Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2014., 22:48   #141
super informacija. sve si nam rekao
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 22:55   #142
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
super informacija. sve si nam rekao
Nema na cemu...ja uzeo na rate
Deckerus22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 22:32   #143
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
koji točno bicikl (marka, model) od 16" je tako nizak? koja je minimalna visina sica? pliz izmjeriš? vozi li sa pomoćnim ili bez?

ja nikako ne bi kupovala bicikl sa pedalima sa kotačima 12" jer to je koma za voziti i trajao bi nit 1 godinu. svakako bi veći. mislila sam da je premala za sve 14 inčno (snimam okolo po parkićima koliko su visoki) pa me iznenadilo ovo što čitam da tako nisko dijete vozi 16". btw ja računam da će odmah voziti bez pomoćnih tako da gledam da li noga može doći do poda.




paa stavite joj pomoćne malo ukoso. ne onako okomito dolje nego zakrenite ih za 10-15° prema iza. na taj način će biti koji cm iznad poda i dozvoliti biciklu da se malko ljulja -dok stoji. nek osjeti sigurnost da ipak neće pasti. pa kad bude vozila, kad ulovi ravnotežu pomoćni kotači neće dodirivati tlo.

http://www.ekupi.hr/Djecji-bicikl-Honey-16-419881.aspx

Ovaj joj uzeli. Vozi sa pomocnima, bez bi joj ipak bio mozda mrvu prevelik. Iako moze sa nogama do poda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
milkica is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 23:37   #144
di to nisam prije vidio
Deckerus22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 23:52   #145
Mi naučili vozit bicikl bez pomoćnih, uiiiiii! Ima 3 god.5mj. Od druge godine ima ride-a-bike međutim kako ga seka sustiže ona je preuzela njegov, a njemu smo kupili bicikl s pomoćnima. Pomoćne kotače je imao cca mjesec i pol s time da nije svaki dan vozio, recimo svaki treći (vrijeme i prilike) sve dok jedan dan nije vidio od odraslih kako voze bez pomoćnih i sam je rekao skinite mi pomoćne i ode mali, fijuuu
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 08:38   #146
Quote:
Woman Yoya kaže: Pogledaj post
Mi naučili vozit bicikl bez pomoćnih, uiiiiii! Ima 3 god.5mj. Od druge godine ima ride-a-bike međutim kako ga seka sustiže ona je preuzela njegov, a njemu smo kupili bicikl s pomoćnima. Pomoćne kotače je imao cca mjesec i pol s time da nije svaki dan vozio, recimo svaki treći (vrijeme i prilike) sve dok jedan dan nije vidio od odraslih kako voze bez pomoćnih i sam je rekao skinite mi pomoćne i ode mali, fijuuu
Čestitamo !
Ima djece koja su (kao vaš) spretnija i ove kao što je moja (malo manje spretna i opreznija ). Moja je tek sad sa 6 g i 2 mj naučila bez pomoćnih kotača. Možda bi i prje ali nije pokazivala nikakvu volju za vožnju, čak ni sam pomoćnim. Uvijek je preferirala svoje noge za kretanje. Zato se divim klincima koji tako rano savladaju neke motoričke vještine.

Ona sad vozi bicikl od 16 incha (pojma nemam kak se to piše), kupljen prošle godine kad smo nadobudno mislili da bi joj trebao bicikl pa bi ga možda i vozila (moja greška, muž je imao pravo da ne treba forsati ). Vozila ga je možda par puta, pokušala sam joj skinuti i pomoćne ali se jako bojala i vratili smo ih natrag. Prošle godine joj je bilo taman bicikl, mada nas je tip u dućanu nagovarao na 20-tku pa kao, možete gore staviti pomoćne kotače. Bilo me frka da tek tak velik bicikl neće nikad naučiti voziti (s 14-ice na 20-ku) pa nismo poslušali tipa. Tip se vodio time da je ona bila visoka (koji 125 cm, ali 5 godina) i sad vidim na što je tip ciljao...ona je sad 130 cm i 16-ica joj je ...hm...knap?

