Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2015., 13:02   #801
Mi imamo Omron i nikad kune nisam požalila šta sam dala za njega
Ne da je od rujna u svakodnevnom pogonu nego nas spašava
Čak ga ujutro prije vrtića poinhaliram jer kad se zbudi bude sav "skoren" ja to zovem, i ovo mu fino navlaži sluznicu da preživi vrtić
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 09:51   #802
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mi imamo Omron i nikad kune nisam požalila šta sam dala za njega
Ne da je od rujna u svakodnevnom pogonu nego nas spašava
Čak ga ujutro prije vrtića poinhaliram jer kad se zbudi bude sav "skoren" ja to zovem, i ovo mu fino navlaži sluznicu da preživi vrtić
koji točno omron inhalator imaš? ja moram pod hitno kupit za bebača moždai danas več naručim gledala sam ovajj Omron kompresorski inhalator C-803, jel to šta vrijedi???pliizz heelp
tiinkivinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 14:45   #803
E to i mene zanima. Pod hitno neki moramo nabaviti jer imamo jaslicara.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 08:06   #804
pročitajte par stranica unazad i vidjet ćete da se puno hvali i festta... Nju konkretno koriste i po bolnicama i, nažalost provjereno, i na Srebrnjaku.
Kolika je razlika u specifikacijama i cijeni između Omrona i Festte, ne znam, ali eto pogledajte

edit: nabrzaka pogledala, ovaj omron c803 ima veličinu čestica 3um, a festta 1-3 (pa u tome prednost uzima festta jer raspršuje maglicu u sitnije čestice koje dospijevaju dublje u dišni sustav)
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 08:42   #805
Hvala!
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 21:38   #806
Etericna ulja za inhalaciju

Imam jaslicara koji ima probleme sa sinusima. Trenutno ima tesku upalu pri cemu to pokusavam sanirati aspiratorom i fiziološkom.

Zelim ga inhalirati toplom parom i zanima me koja su etericna ulja dobra za inhalaciju kod sinusitisa, bronhitisa i sl. te gdje ih kupiti?
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 19:04   #807
Za tako malo dijete nikako nisu etericna ulja za inhalaciju, po misljenju moje pedijatrice. Isto tako za sinuse je bolja hladna inhalacija (inhalatori koji rade areosol) i to cistom fizioloskom otopinom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 19:06   #808
Po preporuci specijaliste moze se dobiti Omronov inhalator na doznake preko HZZOa
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:40   #809
Nas malac (2god) je prije nekoliko dana imao sinusitis. Inhaliranje sa hladnom parom nije imalo nekakvog utjecaja jer za sinusitis je majbolja topla inhalacija

I pronasla sam u Emmezeti saunu za lice koja ima dodatak za inhalaciju. S obzirom da klinca ne mogu inhalirati nad lavorom i pokriti ga ručnikom jer je ipak jos mali, kupili smo tu saunu.
Pokazala se odlicna. Malac je gledao crtic dok sam ispred nkega drzala aparat koji je bio cca 5cm udaljen od njegovog nosa.

Pa eto...ako necije dijete ima problema sa teškom upalom sinusa preporucujem tu saunu.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 07:46   #810
Vidis ti, a mene svi zivi uvjeravaju da nije dobra ta vruca inhalacija jer sluznica jos vise otekne...ocito je i to individualno. Ne mogu suditi po djeci jer se inhaliraju iskljucivo na inhalatoru, al meni pomogne kako kad i jedno i drugo, s tim da je hladna inhalacija nezamjenjiva u startu kad treba presjec kod prvih simptoma zacepljenja.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 08:49   #811
To je istina. Svakome nesto drugo pomogne.
Trenutno imamo samo taj inhalator na toplu paru ali vjerojatno cemo trebati u kućnoj apoteci imati o na hladnu.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 08:50   #812
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Nas malac (2god) je prije nekoliko dana imao sinusitis. Inhaliranje sa hladnom parom nije imalo nekakvog utjecaja jer za sinusitis je majbolja topla inhalacija

I pronasla sam u Emmezeti saunu za lice koja ima dodatak za inhalaciju. S obzirom da klinca ne mogu inhalirati nad lavorom i pokriti ga ručnikom jer je ipak jos mali, kupili smo tu saunu.
Pokazala se odlicna. Malac je gledao crtic dok sam ispred nkega drzala aparat koji je bio cca 5cm udaljen od njegovog nosa.

