Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2013., 19:59   #121
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
odgađaju samo neizbježno.
Ljudi će baš sad ići u generali kad su vidili kakvi su ovo cigani.
"ljudi" su tek oni koji su vidjeli post zgodnog ili čitali PD, masa onih koji su na dnevnoj dozi šrot informacija kroz dnevnike i ine tiskovine neće to uhvatiti, bitnija je dnevna doza "lex xy" i ili kakve svjetske/lokalne makljaže.

Ovakve primjere "regulacije" tržišta bi trebalo staviti na video zid ZG MSU (kao primjer, mislim može i na Stradun ako će biti toliki efekt) sa izračunom koliko su korisnici od 2008. mogli platiti manje Erohercima i sličnima da je zahtjev instant odobren.

Baš me interesira što je tada, 2008. regulator rekao na zahtjev za korekcijom cijena, a što u tom kontekstu ima za reći danas kada je to preporuka koja dolazi od strane EU, koji su to novo nastale okolnosti stečene ulaskom u EU!!
Pipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 21:47   #122
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
odgađaju samo neizbježno.
Ljudi će baš sad ići u generali kad su vidili kakvi su ovo cigani.
neće svi

neće generalićima baš bit lako kak su mislili
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 14:37   #123
Još najbolje da će jednu od glavnih svjetskih osiguravajućih kuća prijeći šačica hercegovačko-hrvatskih mafijoza

Bude se ovdje EU uključila.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 14:27   #124
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Još najbolje da će jednu od glavnih svjetskih osiguravajućih kuća prijeći šačica hercegovačko-hrvatskih mafijoza

Bude se ovdje EU uključila.
bumo vidli

ovom državom sigurno ne vlada EU
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 23:22   #125
Ovo me podsjeca na vrijeme kad je "neduzni" t-srot rezao kablove od Optima telekoma i metroneta po Zagrebackim kanallizacijama.
Ali slabo im je i to pomoglo...

Bas iz inata cu ici u Generali, a zelena karta kome to treba?
Za EU mi ne treba a u BIH ili CG ne idem sigurno autom.

Boze, kako su jadni. hercegovacki mentalitet na zavidnoj razini...

Zadnje uređivanje DarkStar : 08.10.2013. at 23:40.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 09:08   #126
zelena karta

Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Bas iz inata cu ici u Generali, a zelena karta kome to treba?
Za EU mi ne treba a u BIH ili CG ne idem sigurno autom.
Bez zelene karte se ne može ući u EU niti se može voziti odnosno može se voziti na svoju odgovornost. Ukoliko se ima prometna nezgoda, vozač snosi troškove i plaća se kazna za vožnju bez zelene karte.

Sa policom autoodgovornosti koja nema zelenu kartu može se i isključivo se vozi u državi u kojoj je izdana.
__________________
Lijepe žene namjenjene su isključivo muškarcima bez imalo mašte. (Pierre Weber)
picacelavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 16:11   #127
A kakvo je UNIQA osiguranje? Uzeo bi obvezno i kasko, 2 god. stara Fiesta.
udzbenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 17:05   #128
nemože se ući u EU?
pa mi već jesmo u EU.
Kaj ne vrijedi sad za cijelu EU bez zelene karte?
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 18:37   #129
Quote:
picacelavica kaže: Pogledaj post
Bez zelene karte se ne može ući u EU niti se može voziti odnosno može se voziti na svoju odgovornost. Ukoliko se ima prometna nezgoda, vozač snosi troškove i plaća se kazna za vožnju bez zelene karte.

Sa policom autoodgovornosti koja nema zelenu kartu može se i isključivo se vozi u državi u kojoj je izdana.
Ovo apsolutno NIJE tocno.
Bio sam u Italiji bezbroj puta prije ulaska HR u EU nitko nije trazio zelenu kartu jos od ranih 90ih.
Takodjer prosle godine bio jednom autom u Srbiji ni tamo nitko nista ne pita.
Prije 4 godine prijatelja je kod Rijeke udarilo vozilo BIH registracija.
Dobio je uredno odstetu od Croatia osiguranja koje je zastupnik tog BIH osiguranja u HR, a taj BIH vozac nije uopce imao zelenu kartu i njegovo osiguranje je sve sredilo kao i uvijek.
Koliko mi je poznato zelena karta je jos uvijek potrebna za HR vozace u BIH, Crnu Goru, Albaniju, Rusiju i jos neke istocne drzave.

Uostalom zelena karta je vezana za registarasku oznaku vozila a ne tebe kao vozaca.
Sto ako odes u tu istu drzavu, posudis auto od nekog tamo i izazoves sudar na vozilu stranih registracija neke trece drzave koja trazi zelenu kartu.
Tko ce onda nadoknadjivati stetu?