Definitivno nećemo ove godine kupovat novi, bicikl je kvalitetan i jako malo vožen, no stvarno mi je žao kaj nismo našli nigdje povoljan i kvalitetan rabljeni bicikl nego smo kupovali novi za tako kratko razdoblje što će ga vozit.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 10:54   #147
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponu...o-ca-51-cm-20/

slučajno sam naletila, čini mi se ok cijena, piše da okvir aluminijski, znači da je lagan
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:08   #148
Zna li netko gdje ima za kupiti blatobran za kotač 16"?
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 22:28   #149
Ljudi, jel zna netko gdje kupiti ovakav bicikl? Zagreb i okolica (50 km), može i SLO.

http://www.jeftinije.hr/sport/bicikl...6_-_CX002156EE
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 08:49   #150
Može savjet, jako se dvoumim...
Malac je star 3,2 god., visok 106-107 cm, ima oko 15,5 kg. Razmišljam da li da uzmem 14-icu ili da pričekamo još ovih par mjeseci dok ne zatopli , sigurno će još i narasti pa da nasljedi bratićevu praktički novu 16-icu (na koju se već prošlo ljeto pentrao i okretao pedale). Sad kad sjedi na sicu koji je na najnižoj poziciji može s nogama do poda (malo mu fali da stane punim stopalom na pod).
Sad sam vidjela jednu 14-icu na akciji a s obzirom da primjećujem da baš za 14-icu nije neka ponuda, dvoumim se da li da ju uzmem ili ne. Ne bi htjela pljunut 600ak kn pa da ju vozi par mjeseci i preraste. A opet, riskirati sa 16-icom samo radi uštede, ne znam..

Zadnje uređivanje tartaruga : 26.02.2015. at 08:59.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:06   #151
bas je visok! moja je bila visa od okoline pa je imala 102 s 3 g i 4 mjeseca

inace bi ti savjetovala 14 jer je idealna za djecu od 3-5 godina, taman da nauce bez pomocnih ali kad je ovako visok ne znam kaj bi ti rekla.
ako ti ista pomaze, moja je sad oko 118 i moze voiziti svoju 14 ali joj je na knap. ako ce biti love ovo ljeto a ak ne onda iduce kupujemo 20 (jer i njega moze voziti)

dodala bi samo da je za ucenje bez pomocnih bolje klincima d aje bic premalo nego prevelik
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:13   #152
Je, visok je ali svejedno mi se nekako ta 16-ica čini velika za njega
Znam da je nekako glavno mjerilo visina, unutarnja duljina nogu ali ne bi smio baš biti jako nagnut leđima naprijed da dohvati volan, šta ne? Da li je bolje da su mu leđa ravna dok sjedi i drži volan nego da je nagnut naprijed?
Evo, tvoja sa 118 može još voziti 14-icu.. pa neće valjda u idućih 7-8 mj narasti više od 10 cm..

Baš nisam pametna.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:21   #153
da, evo mojoj je veci sad problem s biciklom to sto joj je guvernal blizu nego visina, uopce joj ne smeta sto nizak bic

moja mala je isto "mogla" voziti 16 kad smo mi kupovali bic, samo je bila nesigurna na njemu. odlucili smo uzeti 14 u nadi da ce dogurati s njim skroz do 20tke i je, evo nekidan smo probali u ducanu i vozi 20 bez nekih vecih problema. samo d ase malo os,lobodi kad nece izmedju stalaza voziti i taman bu.
znam samo da bi proslo proljece teze naucila bez pomocnih da je imala 16icu iako bi nam sad bilo lakse sa 16icom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:39   #154
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

dodala bi samo da je za ucenje bez pomocnih bolje klincima d aje bic premalo nego prevelik
I ja sam ovog mišljenja. Moja je prošlog ljeta tek naučila voziti bicikl bez pomoćnih kotača (sa 6 godina , ali bolje ikad nego nikad) i pošto je dosta visoka (tad je bila 130 cm visine) prodavač nam je sugerirao da kupimo 20-tku i stavimo pomoćne kotače. Meni je to izgledalo kao horor jer mi se činilo da će teže naučiti na malo prevelikom biciklu nego na 16-ici, bila je nesigurna kad bi dosezala nogama pod i pomoćni na njemu su mi se činili stvarno smijurijom gledajući koliko je bicikl težak i mogu li oni uopće vršiti svoju funkciju na tak velikom biciklu.
Bicikl je vozila samo prošlo ljeto/jesen i zaista joj je sad premali. Na proljeće ćemo joj kupiti novi, 20-tku. S tog gledišta prodavač je bio u pravu, brzo ga je prerasla jer je već po visini bila na granici za 20-tku već tad. No nije mi krivo kaj smo ga kupili.

