Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2012., 10:05   #41
Hvala cure. To me zanimalo. Znači 2 tjedna čekam za sve ih kompletirati. Ajde da još i to obavim pa da sam papirologiju skinila s vrata.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 13:50   #42
Pozdrav!

Uskoro idem drugi put u postupak i moram vaditi cervikalne briseve. Prvi put sam to obavila privatno, sve na jednom mjestu, pa me zanima idem li kod svoje ginekologice samo po uputnice pa na higijenski ili će mi ona to obaviti u svojoj ordinaciji?

I zna li netko koliko liječnika ima na odjelu za humanu reprodukciju u KBC Split, s obzirom da novi zakon dopušta 250 postupaka po liječniku godišnje?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 15:23   #43
Carmela....
Ovisi ti od dr.
Moja daje uputnicu i onda nosiš na higijenski.

Koliko ja znam 2 su dr. Dr. Budimir i dr. Marušić.
Neka me ispravi netko ako sam u krivu.

Sretno za novi postupak!
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 14:52   #44
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Uskoro idem drugi put u postupak i moram vaditi cervikalne briseve. Prvi put sam to obavila privatno, sve na jednom mjestu, pa me zanima idem li kod svoje ginekologice samo po uputnice pa na higijenski ili će mi ona to obaviti u svojoj ordinaciji?

I zna li netko koliko liječnika ima na odjelu za humanu reprodukciju u KBC Split, s obzirom da novi zakon dopušta 250 postupaka po liječniku godišnje?
Moja gin. uzme briseve i ispiše uputnicu i onda ja sama nosim te briseve skupa s uputnicom na higijenski.

