Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2015., 10:43   #781
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
savršen post u kojem je sve sumirano.
I mi smo mali astmatičari i česti na Srebrnjaku i vlasnici fesste kao wedding. Svaka preporuka bez ijedne zadrške odobrena nebrojeno puta i od liječnika.

Mi se inhaliramo samo s fiziološkom kad imam osjećaj da bi nas put mogao odvesti u opstrukciju, ali stavlja li tko kakve bezreceptne dodatke u inhalator?
hvala
na zalost morala sam proucit sve kada smo kupovali inhalator jer nam je bio od iznimne vaznosti a osobno smatram da je bolje jednom kupit postenu stvar nego bacit 500-800 kn ( po toj cijeni se na zalost daas prodaje hrpa sranaj ukljucujuci i one uzv inhalateore u obliku pingvina itd. - ok oni su ok za neke sitnice al za ostalo su bacen novac) za nesto sto nece vrijedit i sto cu sto morat ponovno kupovat

Ja od bezreceptnih stavljam jedino Bisolvon kapi ali i to ne pamtim kada sam zadnji puta stavila jer se malome stanje popravlja i vec jako dugo nismo imali napade teskog kaslja (kod nas su napadi kaslja dovodili do povracanja i takve blokade da je mali ostajao bez zraka)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 11:06   #782
da, takve opstrukcije i mi pokušavamo izbjeći na vrijeme. Trenutno je K opet na pragu iako je na trajnoj terapiji flixotida, ali zasad nismo još trebali ventolin što me ipak veseli. Inhaliram ju fiziološkom i radimo onu fizikalnu terapiju lupkanja po leđima ne bi li joj pomogli da se odvoji ta sluz od stijenki pluća i zasad držimo sve pod kontrolom, ali me baš zanimalo postoji li nešto s čim bi mogli pojačati inhalaciju kako bi razrijedili sluz a da je prirodno ili na pragu prirodnog.
Na Srebrnjaku su nas jako isprepadali s upotrebom eteričnih ulja pa se ne usudim trenutno iako sam razmišljala da odem kod Stribora Markovića i vidim može li se ipak neko od eu koristiti
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 11:39   #783
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
hvala
na zalost morala sam proucit sve kada smo kupovali inhalator jer nam je bio od iznimne vaznosti a osobno smatram da je bolje jednom kupit postenu stvar nego bacit 500-800 kn ( po toj cijeni se na zalost daas prodaje hrpa sranaj ukljucujuci i one uzv inhalateore u obliku pingvina itd. - ok oni su ok za neke sitnice al za ostalo su bacen novac) za nesto sto nece vrijedit i sto cu sto morat ponovno kupovat

Ja od bezreceptnih stavljam jedino Bisolvon kapi ali i to ne pamtim kada sam zadnji puta stavila jer se malome stanje popravlja i vec jako dugo nismo imali napade teskog kaslja (kod nas su napadi kaslja dovodili do povracanja i takve blokade da je mali ostajao bez zraka)
Ja imam tog pingvina al je kompresorski i služi svaku lipu. Nije u šoldima sve Kao što već rekoh, treba znati što točno trebaš. Osim klasike fiziološka otopina + ventolin, čak smo radili otopinu od korijena slijeza i njom se inhalirali i odlično funkcionira. Bisolvon nam je ko 2good morning" na žalost kod svake prehlade i kašlja, al riješimo stvar kroz 3-4 dana s njim.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 09:30   #784
baš ću probati s otopinom bisolvona jer je noćas noć bila koma
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 12:04   #785
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
baš ću probati s otopinom bisolvona jer je noćas noć bila koma
Budi oprezna s njim, nije bas preporucljivo davati prije spavanja je. povecava sekreciju sluzi pa moze doci do kontraefrkta pri spavanju.Ta pojscana sekrecija ima za zadatak da olaksa iskasljavanje i dreniranje sluzi. Treba s njim zato biti uporan kroz par dana i zo nsjbolje kombinacija inhalacije i pijenja kapi. Ako se prima i npr.ventolin, onda ga treba uzeti prije inhalacije bisolvonom.