Gledajući unatrag možda bismo bolje prošli da smo kupili polovni, a ne novi kad je već tako brzo ga prerasla, no kaj sad, nismo tad našli ništa polovnog kaj bi nam se sviđalo.

Moj savjet bi isto bio da kupite 14-icu, bolje manji za učenje bez pomoćnih nego prevelik, no možda da razmislite o rabljenom, ipak su manje cijene pa kad ga preraste lako kupite veći.
I da, najveći je problem sad kaj je guvernal blizu koljena (sad kad ga je prerasla), nije problem nizak sic.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:45   #155
tesko ce 14 naci rabljenu, ni po ducanima je nema previse. ali mogu ju prodati uvijek, a 16icu ce imati besplatnu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:51   #156
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
tesko ce 14 naci rabljenu, ni po ducanima je nema previse. ali mogu ju prodati uvijek, a 16icu ce imati besplatnu
Da, doduše, nisam ih baš viđala po dućanima. Nema ih ni na Njuškalu, jel? To ne znam, mi smo njuškali samo za 16-icu i onih par koji bi došli uobzir (trebali su biti rozi jelte ) su bili izvan Zagreba i prodavači se baš nisu puno htjeli truditi da ih šalju, radije bi da dođemo po njih. A to nama nije pasalo. Možda da smo svi bili fleksibilniji .

Sad tragamo (ne baš aktivno, istina) za 20-kom i pojma nemam kaj bi uzeli u obzir. Prijedlog dobrodošao.

Edit: Jbt, sad tek vidim da lažem, nismo 16-icu kupovali prošle već pretprošle godine. Kak vrijeme leti.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:55   #157
Hvala van na podjeli iskustva i savjetima.
Ja isto nekako više naginjem 14-ici, pa makar ga vozio samo ovo proljeće/ljeto/jesen i prodali ga poslije.
Ali već čujem muževo kljucanje "mogao je voziti i 16-icu, tvrdoglava si ko magare"
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:56   #158
ma 14 je bas neki prijelazni broj i jako malo ih ima. Mi cemo isto sad 20 ali to bum muzu prepustila, on je biciklist u nasoj familiji ono sto znam je da je odlicno da ima zastitu za one zupcanike s brzinama. ak nadjem sliku postam

eto od prve

http://www.earlybirdsavings.com/pict...rotector-1.jpg
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 10:02   #159
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma 14 je bas neki prijelazni broj i jako malo ih ima. Mi cemo isto sad 20 ali to bum muzu prepustila, on je biciklist u nasoj familiji ono sto znam je da je odlicno da ima zastitu za one zupcanike s brzinama. ak nadjem sliku postam

eto od prve

http://www.earlybirdsavings.com/pict...rotector-1.jpg
A, jel? Nisam znala. Meni je bitno da ima torpedo zadnju kočnicu, tako se naučila na ovom sadašnjem i mislim da je njome zasad lakše kočiti nego ručnom.
Sad imamo Schwinna, ali rado bih treka (mystic), pojma nemam zašto, IZGLEDA mi lakši . Ovaj Schwinn je težak ko sam vrag, srećom pa nije puno padala jer je stvarno težak kad ti padne na nogu.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 10:03   #160
Upravo tako, par puta vožena 16-ica ga čeka tako da bi ja radije riskirala sa tom 14-icom i onda ju prodala.

Ovo sam našla, sa poštarinom bi došlo oko 600 kn. Kod nas sam našla par trgovina ovako preko weba da prodaju 14-icu ali koštaju 800+ kn.
http://www.sportsdirect.com/cosmic-d...lcode=93407308

Ok, ovo je najjeftinija 14-ica koju sam našla ali mi se baš ne sviđa
http://www.decathlon.hr/bicikl-14-bi...d_8275670.html
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.