E da, i samo informacije radi hormone čekam 2 tjedna i štitnjaču i ostale. Valjda će ih sve staviti na jedan nalaz.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 14:11   #45
Quote:
sara2807 kaže: Pogledaj post
E da, i samo informacije radi hormone čekam 2 tjedna i štitnjaču i ostale. Valjda će ih sve staviti na jedan nalaz.
Hoće, sve će ti bit zajedno i meni su bili gotovi za 9 dana, to oni samo tako okvirno kažu. Radim blizu pa sam svako malo išla pitat za nalaze.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 10:16   #46
imam pitanje za Canossu (i sve vas koje niste iz Splita) - da li trazite putni nalog kad imate kontrolu/pretrage u kbc-u?
tko ga treba ispisati, ginekolog?
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 15:15   #47
mirna 85 oprosti što prije nisam odgovorila ali nisam ulazila na forum pa nisam vidila,putni nalog dobiješ svaki put kad ideš na dogovor... uz uputnicu ti ga tvoj doktor da i tamo sestra zdenka popuni i odneseš na socijalno i idući mjesec sjednu pare na račun, a kad ti bude postupak traži neki dupli putni nalog da može upisat više datuma i da naplatiš svaki dolazak,ja prošli put nisam znala jer me sestra tek zadnji dan postupka pitala za dupli nalog i nije mi mogla upisat nego jedan datum tako da mi je propalo 4 dolaska. kreče li tko od cura uskoro u postupak? ja krečem s idučom menstruacijom za 20-tak dana
CANOSSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 10:21   #48
hvala ti Canossa, ja ga se do sad nisam sjetila traziti, ali dobro je znati da se moze
dupli putni nalog? nisam ni znala da to postoji, bas cu pitati dr.-a slijedeci put
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:16   #49
Evo ja krećem u postupak za dva ciklusa (Bože, kako ovo glupo zvuči). Dakle sve papire imam i mogla bi od sljedećeg ciklusa ali ne mogu doći na red tako brzo kod Budimira da mi odmah da terapiju nego sam naručena (to je najranije što je moglo) za mjesec dana, a trebam dobiti za 15-ak dana tako da od idućeg ciklusa ništa nego onaj tamo. Kako me već godinama nervira ta gužva u 9-10 mjesecu. Baš bude navala, valjda poslje godišnjega, pa nikad doći na red.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 12:20   #50
Quote:
sara2807 kaže: Pogledaj post
Evo ja krećem u postupak za dva ciklusa (Bože, kako ovo glupo zvuči). Dakle sve papire imam i mogla bi od sljedećeg ciklusa ali ne mogu doći na red tako brzo kod Budimira da mi odmah da terapiju nego sam naručena (to je najranije što je moglo) za mjesec dana, a trebam dobiti za 15-ak dana tako da od idućeg ciklusa ništa nego onaj tamo. Kako me već godinama nervira ta gužva u 9-10 mjesecu. Baš bude navala, valjda poslje godišnjega, pa nikad doći na red.
A sranje! Ja sam zakazana za postupak okvirno, "na jesen 2012." s tim da ću kod Budimira tek tamo početkom 10. mjeseca. Znači nema postupka prije 11.!
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 10:36   #51
Ma i meni je u 5mj reka da ćemo u postupak u 9-10mj, ka, na jesen. Pa kad sam sad zadnji put bila kod njega "Ne brinite se, bit ćete do Božića u postupku!" Tako je to u državnim bolnicama i kad je na teret ovog našeg bajnog ministarstva. Ja sam zvala početkom devetog da se naručim i prvi slobodni termin (za doći na dogovor) mu je 25.10. Ma strašno. I onda kad sam malo računala s obzirom na moje cikluse koji su okvirno 42 dana, 5 gori-doli, ja bi na transfer (ako bi do njega došlo) trebala negdi oko polovine 12mj i onda lipo priležat i Božić i Novu Godinu. Divota!!!
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 12:00   #52
Sara, jesi li naručena u ambulanti ili kod sestre Zdenke? Jer ako ideš u ambulantu na dogovor s njim, ne čekaj, uputi se jedan četvrtak oko 3 sata, pitaj ko je zadnji naručen i čekaj, primit će te, taman u 6 popodne. Bolje čekati par sati nego mjesec dana.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 00:16   #53
Quote:
fritula kaže: Pogledaj post
Evo ljudi za sve one koji idu u bolnicu u Splitu kao i ja. Pišite o svojim iskustvima i ostalom.
ja bila tri puta u kbc split i neuspješno...samo eto doktori su naši dobri al rade na 100 strana i mislim je to osnovni problem i također u organizaciji...
meni je uspjelo 4. put u njemačkoj.....za čudo isti protokol, al sve ostalo različito...
svaka čast dr. šunj...mislim da je i dr. marušić dobra, al osnovni je problem u financijama naše medicine...brza i loša dijagnostika ...ja sam se jako debljala i loše se osjećala...nitko nije pridavao važnosti...tu u njemačkoj su mi sve moguće hormone vadili i dali metformin i tiroxin visoki tsh također, smršavila sam i s duplo manjom dozom inekcija dobila sam super rezultat i eto i trudnoće....u splitu dosta rade odokativno,...dok su meni tu u njemačkoj kroz cijeli postupak mislim 3 puta vadili komplet hormone ( moje iskustvo da se tu događa glavni neuspjeh ) ...da sam u hr išla bih u maribor jer mislim da oni rade slično...al eto neke žene imaju sreće pa im i u splitu bude ok...stvar je na kraju individualna
bettina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 10:18   #54
Bettina,
Ja jos nisam usla u postupak, ali ne bih se slozila da rade odokativno...ja sam kod dr.Marusic kojoj sam prvo dosla s nalazima svih hormona, uzv, pape, briseva...a onda me na temelju toga stavila 3mj na terapiju Diane 35, pa cu sad ponoviti hormone, u medjuvremenu napravila hormone stitnjace, mm pretrage sve zive, idem na HSG...zapravo sam luda koliko nam je toga dala da obavimo...a opet, nadam se nekako da kad joj dodjem sa svim u ruci, da cemo odrediti kad i koji cemo postupak.
Meni je za sad ona i prebrizna i oprezna
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:12   #55
Quote:
mirna85 kaže: Pogledaj post
Bettina,
Ja jos nisam usla u postupak, ali ne bih se slozila da rade odokativno...ja sam kod dr.Marusic kojoj sam prvo dosla s nalazima svih hormona, uzv, pape, briseva...a onda me na temelju toga stavila 3mj na terapiju Diane 35, pa cu sad ponoviti hormone, u medjuvremenu napravila hormone stitnjace, mm pretrage sve zive, idem na HSG...zapravo sam luda koliko nam je toga dala da obavimo...a opet, nadam se nekako da kad joj dodjem sa svim u ruci, da cemo odrediti kad i koji cemo postupak.
Meni je za sad ona i prebrizna i oprezna
ma ok..to je stvar individualna...mislim da je dr marušić ok mada sam ja kod nje bila samo na jedan pregled i stekla sam ok dojam...nisam mislila na pred pripreme..nego npr. meni je tijekom postupka 3 puta vađena krv i svi hormoni, mislim da je to vrlo važno da se embrio iplatira...oni to u st ne rade nego samo prije postupka....al šta se tiče prethodnih nalaza ja sam isto to naparavila neke stvari šta je tribalo s tim da koliko se sićam nalazi hormona nisu baš bili skroz novi,,,al kažem ja sam bila sad u drugoj klinici i vidim da može puno bolje a i upješnost im je puno veća...u st sam se loše osjećala na svakom postupku , a to ima neki razlog...ovdi sam do zadnjeg dana prije punkcije vozila biciklu...mogla bih i sad al me strah da mi se nešto ne desi...skroz mi je drugi osjećaj, al eto to je samo moje iskustvo...e još jedno loše iskustvo...niej da te želim pripast ali prošla dva puta u splitu su mislim nisu imali pravu anestezije pa kad sam išla na punkciju nenormalno me bolilo toliko da dr nije mogla punktirati cili jedan jajnik...jedva sam izdržala ...imala sam hiper stimulaciju pa je to bilo sasvim dovoljno...ovdi sam platila narkozu 80 eura i spavala 5 minuti i nakon toga se probudila ..nisam se sijećala ni boli ni ničega...reka mi je i dr i anesteziolog da žena mora biti skroz mirna i opuštena i da je bolje za postupak tako...al naravno kod nas ponekad ponestane anestezije pa ti daju neki lagani koktelčić protiv bolova i za smirenje .....nadam se da je sad malo bolje stanje...kad sam bila prvi put na punkciji zbilja me nije toliko bolilo al valjda im se desi da nestane a oni to ne kažu....al da niej sve tako loše, moja rodica je prošla postupak tu u st i rodila dvi preslatke curice...imala je teške probleme sa hiper stimulacijom al npr. zahvaljujući dr šunj dovela trudnoću do kraja....tako da nije sve baš tako loše...zato kažem da su naši dr super u kojim uvjetima rade i koliko rade...eto sretno!

