Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 22:04   #1
Lightbulb Tko su demoni i postoje li uopće?

Ja smatram a to i Biblija dokazuje da su demoni zla duhovna bica. Odnosno andeli koji se se zajedno sa Sotonom pobunili protiv Boga i zajedno s njim su zbaceni s neba na zemlju. Imam i dokaze. Demoni su me napali jednom.prilikom ali me je Bog spasio kad sam ga zazvao imenom. Imate li i vi slicnih iskustava s demonima ? Vjerujete li da postoje demoni ?
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 22:04   #2
Tko su demoni?

DUHOVI, zlodusi, goblini i demoni duhovna su stvorenja u koja vjeruju pripadnici raznih religija i koja smatraju zlobnim ili dobroćudnim bićima ili pak vjeruju da su ta stvorenja istovremeno i dobra i zla. Drugi smatraju da je praznovjerno vjerovati u duhove ili da su oni samo plod mašte. Što o tome kaže Biblija?

Biblija uči da je sam Stvoritelj Duh i da su njegova prva stvorenja također bili duhovi, odnosno anđeli (Ivan 4:24; Hebrejima 1:13, 14). Osim toga u Bibliji se spominju i zli duhovi, koje se ponekad naziva demonima (1. Korinćanima 10:20, 21; Jakov 2:19). No Biblija ne uči da je Bog stvorio demone. Tko su onda demoni i kako su nastali?

“Anđeli koji su sagriješili”

Kad je Bog stvorio duhovna stvorenja, dao im je slobodnu volju, što znači da su sami mogli odlučivati hoće li činiti dobro ili zlo. Nažalost, nakon stvaranja ljudi nepoznat broj anđela pobunio se protiv Boga i odlučio činiti zlo.

Prvi i najozloglašeniji duh koji se pobunio postao je Sotona. Isus Krist je o njemu rekao: “Nije ostao postojan u istini” (Ivan 8:44). Zašto se Sotona pobunio protiv Boga? Silno je želio da se njega štuje onako kako se smije štovati jedino Stvoritelja. Da bi ostvario svoju želju, postavio se za suparničkog boga. Tako je sam sebe učinio “Sotonom”, što na hebrejskom znači “protivnik”. Nekoliko stotina godina kasnije, prije potopa koji se zbio u Noino vrijeme, i drugi su se anđeli pridružili Sotoni. Napustili su svoj nebeski položaj kako bi se utjelovili i živjeli na Zemlji (1. Mojsijeva 6:1-4; Jakov 1:13-15). Kad je došao potop, ti “anđeli koji su sagriješili” očito su se vratili u duhovno područje (2. Petrova 2:4; 1. Mojsijeva 7:17-24). S vremenom su nazvani demonima (5. Mojsijeva 32:17; Marko 1:34).
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 22:28   #3
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Usto nije htio razljutiti Boga, kojemu su odvratni svi oblici okultizma, pa tako i astrologija i obraćanje za pomoć duhovima
astrologija

pa nije vrag stvorio sunčev sustav, nego Bog. ili se varam?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 22:29   #4
Ovaj tip govori da postoje. Ali on na njih drukčije gleda: http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=50246

Vaše misli nisu uvek zaista vaše. Postoje astralna i druga bestelesna bića u vašem psihičkom polju i u drugim dimenzijama egzistencije koja često utiču na vas. Posednutost duhovima ili bestelesnim bićima bila je poznata u svim vremenima i svim kulturama. Od Entiteta su se oslobađali Buda, Hristos i Muhamed, a u tekstovima koji opisuju živote poznatih svetaca svih religija govori se o njihovoj borbi sa prisilnim mislima i vizijama koje su ih opsedale. One su uvek imale formu živih svesnih bića sa negativnim namerama. Da su Entiteti surova realnost, a ne produkat nekontrolisane mašte brzo ćete utvrditi kada primenite u praksi efikasne metode za oslobađanje od Entiteta opisane u ovoj knjizi, koja je u velikoj meri praktičan priručnik.

Ove delotvorne tehnike oslobađaju Entitete vezanosti za vaše psihološko polje. Rezultat takve slobode jeste da mnogi teški emocionalni problemi i nekada i fizičke nevolje bivaju olakšane ili uklonjene. Otkriveno znanje otvoriće vam oči za nove neobične svetove i omogućiće vam viši stepen Spiritualne slobode.

