Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2014., 20:28   #1
Mjesto na moru za djecu

Nisam sigurna da li je ovo pravi forum za to ali treba mi vasa pomoc. Trazimo mjestasce u Hrvatskoj na moru gdje bi kupili stan/kucicu.

Ovako imamo dvoje djece rod. 2010 i 2013. Moji roditelji su otisli u mirovinu da bi nam mogli vise pomoci oko djece dok mi radimo. Ne zivimo u hr ali imamo zelju godisnje odmore provoditi tu pogotovo da djeca odrastu na moru (preko ljeta).

Djeca ce imati/imaju 2 mjeseca ljetnog odmora, od vrtica/skole plus svi ostali odmori i tada bi ih moji roditelji odveli na more u hr dok mi radimo. Zbog toga gledamo da kupimo nesto. Ali ne znamo gdje. Nemamo pojma. Htjeli bi neko manje mjesto gdje je plaza blizu, gdje ima druge djece, gdje je fino more/plaza i gdje bi djeca mogla imati fino djetinjstvo. Ali isto tako nismo bogatasi zbog toga skupa popularna mjesta ne dolaze u obzir.

Imate li iskustva i znate li kakvo mjesto/mjesta koja bi mogli posjetiti ove godine?

Moji roditelji imaju hr putovnice dok muz i ja imamo strane. Da li je bolje da roditelji kupe to ili mi (mislim zbog poreza i tih stvari)?

U mojoj glavi zamisljam neko idilicno malo mjesto na moru gdje je sve blizo gdje se ljudi znaju, gdje je sigurno za djecu, gdje je dobra klima itd. Nadam se da imate licnih iskustava!
Svjetska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 00:11   #2
mm i ja smo se oduševili prošlo ljeto s mjestom vrsi mulo, pored nina. Plaže su super, baš u samom mjestu je plaža sa sitnim kamenčićima, ima lijepo sređen park uz plažu s novim spravama, na 2 km od mjesta je prekrasna pješana plaža i plitko more (za otići na tu plažu je potreban auto), ali moja mala koja tada nije imala ni 2 godine je uživala, ima hrpa djece.
Nema puno turista, taman da navečer šetnja nije sablasna, nema gužve, imaš parking gdje god hoćeš. Nin je na 5-10min autom udaljen, a zadar 20-ak min. Također ima javni prijevoz, autobus do zadra vozi svako malo.
Baš namijenjeno za obitelji s malom djecom. Definitivno i ovo ljeto idemo tamo i prvo prilikom namjeravamo tamo kupiti neki apartman.
with is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 08:00   #3
što se tiće kupovine,ako ste iz EU onda bi trebali bez problema kupiti,a ako niste a postoji ugovori između te države i RH opet ne bi trebalo biti problema

Ja bih gledala nešto na obali,ne otoke,mi ljetujemo na otoku i uvijek smo ograničeni trajektom....
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 20:06   #4
Quote:
Svjetska kaže: Pogledaj post
Htjeli bi neko manje mjesto gdje je plaza blizu, gdje ima druge djece, gdje je fino more/plaza i gdje bi djeca mogla imati fino djetinjstvo. Ali isto tako nismo bogatasi zbog toga skupa popularna mjesta ne dolaze u obzir.

U mojoj glavi zamisljam neko idilicno malo mjesto na moru gdje je sve blizo gdje se ljudi znaju, gdje je sigurno za djecu, gdje je dobra klima itd. Nadam se da imate licnih iskustava!


Hm pa klima je dobra u cijeloj dalmaciji. Malih mjesta ima puno. Djece isto ima. Svako mjesto ima i plazu blizu. Ovisno o mikrolokaciji i orijentaciji plaze, ona moze biti malo prljava. Zato ima hrpu malo daljih plaza. Sjev.jadran ne preporucam, juzni (od zadra na nize) ima cisce more i vise suncanih dana. Da, obala je prakticnija od otoka svakako. I po ponudi i cijenama (namirnica i kuc.potrepstina). Mjesta poput vodica nisu bas naj izbor. Masovni turizam. Okolica sibenika i splita meni je nekako taman. Je li vam bitna zracna luka? Vezano uz klince: u malim mjestima znaju biti malo divlji, razulareni. sva manja mjesta jednako su sigurna, klinci (8-9-10) su vani sami do kasno (11h-ponoc), vec sa 3-4 god idu nekam samostalno (do trafike, kod frenda) sto je nekima iz bijelog svjeta ili veceg grada nepojmljivo.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 09:55   #5
dosta smo o tome pisali na onoj temi Na more s djecom https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...59568121,d.bGQ
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 08:20   #6
http://apartmani-sanantonio.com/delta-neretve moj kraj ću uvijek preporučiti.
nije turistički izvikan,ima pješčane plaže,svježe voće i povrće i što je najvažnije mir.
a sve je autom blizu.
__________________
MOJ ALBUM
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 09:39   #7
Hvala vam na odgovorima . Znamo da ima hiljade malih mjesta sto znaci da nije moguce sve ih obici. Ali sada znamo otprilike gdje gledati. Juzni Jadran nassve veoma privlaci. Slike na ovom zadnjem linku koji si postavila su fenomenalne predpostavljam da zracna luka u Dubrovniku nije predaleko.
Svjetska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.