Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2013., 23:09   #741
Ultrazvučni inhalator je super, ne znam zašto misliš da ti je baba u apoteci uvalila.

Takvi inhalatori ne proizvode paru, jer ne zagrijavaju fiziološku nego je raspršuju u jaaaako sitne kapljice tzv. aerosol.
Tako sitne čestice dopiru dublje u gornje i donje dišne puteve i odlični su nosači za lijek, jer parnom inhalacijom ne možeš uzimati lijekove.

Znači kad uključiš aparat, ako si sve dobro postavila, kroz cijev nakon nekog vremena počinje izlaziti maglica.
Koja voda ti se nije potrošila ??
Količina maglice ovisi o modu koji odabereš na inhalatoru ( ja imam samsung uzv i baba sam iz ljekarne )
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 21:02   #742
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ultrazvučni inhalator je super, ne znam zašto misliš da ti je baba u apoteci uvalila.

Takvi inhalatori ne proizvode paru, jer ne zagrijavaju fiziološku nego je raspršuju u jaaaako sitne kapljice tzv. aerosol.
Tako sitne čestice dopiru dublje u gornje i donje dišne puteve i odlični su nosači za lijek, jer parnom inhalacijom ne možeš uzimati lijekove.

Znači kad uključiš aparat, ako si sve dobro postavila, kroz cijev nakon nekog vremena počinje izlaziti maglica.
Koja voda ti se nije potrošila ??
Količina maglice ovisi o modu koji odabereš na inhalatoru ( ja imam samsung uzv i baba sam iz ljekarne )
ma u pravu si, nisam mislila nista lose, zurila sam se, bolesna, android i pisanje.
uglavnom prodali su mi neispravan, ali ljubazne gospodje su mi zamjenile. sve ok, i magistra mi je objasnila zasto je za sinuse bolja hladna inhalacija i ultazvucni inhalator, a ne topla. tu sam citala obrnuto pa sam mislila da sam pogrjesila pri kupovini.

ali i dr i magistra su mi isto rekli, da ljudi grijese jer se inhaliraju sa vrucom inhalacijom kod kronicnih upala sinusa.
danas sam pocela koristiti i jos mi je sve upaljeno, imunitet nemam, i vidjett cu dal cu oporaviti sluznicu i time smanjiti upale jer ne znam vise sto bi.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 22:01   #743
pa ček, i ja sam skužila, po pisanju ljudi tu, da je za sinuse bolja topla inhalacija, kaj tebi su rekli da treba biti hladna?!
to je super, mm ima s tim problema, pa nek se inhalira. ja mu rekla da mu to nije za njega, jer puše hladno.
mi smo kupili omron kompresorski, inhaliramo 2x dnevno po 6 ml fiziološke, i rekla bi da poprilično pomaže. nosić curi stalno, ali kašalj se skroz smanjio.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 07:21   #744
Quote:
Dolores O'Riordan kaže: Pogledaj post
pa ček, i ja sam skužila, po pisanju ljudi tu, da je za sinuse bolja topla inhalacija, kaj tebi su rekli da treba biti hladna?!
to je super, mm ima s tim problema, pa nek se inhalira. ja mu rekla da mu to nije za njega, jer puše hladno.
mi smo kupili omron kompresorski, inhaliramo 2x dnevno po 6 ml fiziološke, i rekla bi da poprilično pomaže. nosić curi stalno, ali kašalj se skroz smanjio.
da, rekao specijalista sa 10 dipl po zidu i magistra u apoteci, da nam pase topla ali da nam treba hladna sa ultrazvucnim i obicnom otopinom, i imam sprey dexarhinosprey. ciscenje prije inhaliranja sa fizioloskom.
za dva dana, prestala glavobolja. napominjem radi se o kronicnoj upali sinusa odrasle osobe.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 15:20   #745
Super da ti je popustila glavobolja.
Možeš pitati liječnika da ti propiše privatni recept za ampulirani kortikosteroid i efedrin kapi, pa si sama doma pripremiš Inhalacijsku otopinu, tako da lijek dođe na mjesto djelovanja raspršen u finim kapljicama, naravno ako liječnik smatra da možeš to doma samostalno koristiti.
Ja sam tako radila kod bronhitisa.

Sada imas dexarhinospray pa to ne dolazi u obzir, ali slobodno pitaš za ubuduće

U čemu je bio kvar kod inhalatora?