Ogromna većina čitalaca ove knjige fascinirana je njenim sadržajem i dubokim istinama čije postojanje nisu ni slutili.


SADRŽAJ
Izgled Entiteta - Infekcija Entitetima - Simptomi zakačinjanja ili buđenja Entiteta - Sokratov Daimon - Egzorcizam - Kornelije Agripa - Paracelzus - Dr Džon Di i njegovi kontakti sa arhanđelom Urielom - Emanuel Svedenborg - Gete - Tajni život Gustava Fehnera, osnivača naučne psihologije i njegovi kontakti sa anđelima - Pokušaj Tomasa Edisona da napravi instrument za komuniciranje sa duhovima - Komuna Findhorn - K.G. Jung i njegov bestelesni učitelj Filemon - Negativni Entiteti, snage zla i demoni - Priviđenja, duhovni dvojnici i fenomen bilokacije - Šta su “udošlice?” - Kosmički učitelji Džona Lilija - Entiteti u ritualnoj magiji - Namerno stvaranje Entiteta - Golem - Stvaranje homunkulusa ili veštačkog ljudskog bića - Stvaranje Entiteta u tibetanskoj jogi: tulke i tulpe - Osman Sper i stvaranje duhova-slugu - Osnovni metod rada sa Entitetima - Proces moći - Preobražaj nepoželjnog Entiteta u saradnika - Poslednja tajna: uklanjanje animalnih duhova - Ekskalibur procedura kapetana Bila - Aspektika - Samoprocesovanje i Totalna Sloboda - Vanzemaljski Entiteti - Kontakt sa delfinskim bićima - Psihička samoodbrana - Kako se pravi Paracelzusov trozubac-instrument za uništavanje negativnih elementala - Preuzimanje božanskih identiteta - Priziv elementarnih entiteta - Metod Povratka Duše - Kontakt sa Unutrašnim Učiteljima i dr.




Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Ja smatram a to i Biblija dokazuje da su demoni zla duhovna bica. Odnosno andeli koji se se zajedno sa Sotonom pobunili protiv Boga i zajedno s njim su zbaceni s neba na zemlju. Imam i dokaze. Demoni su me napali jednom.prilikom ali me je Bog spasio kad sam ga zazvao imenom. Imate li i vi slicnih iskustava s demonima ? Vjerujete li da postoje demoni ?
A kako je izgledao napad tih demona i kako si se točno branio. Ja inače imam svoju metodu obrane: na demona idi njegovim oružjem: https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...7&postcount=25



Primjer jednog događaja. A radi se o smrti zlostavljača: https://www.forum.hr/showpost.php?p=6643640&postcount=15
Ujutro nazvala me kolegica iz bolnice i saopćila mi da je otac umro u 2.ooh.
Moja majka je sve do smrtnog časa tvrdila da je to bio očev duh,odnosno ono u što se pretvorio kao osoba koja je gotovo unišila živote dviju žena i petero djece.
Nikako nisam mogla prihvatiti takvu tvrdnju jer sam mišljenja da je takvo obličje demona,plod ljudske mašte,ali do dana današnjeg nemogu objasniti što e to bilo.

Zadnje uređivanje krena : 25.04.2013. at 22:40.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 23:44   #5
Tako da su me usred noci zgrabili poceli da daviti, tresli su krevet i osjecao sam strasan pritisak na prsima kao ds na meni lezi netko od 500 kg i kao ds nesto pokusava uci u mene ili proci kroz mene. Nisam.se mogao pomaknuti ni govoriti bio sam paraliziran. Strasno. Nije bas ugodan osjecaj. Evo tako otprilike izgleda napad demona. Nijr bas ugodno. Gadna stvar. A sto se tice vidjenja duhova mrtvih koje spominjrs to sr demoni pretvaraju da su mrtvi da bi doveli ljude u zabludu o stanju mrtvih i slicno. Podmukla gamad ti demoni nema sta.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 00:10   #6
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Tako da su me usred noci zgrabili poceli da daviti, tresli su krevet i osjecao sam strasan pritisak na prsima kao ds na meni lezi netko od 500 kg i kao ds nesto pokusava uci u mene ili proci kroz mene. Nisam.se mogao pomaknuti ni govoriti bio sam paraliziran. Strasno. Nije bas ugodan osjecaj. Evo tako otprilike izgleda napad demona. Nijr bas ugodno. Gadna stvar. A sto se tice vidjenja duhova mrtvih koje spominjrs to sr demoni pretvaraju da su mrtvi da bi doveli ljude u zabludu o stanju mrtvih i slicno. Podmukla gamad ti demoni nema sta.
ja sam nešto slično doživio kad sam imao oko 15 godina.
ležao sam u krevetu, sam u sobi, svjetlost iz vana sa bandere je obasjavala sobu, tako da se sve moglo jasno vidjeti.
odjednom kad sam se htio okrenuti nisam mogao niti mrdnuti, a sve sam jasno vidio oko sebe po sobi.
tako sam se uplašio da sam htio vikati da netko dođe u sobu, ali niti to nisam mogao izgovoriti ništa, koliko god se trudio.