Zadnje uređivanje bettina : 25.09.2012. at 21:28.
bettina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 13:53   #56
Naručena sam kod Zdenke. Nisam imala pojma da mogu i tako "ambulantno" doći. Ja sam iz okolice st pa za svaki odlazak moram odvojiti pola dana i naravno uzeti slobodni dan na poslu, tako da me zanima da li je tko provjereno išao tako nenajavljeno da vas je primio jer nije mi problem čekati 2-3 ure. I ovako čekam kad sam naručena ali nebi volila uzet slobodan dan pa da mi "propadne". A ako bi me primio idućih 15 dana mogla bi već idući ciklus u postupak.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 18:22   #57
Sara, ne znam kako si i zašto ti naručena, ali ako će ti dati lijekove i protokol, onda moraš čekati. Ja sam išla kod njega na razgovor o daljnjim nalazima nakon neuspjelog prvog puta, i sad ću ići opet kad mi nalazi budu gotovi. I to sve naslijepo, namontiram se četvrtkom i čekam po par sati. Ali kad krene zapravo onda se i ja naručujem kod Zdenke.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 08:41   #58
U biti stigli su mi svi nalazi, hormoni, hiv i hep, brisevi i ostalo pa bi on to trebao pogledati i dati mi lijekove s tim da idemo u poluprirodni sa klomifenom pa neznam da li to spada u "protokol"(mislim, znam da spada ali kužite šta oću reć). Danas mi je 36dc. M ne očekujem još 10 dana. Neki prosjek mojih ciklusa je 45 dc. Znalo je produžiti i na 60dc. Ako dobim za 10 dana a kod njega sam naručena za 20 dana idući ciklus me hvata krajem 11.mj pa bi onda nekakvom prostom računicom na transfer išla par dana prije Božića. Neznam da li oni odgađaju te blizubožićne postupke za 1.mj ili rade uredno i Božić- Nova Godina. Uglavnom, probala bi to izbjeći. Ništa, odem ja preksutra pa ako me primi dobro primi, ako ne, čekanje.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 10:02   #59
Ma primit će te, saslušati, možda i pregledati ako treba ali u ambulanti ti neće dati lijekove. Za to ćeš morati čekati termin kod sestre Zdenke. Ja idem isto u četvrtak, s novim nalazima (ako budu ok) ali samo da mi kaže kad mogu doći po lijekove.
Mislim da nema odgađanja, svaki dan se radi neovisno o bilo kakvim blagdanima ili neradnim danima. Meni je prvi transfer bio u nedjelju, svi su bili tamo.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 12:52   #60
Sara, tko ti je dao uputnicu za hiv i hepatitis? To radite i ti i tm, jel tako?
Meni nikad to nije dr spomenula, a zadnji put (pred ljeto) je rekla da mm i ja obavimo jos neke pretrage i da bi ona na jesen krenula u postupak...

Sad ne bih htjela da me vrati jos da i to radim, imam termin tek 06/11, ionako mi se to cini da je za 100 godina, mogu li ih na svoju ruku napraviti?
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.