Pa eto...ako necije dijete ima problema sa teškom upalom sinusa preporucujem tu saunu.
da za sinuse su tople inhalacije - a za ovu "saunu" sam vec cula i svi kazu da je super
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 08:52   #813
Sto ce mali biti starijo biti ce i lakse inhalirati jer ce razumijeti zasto se to radi.
Smatram da to nece biti baceni novac. Dobro ce doci i nama kod prehlade, ne samo njemu.....a za njegu koze necu niti da pricam.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 16:48   #814
valja išta
Philips tuljan sami inhalator

imamo ga priliku dobiti kao zamjena za neke bodove. koristi to ičemu ili da uzmem nešto drugo?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:30   #815
Cula sam da je dobar ali meni je omron air zakon !

Nas model je comp-air NE-C801
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 13:09   #816
Mi imamo Baurer inhalator i meni je odlican.
uma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 12:11   #817
Zamolila bih za mišljenje. Vidim jedan je ultrazvučni, drugi kompresijski, ali ako mi netko može napraviti usporedbu ova dva inhalatora i koji bi bio bolji za kupiti?
http://www.saturo.hr/inhalatori-i-as...tor&results=24
http://www.saturo.hr/inhalatori-i-as...tor&results=24

Ako netko ima neki treći za predložiti a otprilike u tom cjenovnom rangu, slobodno.

Tnx.
Ruby Red Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 08:24   #818
kad smo mi nabavljali inhalator, rečeno nam je u dječjoj bolnici Srebrnjak (mi liječimo bronhitis/astmu) kompresijski i da ne uzimamo UZV. Zašto, nisam ulazila u detalje i odmah su nam rekli uzeti ovaj jer su takve tada i oni imali po bolnici (sad imaju te i Omrone). to je stvarno semi profi uređaj i za svaku je preporuku, ali kužim da je skup, pa ako biram između ova dva koja si ponudila, ja bi vjerojatno uzela Omron kompresijski

edit: moram navesti da me malo muči kod tog omrona što je navedeno da je mali/kompaktni a meni se alarmi pale na te epitete. Možda ga ima tko od forumaša pa ti još potvrdi kakav je. A ovaj?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 08:31   #819
Da, nekako i ja razmišljam u smjeru omrona...
Još nešto, gledam i ove inhalatore za toplu inhalaciju i da se o njima piše. Uzimali ste onaj beurer u emmezeti? Našla sam na drugom sajtu od medikoela i grundigov.

Zadnje uređivanje Ruby Red Lips : 01.04.2015. at 09:13.
Ruby Red Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 22:54   #820
Omron je fenomenalan i zbilja je malen i lagan i kompaktan ali ka to vidim iskljucivo kao prednost. To je najmanji komoresijski inhalator. Zelim reci da crijedi svake lipe i s obzirom da ga ljudi cesto kupuju uvijek ima dijelova za njega. Moj je kao nov a inhalirali smo 5-6 Bronhitisa sa njime.(tri puta dnevno sa 3% fizioloskom i atrovent terapija) Savrsen je ! Probala sam pingvina. Prekratak kabel,posudica nije fiksna i fizioloska se non stop proljeva
Ako imate bebaca koji mrzi inhalacije i koji se rita , ne preporucam. Uspjela sam cak u polulezecem inhalirat malenu. Jedino sto mi se cini bolje od omrona je onaj inhalator sa kojim mozes lezecki inhalirati dijete ali ako bebac ima bronhitis ili nesto za iskasljavat ondja je bolje da je uspravan i da ga lagano tapsate po leđima da iskašljaj izađe van kroz usta (bljakbljak)
Ovi topli inhalatori sam citala da su supet za one koji imaju pro lema za sinuse.

E da i jedan tip kod kupovine omrona. Postoji zuti i bijeli. Uz bijeli dobijete dvije nekakve plasti ne igracke. Nemojte taj kupit. Kupite radije bijeli jer ima nastavak i za odrasle. A ove igrackice kad ih namjestite na inhalator su preblizu ociju i bebiji gledaju u kriz...
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.