svi su spavali.
ne znam koliko je to trajalo, ali meni se činilo prilično dugo.
onda sam pomalo trudeći se svim silama počeo mrdati prstima na nogama i rukama. sav sam se preznojio.
na kraju je to odjednom prestalo.

u to doba sam "gutao" raznu literaturu kao što su "treće oko" , "arka", i sl. (stariji će znati o čemu govorim)
pa sam danima bio pod dojmom toga šta mi se dogodilo.

međutim, nisam to baš doživio kao napad demona, više sam se bojao da je neka vrsta bolesti.
onda sam negdje pročitao da za to postoji logično objašnjenje u smislu da sam zaspao, pa sam bio u nekom polu snu, i da mi je (ako se dobro sjećam) mali mozak "spavao", a 'veliki' nekako bio budan, i da se onda dogodi takva paraliziranost.
svjestan si svega oko sebe, a tijelo ne možeš pomaknuti.
sad više nisam siguran jesam li imao osjećaj da me nešto pritiska ili ne, davno je to bilo.
nikad više mi se nije dogodilo nešto slično.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 00:22   #7
To je mozda nesto drugo. Ali ja sam bio budan i nisam mogao zaspati niti mi se je spavalo kad je poceo napad. A to je bilo sigurno zato jer sam taj dan..srusio sotonisticki oltar na đavoljem brdu kod Valbandona.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 00:23   #8
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Tako da su me usred noci zgrabili poceli da daviti, tresli su krevet i osjecao sam strasan pritisak na prsima kao ds na meni lezi netko od 500 kg i kao ds nesto pokusava uci u mene ili proci kroz mene. Nisam.se mogao pomaknuti ni govoriti bio sam paraliziran. Strasno. Nije bas ugodan osjecaj. Evo tako otprilike izgleda napad demona.
https://en.wikipedia.org/wiki/File:J..._Nightmare.JPG

Ovo što opisuješ je ništa ni manje nego čista paraliza sna a to što si vidio ako si išta vidio su ti dokazane halucinacije koje ljudi u tom stanju znaju vidjeti.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

edit: nije bitno da li si spavao.. i upravo to što kažeš da nisi mogao zaspati, može doći do paralize tijela još kada je um budan.

Nikakav napad demona. Ne pričaj laži i gluposti i istraži malo.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 00:29   #9
Ne ne. To je bio napad demona. Znam.sto govorim. A kad sam dozvao Boga imenom da mi ppmogne napad je odmah prestao. Pitaj mojeg kolegu koji je spavao na gornjem krevetu ( vojnicki krevet na kat ) kad je pocelo tresti krevet je li se i njemu to ucinilo !? On se usrao od straha. Nije govorio tjedan dana !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 00:31   #10
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
A kad sam dozvao Boga imenom da mi ppmogne napad je odmah prestao.
Mogao si bilo šta raditi, te stvari večinom i prekidaju paralizu i cijela se stvar zaustavi.

I ne, ne znaš o čemu govoriš. Pročitaj simptome koji pišu na onoj stranici na wikipediji, savršeno opisuju to što si doživio. Znam da je bilo strašno iskustvo, i ja sam nešto slično doživio i znam ljude koji su isto to doživjeli.. ali zaboga, to ti NIJE nikakav napad demona nego jednostavno paraliza tijela koja se btw dogodi svaku noć pri svim ljudima, samo što si ti bio budan kada je do toga došlo. To ti se još naziva i 10 fokus - 'mind awake, body asleep'.