Sto se mene osobno tice to mi ionako ne treba kad ne idem autom nigdje van HR.
A kod Euroherca i Croatie ne idem vise iz principa.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 19:46   #130
ako nekome pomaze- raspitivala sam se nedavno za AO i dobila sljedece ponude:
grawe 1350 kn
generali 1500
jadransko 1550
hok 1300
svi su mi na upit mailom odgovorili u roku 1 dan osim generalia. njima je trebalo 6 dana da se udostoje javiti. a i nakon svih reklama o pojeftinjenju nisu me uopce odusevili s ponudom. s ovom sada njiihovom akcijom imam 15 % popusta(vise ne rekamiraju onaj % ako nisi imao stetu zadnje 2 godine) pa sam ocekivala nesto nizu ponudu.
prosle godine sam policu platila oko 1700 kn(ZG,50% bonusa i 54kW)
Kira Frenchie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 15:44   #131
prvi put osiguravam auto i suprug je u Croatia osig. i preko njegove police mogu dobiti kod njih 25%bonusa, ima li negdje veći bonus da dobijem, auto je 65kw
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 16:26   #132
Pitaj ih osobno u Croatiji za popust.
Meni su ponudili 570kn dodatni popust na bonus 15% motor 63kW.
Tako da mi ispadne 150kn jeftinije nego u Generali koji sluzbeno imaju najjeftiniju policu.
A bonus ne mozes dobiti veci nigdje jer si novi vozac.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:29   #133
krivo sam napisala nije Croatia nego Euroherc
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:07   #134
Bonus ti kod svih jednako priznaju.
Pitaj svejedno za popust i u Croatiji i u Eurohercu pa idi gdje je jeftinije.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:00   #135
Hvala, obavezno ću!
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 02:03   #136
Mi ćemo osigurati dva auta kod Gener. osig.

Suprugova polica ponuda će biti 1330 kn sa 50%, za 71 kw.
(bivša polica euroh. 1850, za smrt 80 000, invaliditet 160 000kn).

Moja polica je koštala 1450 kn, prvi auto, 45kw, 25% popusta(ako nije još i veći) na osnovu gotovine , godina i 2 police. Polica je za smrt 30 000, invaliditet 60 000kn. Vučna služba besplatna i uračunata. Mislim da je 6 osoba osigurano, nisam sigurna.

Super s obzirom na dva auta ovu godinu sa tehničkim pregled ( suprugov auto ima plin) sve zajedno 5200kn.
A da je prošlu godinu i bez bonusa na prvi auto sve zajedno bi bilo možda 6700kn, razlika je je u visini cjene moj police.

Evo tu se mogu približno vidjeti cjene osiguranja i usporediti. https://kompare.hr/osiguranje/auto-osiguranje/
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 13:25   #137
Nakon nekih postova SRAMOTA me što se i tko sve radi u osiguranju!!! Samo mi je drago da je na polici na koju ja stavljam potpis sve transparetno i naplačuje se onoliko koliko zaista i piše.. Istina da je teško raditi kad se dijele popusti ispod stola i po principu moju babu i tvoju babu grije isto sunce pa evo ti 500 kn jeftinije a poslije belaj, ali rađe ne napravim ništa nego da se pogađam ko kumica na placu..
kokoška007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 13:45   #138
Quote:
kokoška007 kaže: Pogledaj post
Nakon nekih postova SRAMOTA me što se i tko sve radi u osiguranju!!! Samo mi je drago da je na polici na koju ja stavljam potpis sve transparetno i naplačuje se onoliko koliko zaista i piše.. Istina da je teško raditi kad se dijele popusti ispod stola i po principu moju babu i tvoju babu grije isto sunce pa evo ti 500 kn jeftinije a poslije belaj, ali rađe ne napravim ništa nego da se pogađam ko kumica na placu..
Da samo ti placaj skupa osiguranja, i onda kad te udari netko s onim jeftinim, moli se Bogu.
Sto ti onda to tvoje super osiguranje ne obezbijedi odstetu nego moras ti tamo ratovati sa osiguranjem onoga koji ti je auto razbio?

Evo jos jedan razlog zasto NIKADA vise necu nista osigurati u lihvarskoj Croatiji.
Covjek kod njih osigurava NON STOP od 1974. godine, i NIKADA do prosle godine nije naplacivao stetu.
Sada kad je trziste liberalno, dali su mu ponudu sa popustom na vjernost u iznosu:
29 PISLJIVIH KUNA !!!!!!!!!!!!

29 kuna popusta za tocno 40 godina vjernosti, toliko o njima!!!
I da netko ne misli kako lazem i izmisljam, dokazujem svoje tvrdnje skeniranom ponudom.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 14:17   #139
Ne ulazim u njihov način poslovanja ali pričaju kolege koji tamo rade da se tek sad stvara nered jer ispada da daju popusta koliko kome žele...
kokoška007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 09:47   #140
Ak je ovo izračun od Citroena za ZG tablice onda je cijena jako jako dobra
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.