Kod kronične upale i isušenog nosa dobar je za njegu spray Gelositin

http://www.medis1.hr/hr/za-medije/no...vo-na-trzistu/
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 19:22   #746
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Super da ti je popustila glavobolja.
Možeš pitati liječnika da ti propiše privatni recept za ampulirani kortikosteroid i efedrin kapi, pa si sama doma pripremiš Inhalacijsku otopinu, tako da lijek dođe na mjesto djelovanja raspršen u finim kapljicama, naravno ako liječnik smatra da možeš to doma samostalno koristiti.
Ja sam tako radila kod bronhitisa.

Sada imas dexarhinospray pa to ne dolazi u obzir, ali slobodno pitaš za ubuduće

U čemu je bio kvar kod inhalatora?

Kod kronične upale i isušenog nosa dobar je za njegu spray Gelositin

http://www.medis1.hr/hr/za-medije/no...vo-na-trzistu/
da, nevjerovatno ali meni je glavobolja skroz prosla, nema nakon mjesec dana bolova i pritiska u sinusima, nakon dva inhaliranja! super ljubazna magistra mi je isto to objasnila za ampule, i to cu traziti za ubuduce jer ne smijem vise ni pogledati antibiotik.
inhalator jednostavno nije uopce radio, ukljucis ga, sve gori ali nista ne rasprsuje.
odmah su mi zamjeniili u apoteci, i puno pomogli savjetima.
samo da uspijem s ovim inhaliranjem izljeciti sinuse i poceti normalno zivjeti
hvala ti za gelositin, zapisala!
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 11:31   #747
Exclamation

Pozdrav, ako nekom treba prodajem inhalator električni (ionizator) jer mom klincu više ne treba (riješili se astme, hvala nebesima). 400 kn....ponude i ostali info u PP
Tonk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 16:50   #748
Kakav je to inhalator-ionizator ?
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 17:17   #749
može mišljenje o inhalatoru picsolution airfamily? http://www.picsolution.com/Prodotti/...B/Default.aspx

c/p
TEHNIČKE KARAKTERISTIKE
Voltaža: 230V
Frekvencija: 50Hz
Snaga: 140VA
Osiguraĉ: T 2A 250~
Maksimalni protok: 13,5±0,14 l/min
Radni protok: 7,5±0,15 l/min
Maksimalni pritisak: 2,2 atm
Radni pritisak: 0,7±0,04 atm
Zaštita od curenja: IPXO
Težina: 1,9 kg
Uslovi korišćenja: maksimalno vreme=20 minuta
MMAD: 2,34±0,35 μm
Disajni deo: 82%±5,15
Kapacitet raspršivača: 5 ml
Nivo buke za 50ml: 67dB

hvala!
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 11:22   #750
Ok inhalator, po kaerakteristikama sličan Omronu, veličina čestica i brzina protoka tu negdje.
U pakiranju je maska za djecu i odrasle, nastavak za nos, nastavak za usta, filter za zrak.
osiguran servis, garancija mislim 2 godine.

http://farmex.hr/linija-pic/inhalatori/

Za 470 kn odličan inhalator, Omron skuplji 200 kn.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 10:57   #751
Kupili smo inhalator festta nebulflaem 2000 za svoju curku od 19 mjeseci jer ide u jaslice i stalno je šmrkava i kašlje. Sad bi da mi netko iskusniji da par uputa
1. Koliko puta dnevno da ju inhaliram i koliko vremenski da to traje?
2. Trebam li joj nakon toga ispuhati nos s arianom kad joj krenu šmrklji ili prije?
3. Trebam li joj i dalje uštrcavati fiziološku u nos ili je ovo dovoljno?
4. Smijem li ju inhalirati svaki dan dok je šmrkava ili treba raditi pauze. Koristim trenutno samo fiziološku
Ako ima još nešto bitno, obavijestite me. Puno hvala
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 13:01   #752
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ok inhalator, po kaerakteristikama sličan Omronu, veličina čestica i brzina protoka tu negdje.
U pakiranju je maska za djecu i odrasle, nastavak za nos, nastavak za usta, filter za zrak.
osiguran servis, garancija mislim 2 godine.

http://farmex.hr/linija-pic/inhalatori/

Za 470 kn odličan inhalator, Omron skuplji 200 kn.
Ja sam kupila isti takav(obiteljski) i upravo sam malu inhalirala,i prezadovoljna,ima garanciju dvije godine,rezervne filtere,ma stvarno sam zadovoljna.U kući smo tri alergičara i neznam zašto već nisam to kupila prije.
Toplo preporučam.
Luna L is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 13:06   #753
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
može mišljenje o inhalatoru picsolution airfamily? http://www.picsolution.com/Prodotti/...B/Default.aspx