Halucinacije su česte u tom stanju.. pogotovo jer je strašno kada se ne možeš pomaknuti pa vidiš 'svakakve' strašne stvari, dokazene halucinacije i mnogi ih ljudi dožive. Tako da ako si slučajno vidio 'demona', neku tamnu sjenu ili nešto sličnoga.. bez brige, ta sjena je tvoj materijalizirani strah.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 00:44   #11
Nisam vidio demona jer su demoni duhovna bica i nevidljivi su !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 00:52   #12
A je? pa još bolje onda, dakle nisi imao halucinacije. Nisi ni prvi a nisi ni zadnji. Dakle to što si doživio je bio jedan blagi primjer paralize sna.

No big deal. Ali si ga ti bogme pretvorio u nešto što nema veze sa realnošću. Da si prije bio imalo upoznat sa pojmom paralize sna bi odmah znao šta je bilo, ali ne, nisi znao i eto, zbog tvojeg vlastitog ne znanja si to pretvorio u nadnaravni susret sa demonima i valjda si se još i priklopio religiji zbog toga? sve zbog ne razumijevanja jednog prirodnog 'fenomena' koji se događa svim ljudima, no u večini slučajeva onda kada im um več spava. Nekima um ostane budan pa su svjedoci toga što tijelo radi da bi se između ostalog spriječilo da radiš ono što sanjaš. Zamisli da sanjaš da skačeš sa velike visine, da ne bi bilo paralize možda bi u stvarnom životu skočio sa kreveta i razbio glavu npr.

Kada nastupa paraliza i kada je netko svjestan toga obično se to percipira kao da cijelo tijelo postane jako teško, kao da je veliki pritisak na prsima.. neki i to da ustvari niti ne osjećaju baš svoje tijelo, pa ga ne mogu pomaknuti pa se dovode u paniku i počne cirkus. Neki zbog ne znanja pomisle da ih demon napada. A neki znaju da trebaju biti mirni i potruditi se da pomaknu barem nešto što će poslati signal u mozak da je um još budan što naravno prekine paralizu.

To ti je sve. A ne napad demona.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 00:58   #13
Ma nemoj ? Onda je i ovaj kolega na krevetu na kat imao slucajno istu halucinaciju ha ha. Ajd nemoj sr......#@¤¥£€}+°&¿^¡¬
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 01:03   #14
Ti si taj koji je tresao krevet od šoka na samom početku kada je dolazilo do paralize. Jel ti se kad dogodilo da kada pokušavaš spavati, kada si jako miran i kada te nešto naglo kao zatresne? kao osjećaj kao da padaš? to ti je bilo nešto slično, tvoja vlastita reakcija i panika. I upravo ti kakaš gluposti. Tvoj kolega je samo osjetio ono što si sam pokrenuo. Ovo je najvjerojatnije logičko objašnjenje.

I da, ja na tvojem mjestu se nebih baš previše oslanjao na sjećanje. Može biti da si i sam tijekom vremena dotjerao priču i učinio je nešto više nego je ona bila.. što je očito, blagi primjer paralize sna i to odmah da te je demon napadao. Kako god, ljudi ti ovdje i tako nemaju na temelju čega vjerovat. Pogotovo sada nakon što sam ti sve objasnio. Ali ovo na žalost znači i to da si dosta toga izgradio na krivim temeljima. Što je naravno teško za sebi priznati, ali budeš valjda več jednom došao do toga.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 01:15   #15
Nista ja nisam tresao. Rekao sam ti da se nisam mogao pomaknuti ni milimetar. Neznam ako netko neutralan ovo procita nek sam zakljuci. Tko. Prica gluposti. Dosta rasprave . Pozdrav. Tema su demoni a ne snovi i halucinacije. Pa neka komentiraju ljudi koji imaju iskustva s demonima. Pozdrav.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 01:24   #16
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
To je mozda nesto drugo. Ali ja sam bio budan i nisam mogao zaspati niti mi se je spavalo kad je poceo napad. A to je bilo sigurno zato jer sam taj dan..srusio sotonisticki oltar na đavoljem brdu kod Valbandona.
ne tvrdim da je isto
i ja sam bio budan, bar sam mislio da sam budan, jer sve je bilo tako realno i stvarno.
kad je prestalo, nisam imao osjećaj da je bio nekakav prekid, jednostavno je imalo kontinuitet kao da sam sve vrijeme budan.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 01:35   #17
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
.....