btw. upravo se inhaliram Tusol uljnim kapima...nije za djecu al meni vadi zombije iz sinusa Puno je bolje na inhalator ovak nego na prilozenu posudu i vrucu paru.Onak je jedna kap grizla ko luda, a na inhalator je predobro, ujednaceno, ne iritira, fino hladi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 08:19   #786
hvala Ivanicapeca. Baš sam jučer ušla u ljekarnu i nisam odmah htjela reći da želim Bisolvon otopinu nego sam pitala ima li nešto za 7-godišnjakinju što bi mogla staviti u inhalator uz fiziološku kako bi joj razrijedio sluz. Ali magistra mi je odmah rekla da ta otopina baš nije preporučljiva kod djece koja naginju bronhitisima i astmi jer uslijed razrjeđivanja te sluzi, ista može poštopati bronhe
Uglavnom, rekla je da svakako prvo kontaktiram pedijatricu. S obzirom da znam što će mi ona reći (žena jednostavno voli lijekove svih veličina, boja i oblika), zanima me ima li tko tu dijete koje naginje opstrukcijskim bronhitisima ili astmi a da koristi nešto tog tipa kapi za razrjeđivanje sluzi? ILi da probam astma telefon

edit: a vidim da u uputstvima piše da je baš za opstruktivne bronhitise
I koliko kapi stavljate u inhalator? (vidim da za 5-10godina piše 3x2ml ili 3x30 kapi, ali pretpostavljam da se to odnosi na oralno uzimanje)

Zadnje uređivanje elly : 30.01.2015. at 08:27.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 08:34   #787
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
zanima me ima li tko tu dijete koje naginje opstrukcijskim bronhitisima ili astmi a da koristi nešto tog tipa kapi za razrjeđivanje sluzi? ILi da probam astma telefon
Moja mala naginje takvim bronhitisima, upravo sad se borimo svim silama da ne ode u opstrukciju.

Mi još uvijek tragamo za pravim načinom (ako ga ima) da mala ne ode u opstrukciju, nekad nam se čini da djeluje jedna kombinacija, drugi put druga, treći put opet prva, a četvrti put nijedna.

Mi smo Bisolvon davali kad je bila mala (inhalirali ili davali na usta), no kako mi se činilo bio je "prejak" i dovodio bi do gadnog kašlja koji nije prestajao, gušenja u sluzi i sl. Pa smo ga zaboravili i tek nedavno pokušali s njim (preko inhalatora). Dali smo puno manju dozu nego piše (za dijete njene dobi/kilaže bi išlo 15 kapi, mi smo stavili 8).KOmbinirali smo uz Fluimukan (preporuka pedice) i sad....koliko je pomoglo, ali nije otišla u opstrukciju. No u isto vrijeme je bila na dvostrukoj dozi Flixotidea, efedrinima...pa kaj ej od svega pomoglo pitaj Boga.

Ja dajem Fluimukan za iskašljavanje ili islandski lišaj ako je suhi kašalj (nadražajni).Bisolvon izbjegavam.

I da, kad sam ja probala zvati astmafon nije radio. Možda sam na netu našla krivi broj,ali ne vjerujem. Ako uspijete ga dobiti bila bih zahvalna da ga tu napišete (ili pošaljete na moj pp).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 08:58   #788
Evo čitam upute Bisolvona i koliko pamtim pročitala sam da NIJE za ljude koji imaju sklonost opstrukciji i astmi, no sad to nigdje ne mogu naći . Baš čudno, kladila bih se da sam to na uputama pročitala.