c/p
TEHNIČKE KARAKTERISTIKE
Voltaža: 230V
Frekvencija: 50Hz
Snaga: 140VA
Osiguraĉ: T 2A 250~
Maksimalni protok: 13,5±0,14 l/min
Radni protok: 7,5±0,15 l/min
Maksimalni pritisak: 2,2 atm
Radni pritisak: 0,7±0,04 atm
Zaštita od curenja: IPXO
Težina: 1,9 kg
Uslovi korišćenja: maksimalno vreme=20 minuta
MMAD: 2,34±0,35 μm
Disajni deo: 82%±5,15
Kapacitet raspršivača: 5 ml
Nivo buke za 50ml: 67dB

hvala!
Ups..tek sam sad vidjela post,upit.
Evo kako sam i napisala,jako sam zadovoljna,nije prebučan,maličkkoj je nakon inhalacije bilo znatno bolje(laringitis),to mi sve govori!Stoga
Luna L is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 13:29   #754
Ja imam fesstu i to je najbolja kupljena stvar za vrticko dijete. Inhaliramo se svaki dan preventivno ujutro i navecer samo fizioloska 2ml.kad krenu smrklje pojacam na 3x po 3-4 ml. Efedrin kapi direkt u posudicu po 4 kapi (al moja ima sad 4 god ).mislim da sam za pocela sa 2 kapi. Nakon inhalacije par min krenu otopljene smrklje van koje ispuhujemo sami jer je vrlo rano sama odlucila da bolje da puse nego da palimo usisavac. Vise uopce ne koristim sprejeve za nos. Nas ritual valjda vrijedi jer nikad nije imala upalu uha,samo 1x brohiolitis.nikad upaku grla

Sent from my ST23i using Tapatalk 2
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 18:35   #755
Hvala na odgovorima!
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 19:21   #756
podižem temu
kakv inhalator uzeti za djecu koja s lako prehlade? znači šmrkavost,balavost nerijetko i kašalj? i ja imam problema sa sinusima pa da mogu i ja koristiti,gledam ovaj pa ako netko ima neka podjeli iskustvo
http://www.eljekarna.hr/inhalator-me-120.html
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 15:22   #757
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
podižem temu
kakv inhalator uzeti za djecu koja s lako prehlade? znači šmrkavost,balavost nerijetko i kašalj? i ja imam problema sa sinusima pa da mogu i ja koristiti,gledam ovaj pa ako netko ima neka podjeli iskustvo
http://www.eljekarna.hr/inhalator-me-120.html
Ovakav imamo mi, već šestu godinu. U tih šest godina jednom je riknuo (adapter), radi gotovo svaku prehladu jer je mala sklona bronhitisima koji nastanu od viroza. Ne inhaliramo je svaki dan. Malo se raspitajte gdje je servis jer koliko se sjećam servis mu je tamo negdje kraj Stupnika, čisto da znate.

Dobar je, ima posudicu u koju ide fiziološka (i lijek). Daje hladnu inhalaciju i naznačeno je da bi se trebao koristiti (da radi) max...mislim 15 minuta u komadu (to nisam sigurna koliko,ali znam da ne smije raditi neprekidno tipa pola sata ili više). To je preporuka proizvođača, ionako inhalacija s npr. 5 ml traje kratko.

Ima samo ovu rastezljivu tubu pa dijete treba sjediti dok se inhalira da maskica može na lice, nama je znalo biti malo teško jer je cijev kratka i klinka se nije smjela puno udaljavati od inhalatora da se sve ne prevrne (što je s mali djetetom koje je bolesno nekad malo "tricky").

Fora je da pazite na ove mala posudice za lijek i ne bacate ih odmah nakon korištenja jer ih nema za nabaviti (meni je rekla žena u apoteci da ih više ne dobivaju, znali su ih imati kao rezervne dijelove, sad ih vjerojatno ima samo na servisima pa se raspitajte prije nego sve bacite ).

Da sad kupujem malo bi još tražila i ne bih ubola možda baš ovog, no kad smo ga kupovali bilo je hitno i kupili smo prvo kaj nam smo našli.Nije loš, radi dobar posao, no ima tih nabrojanih stavki koje su nama zasmetale (daljina servisa, nema novih posudice, kratka cijev).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 10:05   #758
hvala puno na opširnim informacijama!
svakako ću još istražiti i ovaj mi se čini ok http://www.ljekarne-pavlic.hr/produc...esorski-na100/ samo sto je kompresorski pa me frka da će se mali bojati brujanja jer inače ima fobiju od sveg tako kaj bruji
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 14:16   #759
Kompresorski su bolji za laringitise i bronhitise npr. Naviknut ce se na zvuk
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 15:54   #760
Zbog čega je kompresorski bolji od ultrazvučnog ako raspršuju istu veličinu čestica ?
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.