Kada nastupa paraliza i kada je netko svjestan toga obično se to percipira kao da cijelo tijelo postane jako teško, kao da je veliki pritisak na prsima.. neki i to da ustvari niti ne osjećaju baš svoje tijelo, pa ga ne mogu pomaknuti pa se dovode u paniku i počne cirkus. Neki zbog ne znanja pomisle da ih demon napada. A neki znaju da trebaju biti mirni i potruditi se da pomaknu barem nešto što će poslati signal u mozak da je um još budan što naravno prekine paralizu.

To ti je sve. A ne napad demona.
da, sjećam se (iako nisam bio siguran šta se događa) da sam bio odustao od vikanja ili da ustanem, pa sam se usredotočio na to da bar pomaknem prste na ruci.
sjećam se i da kad sam uspio malo mrdnuti prst, činilo mi se da 'škripi' (ne mogu naći bolji izraz za taj zvuk)
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 08:00   #18
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Nista ja nisam tresao. Rekao sam ti da se nisam mogao pomaknuti ni milimetar. Neznam ako netko neutralan ovo procita nek sam zakljuci. Tko. Prica gluposti. Dosta rasprave . Pozdrav. Tema su demoni a ne snovi i halucinacije. Pa neka komentiraju ljudi koji imaju iskustva s demonima. Pozdrav.
Tebe je izgleda napao Sukub. A to je ženski demon


http://znanost.geek.hr/clanak/zapita...liza-spavanja/

Paraliza spavanja, trenutačna nemogućnost osobe da pomiče udove, trup i glavu iako je posve svjesna, može se pojaviti kad netko utone u san ili, puno rjeđe, kad se probudi. Tijekom paradoksalnog spavanja (REM faza, rapid eye movement) mišići tijela su paralizirani, vjerojatno kako bi spriječili sanjara da bi i fizički proživio san. Istraživači nisu sigurni zašto se ovakva normalna paraliza javlja i u svjesnom stanju kod žrtava paralize spavanja, no psihofiziološke studije potvrdile su da će se napadi vjerojatno dogoditi kad osoba uđe u REM fazu uskoro nakon što je legla, preskačući stadije non-REM spavanja koje se obično odvijaju prije nje.

Ostali faktori koji utječu na paralizu spavanja su utonjavanje u san ležeći na leđima, osjećaj stresa ili odstupanje od uobičajenog ritma spavanja, kao recimo zbog noćnog rada, jet laga, kofeina ili alkohola.

Iako je paraliza spavanja simptom narkolepsije, često se javlja i kod zdravih ljudi. Ankete iz raznih zemalja pokazuju širok raspon procjena: između 20 i 60 posto normalne odrasle populacije doživjelo je paralizu spavanja bar jednom u životu. Oko 5 posto populacije osjetilo je jedan ili više uznemiravajućih simptoma povezanih s poremećajem. Najčešći efekti uključuju vizualne halucinacije, kao što su sjene i svjetlosti ili ljudski ili životinjski oblici u sobi, te slušne halucinacije, kad osoba čuje glasove ili korake. Osobe također često osjećaju pritisak na prsima i imaju poteškoća sa disanjem.

Razlog zbog kojeg paraliza spavanja može objasniti priče o duhovima i vanzemaljcima taj je snažan osjećaj prisutnosti, obično bezopasan, koji žrtve obično iskuse tijekom napadaja. Također spominju neobične kinestetičke osjete, kao što je osjećaj da ih netko vuče iz kreveta, vibriranje, letenje ili padanje. Ovakve epizode ponekad mogu dovesti do osjećaja da ste izvan vašeg tijela. Paraliza spavanja može biti zastrašujuća, no nikad nije opasna i srećom, epizode obično potraju svega nekoliko sekundi.

Izvor: http://znanost.geek.hr/clanak/zapita...#ixzz2RXwL54Lz


Ja mislim da ne bi imao ništa protiv da te napadne ovaj demon http://img69.imageshack.us/img69/664/sukub6rs.jpg

Zadnje uređivanje krena : 26.04.2013. at 08:05.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 09:21   #19
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
oltar na đavoljem brdu kod Valbandona.


Istina je što piše, drhće od straha pri samom spomenu Jehovinog imena, a jedini recept za uklanjanje "tog zlice" (provjereno).
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 10:30   #20
A me je mater jednom imala taj paraliza san,a ja sam istu vece mjesecario.Tako da sam se diga upalio svijetlo u zahodu,pokrio je i vratio se u krevet.Tako mi je bar ona rekla.Je li to mozda grupni napad demona?haga
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.