I da, kažu da je doza za djecu od 6 do 12 godina 2ml (30 kapi) 3 puta dnevno (odakle mi onih 15 kapi onda?) Stvarno treba dobro pročitati upute.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:23   #789
Upute za Bisolvon kapi
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-10-02-310.pdf


inhalacijska primjena

Odrasli: 4 ml (60 kapi) 2 puta dnevno
Djeca iznad 12 godina: 2 ml (30 kapi) 2 puta dnevno
Djeca od 6 do 12 godina: 1 ml (15 kapi) 2 puta dnevno
Djeca od 2 do 6 godina: 10 kapi 2 puta dnevno
Djeca ispod 2 godine: 5 kapi 2 puta dnevno


Otopinu lijeka BISOLVON, prije inhalacije, zagrijte na tjelesnu temperaturu.
1 ml Bisolvon otopine sadrži 2 mg bromheksinklorida što odgovara 15 kapi




Primjena kroz usta

Otopina 2 mg/ml (4 ml = 60 kapi)
Odrasli i djeca iznad 12 godina: 4 ml (60 kapi) 3 puta dnevno
Djeca 6 do 12 godina: 2 ml (30 kapi) 3 puta dnevno
Djeca od 2 do 6 godina: 20 kapi 3 puta dnevno
Djeca ispod 2 godine: 10 kapi 3 puta dnevno


Prije primjene otopinu razrijedite s fiziološkom otopinom u omjeru 1 : 1. Kako biste izbjegli stvaranje
čestica u razrijeđenoj otopini, inhalirajte otopinu lijeka BISOLVON odmah nakon pripreme.
Ako patite od bronhalne astme, prvo uzmite redovnu dozu bronhospazmolitika kojeg primjenjujete, i
tek nakon toga inhalirajte lijek BISOLVON.
Kombinirano liječenje inhalacijom i peroralnim oblikom lijeka povećava učinak lijeka BISOLVON, a
posebno je pogodna za početak liječenja bolesnika kod koji treba postići potpun učinak lijeka u
kratkom vremenu.
Napomena:
Bolesnici koji uzimaju Bisolvon trebaju biti upozoreni da mogu očekivati povećanu sekreciju
sluzi.
BISOLVON otopina počinje djelovati otprilike nakon pet sati. Kad se dišni putevi pročiste
oslobađanjem sluzi, kašalj će se smanjiti i disanje olakšati. Proći će nekoliko dana da bi se
postigao optimalan učinak. Iz tog razloga ne smije se prebrzo prekinuti uzimanje BISOLVON
otopine.

Zadnje uređivanje mimoza40 : 30.01.2015. at 10:37.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 12:27   #790
Fluimukan se ne smije kombinirati s Bisolvonom jer imaju jednak ucinak. Fluimukan se cak ne smije davati.iza 18h da u noci zbog pojacane sluzi ne bi foslo do gusenja. Meni su rekli ili jedno ili drugo.
Moja curica je s manje od godinu dana iala opstrukcije, izgleda da naginje na astmu. Inhalirali smo se Bisolvonom uz klasicnu terapiju ventolin i flixotide i rjesavali smo stvar u pravilu kroz 4-5 dana bez problema, uz obavezne drenaze i spavanje na povisenom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 13:13   #791
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post


Ja imam tog pingvina al je kompresorski i služi svaku lipu. Nije u šoldima sve Kao što već rekoh, treba znati što točno trebaš. Osim klasike fiziološka otopina + ventolin, čak smo radili otopinu od korijena slijeza i njom se inhalirali i odlično funkcionira. Bisolvon nam je ko 2good morning" na žalost kod svake prehlade i kašlja, al riješimo stvar kroz 3-4 dana s njim.
mozda sam rekla pregrubo da su sranje ...ispravak netocnog navoda, nisu sranje ali su bezobrazno preskupi - da valjaju, valjaju ali su precijenjeni kao i mnogo stavri koje se prodaju po nasim ljekarnama
Ako vam je dovoljan, super i budi sretna da je i taj dovoljna tj da ti maleni nemaju vecih problema

