ja na takvu ljubav. A ti isti se zaklinju u ljubav prema životinji i malu koja je utopila štenad nazivaju luđakinjom, tako da nemam dodatnih komentara
Ti vjerojatno sudiš po sebi, ali nemoj zaboraviti da mnogi vide tuđe mane, a na svoje postupke su gluhi i slijepi.
Sorry, ali gledajući svoje okolne primjere i uspoređujući sa svojim (imam psa koji je u velikom dvorištu, ne puštamo ga u kuću i redovito ga vodimo vetu i hranimo, kao što se redovito igramo s njim i šetamo, ali sam ipak u stanju obuzdati se krvoločnih komentara na nečije psihičko stanje i kalkuliranja eventualne kazne ), nameće mi se zaključak da više ja brinem o sigurnosti i dobrobiti svog psa, nego susjedi koji sa svojima spavaju, a puštaju ih da bauljaju sasvim sami. Ali oni bi malu u ludaru, a ja i dalje tvrdim kako je djevojčica izabrala krivi način u naletu pubertetskog dokazivanja.
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Old 09.09.2010., 09:35   #430
Otišli ste skroz izvan teme. Činjenica je da postoji problem sa psima i mačkama lutalicama, ali taj problem je prisutan svuda, ne samo u Hr i BiH. Činjenica je također da razvijenije i kulturnije zemlje rješavaju problem napuštenih životinja na human i civiliziran način - smještajući ih u azile i prihvatilišta i naposlijetku ih sterilizirane i kastrirane udomljavaju. I u Hrvatskoj postoje organizirane akcije sterilizacije pasa i mačaka, kao što postoje i akcije cijepljenja protiv bjesnoće.
Međutim, poražavajuća činjenica ostaje - onaj tko je u stanju na najokrutniji način riještiti se životinje ili njezinog potomstva NIKADA neće dati ni jedne jedine kune (ili konvertibilne marke) da bi se pobrinuo za dobrobit životinje, pa da mu veterinar i osobno dođe na vrata, odveze i doveze životinju po obavljenoj operaciji. I ne, nije istina da ljudi na selu ne vode brigu o tome jer iz osobno poznajem veliki broj ljudi koji žive na selu i imaju puna dvorišta životinja (toliko o mome prijeziru i vrijeđanju ljudi sa sela zbog kojeg sam popušila ban! ) pa su im i psi i mačke sterilizirani, cijepljeni, siti i zadovoljni.

Ono što je tema ove priče je krajnje okrutno i brutalno iživljavanje mlade osobe koja je u godinama kada je već debelo svjesna da svaki čin ima posljedicu, u godinama kada je savršeno sposobna razlučiti dobro od lošeg (u ovom slučaju stravičnog!) i činjenice da je usprkos svemu tome ona to radila svjesno i planski, te da je u tome UŽIVALA.
A da bi stvar bila još bolja, snimajući tu grozotu i objavljujući ju na netu pokazala da je sve to radila sa predumišljajem, planski. I kao što je netko već napisao, samim time što je sama objavila tu snimku da ju čitav svijet može vidjeti, medijski linč i zgražanje koje je iz toga nastalo je sama tražila. Pa nek se sada s time nosi i nek se sakrije u mišju rupu jer drugo nije niti zaslužila. I ne, sredina u kojoj živi nije opravdanje za to što je učinila jer ljudi sa sela NISU po defaultu mučitelji životinja!
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Old 09.09.2010., 09:44   #431
Slažem se da ste žestoko izvan početne misli. Čitam zadnjih 100 postova i ne vidim ništa novoga, samo se vrtite u krug. Temu ću privremeno zatvoriti, a ako ju želite aktivnom, pošaljite mi PM sa pitanjem koje bi usmjerilo raspravu sa cikličkog baljezganja na nešto konkretno.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.