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Fluimukan se ne smije kombinirati s Bisolvonom jer imaju jednak ucinak. Fluimukan se cak ne smije davati.iza 18h da u noci zbog pojacane sluzi ne bi foslo do gusenja. Meni su rekli ili jedno ili drugo.
Moja curica je s manje od godinu dana iala opstrukcije, izgleda da naginje na astmu. Inhalirali smo se Bisolvonom uz klasicnu terapiju ventolin i flixotide i rjesavali smo stvar u pravilu kroz 4-5 dana bez problema, uz obavezne drenaze i spavanje na povisenom.
Da dodam da ni Bisolvon ne smije isto tako davat se navecer jer potice iskasljavanje - mi smo jednom totalno smetnuli to sa uma pa maleni nije spavao ciju noc zbog kaslja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 14:55   #792
Moji stariji imaju alergijsku a maleni jos ne znamo kakvu astmu i ne koristimo vise bisolvon.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 08:54   #793
baš hvala na svim iskustvima i info vezano za bisolvon
lopticica, zasto vi ne koristite vise bisolvon?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:42   #794
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
mozda sam rekla pregrubo da su sranje ...ispravak netocnog navoda, nisu sranje ali su bezobrazno preskupi - da valjaju, valjaju ali su precijenjeni kao i mnogo stavri koje se prodaju po nasim ljekarnama
Ako vam je dovoljan, super i budi sretna da je i taj dovoljna tj da ti maleni nemaju vecih problema


Da dodam da ni Bisolvon ne smije isto tako davat se navecer jer potice iskasljavanje - mi smo jednom totalno smetnuli to sa uma pa maleni nije spavao ciju noc zbog kaslja
A sta ja znam, petsto cuna mi i nije neka ogromna para s obzirom koliko drugi kostaju i da u usporedbi s drugima razbija otopine u zakista sitne kape aerosola sto ga u usporedbu sa drugima stavlja u visu kategoriju. Inhalacija traje vrlo kratko zahvaljujuci tome.
A sta se respiratornih problema tice-
imam doma dva prematurusa ...sta da ti kazem, problema ima al vidim da se neki stvarno pate u odnosu na nas. E sad je li to stvar srece ili mog adekvatnog pristupu rjesavanju problema ...bitno je da ide na dobro i da ide prilicno brzo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 22:58   #795
Imamo preporuku od pulmologa da izbjegavamo sve sto nije prepisano, ali iskreno ranije nisam primjetila pomak sa njime
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 19:57   #796
Imam pitanje imam inhalator fesstu. Curka od 2.5 godine ga redovito koristi, a odnedavno ga sve češće koristimo za bebu od 8 mjeseci. Zanima me kako ga čistiti ako ga obje koriste istovremeno? Jel ga trebam sterilizirati nakon svakog korištenja ili samo očistiti i kako? Kako ti radite vi koji imate više djece koja ga koriste. Tnx
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 09:53   #797
nama su na srebrnjaku rekli da je dovoljno potopiti perive dijelove u toplu otopinu deterdženta, ostaviti cca 5 minuta i isplahnuti čistom toplom vodom i ostaviti da se posuši. Ja ipak ako izmjenjujem između klinaca, prebrišem još maskicu s alkoholom.
A ako odmah iza jednog inhaliram drugo, uzmem blazinicu koju navlažim s alkoholom, prebrišem onaj spremnik i maskicu i udri odmah nanovo (kako mi mama radi u bolnici kod mene ne fali nikad alkohola )
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 20:05   #798
Ja ne steriliziram kod dijeljenja, jednostavno mi to nema smisla kad se ostatak dana bale i kisu jedan drugome u lice i jedu iste kekse jedan drugom iz ruke. I onak su uvijek istovremeno bolesni.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 21:20   #799
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ja ne steriliziram kod dijeljenja, jednostavno mi to nema smisla kad se ostatak dana bale i kisu jedan drugome u lice i jedu iste kekse jedan drugom iz ruke. I onak su uvijek istovremeno bolesni.
Ovo je negdje bilo i moje razmišljanje. Što ću sterilizirati kad starija stalno ljubi seku, kiše po njoj i sl. Zato i je i beba stalno šmrkljava. Ali reko da ipak pitam
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 10:23   #800
analogija mi je potpuno jasna, ali ja sam malo gadljiva tako da ni sama čak ne bi koristila masku iza vlastite djece pa onda ni njih ne "teroriziram"
ALi to je problem u mojoj glavi a potpuno shvaćam vaš stav
elly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.